صفحه 50 از 57 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 564
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام
    دیروز رفتم تانکم رو دادم تست زدن ........با کیت سرا

فسفات ...اصلا اب رنگی نشد و صفر بود
    نیترات روی اولین رنگ بود که حداکثر 1 mg بود

سختی هم روی 9 بود

من تاحالا از تستر استفاده نکردم و این اعداد چجوری هستند

اگر به خام به تانک فسفات اظافه کنم ......باید kh2po4 بگیرم.....چقدر بگیرم از کجا ....و به فروشنده بگم چی میخوام ..قیمت هم دارید

ممنون میشم اگر جواب بدید

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام
    دیروز رفتم تانکم رو دادم تست زدن ........با کیت سرا
    فسفات ...اصلا اب رنگی نشد و صفر بود
    نیترات روی اولین رنگ بود که حداکثر 1 mg بود
    سختی هم روی 9 بود
    من تاحالا از تستر استفاده نکردم و این اعداد چجوری هستند
    اگر به خام به تانک فسفات اظافه کنم ......باید kh2po4 بگیرم.....چقدر بگیرم از کجا ....و به فروشنده بگم چی میخوام ..قیمت هم دارید
    ممنون میشم اگر جواب بدید
    سلام

هر وقت فسفات تانك من صفر ميشه بعد از چند روز جلبك نقطه اي GSA روي شيشه ها و گياهاي فسفات دوست شروع به زياد شدن ميكنه . فسفات پتاسيم رو دو سال پيش يكي از دوستانم از تهران خريد و با هم نصف كرديم . مارك Merc آلمان بود . فكر كنم لوازم آزمايشگاهيها داشته باشن . اگر گير نياوردي بگو برات ميفرستم . البته نبايد همراه با كودهاي شركتي استفاده بشه . تستر فسفات سرا رو هم حتما بخريد چون هميشه لازم ميشه
    براي تانك گياهي بهتره كه نيترات روي ١٥ و فسفات ١ الي ١.٥ ml ميلي گرم در ليتر باشه كه هم گياها استفاده كنن و هم جلبك به سراغ تانك نياد

موفق باشي

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    اقا مهدی اگر از کود شرکتی استفاده بشه پس از چی باید استفاده کرد الان اقای محمد فلاح از کود شرکتی استفاده میکنه و در تاپیک تانکش استفاده از فسفات kh2po4 رو شرح داده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16499
    سلام حاج مهدی آقای گل
    شرمنده قیمت چند مدل تستر رو میشه بفرمایید؟
    خودتون الان از چه تسترهایی استفاده میکنید؟
    ممنونم

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    اقا مهدی اگر از کود شرکتی استفاده بشه پس از چی باید استفاده کرد الان اقای محمد فلاح از کود شرکتی استفاده میکنه و در تاپیک تانکش استفاده از فسفات kh2po4 رو شرح داده
    محمد الان از كود فسفاته استفاده نميكنه . كود فسفات و نيترات رو همزمان با كودهاي شركتي مصرف نكنيد چون روي شيشه و برگها رسوب ايجاد ميكنه . رسوب برنگ مشكي و قهوه اي ظاهر ميشه . بايستي بينشون يكي دو روز فاصله بندازيد . همه اينهارو بنده تجربه كردم و توي تاپيك تجربيات ارزشمند هم نوشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdimazi نمایش پست ها
    سلام حاج مهدی آقای گل
    شرمنده قیمت چند مدل تستر رو میشه بفرمایید؟
    خودتون الان از چه تسترهایی استفاده میکنید؟
    ممنونم
    سلام حاجي مازندراني . من از تستر آهن و فسفات و نيترات كه همگيشون مارك SERA هستن استفاده ميكنم . قيمتشون ٤٥ تا ٥٠ هزار تومنه . البته دوستان از تهران برام ميخرن و ميفرستن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    سلام امیدوارم شاد و پاینده باشید در باب موضوعی مایل هستم که از تجربیات ارزشمند شما استفاده کنم بنده در حال راه اندازی تانکی با ابعاد 85 طول 45 عرض و 45 ارتفاع هستم قصد و هدف بنده از راه اندازی این تانک نگهداری از انواع میگوهای آب شیرین (شریمپ) میباشد موضوعی که بنده در اون نیازمند راهنمایی شما هستم در باب استفاده گیاه کف پوش در تانک هست بنده در جایی از قول شما دیدم که به یکی از دوستان گیاه علف مویی کوتوله رو پیشنهاد کردین ولی از یکی از دوستان شنیدم که این گیاه مستعد جلبک مویی هست و باز در مورد همیانتوس کوبا از قول شما خوندم که این گیاه در بستر بسیار ریشه میده و در صورت نیاز به تعویض کف پوش کار رو بسیار سخت میکنه حال بنده در انتخاب کف پوش به مشکل خوردم نظر بنده روی گیاه ساژیتریا پا کوتاه بود ولی با توجه به هزینه ای که بنده برای تانک کردم یک مقدار مبتدیانه محسوب میشه دوستان به بنده گیاه مارسیلیا رو پیشنهاد دادن ولی نظر من رو خیلی جلب نکرد برای همین بنده مزاحم شما شدم تا نظر ارزشمند شما رو جویا بشم.در ضمن با توجه به نگهداری از میگو آیا به نظر شما استفاده از co2 مناسب وبرای گیاهان لازم هست یا خیر؟در اینجا لازم میدونم از شما به خاطر وقتی که صرف کردید تشکر کنم.ارادتمند

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط fefe fish نمایش پست ها
    سلام امیدوارم شاد و پاینده باشید در باب موضوعی مایل هستم که از تجربیات ارزشمند شما استفاده کنم بنده در حال راه اندازی تانکی با ابعاد 85 طول 45 عرض و 45 ارتفاع هستم قصد و هدف بنده از راه اندازی این تانک نگهداری از انواع میگوهای آب شیرین (شریمپ) میباشد موضوعی که بنده در اون نیازمند راهنمایی شما هستم در باب استفاده گیاه کف پوش در تانک هست بنده در جایی از قول شما دیدم که به یکی از دوستان گیاه علف مویی کوتوله رو پیشنهاد کردین ولی از یکی از دوستان شنیدم که این گیاه مستعد جلبک مویی هست و باز در مورد همیانتوس کوبا از قول شما خوندم که این گیاه در بستر بسیار ریشه میده و در صورت نیاز به تعویض کف پوش کار رو بسیار سخت میکنه حال بنده در انتخاب کف پوش به مشکل خوردم نظر بنده روی گیاه ساژیتریا پا کوتاه بود ولی با توجه به هزینه ای که بنده برای تانک کردم یک مقدار مبتدیانه محسوب میشه دوستان به بنده گیاه مارسیلیا رو پیشنهاد دادن ولی نظر من رو خیلی جلب نکرد برای همین بنده مزاحم شما شدم تا نظر ارزشمند شما رو جویا بشم.در ضمن با توجه به نگهداری از میگو آیا به نظر شما استفاده از co2 مناسب وبرای گیاهان لازم هست یا خیر؟در اینجا لازم میدونم از شما به خاطر وقتی که صرف کردید تشکر کنم.ارادتمند
    سلام دوست عزيز

بهتر بود اين سئوال رو در اين تاپيك http://www.parsipet.ir/thread985-195.html#post232279 مطرح ميكردي كه دوستان ديگر هم بتونن پاسخ بدن

در هر حال بدون دي اكسيد نميشه گياه طبيعي نگهداري كرد و حداقل فقط براي افراد خيلي حرفه اي قابل اجراست . بنظرم چمن ساژتريا خيلي بهتره و بدون دي اكسيد هم ميتونه تا حدودي رشد كنه و تكثير بشه
    لطفا مطالب بيشتر رو در تاپيك مربوط به خودش پيگيري كنيد

موفق باشي

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام

با کمال تعجب به یک بچه رازبورا توی تانکم برخوردم و به زحمت ازش عکس گرفتم

توی اینم تانک 10 تا رازبورا دلقک زندگی میکنن

اینم عکس بجه های چری بارب توی تانک 200 لیتری

توی این تانک 5 تا چری بارب هست :

ویرایش توسط mahdi3000 : 26th December 2014 در ساعت 12:48 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    16779
    سلام آقا مهدی
    تمام پنجاه صفحه را مشاهده کرم . واقعا صبر ، عشق ، ومشقت را در طول خواندن این صفحات متوجه شدم.
    واقعا تبریک میگم برای وقت گذاشتن شما برای پاسخ دادن سوالات دوستان به طور صحیح وتجربی ودلسوزانه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ.ماهی.قناری.سنجاب.مرغ
    شماره عضویت
    11452
    سلام داداش مهدی شما استاد ما هستین یه سوال دارم
    من میخوام موج ساز بگیرم برای اکم ولی نمیدونم چه قدرتی بگیرم اندازه هم 100طول و عرض 50 و ارتفاع 50
    ممنون میشم راهنمایی کنین

صفحه 50 از 57 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)