صفحه 6 از 27 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 268
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Volkan نمایش پست ها
    راستش من تازه آبشور رو جمع كردم ميخام تمام جوانبشو بسنجم تا ديكه خاطرات بد تكرار نشه.فقط يه نكته ديكه كه من تانك قرنطينه ندارم,موقعيتشم جور نيست,جاهم ندارم.به نظرتون اين مشكلو جيكار كنم?ميخام اول يه ديسكس بخرم بعد يه مدت اكه دوام اورد,10ديكه بخرم.به نظرتون روش خوبيه?
    سلام:
    راستش دیسکس داری بدون قرنطیه خیلی سخته و در مواردی غیر ممکن.ببینید دیسکس دنیایی از رمز و راز و اطلاعاته و من خودم هم مطمئناً بدون کمک دوستان از پسش بر نمیومدم و زمین تا /آسمان با ماهی های دیگه آب شیرین فرق میکنه.
    خریدن یک دیسکس اصلاً فایده ای نداره حداقل 5 تا و از تکثیرهای داخلی بگیرید تا اگه هم مشکلی پیش اومد کمتر متحمل ضرر شوید.
    اما دیسکس واقعاً عشق می خواهد و برای خودم بشخصه با هیچ ماهی دیگه ای قابل مقایسه نیست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    10533
    سلام .من می*خواستم از پیت در سیستم فیلتراسیونم استفاده کنم. اینجور که شنیدم خیلی* مفیده . خواستم بدونم کدوم مارک بهتره JBL یا EHEIM? و اینکه نحوه استفاده ش چطور هست ؟نکتهٔ خاصی* داره؟ آیا بهتر هست قبل از استفاده آب را یکبار از رزین کاتیونی عبور بدم تا سختی* آب پائین بیاد .سختی* منطقهٔ ما بالای ۲۱dh هست. در مورد استفاده از بافر کسی میتونه کمک کنه ؟کلا به چه نحوی استفاده می*شه ؟ مثلا آیا پس از استفاده از بافر این نگرانی را باید داشته باشیم که بطور ناگهانی ph آب بیش از حد پائین بیاد و به دیسکاس ها لطمه بزنه ؟ کلا خ را چگونه در حد معقول پائین بیاریم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    10533
    من درست متوجه نشدم.آیا رزین عناصر مفید دیگه را هم از آب میگیره؟.در مورد water conditioner*ها چطور؟چون اون*ها هم روشون نوشته که فلزات سنگین رو میگیره؟فلزات سنگین کدام عناصر هستند ؟و اینکه water conditioner آیا عناصر مفید رو هم حذف می*کنه و نیاز به افزودن آنها هست؟
    سختیه آب رو مگه کلسیم ایجاد نمی*کنه، ولی* خیلی* جاها خوندم که کلسیم برای ماهی* مفیده یا حتی بعضی* از فلزات ؟

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir843 نمایش پست ها
    سلام .من می*خواستم از پیت در سیستم فیلتراسیونم استفاده کنم. اینجور که شنیدم خیلی* مفیده . خواستم بدونم کدوم مارک بهتره JBL یا EHEIM? و اینکه نحوه استفاده ش چطور هست ؟نکتهٔ خاصی* داره؟ آیا بهتر هست قبل از استفاده آب را یکبار از رزین کاتیونی عبور بدم تا سختی* آب پائین بیاد .سختی* منطقهٔ ما بالای ۲۱dh هست. در مورد استفاده از بافر کسی میتونه کمک کنه ؟کلا به چه نحوی استفاده می*شه ؟ مثلا آیا پس از استفاده از بافر این نگرانی را باید داشته باشیم که بطور ناگهانی ph آب بیش از حد پائین بیاد و به دیسکاس ها لطمه بزنه ؟ کلا خ را چگونه در حد معقول پائین بیاریم .
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir843 نمایش پست ها
    من درست متوجه نشدم.آیا رزین عناصر مفید دیگه را هم از آب میگیره؟.در مورد water conditioner*ها چطور؟چون اون*ها هم روشون نوشته که فلزات سنگین رو میگیره؟فلزات سنگین کدام عناصر هستند ؟و اینکه water conditioner آیا عناصر مفید رو هم حذف می*کنه و نیاز به افزودن آنها هست؟
    سختیه آب رو مگه کلسیم ایجاد نمی*کنه، ولی* خیلی* جاها خوندم که کلسیم برای ماهی* مفیده یا حتی بعضی* از فلزات ؟
    با سلام:

دوست عزیز با توجه به پستی که زدید مشخصه در خصوص سیستم بافرینگ آب اطلاعات خوبی دارید ،خیلی روی سختی کل،پی اچ و ....ریز نمیشم و فقط بنده بصورت خلاصه جوابهای شما رو خواهم دادچقدر خلاصه شد!!!!)
    در خصوص استفاده از پیت من شنیده ام که مارک ایهام اون خیلی خوبه اما اگه جی بی ال هم می گیرید باید اونو تست کنید که بیش از حد آب رو اسیدی نکنه.پیت بهترین حالتش اینکه داخل فیلتراسیون استفاده بشه و خودش چون از نوع کاتیونی هست دیگه نیازی به رزین کاتیونی نداره و خود پیت به مرور زمان یون کلسیم و منیزیم بیکربنات را با یون هیدروژن تکربنات تجزیه می کنه و تبدیل به دی اکسید کربن میکنه و آب خاصیت اسیدی پیدا می کنه یعنی پی اچ از حالت خنثی ph=7 بطرف پی اچ کمتر کاهش یافته و آب اسیدی میشه و در این حالت اسید هیومیک تشکیل میشه و این همون ماده ای که در آمازون و برای دیسکسهای وایلد یا وحشی تولید میشه و کاملاً هم برای دیسکس مفیده و آب آکواریومتون به رنگ قهوه ای کهربایی در میاد.باید در نظر داشته باشید که پیت رو نباید با ذغال اکتیو استفاده کنید چونکه ذغال اکتیو هم یونهای کلسیم و بیکربنات منیزیم را سریع جذب کرده و پیت رو از دور خارج میکنه
    اما معایب پیت چیه:
    1-با توجه به نوع آنها حدود یک تا 2 ماه بیشتر کارائی نداره و هر بار تعویض آن در فیلترهای اکسترنال مشکلات عدیده ای رو به همراه داره
    2-با توجه به سیفونهای مکرر در تانک دیسکس و با توجه به اینکه پیت باسرعت کم آب رو اسیدی میکنه استفاده از پیت تو تانکهای حجیم یعنی اثر کم و در تانکهای کم حجم یعنی شوک پی اچ و مرگ ماهی.مگر اینکه آب قبل از ورد شدن به تانک پی اچش با پی اچ تانک یکسان بوده که در عمل بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است
    3-یونهای کلسیم و منیزیم از مهمترین عناصر برای رشد،استخوان بندی و شکل گیری فقرات ماهی ها هستند و با توجه به اینکه این مواد برای دیسکسهای در حال رشد بسیار حیاتی هستند می بایست از نمکهای مینرال مثلاً سرا و ....استفاده کرد اونم با تست تا پی اچ هم زیاد افزایش پیدا نکنه و این یعنی یک فشار اقتصادی مالی دیگر به فرد آکواریوم دار
    4-کنترل پی اچ در استفاده از پیت در برخی برندها (مثل سرا)که اینمورد رو بنده خودم شنیده ام و تا بحال تست نکردم،
    5-با توجه به اینکه پیت رنگ تانک رو قهوه ای میکنه باعث میشه نور کاملاً به گیاهان نرسه(گرچه من خودم یکی از مخالفان سرسخت دیسکس با گیاه هستم)
    با توجه به موارد مذکور و اینکه فقط و فقط کاهش kh و ph فقط در زمان تکثیر کاربرد داره استفاده از پیت بکار نمیاد و استفاده از دستگاه ro بسیار بصرفه تر،کنترل راحتتر و ...دیگه هست.گرچه رعایت بسیاری از موارد در هنگام تکثیر برای جلوگیری از تغییرات بافرینگ آب و ....نیاز به نگهداری و کنترلهای مداوم دارد و بکار گیری موارد در منزل هم با توپ و تشرهای والدین و در صورت داشتن همسر کارتن خواب شدن...

واتر کاندیشرها(با برندهای معروف) در مرحله اول سریعاً کلر و کلرآمین آب رو از بین میبرند و با توجه به اینکه کلر خاصیت بسیار خورندگی شدید دارد حتی فلزات محلول در آب رو تجزیه می کند و حذف کلر یعنی نابودی قسمتی از فلزات و سایر فلزات محلول در آب (آهن،سدیم،استرانسیوم و ......)نیز توسط ترکیبات موجود در این واتر کاندیشرها حذف می گردد.
    برای بنده و شما و خیلی از دوستان که دیسکس نگهداری می کنند استفاده از واترکاندیشرها بسیار حیاتی و لازم بوده و خیالمان رو از هر حیث راحت خواهد نمود و داشتن ویتامین های گروه B تا حدی بسیار زیاد از استرس ماهیها خواهد کاست.با توجه به اقتصادی بودن،هزینه ها،دوز مصرفی واتر کاندیشرهای این شرکتها رو خدمتتون عرض می کنم:
    1-ضد کلر و کلرآمین شرکت اوشن فری
    2-ضد کلر و کلرآمین شرکت جی بی ال بنام بیوتوپول پلاس
    3-ضد کلر و کلرآمین شرکت تترا بنام آکواسیف
    4-ضد کلر و کلرآمین شرکت سرا بنام سرا آکواتن
    5-ضد کلر و کلرآمین شرکت آزو بنام کلر و کارآمین ریموور

دوست عزیز در انتها باید خدمتتون عرض کنم سختی که از آب منطقه تون دادید بسیار بعیده سختی 21dh خیلی بالاست فکر می کنم اولاً شما سختی کلی رو بیان کردید و با تی دی اچ متر گرفته اید که کالیبره هم نبوده چون این آب با این درصد سنگینی از نظر قلیائیت پدر دستگاههای تصفیه خانه آب رو در میاره .جهت اطلاع میگم که سختی آب اهواز برابر با 371 تا 400ppm هست که برابر با درجه آلمانی حدود 20 تا 22 dh میشه و اگه شما اصفهان تشریف دارید 233 تا 250ppm هست که میشه 12 تا 13dh.
    موفق باشید
    مرجع سختی آب: تعریف PPM تعیین مقادیر سختی آب در شهرهای مختلف ایران

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9110
    سلم آرش جان قرار بود راجع شیمی آب دیسکس توضیح بدی ..احتمالاً یادت رفته! سوالمو یکبار دیگه تکرار می کنم: آیا تو آب بابلسر که سختیش TDS برابر 500ppm هست میشه دیسکس سایز کرد یا باید با RO میکس بشه؟
    با تشکر.

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط msn1987 نمایش پست ها
    سلم آرش جان قرار بود راجع شیمی آب دیسکس توضیح بدی ..احتمالاً یادت رفته! سوالمو یکبار دیگه تکرار می کنم: آیا تو آب بابلسر که سختیش TDS برابر 500ppm هست میشه دیسکس سایز کرد یا باید با RO میکس بشه؟
    با تشکر.
    سلام:

دوست عزیز به هیچ وجه فراموش نکردم یه مقاله ای هم در اینخصوص آماده کرده بودم اما دیدم تو این تاپیک دوستان توضیحات کامل رو دادن و این کار من دیگه تکرار مکررات می باشد لذا یه توضیح کوتاه در اینخصوص میدم:

1-TDS: (دستگاه تی دی اس سنج تا تی دی اس متر رو شما دارید) مخفف total Dissolved soild به معنی کلیه مواد جامد محلول در آب است که شامل مواد آلی یا معدنی می باشد که مواد آلی شامل جلبکها و موادی که ناشی از پوسدیگی گیاهان و ....بوده و مواد معدنی هم شامل فلزات و گازهای محلول در آب می باشند.دقیقاً با توجه به tds هست که می گویند این آب آب سنگین است یا آب سبک هر قدر tds بالاتر باشد آب سنگینتر است و هر قدر پائین تر باشد می گویند آب سبک تر است-اصطلاح عامیانه مردم.(این مفهوم با آب سنگینی که تو شیمی خوانده ایم متفاوته)
    2-GH یا General Hardness یا TH یا Total Hardnes: سختی کل مجموعه غلظتهای کلسیم و منیزیم داخل آب است.بنابراین و به عبارت ساده تر Gh زیر مجموعه Tds هست و در شرایط آب لوله کشی غلظت کلسیم دو برابر غلظت منیزیم می باشد اما در آب دریا نتیجه فرق می کنه و غلظت منیزیم 4 تا 5 برابر یون کلسیم هست.که هر قدر میزان Gh کمتر باشه آب نرمتر و هر قدر Gh بیشتر باشه آب سختر نامیده میشه.
    لازم به توضیح است وجود رسوبات در ته قابلمه و شوره زدنها،وجود لکه های آب روی پارچه و لباس پس از شستشوی لباسها،کم کف کردن صابون بدلیل بالا بودن سختی کل هست-بنا بر گفته بابک عزیز هم همین عامل است که موجب عدم هچ شدن تخمهای دیسکس در آب لوله کشی میشه و یه لایه سخت دورتاودور تخم بوجود میاره
    ضمناً یادآوری می شوم که هر قدر tds آب کاهش یابد(ذرات جامد محلول در آب) بالطبع gh نیز کاهش می بابد.

پس دستگاهی که شما دارید نمی تواند بصورت دقیق gh را مشخص کند و قاعدتاً برای ph و kh هم اصلاً کارایی ندارد.
    نتیجه گیری که می شود کرد اینست که داشتن 500ppm شامل کل جامدات محلول در آب است و از روی این دستگاه نمی توان به وضوح تشخیص داد که این شرایط آب برای دیسکس مناسب است یا نه.پس حرف دوستان آکواریومیست در بابلسر هم نمی تونه دقیق باشه که با آب لوله کشی اونجا نمیشه دیسکس نگهداری کرد.
    شما برای اینکار می بایست از تستهای kh-gh-ph شرکتهای آکواریومی و یا بصورت دیجیتالی استفاده کنید که دومی خیلی گران تمام میشه-تستها و کیتهای کاغذی از دقت بسیار پائینی برخوردارند
    اما تنها پیشنهاد بنده اینه در حال حاضر برای اینکه پارمترهای مناسب آب دیسکس رو داشته باشین ،آب دپوی شما می بایست شامل 50%آب دستگاه تصفیه(اگر فیلترها رو بصورت مناسب و پی درپی تعویض کرده اید) و 50% آب شیر باشه-البته برای حصول اطمینان و نتیجه بهتر می بایست از تسترها استفاده کنید تا بتوانید نسبت درستی از مخلوط آب شیر و آب لوله کشی داشته باشید-
    اگر جوابهای تست آب شهری را با معیارهای gh-kh-ph بفرمائید میشه دقیقاً پاسخ داد.
    شاد و موفق باشید-آرش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    سلام، دوستان واسه اینکه ph از 8 بسمت 6 سوق بدم باید چیکار کنم که مشکلی واسه دیسکس ها پیش نیاد؟(یکروز در میان 50% سیفون و در حال حاضر فیلتر external ندارم.)
    ممنون.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    سلام، دوستان واسه اینکه ph از 8 بسمت 6 سوق بدم باید چیکار کنم که مشکلی واسه دیسکس ها پیش نیاد؟(یکروز در میان 50% سیفون و در حال حاضر فیلتر external ندارم.)
    ممنون.
    سلام . اولین سوال اینه که چرا چنین قصدی دارید ؟

دومین سوال چه امکاناتی دارید ؟

سوم اینکه هدفتون تکثیر هست یا پرورش

ضمن اینکه برای این کار راحت ترین روش استفاده از تورف ها و سوپر پیت ها هست . ولی به کل من نیازی به این کار در پرورش دیسکس نمی بینم .
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 10th April 2013 در ساعت 09:00 AM

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    ممنون.
    با سلام:
    دوست عزيز براي چي مي خواهيد از ph=6 استفاده كنيد.كاهش پي اچ فقط زماني كاربرد داره كه بخواهيد تكثير كنيد.براي كاهش پي اچ حتماً بايد از آب RO استفاده كنيد كه با توجه به اينكه دستگاهاي اسمز معكوس كربناتها و بي كربنتها را هم حذف مي كنند كه شامل حذف كلسيم و سديم هم هست اصطلاحاً اين آب نوعي فقر مواد معدني داره كه براي ديسكسهايي كه در حال رشد هستند مناسب نيست پس خودتونو اذيت نكنيد و همون پي اچ آب 8 عاليه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    با سلام
    یه سوالی از دوستان داشتم
    RO چقدر آب رو اسیدی میکنه؟ یعنی PH چند میشه؟ و مگه وقتی PH پایین میاد نمیتونه دوباره بالا بره؟ منظورم اینه که وقتی من تانک رو با آب RO پر میکنم Ph مثلا بشه 6.5 بعد با وجود غذا و فضولات ماهی باز بالا نمیره؟
    من با این تستهای AZOO آب شیر رو تست کردم و همینطور آبی که مستقیم از RO گرفتم ولی درجه اسیدیته اونا فرقی نمیکرد، من با همین دستگاه الان دارم تخم سورم هم هچ میکنم، نظرتون راجع به این مسئله چیه؟ اصلا PH تاثیری تو هچ تخم سورم یا دیسکس داره؟ یا فقط اون سختیه آب هست که باعث میشه تخم دیسکس هچ بشه یا نشه
    از اطلاعاتتون هم سپاسگذارم

صفحه 6 از 27 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)