صفحه 17 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 268
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    ممنون
    ی سوال ظاهرا میگن هر روز باید آب دیسکس ها رو سیفون کشید درسته؟ من هر روز وقت این کارو ندارم نمیشه کاری کرد که حداقل هفته ای یکبار این کارو انجام داد
    فروشنده به من گفت سرامیک و ذغال و زئولیت ها رو میتونی کف آکواریوم زیر شن ها بزاری و کار خودشون رو انجام میدن درسته دوست عزیز؟
    اون آکوا سیف رو گفت وقتی آب کردی بریز داخل و آب و یک روز صبر کن بعداون پودر سفید رنگ که کار آماده سازی آب دیسکس رو انجام میده رو بریز و آب آماده هست یعنی درست منو راهنمایی کرده؟؟
    سلام :
    دوست من احتیاجی به استفاده از زئولیت و ذغال والبته نمیدونم اون پودر سفید چیه نیست و سرامیک رو هم داخل مخزن فیلتر قرار میدهند .آکوا سیف محلولی است که در ابتدا کلر و کلرامین آب رو از بین میبره و فلزات سنگین اثر شو از بین میبره و دارای ویتامین های گروه b بعنوان ضد استرس میباشداگر دارید دیسکس سایز میکنید بله هر روز باید تعویض آب داشته باشیدولی اگر چندتا دونه میخرید برای نگهداری معمولی ناچار سیفونهای حداقل یک روز در میان دارید چون تا وقتی سیکل ازت کامل طی نشود میزان آمونیاک و نیتریت بوجود امده در این پروسه ماهیان شما رو اذیت خواهد کرد باید سیفون داشته باشید وقتی تانک شما سیکل ازتش طی شد بر حسب تعداد ماهی و میزان غذادهی میتوانید هفته ای یک بار سیفون کنید باید جمعیت ویا کلنی باکتری شما به حدی برسد که تبدیلات امونیاک به نیتریت و سپس نیترات توسط اونا براحتی انجام شود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    دوست من احتیاجی به استفاده از زئولیت و ذغال والبته نمیدونم اون پودر سفید چیه نیست و سرامیک رو هم داخل مخزن فیلتر قرار میدهند .آکوا سیف محلولی است که در ابتدا کلر و کلرامین آب رو از بین میبره و فلزات سنگین اثر شو از بین میبره و دارای ویتامین های گروه b بعنوان ضد استرس میباشداگر دارید دیسکس سایز میکنید بله هر روز باید تعویض آب داشته باشیدولی اگر چندتا دونه میخرید برای نگهداری معمولی ناچار سیفونهای حداقل یک روز در میان دارید چون تا وقتی سیکل ازت کامل طی نشود میزان آمونیاک و نیتریت بوجود امده در این پروسه ماهیان شما رو اذیت خواهد کرد باید سیفون داشته باشید وقتی تانک شما سیکل ازتش طی شد بر حسب تعداد ماهی و میزان غذادهی میتوانید هفته ای یک بار سیفون کنید باید جمعیت ویا کلنی باکتری شما به حدی برسد که تبدیلات امونیاک به نیتریت و سپس نیترات توسط اونا براحتی انجام شود
    دوآوست عزیز نظر شما در رابطه ببا قرص باکتریال چیه ؟
    ی آکواریومی بهم گفت این قرصا بنداز توی آب و به مدت سه هفته آکواریوم بدون ماهی کار کنه بعدش ماهی هارو بنداز داخل و دیگه احتیاجی به سیفون کسی نداره

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    دوآوست عزیز نظر شما در رابطه ببا قرص باکتریال چیه ؟
    ی آکواریومی بهم گفت این قرصا بنداز توی آب و به مدت سه هفته آکواریوم بدون ماهی کار کنه بعدش ماهی هارو بنداز داخل و دیگه احتیاجی به سیفون کسی نداره
    سلام:
    دوست عزیز با عرض پوزش از شما و اون شخص آکواریوم فروش
    من وسایر دوستانی که در اینجا فعالیت داریم سالهاست که داریم به نگهداری ماهی وخصوصا دیسکس میپردازیم و هرچی تجربه داریم اگر خدا بخواد داریم در اختیار کاربرا قرار میدهیم
    استفاده از استارترهای راه انداز شامل کپسول باکتوزیم ویا محلول دنیترول یا محصولات آزو و............کمک به طی شدن چرخه نیتروژن میکنه باید حتما ماهی درون تانک باشه که این چرخه شروع به طی شدن کنه که با غذا ریختن در تانک و مدفوع کردن ماهیها و .... این چرخه آغاز میشه اگر اینطور بود اینهمه فارم دیسکس یا کلا ماهیداران خودشون رو خسته نمیکردند و با انداختن اون قرص خودشونو راحت میکردند و سیفون نمیکردند
    در خاتمه عرض کنم اگر واقعا به حرف اون دوستان مغازه دار اطمینان دارید که بهشون عمل کنید در غیر اینصورت از تجارب دوستان این سایت نهایت استفاده رو ببریدالبته جسارت نباشه

ارادتمند شما بابک

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز با عرض پوزش از شما و اون شخص آکواریوم فروش
    من وسایر دوستانی که در اینجا فعالیت داریم سالهاست که داریم به نگهداری ماهی وخصوصا دیسکس میپردازیم و هرچی تجربه داریم اگر خدا بخواد داریم در اختیار کاربرا قرار میدهیم
    استفاده از استارترهای راه انداز شامل کپسول باکتوزیم ویا محلول دنیترول یا محصولات آزو و............کمک به طی شدن چرخه نیتروژن میکنه باید حتما ماهی درون تانک باشه که این چرخه شروع به طی شدن کنه که با غذا ریختن در تانک و مدفوع کردن ماهیها و .... این چرخه آغاز میشه اگر اینطور بود اینهمه فارم دیسکس یا کلا ماهیداران خودشون رو خسته نمیکردند و با انداختن اون قرص خودشونو راحت میکردند و سیفون نمیکردند
    در خاتمه عرض کنم اگر واقعا به حرف اون دوستان مغازه دار اطمینان دارید که بهشون عمل کنید در غیر اینصورت از تجارب دوستان این سایت نهایت استفاده رو ببریدالبته جسارت نباشه
    ارادتمند شما بابک
    خیلی ممنون آقا بابک ی سوال من گیاه کیرپتون دارم که ظاهرا با دیسکس سازگار هست میخواستم ببینم چطوری میشه ضد عفونی کرد ؟ با محلول آکو سیف میشه؟
    ی سوال دیگه طرز قرار گرفتن زولیت و سرامیک و ذغال و فیلتر تاپ چطوریه ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    خیلی ممنون آقا بابک ی سوال من گیاه کیرپتون دارم که ظاهرا با دیسکس سازگار هست میخواستم ببینم چطوری میشه ضد عفونی کرد ؟ با محلول آکو سیف میشه؟
    ی سوال دیگه طرز قرار گرفتن زولیت و سرامیک و ذغال و فیلتر تاپ چطوریه ؟
    سلام :
    کاش سئوالاتتون را در بخش سئوال و جواب دیسکس میپرسیدید
    برای ضدعفونی گیاه به تاپیک زیر مراجعه نموده
    http://www.parsipet.ir/thread16919.html

زئولیت و ذغال نیازی نیست در ابتدا سرامیک را قرار داده و سپس اگر مدیای دیگری ندارید ابر قرار دهید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    9474
    سلام
    من ديروز يك فيلترroپنج مرحله اي خريدم وشير ميكس رو كامل بستم اما درعين نا باوري پي اچ خروجي همچنان 8 بود ولي كا اچ از 8 به يك رسيده بود هدف من از خريد roكاهش phبود كه فقط khپايين آمد ممنون ميشم توضيح بدين.درضمن تستر من ازنوع قطرهاي تترا هستش .حتي ميزان ph آب مقطر را هم كه با اين تستر اندازه گيري كردم تقريبا درست نشان مي دهد

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ssabzi نمایش پست ها
    سلام
    من ديروز يك فيلترroپنج مرحله اي خريدم وشير ميكس رو كامل بستم اما درعين نا باوري پي اچ خروجي همچنان 8 بود ولي كا اچ از 8 به يك رسيده بود هدف من از خريد roكاهش phبود كه فقط khپايين آمد ممنون ميشم توضيح بدين.درضمن تستر من ازنوع قطرهاي تترا هستش .حتي ميزان ph آب مقطر را هم كه با اين تستر اندازه گيري كردم تقريبا درست نشان مي دهد
    سلام:
    دوست عزیز اجازه بده ممبرین چند روزی کار کنه ضمن اینکه من خودم تسترهای پی اچ تترا رو اصن ازش راضی نبودم چون طیف رنگشون خیلی شبیه هم هست مخصوصا برای 7 تا 8 برای همین جی بی ال گرفتم-بعد دو الی سه روز چک کن و حداقل باید 10 بار آب تخلیه شده باشد در این دو الی سه روز
    اگر بعد از مدت جواب نگرفتید یا ممبرین خشک شده و یا چینی هستش-بهترین ممبرین فیلم تک آمریکایی هست که باید بارکدش رو هم با اینترنت چک کنید تا اصل بودنش رو متوجه بشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    بله همون طور که دوست گرامیمون فرمودن چند روز طول میکشه تا پی اچ رو بیاره پایین تا تمام لایه های ممبرین به حداکثر قدرت کارایی نرسن نمیشه قضاوت کرد.فیلم تک 100 گالنی من 1 هفته طول داد الانم پی اچ رو 6.3 میکنه اب لوله با سختی 400 رو.البته زمستون سختی اب کمتره الن 170 هست اب لوله و پی اچ به راحتی تا 6 میاد پایین.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10900
    سلام
    سختی اب ro من 120 شده .کدوم فیلترها رو باید عوض کنم ؟
    دستگاه 5 مرحله ای هستش .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط aydinn نمایش پست ها
    سلام
    سختی اب ro من 120 شده .کدوم فیلترها رو باید عوض کنم ؟
    دستگاه 5 مرحله ای هستش .
    سلام . فیلتر ممبران ro رو باید عوض کنید . ولی فیلتر های دیگر رو هم چک کنید . ولی پیشنهاد می کنم حتما از نصاب بخواید که چک کنه چون دو یا سه سال عمر داره . کمتر از این زمان مشکل پیدا کرده ؟
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 12th January 2014 در ساعت 01:44 PM

صفحه 17 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)