صفحه 14 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 268
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    به به دوست خودم
    سلام بابک جون ، انشا ا... که خوبی ؟
    والا اگه راستشو بخوای tds آب منطقه ما (پردیس) 230 بود و خواستم آبی با tds حد اکثر 100 به تانک تزریق کنم که اگه این همه دردسرو میدونستم کلا از خیرش میگذشتم ، البته الان هم حد اقل برا خودمون خوب شد ولی برا 150 لیتر تعویض ، بیچارم کرد
    سلام . خیلی تنبل شدم واسه عکس گرفتن ولی یه مطلب بگم بعدا عکسشاشو خدمتتون می فرستم . الان من تانکی در خونه راه اندازی کردم با دو سوراخ برای ورودی و خروجی یکی آب رو می بره یکی میاره هر دو هم در سطح آب ایجاد شدند . آب رو آب درست از آب تصفیه کشیدم بهش میکسرش رو هم تا آخر بازکردن تا آب با سختی 100 بهم میده . بسیار عالی نتیجه گرفتم . روزی یکی دو ساعت باز می کنم حدود 30 درصد تانک رو تعویض می کنه . تنها مشکل اینکه که یکی دو درجه آب رو سرد می کنه که یکی دو درجه مشکل زیادی درست نمی کنه . برای دوستان پیر مثل خودم این روش رو توصیه می کنم . رشد دیسکس ها و کیفیت آب حرف نداره .

باید از دیسکس داری لذت برد نه دردسر کشید .... این شعار جدید منه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus fish
    شماره عضویت
    14410
    سلام خدمت همه دوستان
    آيا افزايش ميزان اكسيژن محلول در آب براي ديسكس ميتونه مضر باشه؟همونطور كه اگه درصد اكسيژن موجود در هواي تنفسي انسان از 21% بالاتر باشه باعث ايجاد سوزش در ريه ها ميشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    اکسیژن زیاد باعث مرگ دیسکس یا هر ماهی دیگری میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    درود
    من الان اب اکواریوممو 3 روزه که تعویض کردم.و از اکوا سیف و تاپ فیلتر و و یک دارو برای کریستاله کردن اب استفاده کردم اما هر کاری میکنم اب شفاف نمیشه.دیسکس هامم ناچارا باید فردا وارد تانک کنم.در ضمن از کپسول باکتری ساز هم استفاده کردم.امروز چند تا ماهی به اب اضافه کردم و ماهی ها کاملا سلامتن میخواستم ببینم کدری اب واسه دیسکس هام مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟چی کار کنم اب صاف بشه؟و ایا اینکه اگر تاپ فیلترو خاموش کنم باکتریهای توشم میمیرن؟؟
    بخدا اگه میدونستم دیسکس اینقدر مشکلات داره و حساسه منصرف میشدم از نگهداریش.عوض اینکه لذت ببرم فقط دارم حرص میخورم

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-toto نمایش پست ها
    درود
    من الان اب اکواریوممو 3 روزه که تعویض کردم.و از اکوا سیف و تاپ فیلتر و و یک دارو برای کریستاله کردن اب استفاده کردم اما هر کاری میکنم اب شفاف نمیشه.دیسکس هامم ناچارا باید فردا وارد تانک کنم.در ضمن از کپسول باکتری ساز هم استفاده کردم.امروز چند تا ماهی به اب اضافه کردم و ماهی ها کاملا سلامتن میخواستم ببینم کدری اب واسه دیسکس هام مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟چی کار کنم اب صاف بشه؟و ایا اینکه اگر تاپ فیلترو خاموش کنم باکتریهای توشم میمیرن؟؟
    بخدا اگه میدونستم دیسکس اینقدر مشکلات داره و حساسه منصرف میشدم از نگهداریش.عوض اینکه لذت ببرم فقط دارم حرص میخورم
    سلام

به این کدری اب اصطلاحن bacterial bloom یا شکوفایی باکتری گفته میشود.

به دلیل تعویض اب و از بین رفتن کلونی باکتریها این مشکل بوجود امده است. با توجه به اینکه از تسریع کننده ها هم استفاده کردین بین 2 تا 3 روز این مشکل برطرف خواهد شد . البته به شرطی که در این فاصله ماهی جدید اضافه نکنید چون اینکار باعث بهم خوردن دوباره تعادل در آب شده و چرخه را طولانی تر خواهد کرد.
    به هیچ عنوان فیلتر را خاموش نکنید.
    اگر عجله ای در اضافه کردن ماهی جدید ندارین بهتره صبر کنید تا این مشکل طی روزهای اینده برطرف شود و بعد هم باید به تدریج و با فاصله حداقل نصف روز یک ماهی به آکواریوم اضافه کنید.
    در این فاصله هم باید از غذا با حجم کم و با وعده محدود استفاده نمایید.
    اضافه کردن یک گرم درلیتر نمک بدون ید میتونه تا حدی جلوی صدمه دیدن احتمالی ماهیها را بگیرد.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط Romans : 6th December 2013 در ساعت 10:01 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    درود
    اگر تاپ فیلتر برای مدتی خاموش بشه باکتریهای درونش میمیرن؟یا باتری ها در اب حضور دارند؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad-toto نمایش پست ها
    درود
    اگر تاپ فیلتر برای مدتی خاموش بشه باکتریهای درونش میمیرن؟یا باتری ها در اب حضور دارند؟
    انواع فيلترها مكان اصلي تجمع باكتريهاي مفيد هستند و چون اين باكتريها هوازي هستند بايد هميشه جريان اب از بين انها عبور كند. به همين خاطر اگر فيلتر خاموش شود اكسيژن رساني انجام نشده و در نتيجه باكتريها از بين خواهند رفت. البته اگر خاموش شدن فيلتر در حد يك تا دو ساعت باشد و طي اين مدت مديا داخل فيلتر از ان خارج نشود و خشك نشود مشكلي ايجاد نخواهد شد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام من چند روز پیش تو یک فروم خوندم که برای انگل زدایی دیسکس از مترونیدازول استفاده میکنند منم همونجوری که نوشته بود استفاده کردم و 700 تومن دیسکس ضرر کردم که مردن میخواستم ببینم واقعا مترونیدازول برای ماهی ضرر نداره؟

به نظرتون دلیلش چی بود چون همشون خوب بودند و تغییر دیگه ای هم نداشتیم

و سوال بعدی اقای رومانس مدل دیسکستون رو بی زحمت بگید رو اواتارتونه و اینکه اخرش چه رنگی میشه؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام من چند روز پیش تو یک فروم خوندم که برای انگل زدایی دیسکس از مترونیدازول استفاده میکنند منم همونجوری که نوشته بود استفاده کردم و 700 تومن دیسکس ضرر کردم که مردن میخواستم ببینم واقعا مترونیدازول برای ماهی ضرر نداره؟

به نظرتون دلیلش چی بود چون همشون خوب بودند و تغییر دیگه ای هم نداشتیم

و سوال بعدی اقای رومانس مدل دیسکستون رو بی زحمت بگید رو اواتارتونه و اینکه اخرش چه رنگی میشه؟
    سلام
    دوست خوبم ماهي سالم نيازي به انگل زدايي ندارد و استفاده بي مورد از دارو باعث اسيب جدي به ماهيها خواهد شد. مترونيدازول اگر در زمان مناسب و تشخيص درست بيماري و البته با دوز مناسب مصرف شود ضرري براي ماهي نخواهد داشت.
    نژاد ديسكس اواتار بنده ردتركويز هست و در بهترين شرايط با همين رنگي كه مشاهده ميكنيد خواهد بود.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    یعنی میگین که به خاطر دارو بود که مردن؟

چون قبلش سرحال بودن منم شربتش رو گرفتم و استفاده کردم که اینجوری شد

صفحه 14 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)