صفحه 10 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 268
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    ممنون آرش عزیز از راهنماییتون و وقتی که گذاشتید . ممکنه برند تستر دیجیتال ph رو بفرمایید. و اینکه تستر نیتریت و آمونیاک دیجیتال داره؟ چه برندیه ؟ و برای تست tds چی ؟ آیا همون gh & kh هست؟
    با سلام:
    راستش تسترهای دیجیتال خیلی زیادی هست یه سرچ کنید (بصورت فارسی تو گوگل)می تونید تو نت به خیلی هاشون با مارکهای معتبر دست پیدا کنید که من یکی رو پیدا کردم که تو مشهد بود
    تسترهای آمونیاک و نتریت هم دیجیتالش هست اما خیلی گرونه ارزونترین تستر دیجیتالی پی اچ هست،من یکی از تسترها رو که هم پی اچ داشت و هم میزان کلر سوال کردم که اونم با سرچ تو نت که اگر اشتباه هم نکنم شرکتش اصفهانی بود می گفت 650.000 تومان
    من نظرم اینه که شما برای دقیق بودن تست می تونید از دیجیتالی استفاده کنید اما برای بقیه با توجه به میزان کارایی شون اقتصادی نیست هزینه کنید و از تسترهای مایع بهتره استفاده کنید وقتی میشه برای تستر آمونیاک با 60 مرتبه تست اونم مارک سرا (3 ماه پیش سوال کردم)48000 بدید بنظرم اقتصادی نیست مبلغی را حداقل به اندازه 300 تا 400 هزارتومن بپردازید صرف اینکه کالیبره کردن این دستگاههای دیجتال هم هزینه بر هست و برای کالیبره هم باید مبلغی بپردازید و ....
    تستر تی دی اس هیچ کارائی برای شما نخواهد داشت چون تی دی اس کل ذرات محلول در آب را نشان خواهد داد که کلر،باریم،نیترات و ... هم هست[/quote]
    بسیار ممنون از راهنمایی بسیار مفیدتون . حتما به دستورات عمل میشه با تشکر واقعا عالی بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ایگوانا- ماهی
    شماره عضویت
    12502
    یه سوال از تمامی اساتید.
    من اگه ۲تا تانگ با ۲جفت دیسکس مولد داشته باشم،تمام آب پر شده داخل این تانکها باید آی RO باشه!؟
    پس از هچ شدن تخمها و .... وجود آب Ro الزامیه؟مفیده؟یا بی تاثیره!؟
    به نظرتون برای ۲جفت مولد،تهیه یه دستگاه آب شیرین کن با دبی ۴۰۰لیتر در ۲۴ساعت(یعنی دستگاه خانگی)کفایت میکنه یا باید با توجه به سیفون از دستگاه با دبی ۸۰۰-۹۰۰لیتر در ۲۴ساعت(نیمه صنعتی)استفده کرد؟
    با تشکر از تمام دوستان.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein77 نمایش پست ها
    یه سوال از تمامی اساتید.
    من اگه ۲تا تانگ با ۲جفت دیسکس مولد داشته باشم،تمام آب پر شده داخل این تانکها باید آی RO باشه!؟
    پس از هچ شدن تخمها و .... وجود آب Ro الزامیه؟مفیده؟یا بی تاثیره!؟
    به نظرتون برای ۲جفت مولد،تهیه یه دستگاه آب شیرین کن با دبی ۴۰۰لیتر در ۲۴ساعت(یعنی دستگاه خانگی)کفایت میکنه یا باید با توجه به سیفون از دستگاه با دبی ۸۰۰-۹۰۰لیتر در ۲۴ساعت(نیمه صنعتی)استفده کرد؟
    با تشکر از تمام دوستان.
    سلام

آب RO خالص دردراز مدات مشکلات زیادی مثل کمبود کلسیم و مواد معنی برای دیسکس های مولد و بچه ها به دنبال خواهد د اشت
    پس از هچ شدن تخم ها و 3 روز پس از شنای آزاد لارو دیسکس ها آب رو به مرور با آب شهری تعویض کنید . فقط شوک PH مهمه که باید مواظب باشد...تغییرات ph باید به مرور و در طی 4-5 روز صورت بگیره

همون دستگاه خانگی کفایت میکنه برای 2 جفت

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریومی ، دیسکس
    شماره عضویت
    12622
    سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی
    ضمن تقدیر و تشکر از اساتید گرامی که راهنمائیهای لازم را در خصوص ماهیان دیسکس ارائه فرمودند .در مطالعه تاپیک های گذشته موضوع آب مناسب دیسکس سوالی برام پیش آمد و اساتید محترم ذکر کرده بودند که استفاده از رزین ، کلسیم و منیزم موجود در آب را به سدیم تبدیل میکند ( صاحب امتیاز سایت ) و نیز استفاده از زغال اکتیو یونهای کلسیم و بیکربنات منیزیم آب را جذب مینماید (مدیر انجمن دیسکس ) من متوجه نشدم ممکنه توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه فرمائید ؟ متشکرم

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط عاشق دیسکس نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی
    ضمن تقدیر و تشکر از اساتید گرامی که راهنمائیهای لازم را در خصوص ماهیان دیسکس ارائه فرمودند .در مطالعه تاپیک های گذشته موضوع آب مناسب دیسکس سوالی برام پیش آمد و اساتید محترم ذکر کرده بودند که استفاده از رزین ، کلسیم و منیزم موجود در آب را به سدیم تبدیل میکند ( صاحب امتیاز سایت ) و نیز استفاده از زغال اکتیو یونهای کلسیم و بیکربنات منیزیم آب را جذب مینماید (مدیر انجمن دیسکس ) من متوجه نشدم ممکنه توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه فرمائید ؟ متشکرم

سلام:
    دوست عزیز اگه منظورتون از مدیر سایت بنده هستم-من جایی نگفتم که ذغال اکتیو کلسیم و منیزیم رو حذف میکنه!!!!!ذغال اکتیو تنها کلر و کلرامین را حذف کرده و بعضی از بوهای نامطبوع و .... را بخود جذب می کند تنها قطعه ای که در دستگاه اسمز معکوس یا ro می تواند منیزیم،کلسیم و بیکربناتها را حذف نماید ممبرین هست
    برای تبدیل کلسیم و منیزیم به سدیم باید هم رزین کاتیونی داشته باشید هم آنیونی و باید آب بصورت قطره قطره روی رزین قرار بگیرید تا سبک سازی انجام شود اما بنا به دلائل عدم صرفه اقتصادی،احیا کردن زود به زود رزین،اثرات سوء سدیم بر روی سیستم عروق،کلیه ... ماهی این روش در حال حاضر منسوخ شده است و بهترین حالت استفاده از دستگاه اسمز معکوس(تصفیهro)است

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10841
    درود
    میشه از آب چاه برای سایز کردن و نگهداری دیسکس استفاده کرد؟؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminity نمایش پست ها
    درود
    میشه از آب چاه برای سایز کردن و نگهداری دیسکس استفاده کرد؟؟
    سلام آیا میزان پارامترهای آب چاه مورد نظر را چک کردید؟از نظر سختی و سایر موارد؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10841
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام آیا میزان پارامترهای آب چاه مورد نظر را چک کردید؟از نظر سختی و سایر موارد؟
    سختی هم باید چک بشه؟ فکر می کنم تو این تاپیک خوندم که سختی برای تکثیر مهمه فقط

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminity نمایش پست ها
    سختی هم باید چک بشه؟ فکر می کنم تو این تاپیک خوندم که سختی برای تکثیر مهمه فقط

سلام:
    دوست عزیز با توجه به میزان کنترل ph در آبهای لوله کشیدوستان نظرات خود را در خصوص سختی گفته اند صرف اینکه در شهرهای ساحلی شمالی و جنوبی و مرکزی کشور و نقاط بیابانی ،کویری مثل یزد،کرمان و کاشان و ...با توجه به بالا بودن سختی آب نیاز است که شما برای سبک سازی آب و داشتن ph=8~7 نیاز به میکس آب لوله کشی با آب دستگاه تصفیه ro خواهید داشت.
    اما در مورد آب چاه:
    با توجه به عدم کنترل و بررسی آب در چاه ها از نظر سختی،نیترات،فسفات،نیتریت و آمونیاک،فلزات سمی مثل آهن و سرب وکادمیم و ....دارید برای اینکار بهترین راه حل شما ابتدا برای گندزدایی آب نیاز به کلر زدن با ازرنایزر و ... برای دفع و از بین بردن میکروبها و باکتری ها مضر و گاهی کرمهای موجود در آب می باشد.
    لذا در صورت استفاده از این نوع آبها باید یک آزمایشگاه تمام عیار داشت اما در کشورهایی مثل مالزی،تایلند(به گفته خودشان در بسیاری از سایتها) اعلام نموده اند که بزرگترین و بهترین سرمایه آنها در این کشورها بارش فراوان و آب و هوای استوایی شبیه آمازون است.در این کشورها بجای استفاده از آبهای زیر زمینی بیشتر از آبهای باران و جمع آوری آن استفاده میشه ضمن اینکه با توجه به شرایط خاک و زیست محیطی این کشورها کمتر خاک دارای املاح کلسیم و منیزیم(دو عامل افزایش دهنده سختی) می باشد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10841
    سپاسگذارم.
    من تو شهر همدان زندگی میکنم تا الان معمولا آب لوله کشی رو میذاشتم 2-3 روز می موند و به تانکم اضافه می کردم. دیروز فهمیدم سختی آب همدان 650 هستش. سکته کردم تقریبا!!! پیشنهاد شما دستگاه تصفیه آبه؟ قیمت گرفتم از600 تومن شروع می شد به بالا.
    بازم ممنون که راهنماییم می کنید

صفحه 10 از 27 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)