نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51

برگ بادام هندی - Catappa

متخصصان گزارشهای فراوانی در خصوص خواص بی نظیر برگهای درخت بادام هندی اعلام داشته اند.
    این برگها خاصیتی ضد باکتریایی، ضد قارچ و ضد التهاب دارند
    این تنها خاصیت این برگها نیست بلکه بسیاری از حلزونها و میگوهای آکواریومی علاقه خاصی به این برگ به عنوان مکمل غذایی دارند

از برگهای بادام هندی در تانک ماهیهای آمازون مثل دیسکس و انجل و مخصوصا در زمان تخم ریزی ماهیها برای جلوگیری از درگیری تخمها با قارچ استفاده فراوانی میشود

نحوه استفاده از این برگها بسیار ساده است. تنها کاری که نیاز به انجام آن دارید این است که برگها را درون تانک رها کنید تا در آب فرو رفته و در کف تانک قرار گیرند
    به همین راحتی فعالیت مفید برگها آغاز میشود و هر برگ برای زمانی بین 1 تا 3 هفته فعال است.

*** پی نوشت: ظاهرا از این برگها مالاشیت گرین نیز گرفته میشود که جزو ترکیبات اصلی داروهای تجاری آبزیان است

***برای دیدن فیلم نیاز به ف ی ل ت ر ش ک ن هست***
    ویرایش توسط بابک آژیده : 12th May 2012 در ساعت 08:09 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ممنون از جناب امیرجانی گویا این برگ ها برای ماهی فایتر هم استفاده داره و فکر میکنم برای مبارزه قوی تر یا وحشی ترشون میکنه!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    ممنون از جناب امیرجانی گویا این برگ ها برای ماهی فایتر هم استفاده داره و فکر میکنم برای مبارزه قوی تر یا وحشی ترشون میکنه!
    خواهش میکنم دوست عزیز

البته در مورد خاصیت تقویتی (انرژی زایی) یا افزاینده قدرت تهاجمی ماهی با استفاده از این دارو چیزی ندیدم اما تا جایی که اطلاع دارم این برگها باعث قوی شدن فلسها میشه و همچنین بخاطر خاصیت ضد قارچ و باکتریش باعث بهبودی سریعتر ماهیهای زخمی (خصوصا فایترهای مسابقه ای) میشه

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    علیرضا جان توی این عکس که دکتر رضایی برایمون قرار دادن هم ازین برگ ها استفاده شده؟؟؟

ویرایش توسط Discjockey : 15th May 2012 در ساعت 06:40 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    سلام مهرداد جان

بله ظاهرا برگها مال بادام هندی هست
    متاسفانه من یه سری مغازه های غیر آکواریومی گشتم و از این برگها پیدا نکردم اما از آکواریومیها خصوصا فروشنده هایی که محصولات جی بی ال رو دارن میتونید تهیشون کنید
    قیمت هم اعماق آبی نواب یه زمانی میداد برگی 3500 و بسته 10 تایی 30 تومن

البته توی اینترنت با این سایز 25تا30سانتش قیمت هر برگش کمتر از 1 هست

ارادتمندم

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    داشتم الان یه سایت زبان اصلی رو مطالعه می کردم. در مورد این برگ اطلاعات خوبی کسب کردم. شاید خالی از لطف نباشه برای شما هم بگم

1- چندین روش برای استفاده ازین برگ وجود داره که ساده ترین روش قرار دادن برگ در آکواریوم هست. 1 تا 3 روز بعد از جذب آب، برگ به زیر تانک میره. محدودیتی در مقدار استفاده از برگ وجود نداره ولی این رو باید در نظر داشت که هرچقدر مقدار بیشتر استفاده تر بشه، آب به رنگ قهوه ای مایل به زرد ( کهربایی ) در میاد و PH آب پایین تر میاد ( ولی کمتر از 6 نمیشه ) . به عنوان یک قاعده ی کلی به ازای هر 100 لیتر آب ، 2 تا 3 برگ بزرگ توصیه میشه.

2- در مورد سوال دوست بزرگوارم جناب اخوانی عرض می کنم که این برگ در ماهیان بتا باعث قوی شدن و پرخاشگر تر شدن نیست. این برگ نر و ماده رو ترغیب به تخم ریزی می کنه. از اونجایی که ماهی فایتر آشیانه ی حبابی درست می کنه، قرار دادن برگ باعث میشه که هم عمل تخم ریزی تسریع بشه و هم آشیانه ی حبابی در زیر این برگ ساخته بشه و بدین ترتیب تا زمان هچ شدن تخم ها برگ بخاطر قرار گرفتن روی حباب ها به زیر آب نمیره و از اونجایی که این برگ خاصیت ضد قارچی هم داره باعث میشه تخم ها رو قارچ سفید نکنه. ( بسیـــــــــــــــــــار جالب )
    3- این برگ همچنین برای بهبود زخم ناشی از جنگ ماهی ها یا قارچ های باله ای بسیار موثره.

4- یکی دیگه از روش های استفاده از برگ درخت بادام هندی اینطوریه که برگ رو در داخل فیلتر قرار میدن. ولی خاصیت این برگ تا مدت حدود 16 روز بیشتر نیست. ( در روش بالا از 3 هفته تا 1 ماه عمر مفیدش هست و کم کم شروع به تجزیه شدن می کنه )
    نکته بسیار مهم و حائز اهمیت اینه که به هیچ عنوان قرار داشتن زغال اکتیو در هنگام وجود این برگ در تانک و علی الخصوص در فیلتر توصیه نمیشه و باعث تاثیرات منفی هم میشه.

5- نکته پایانی اینکه قبل از استفاده حتماً برگ ها رو بشورید...

موفق و پیرو باشید

مترجم: مهرداد Discjockey
    ویرایش توسط Discjockey : 24th August 2012 در ساعت 09:15 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)