صفحه 13 از 412 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 4120
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    آقا این دیسکس های من به طور وحشیانه ای به گیاه ها حمله می کنند و همرو گاز می زنند
    حتی به کریپتون هم رحم نکردن
    غذا دهیم هم خوب به قدری غذا می دم که خودش کنار بکشه
    یکی از اصلی ترین غذا های ماهی دیسکس در طبیعت ، علاوه بر غذا های پروتینی و گوشی ، انواع جلبک ها و خزه هاست

درسته که ماهی های تکثیر شده در اسارت هرگز در طبیعت نبوده اند ولی غریزه چیزی نیست که بشه باهاش مبارزه کرد و یا حتی جلوش رو گرفت
    کافیه فقط یکی از ماهی های دیسکس شما در ابتدا به خوردن گیاهان تانک شما علاقه نشان بده.از اونجایی دیسکس بسیار وابسته به جمع و تابع جمعه ، بقیه دیسکس ها با دیدین این صحنه شروع به امتخان کردن گیاهان شما به عنوان غذا میکنند که غالبا هم مورد پسندشون واقع میشه!!!

گاهی وقتا تا جایی پیش میره که مدفوع دیسکس های شما کاملا سبز میشه

بنا بر این هیچ راه عملی و شدنی برای جلوگیری از خوردن گیاه آکواریومی توسط دیسکس وجودنداره

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    نقل قول نوشته اصلی توسط lefti نمایش پست ها
    دوستان من امروز متوجه شدم یکی از ماهیام که یه مقدار استرسش بیشتره اما گوشه گیر نیست مدفوعش شیری رنگ شده
    نه کش داره و نه حباب دار مث سابق ولی رنگ شیری
    علت و راههای رفعش چیه؟
    ممنون

عزیزان با تکثیر کنندش که صحبت کردم فرمودن بیماری تاژکدار گرفتن و دستور 1 عدد مترونیدازول به ازای هر 40 لیتر رو دادن.اما من نمیخوام دارو بزنم.میتتونم از غذای فلاورم که میکس میگو و سیره رو واسشون استفاده کنم؟آخه سیر هم آنتی بیوتیک قوی هستش.لطفا راهنمایی کنید ممنون

سلام
    بابک خان و دیگر دوستان منتظر راهنمایی تون هستم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    بابک خان و دیگر دوستان منتظر راهنمایی تون هستم
    سلام

تاژکدار فقط یک خانواده بزرگ از نوعی انگل تک یاخته ای یا پروتوزا هست!

مثل این میمونه که انسان مریض بشه و دکتر بگه شما باکتری گرفتی!!! حالا چه باکتری؟خدا میدونه...
    این همه آنتی بیوتیک مختلف در داروخانه ها موجوده که هر کدام از اون ها روی یک طیف مشخص از باکتری ها موثر هستند.برای مثال تترا سایکلین روی باکتری که عامل بیماری وبا در انسان بوده تاثیر داره.ولی شاید مثلا آموکسی سیلین هیچ تاثیری روی این بیماری نزاره....

از تکثیر کنندش میپرسیدید منظورتون از تاژکدار چیه؟تاژکدار پوستی؟تاژکدار روده ای؟و ....

مترونیدازول به صورت خاص و اثبات شده در آکواریوم فقط روی هگزامیتا اسپیرونوکلئوس موثره...یعنی اسپیرونوکلئوس عامل بیماری سوراخ در سر و خط جانبی بدن ماهی و انگل روده ای با عامل تک یاخته ای (هگزامیتا)
    مشکل ماهی شما هیچ کدام از این 2 مورد نیست

مشکل ماهی شما خیلی واضحه.مشکل در آبششه

پس باید به انگل آبششی شک کنید

انگل آبششی هم میتونه در اثر انگل های داکتیلو جیروس ، جیرو داکتیلوس ، تک یاخته های ایک ، کاستیا و ... ایجاد بشه
    اگر کرمی باشه درمانش تو قرص های انگل کش پرازیکوانتل هست و تو سموم هم فرمالین 37% کمکتون میکنه
    اگر عامل بیماری دیسکس شما تک یاخته هایی که نام بردم باشه باز هم ترکیب فرمالین و مالاچیت گرین یا دارو هایی مثل کنترا اسپات و سرا کاستاپوره

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 2nd July 2012 در ساعت 02:30 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    ممنون بابک خان
    من که حال روحیم خوب نیست و دیشب رو تا صبح به خاطر 6 تا زلزله که بیشترینش 5.5 ریشتر بوده رو بیرون گذروندیم
    واسه همین هم هیچی نفهمیدم
    این بابا که غذا دست سازشو بهم داده تو مخلوط دل و میگوش سیر نزده.
    میتونم از غذا فلاورم بهش بدم؟(میکس میگو و سیر )
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    بهتره صرف داشتن یک تجربه غلط ، اون رو بسط ندید

کلر در صورت زیاد بودن میتونه دیسکس رو تو 5 دقیقه بکشه من تو مغازه خودم اشتباها آب تازه رو به جای دپو وارد تانک کردم بیش از 100 تا دیسکس 2 اینچی مرد ...عادت دادن ماهی به کلر هم غیر ممکنه . دیروز هم عرض کردم اگر بدن انسان به سیانور عادت کنه به کلر هم عادت میکنه.دیگه چیزی که همه جای دنیا اثبات شده ارزش بحث کردن نداره حد اقل مقوله های دیگری که روش هنوز مردد هستند و به یک اصل تبدیل نشده رو به چالش بکشید نه تاثیر کلر بر ماهی!

شما آب محلتون احتمالا کلر زیادی نداره و در جا ماهی رو نمیکشه.به همین سادگی

در ضمن خیلی ها و همچنین شما فکر میکنید هر چیزی که در جا ماهی رو نکشه پس مشکلی نداره

همه جای دنیا میان میگن کلر و کلرامین رو باید از آب خارج کرد.تترا و سرا و جی بی ال و کنت مارین و N تا شرکت و کمپانی بزرگ هم یکی از پر فروش ترین محصولاتشون ضد کلر های مخصوص آکواریومه

Chlorine and chloramine both cause death in fish

موفق باشید
    آژیده
    سلام و عرض ادب
    تمام گفته های شما رو تمام و کمال قبول دارم جناب آژیده.
    .من فقط تجربه ای رو که تو 3/4 سال اخیر رو داشتم گفتم
    و این امر اگه به نظر شما کاملا غلط و غیر اصولی هست
    ولی من تا الان هیچ تلفاتی در این زمینه نداشتم.
    بازم من از بابت اشاعه ی تجربیات غلط عذر خواهی میکنم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ممنون بابک خان
    من که حال روحیم خوب نیست و دیشب رو تا صبح به خاطر 6 تا زلزله که بیشترینش 5.5 ریشتر بوده رو بیرون گذروندیم
    واسه همین هم هیچی نفهمیدم
    این بابا که غذا دست سازشو بهم داده تو مخلوط دل و میگوش سیر نزده.
    میتونم از غذا فلاورم بهش بدم؟(میکس میگو و سیر )
    ممنون
    بله میتونید از اون مخلوط بهش بدید...
    زرده تخم مرغ و عصاره جوانه گندم هم میتونید به مخلوط اضافه کنید هر چند آب رو واقعا کثیف میکنه و بیشتر به درد تانک های مخصوص سایز میخوره تا منزل ولی اگر بتونید آب رو با تعویض های زیاد کریستالی نگه دارید وجود زرده تخم مرغ به رشد ماهی هاتون کمک بسیار زیادی خواهد کرد

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و آکواریوم
    شماره عضویت
    7876
    آقا ما یه 5 روزیه 5 تا دیسکس اوردیم
    ولی فقط 3 تا شون برای غذا خوردن بالا می یان و از اون سه تا فقط یکیشون لب به غذا می زنه
    ولی مثلا کرم خونی که میره پایین رو همه می خورن
    حالا مشکل همچنان استرسه؟
    چرا فقط واسه چندتاشون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed17n نمایش پست ها
    آقا ما یه 5 روزیه 5 تا دیسکس اوردیم
    ولی فقط 3 تا شون برای غذا خوردن بالا می یان و از اون سه تا فقط یکیشون لب به غذا می زنه
    ولی مثلا کرم خونی که میره پایین رو همه می خورن
    حالا مشکل همچنان استرسه؟
    چرا فقط واسه چندتاشون
    سلام
    دوست عزیز اینقدر عجله نکن به نظر من 5 روز خیلی زمان کمی برای اینه که ماهی به فضای جدید عادت کنه
    پیشنهاد من اینه سعی کن استرس رو به حداقل برسون و به ماهی هات فرصت بده ، از غذاهایی که دوست دارن استفاده کن مخلوط دل رو هم واسشون امتحان کن ببین میخورن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8347
    سلام به استيد گرامي يه سوالي داشتم من پنج تاديسكس دارم كه قرنطينشون كه تموم شد حدود سه چهارروز بعدكه تانك اصلي بودن وعلاقه زيادي به غذا خوردن نداشتن مجبورشدم آرتميا زنده بدم كه خوردن 24ساعت بعدش ديدم مدفوعشون سفيده دوتاشون همه رو بردم تو قنطينه دماواكسيژن دهيو بالا بردم و قرص مترونيدازول250به ازاي هر40ليترآب زدم تو آب الن چهار روز گذشته داروهاي تخصصي مثل سراملاجلول هم پيدا نشد اين مدت سيفون هر يك روز درميان حدود70%آب ميخواسم ببينم چكاركنم ديگه براشون بهشون آرتميازنده وكمي كوپنز ميدم ماهي ها مثل مواقعي كم اكسيژنن تفريباتندتند نفس ميزنن ولي هردوتا آبشوش كارميكنه نفس ها عميق نيست آبشش هاهم مثل مواقع عادي ميمونه ميخواسم بدونم اكسيژن كمه؟؟؟مترونيدازول انحلال اكسيژنو كم ميكنه؟؟
    اين دوتا عكس دقيقا شكل حالات مدفوع ماهيامه ولي اينامكاهي هاي من نيسن ماهي هاالان سالموسرحالن باله ها بازباز بازي هم ميكنن يكي دوتاشونم حركاتي مثل جفتگيري دارن ديگه نميدونم از شرايط ظاهري ورفتارشون چي بگم اگه چيز ديگه اي خواستيد بهم بگيد
    ویرایش توسط بابک آژیده : 12th July 2012 در ساعت 04:45 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط masih1371 نمایش پست ها
    سلام به استيد گرامي يه سوالي داشتم من پنج تاديسكس دارم كه قرنطينشون كه تموم شد حدود سه چهارروز بعدكه تانك اصلي بودن وعلاقه زيادي به غذا خوردن نداشتن مجبورشدم آرتميا زنده بدم كه خوردن 24ساعت بعدش ديدم مدفوعشون سفيده دوتاشون همه رو بردم تو قنطينه دماواكسيژن دهيو بالا بردم و قرص مترونيدازول250به ازاي هر40ليترآب زدم تو آب الن چهار روز گذشته داروهاي تخصصي مثل سراملاجلول هم پيدا نشد اين مدت سيفون هر يك روز درميان حدود70%آب ميخواسم ببينم چكاركنم ديگه براشون بهشون آرتميازنده وكمي كوپنز ميدم ماهي ها مثل مواقعي كم اكسيژنن تفريباتندتند نفس ميزنن ولي هردوتا آبشوش كارميكنه نفس ها عميق نيست آبشش هاهم مثل مواقع عادي ميمونه ميخواسم بدونم اكسيژن كمه؟؟؟مترونيدازول انحلال اكسيژنو كم ميكنه؟؟
    اين دوتا عكس دقيقا شكل حالات مدفوع ماهيامه ولي اينامكاهي هاي من نيسن ماهي هاالان سالموسرحالن باله ها بازباز بازي هم ميكنن يكي دوتاشونم حركاتي مثل جفتگيري دارن ديگه نميدونم از شرايط ظاهري ورفتارشون چي بگم اگه چيز ديگه اي خواستيد بهم بگيد

سلام دوست عزیزم

به انجمن پارسی پت خوش آمدید

برای آپلود عکس ، از آپلود سنتر اختصاصی پارسی پت استفاده کنید.قبل از آپلود عکس حتما عضو شید(با همین نام کاربری)

www.parsishare.ir

کوپنز به هیچ عنوان برای دیسکس توصیه نمیشه....یعنی دقیقا کاری میکنه که دستگاه گوراش ماهی شما کاملا به هم بریزه
    دیسکس که اسکار و پنگوسی نیست...باید بهش غذای مغذی و مخصوص بدید

تترا دیسکس
    جی بی ال دیسکس
    هیکاری دیسکس
    اسپکتروم آمریکا
    دل گوسفند + میگو + سیر

مدفوعشون هم اگر به صورت ثابت ژله ای و لزج هست ممکنه انگل روده ای یا اسپیرونوکلئوس باشه ولی در صورت موقتی بودن ، نشانه کیفیت بد غذای مصرف شده می باشد

موفق باشید
    آژیده

صفحه 13 از 412 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313263113 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)