صفحه 9 از 412 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 4120
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    اگر منظورتون b کپملکس یا ویتامی B هست که دوستمون بهش اشاره کرد ، بله استفاده ازش مشکلی نداره و ضد استرس بسیار خوبی هم هست
    استفاده از نمک قانون نداره...من شخصا تو هر جابه جایی یا مریضی و تا 10 روز پس از اون از نمک استفاده میکنم و بعد قطعش میکنم
    شما هم میتونی سلیقه ای عمل کنی ولی فعلا تا تمام شدن این حالت و یک هفته پس از اون از نمک استفاده کن.فقط از اون میزانی که گفتم بیشتر نشه و فراموش نکن که همونقدری که سیفون کردی اضافه کنی نه به اندازه روز اول
    ممنون جناب آژیده
    واسه اون مورد که پرسیدم فراموش کردین جواب بدین
    که گیاها و چسب و وسایل چرب مانند و لزج شدند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lefti نمایش پست ها
    ممنون جناب آژیده
    واسه اون مورد که پرسیدم فراموش کردین جواب بدین
    که گیاها و چسب و وسایل چرب مانند و لزج شدند.
    تانک تکثیر دیسکس باید خالی از هر گونه شن و دکور و ... باشه
    شیشه خالی + یک فیلتر ابری ساده که با شلنگ هوا کار میکنه + محل تخم ریزی دیسکس

به جز اینا هر چی تو تانک هست اشتباهه و باید خارج بشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سلام
    جناب اژیده من یک تانک داشتم 175 لیتری که چند وقت بود استفاده نمیکردم حالا میخوام توش دیسکس سایز کنم.از اونجایی که فرمودید سیکل در تکثیر و سایز کردن بی معناست چقدر اب را روزانه سیفون کنم تانک را3 روزه راهاندازی کردم.وچندتا دیسکس میشه توش سایز کرد؟ممنون از وقت گذاشتن شما در ضمن از نمک استفاده کنم یا نه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    تمام ماهی ها هورمونی ضد رشد خودشون ترشح میکنند تا از ظرف خودشون بزرگ تر نباشند.در طبیعیت این ظرف همون دریا و دریاچه و رودخانه محل زندگیشونه.ماهی های جویبار های کوچک ، رودخانه ها بزرگتر و دریا و اقیانوس ها هم که بسیار بسیار بزرگ هستند
    دلیلش حجم زیاد آب در اقیانوس و بی اثر بودن هورمون ترشخ شده در بدن ماهی هاست...

در تانک شما هم حکایت همینه.این هورمون باعث میشه دیسکس های شما رشد نکنند ... تنها راه خروج این هورمون ضد رشد و رشد دیسکس ها سیفون کردن سنگین آبه.
    در مورد اینکه چقدر آب رو سیفون کنید فقط میتونم بگم هر چی بیشتر ، بهتر
    روزی یک بار 100% حد اقلشه...

موفق باشید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام و ممنون از استاد آژیده ی عزیز به واقعا سنگ تمام می ذارن و جواب دوستان رو می دند واقعیتش من مسافرت هستم و کمتر فرصت می کنم بیام خدمتتون . چند مطلب بعد از خوندن مطالبی که دوستان نوشتند به ذهنم اومد که اون رو خدمت دوستان عرض کنم .

1- سیفون رو شما هر روز 300 درصد هم انجام بدید به سیکلی که کامل شده ضرری نخواهد رسوند فقط باید دقت بشه حین سیفون آب باید دقیقا و حالا با بالانس 10 ٪ نسبت به آب تانک استفاده بشه که تغییرات در پارامتر های آب انجام نده . ضمنا به روشی اتفاق بیفته که موجب استرس ماهی نشه .

2- استفاده از ب کمپلکس رو من قبلا در برخی فرومهای می گفتم همه می ریختن رو سرم که اثر نداره حالا خوشحالم که بالاخره مورد تایید قرار گرفته و دوستان دارن توصیش می کنن . ولی به مطلب رو بگم استفاده از ب کمپلکس در کنار خوبیهاش که ضد استرس و آرام کننده هر جانداری هست مشوق بسیار قوی برای تکثیر باکتریهاست . حالا شما فرض کتید باکتریهای مفید رو به شدت تحریک به تکثیر کردید و نمی تونید بهشون آمونیاک و نیتریت برسونید در این صورت امکان به هم خوردن سیکل وجود داره . بر همین اساس استفاده از اون رو فقط زمانی توصیه می کنم که استرس در ماهی زیاد هست و چاره ای جز این نیست . ضمنا من به شخصه برای هر 100 لیتر آب 7 تا 9 قطره از آمپول ب کمپلکس رو استفاده می کنم .

3- همونطوری که استاد آژیده فرمودند نمک بی ضررترین و جزو کاراترین داروهایی هست که یک دیسکس دار باید در مواقع لازم ازش استفاده کنه ولی برخی دوستان چنین فکر می کنند که همیشه باید در تانک دیسکس نمک وجود داشته باشه . بعد از اطمینان از صحت دیسکس در آب دیسکس نمک نریزید .

همه پیروز و شاد باشید ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    سلام به دوستان عزیز

منم یه موضوع به فرمایش جناب آژیده و رضایی عزیز اضافه کنم که برای کاهش استرس ماهی میتونن از عصاره میخک استفاده کنن
    دوز بالای عصاره میخک برای بیهوش کردن ماهی استفاده میشه اما از دوز کمش میشه در زمان استرس مخصوصا هنگام جابجایی ماهی استفاده کرد
    من خودم وقتی ماهیهام رو جابجا میکنم 1-2 قطره عصاره میخک در 10 لیتر آب میریزم که اثر فوق العاده خوبی داره

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    دوستان من هر 2 یا 3 هفته 1 بار میرم مسافرت اجباری!
    و 3-4 روز طول میکشه
    مثلا همین هفته که بیاد 4 شنبه تا 1 شنبه بعدش نیستم
    با توجه به اینکه دیسکسام 6 روزه وارد شدن و من هر روز به سفارش بابک خان 30 درصد تا سیکل سیفون دارم باید چه گلی به سر بگیرم؟
    هم واسه سیفون و هم واسه غذا
    البته غذا tetra discus pro دارم و یه غذا ریز اتو
    ولی نمیخورن
    ؟؟

اینم عکس تانک و دیسکسام
    بابت کیفیت پایین عکس ها ببخشید

ویرایش توسط فرشاد رضایی : 29th June 2012 در ساعت 10:04 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    سلام
    دوستان خیلی خوشحالم که بحث ها اینقدر حرفه ای پیش میره و اصولی
    بابک جان از اونجایی که گفتین سیکل در تکثیر و سایز کردن بی معناست یعنی استفاده از سامپ هم در این موارد نباید کاربرد چندانی داشته باشه چون ما مثلا هر دو روز 80% اب رو سیفون میکنیم آیا دویاره احتیاجی به سامپ و فیلتر های اکسترنال هست؟
    در صورتی که جواب مثبته از چه مدیایی باید داخل سامپ استفاده کرد که کاربردی باشه مثلا وجود چیزی مثل سرامیک بی معنی میشه درسته؟
    راستی یه نکته ای : توی سالن های تکثیر دیدم که همیشه آب گردش داره و فکر میکنم که همه تانک ها به یه سامپ مرکزی وصله اگه نیاز سامپ احساس نمیشه و سیفون های سنگین کفایت میکنه پس چرا در سالن ها آب همیشه در حال گردشه
    در ضمن دوستان اگه طرح و اطلاعاتی در مورد این سامپ های بزرگ و همچنین لوله کشی های این سالن ها دارن برامون بزارن
    من خودم در مورد سامپ های سالن ها اطلاعاتی ندارم اما چند تایی لوله کشی دیدم بعضی ها از گوشه بالایی سمت راست و یا چپ سوراخ میکنن و لوله کشی میکنن و بعضی ها هم کف تانک رو سوراخ میکنن و بوسیله یه لوله دراز که تاسطح آب اومده اب رو از سطحش هدایت میکنن
    روش دوم یکم عجیب غریبه اگه دیسکس های مولد لوله داخل تانک رو واسه تخم ریزی انتخواب کنن اونوقت کار خیلی سخت میشه و مثلا اگه بخوایم لوله رو از تانک خارج کنیم باید....:-( در ضمن اگه ما از روش طبیعی برای بزگ کردن بچه ماهب ها استفاده کنیم چه طرفند هایی استفاده میشه که بچه ماهی ها بوسیله جریان آب به داخل لوله های سامپ کشیده نشن؟
    ببخشید حرف هام و سوال ها خیلی زیاد شد ولی اینا نقاط تاریک و کور ذهن من در مورد دیسکسه که فکر میکنم خیلی مهمه و جالب اینجاس که کمتر هم در موردش بحث میشه ممنون میشم دوستان در این بحث شرکت کنن
    با تشکر
    مهدی

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام در مورد جواب سوالتون - روز آخر که تشریف می برید یه سیفون سنگین حدود 80 ٪*بکنید بعد با خیال راحت به مسافرت بروید . البته محصولات تجاری مختلفی برای این منظور مثل ایزی بالانس تترا و .... وجود دارند که فکر نمی کنم 4 روز زمان زیادی برای استفاده از این محصولات هست . من حتی یک هفته نیز بدون غذا و تعویض آب به مسافرت رفتم . اونهم دیسکس های لوس من که هر روز سیفون آب داشتند .

نقل قول نوشته اصلی توسط lefti نمایش پست ها
    دوستان من هر 2 یا 3 هفته 1 بار میرم مسافرت اجباری!
    و 3-4 روز طول میکشه
    مثلا همین هفته که بیاد 4 شنبه تا 1 شنبه بعدش نیستم
    با توجه به اینکه دیسکسام 6 روزه وارد شدن و من هر روز به سفارش بابک خان 30 درصد تا سیکل سیفون دارم باید چه گلی به سر بگیرم؟
    هم واسه سیفون و هم واسه غذا
    البته غذا tetra discus pro دارم و یه غذا ریز اتو
    ولی نمیخورن
    ؟؟

اینم عکس تانک و دیسکسام
    بابت کیفیت پایین عکس ها ببخشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام
    دوستان خیلی خوشحالم که بحث ها اینقدر حرفه ای پیش میره و اصولی
    بابک جان از اونجایی که گفتین سیکل در تکثیر و سایز کردن بی معناست یعنی استفاده از سامپ هم در این موارد نباید کاربرد چندانی داشته باشه چون ما مثلا هر دو روز 80% اب رو سیفون میکنیم آیا دویاره احتیاجی به سامپ و فیلتر های اکسترنال هست؟
    در صورتی که جواب مثبته از چه مدیایی باید داخل سامپ استفاده کرد که کاربردی باشه مثلا وجود چیزی مثل سرامیک بی معنی میشه درسته؟
    راستی یه نکته ای : توی سالن های تکثیر دیدم که همیشه آب گردش داره و فکر میکنم که همه تانک ها به یه سامپ مرکزی وصله اگه نیاز سامپ احساس نمیشه و سیفون های سنگین کفایت میکنه پس چرا در سالن ها آب همیشه در حال گردشه
    در ضمن دوستان اگه طرح و اطلاعاتی در مورد این سامپ های بزرگ و همچنین لوله کشی های این سالن ها دارن برامون بزارن
    من خودم در مورد سامپ های سالن ها اطلاعاتی ندارم اما چند تایی لوله کشی دیدم بعضی ها از گوشه بالایی سمت راست و یا چپ سوراخ میکنن و لوله کشی میکنن و بعضی ها هم کف تانک رو سوراخ میکنن و بوسیله یه لوله دراز که تاسطح آب اومده اب رو از سطحش هدایت میکنن
    روش دوم یکم عجیب غریبه اگه دیسکس های مولد لوله داخل تانک رو واسه تخم ریزی انتخواب کنن اونوقت کار خیلی سخت میشه و مثلا اگه بخوایم لوله رو از تانک خارج کنیم باید....:-( در ضمن اگه ما از روش طبیعی برای بزگ کردن بچه ماهب ها استفاده کنیم چه طرفند هایی استفاده میشه که بچه ماهی ها بوسیله جریان آب به داخل لوله های سامپ کشیده نشن؟
    ببخشید حرف هام و سوال ها خیلی زیاد شد ولی اینا نقاط تاریک و کور ذهن من در مورد دیسکسه که فکر میکنم خیلی مهمه و جالب اینجاس که کمتر هم در موردش بحث میشه ممنون میشم دوستان در این بحث شرکت کنن
    با تشکر
    مهدی
    سلام . والا سوالات یه مقداری سخت هستند حالا من مقداریش رو جواب می دم بابک عزیز فکر می کنم حرفه ای تر از من سالن ها رو دیدن . بهتر می تونند نظر بدند . ولی با توجه به فعالیتم در چند فروم خارجی که سالن هم دارند اطلاعاتی که کسب کردم رو خدمتتون می گم .

قبل از اون در مورد سوال قبلیتون من خودم در سالن کوچکی که دارم یا در خونه که قبلا تکثیر می کردم فقط به بیوفیلتر در تانکهای تکثیر بسنده می کردم از سامپ و فیلتر های با جریان بالا به هیچ وجه استفاده نمی کردم . در سالنهایی که هم که رفتم و دیدم از لوله کشی برای سیفون راحت آب و بدون استرس استفاده میشه نه فیلتراسیون آب . البته برای سایز کردن آب در گردش هست و یا تانک مولدها آب در گردش هست ولی تانک تکثیر آب در حال گردش نداره . در مورد سیستم فیلتراسیون آب های در حال گردش من دریک فارم در مالزی دیدم که آب حدود 1000000 لیتر وارد تانک بزرگی می شد که توسط چندیدن دستگاه uv استریلیزه میشد بعد وارد یک سیستم می شد که کل آب رو به سختی صفر می رسوند و مواد معلق را می گرفت سپس یک سیستم دیگه آب رو سنگین می کرد و دوباره وارد چرخه می کرد . به این صورت آب تازه و کنترل شده همواره در سیستم گردش داشت . البته این فارم با استفاده از روش های بسیار جالب و نوین بود ولی خوب روشهای کلاسیک نیز وجود داره .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    ممنونم جناب رضایی بابت پاسخگویی تون
    واسه غذا دادن بهشون چیکار کنم؟
    غذا ندم؟یا اینکه غذا ریز اتوماتیک واسشون غذا بریزه؟
    اینجوری بد عادت نمیشن یا استرسی بهشون وارد نمیشه؟
    راجع به عکسها و شرایط تانک و ماهی ها اگه میشه یه نظری بدین
    ممنون

صفحه 9 از 412 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859109 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)