همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    من چند روز پیش کاری برام پیش امد که برای همین غذا دهب دیسکسامو سپردم به کسی ،البته فقط برای یک روز.از اون روز به بعد خیلی بد غذا شدن به طوری که بیتس نمیخورن و دل رو هم مثل اون موقع نمی خورن البته از اولش بهتر شده ولی چی کار کنم که مثل قبل بشن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    البته یادم رفت بگم چند وقتی هستش که غذا دهیشون هم زیاد کردم تقریبا هر 2 ساعت یکبار.ولی هرچقدر هم غذا میریزم همشون شکمشون باد نمی کنه که خیالم راحت شه که خوب غذا خوردن.
    سلام

در مورد غذای ماهی و میزان و تعداد وعده های آن نظرات متفاوتی وجود دارد. ابتدا در نظر داشته باشید دیسکس برای هضم هر وعده غذا حداقل به 2 تا 3 ساعت وقت نیاز دارد و غذادهی در این فاصله باعث بهم خوردن سیکل گوارشی ماهی خواهد شد.
    اگر شما به قصد سایز کردن به این ترتیب و هر 2 ساعت به ماهیها غذا میدهید ، باید عرض کنم اینکار لازم نیست و با همان روزی 3 تا 4 وعده غذای کامل ماهیهای شما رشد مناسب خواهند داشت.

ماهیها هم مثل تمام جانداران در هنگام گرسنگی میل بیشتری به غذا دارند . هرچند هر زمان که به انها غذا بدهید استقبال میکنند . یک از اصلی ترین دلایل بد غذا شدن ماهی همین استفاده مکرر و با فواصل کم میباشد.

موفق باشید.

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلامبه دوستان عزیز
    امروز جایی دیدم زده بود سختی گیر پودری می خواستم ببینم که کاربردش چطور ایا می شه برای تانک دیسکسها ازش استفاده کرد؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلامبه دوستان عزیز
    امروز جایی دیدم زده بود سختی گیر پودری می خواستم ببینم که کاربردش چطور ایا می شه برای تانک دیسکسها ازش استفاده کرد؟
    سلام:
    اگر در تهران زندگی مینمایید لطفا از این قبیل موارد استفاده نفرمایید چون آب تهران هنوز برای نگهداری دیسکس بدون استفاده از این مواد مناسب هست

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نه تو تهران نیستم اقا بابک
    با تستر هم اب شهرمون رو زدم سختیش بین 450 تا 500 هستش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    13697

سلام

باسلام خدمت تمام اساتید محترم پارسی پت
    مدتهاست که دارم مطالب این سایت و نوشته ها رو دنبال میکنم اما تاحالا موفق به ثبت نام نشده بودم که بالاخره این مهم صورت گرفت.

سوالی داشتم در خصوص جفتهای دیسکسم که میخواستم راهنماییم کنید.
    یک جفت بلو اسنک چشم قرمز تقریبا 6.5 اینچی داشتم که نر در زمان تخم ریزی ماده رو به شدت کتک میزد و مانع از تخم ریزی میشد که مجبور شدم نر رو عوض کنم و چون نر بلو اسنک نداشتم از یک بلو لئوپارد چشم سفید 7 اینچی استفاده کردم. که کمی تو فیزیک بدنی خصوصا در ناحیه صورت و امتداد باله ها با ماده (باله پشتی ماده کشیده و نزدیک به دم ولی باله پشتی نر نزدیک1 سانت با دم فاصله داره )اختلاف داره . به نظرتون بچه های این جفت ارزش کار کردن دارند یا نه البته به نظر شخصی من هر کدوم از ماهی ها به تنهایی گرید خوبی دارند اما نمی دونم این اختلاف فیزیک موجب چه تغییراتی خواهد شد. ( ماهی ماده تقریبا شبیه تصویر جفت آقای رضای هست) - ضمنا خال بچه ها که الان 3 روزه هستن به نظرتون ترکیبی میشه یا خالص ( لئوپارد خالص و بلو اسنک خالص چشم قرمز ) هم در نسل اول توش در میاد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    با توجه به تازه کار بودن امیدوارم سوال رو در جای درستی مطرح کرده باشم
    باتشکر

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.IRANI نمایش پست ها
    باسلام خدمت تمام اساتید محترم پارسی پت
    مدتهاست که دارم مطالب این سایت و نوشته ها رو دنبال میکنم اما تاحالا موفق به ثبت نام نشده بودم که بالاخره این مهم صورت گرفت.

سوالی داشتم در خصوص جفتهای دیسکسم که میخواستم راهنماییم کنید.
    یک جفت بلو اسنک چشم قرمز تقریبا 6.5 اینچی داشتم که نر در زمان تخم ریزی ماده رو به شدت کتک میزد و مانع از تخم ریزی میشد که مجبور شدم نر رو عوض کنم و چون نر بلو اسنک نداشتم از یک بلو لئوپارد چشم سفید 7 اینچی استفاده کردم. که کمی تو فیزیک بدنی خصوصا در ناحیه صورت و امتداد باله ها با ماده (باله پشتی ماده کشیده و نزدیک به دم ولی باله پشتی نر نزدیک1 سانت با دم فاصله داره )اختلاف داره . به نظرتون بچه های این جفت ارزش کار کردن دارند یا نه البته به نظر شخصی من هر کدوم از ماهی ها به تنهایی گرید خوبی دارند اما نمی دونم این اختلاف فیزیک موجب چه تغییراتی خواهد شد. ( ماهی ماده تقریبا شبیه تصویر جفت آقای رضای هست) - ضمنا خال بچه ها که الان 3 روزه هستن به نظرتون ترکیبی میشه یا خالص ( لئوپارد خالص و بلو اسنک خالص چشم قرمز ) هم در نسل اول توش در میاد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    با توجه به تازه کار بودن امیدوارم سوال رو در جای درستی مطرح کرده باشم
    باتشکر
    سلام

به این تالار خوش آمدین

برای اینکه بتوان به این سوال پاسخ داد باید حداقل از 3 نسل قبل از نژاد مولدین شما اطلاع داشت و چون اینکار به سادگی ممکن نیست میتوان با حساب احتمالات و وراثت حدس بزنیم که ممکنه حدوده یک چهارم یا کمتر خصوصیات مورد نظر شما یا نزدیک به آن را داشته باشند.

باید خدمت شما عرض کنم اگر در تکثیر دیسکس به دنبال اصلاح نژاد و نژاد برتر هستین باید بسیار صبور و با حوصله عمل کنید که اینکار احتیاج به دقت و ممارست زیادی خواهد داشت.

موفق باشید.
    ویرایش توسط Romans : 16th July 2013 در ساعت 01:31 PM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    نه تو تهران نیستم اقا بابک
    با تستر هم اب شهرمون رو زدم سختیش بین 450 تا 500 هستش
    سلام پس با این حساب بهترین گزینه همون استفاده از دستگاه ro هستش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10841
    درورد
    یه سوال: یه دیسکس بلو کبالت دارم که طبق گفته های اساتید وقتی اندازه چشمشمو با خط عمودی فرضی تخمین زدم تقریبا 1/5 یا 1/4 اون خط بود. متوجه شدم که رشدسوز شده. ماهیم کاملا غذاخور و سالمه امکانش هست که به حالت عادیش برگرده یا اینکه دیگه کاریش نمیشه کرد؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

وجود حباب در مدفوع ماهی و در نتیجه به سطح آب آمدن مدفوع ماهی ، به صورت کلی علامت وجود اختلال در سیستم دستگاه گوارشی و یا روده ماهی است

موارد زیر رو چک کنید :

1.انگل های روده ای(بیشترین احتمال)
    2.بیماری کیسه هوا(همیشه قرار نیست در این بیماری تعادل کاملا به هم بریزه!!)
    3.ورو و عفونت های شکمی و روده ای

موفق باشید
    با عرض سلام خدمت تمام التید با توجه به تجربه شخصی من در زمینه دیسکس در این رابطه فکر کنم ای دو راه حل مفید باشه البته اساتید بیشتر در این مورد صاحب نطر هستن
    1- دلیل اولش استفاده از دل یا غذایی است که دارای چربی بوده و باعث دفع سریع می شود ومن خودم این مورد در دیسکس هام دیدم و با تغییر غذا و اضافه کردن سیر و میترو نیدازل خوب شدن
    2- در یک سایتی که دقیقا یادم نیست مطالعه کردم که نوشته بود برخی دیسکس ها سیستم بدنش در مقابل کمبود اکسیزن واکنش نشون می ده و باعث این نوع اختلال روده ای میشه
    به هر حال اگر دوستان در این مورد بیشتر اطلاعات دارند استفاده می کنیم

با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    10841
    درود
    اثر و نقش میترونیدازل چیه؟

صفحه 125 از 412 نخستنخست ... 2575106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144175225 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)