صفحه 5 از 412 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 4120
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم!
    روی بطری داروی Prevent.ICH نوشته که به عنوان پیشگیری می توان از آن استفاده نمود و خواصی مانند ضد قارچ، ضد تک یاخته و ... را دارا می باشد (آب شور که ریف سیف است و آب شیرین) و از آنجا که پیشگیری کردن از ایجاد بیماری خیلی راحت تر از درمان آن است، نظر دوستان در مورد استفاده دوره ای از این دارو چیست و در صورتی که نظر دوستان در این خصوص مثبت باشد چه برنامه ای را بیشنهاد می دهند. (هر چند وقت و به چه میزان)
    آیا داروی خاص دیگری وجود دارد که مخصوص ماهی دیسکس بوده و جهت پیشگیری از بیمار شدن این ماهی بتوان از آن استفاده کرد.
    ضمناً در آکواریوم مدل ماهیران یک فیلتر تعبیه شده است که به صورت تاپ فیلتر می باشد آیا خروجی هوای فیلتر باعث اذیت ماهیان می گردد یا خیر؟
    با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    روی بطری داروی Prevent.ICH نوشته که به عنوان پیشگیری می توان از آن استفاده نمود و خواصی مانند ضد قارچ، ضد تک یاخته و ... را دارا می باشد (آب شور که ریف سیف است و آب شیرین) و از آنجا که پیشگیری کردن از ایجاد بیماری خیلی راحت تر از درمان آن است، نظر دوستان در مورد استفاده دوره ای از این دارو چیست و در صورتی که نظر دوستان در این خصوص مثبت باشد چه برنامه ای را بیشنهاد می دهند. (هر چند وقت و به چه میزان)
    آیا داروی خاص دیگری وجود دارد که مخصوص ماهی دیسکس بوده و جهت پیشگیری از بیمار شدن این ماهی بتوان از آن استفاده کرد.
    ضمناً در آکواریوم مدل ماهیران یک فیلتر تعبیه شده است که به صورت تاپ فیلتر می باشد آیا خروجی هوای فیلتر باعث اذیت ماهیان می گردد یا خیر؟
    با تشکر
    سلام . اونجه می نویسم نظر شخصی من هست . یعنی در حقیقت روشی هست که من خودم دنبال می کنم . به کل با دارو مخالفم . چون دارو بنیه ماهی رو ضعیف می کنه و قدرت اون رو در مواحهه به بیماری ضعیف می کنه . بر همین اساس جز در موارد خاص که بیماری شدت می گیره استقاده از دارو رو صلاح تمی دونم . و اما در مورد ضد عفونی . ببنیید هرچه هم تلاش کنیم محیط بدون عامل بیماری زا برای دیسکس ایجاد کنیم چنین چیزی ممکن نخواهد بود . من بیشتر روش تقویت قدرت دیسکس رو پیش می گیرم . کاری به ضد عفونی آب ندارم . در اوایل کار از دستگاه uv برای 4 ساعت در روز در هر 6 ساعت به مدت یک ساعت در روز استفاده می کردم ولی نتیجه ای نگرفتم . برهمین اساس تقویت دیسکس برای مبارزه با بیماری ( پیشگیری ) بهتر از ضد عفونی های دوره ای هست .

ضمنا این رو هم بگم روی برخی از داروها مثل جنرال تونیک و ... استفاده دوره ای از این داروها را در ماه توصیه کرده ولی من باز به شخصه استفاده ای نمی کنم .

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام.
    منم با نظر دوست محترمم آقاي رضايي كاملاً موافقم.دقيقاً داشتن ديسكس مثل آدم ميمونه همونطور كه بدن ما به غذا سالم،هواي سالم خواب در زمان مناسب و .... نياز داره ديسكس هم همينطوره.چون اكثر دوستان نيز بطور تجربي با اين ماهي سر و كله ميزنن من هم تجربيات اندك خودمو عرض مي كنم(هيچ پافشاري روي درستي يا هم عقيده بودن دوستان ندارم اما بنده از رعايت موارد زير جواب گرفتم):
    1-در خصوص تقويت ماهي كه دوست محترمم گفتن تجربه من اينجوريه
    الف-:استفاده از تنوع غذايي خشك :غذاهاي تترا،سرا،اسپكتروم و هيكاري در سيكلهاي 3 هفته تا يك ماهه يك يا دو نوبت در روز-استفاده از يك وعده دل مخلوط-هر 3 تا 4 وعده دل يك وعده هم ويتامينهاي موارد بند ب 2 تا 3 قطره
    ب-استفاده از ويتامينهاي مخصوص ماهي :اتويتول،فيشتامين،آزو و ... پس از هر 2 تا سه بار تعويض آب
    ج-تعويض 20 تا 25 درصدي آب هر 3 تا 4 روز با آب همدما (قضيه همدمايي فوق العاده مهمه) شده+استفاده از واتر كانديشر شركت اوشن فري(با توجه به قيمت و دوز كمش خيلي بصرفه هست) چون آب منطقه ما كمي فلزات سنگين توش هست كه اين مورد البته بستگي به خود دوستان داره
    د-روشنايي تانك در روز 6 تا 7 ساعت
    ه-كاهش حملات مشت و لگد بچه ها(خودم يكيشو دارم و فقط ميشه كاهش داد چون جلوگيري كامل مقدور نيست) و مواردي كه استرس تو ماهيه.حمله مهمانان به تانك ماهي و ....
    و-اگه ماهي هم مريض شد(البته اگه از قبل مورد لطف دوستاني كه ماهي مي فروشند قرار نگرفته باشه)استفاده از داروهاي تخصصي شركت سرا
    در انتها اگه دنبال كشيدن بچه از ماهي ديسكس هستيم اونم اگه تجربه دوستاني رو داريم كه اطلاعاتشون تو سطح كسايي هست (كه همه از پستهاي وزينشون مي تونن اينو تشخيص بدن) و يه تعدادي هم كه مفقود الاثرن(خوشون ميدونن) بريم دنبال كاهش ظرفيت بافرينگ و .....

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ouskar نمایش پست ها
    دوستان نظر شما درباره tetra aqua ph/kh minus چیه؟
    برای پایین آوردن پی هاش و کی هاش آب برای نگه داری دیسکس؟
    آیا تاثیری هم داره؟
    آیا فقط وقتی که این رو به آب اضافه کنم پی هاش میاد پایین؟ یا بعد از یه مدت استفاده از این محصول برا همیشه پی هاش آب تقریبا ثابت میمونه؟

سلام
    دوست عزیز معمولن میزان pH در اکواریوم دچار تغییرات ناگهانی نمیشود و با سیفون مرتب میتوان آنرا کنترل کرد ولی در موارد خاص که احتیاج به pH پایینتری داریم به طریق زیر باید از pH Minus استفاده کنیم :

تغییرات pH را به ارامی و در یک زمان طولانی (چند روز ) انجام بدهید نه در چند ساعت.به ماهیهای خودتان اجازه بدهید تا به آن عادت کنند و با آن هماهنگ شوند.
    مقدار لازم از pH Minus را با 8 انس ( ounce ) اب مخلوط کنید (هر انس تقریبن برابر با 29 گرم میباشد) و روی اب اکواریوم بریزید و حداقل نیم ساعت برای مخلوط شدن آن صبر کنید و مجدد میزان pH را اندازه گیری کنید.
    به این نکته مهم توجه داشته باشید که هر روز نباید بیشتر از یک واحد pH پایینتر بیاید.موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    4907
    سلام،
    میخواستم بدونم رنگ مشکی پوستر تانک دیسکس،میتونه باعث استرس این ماهی بشه ؟
    معمولا تانک های ایرانی از آبی استفاده میکنن ولی من تانک های خارجی رو معمولا با پوستر مشکی و شن رنگ روشن دیدم که خیلی ترکیب قشنگی میشه.
    ممنون.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها
    سلام،
    میخواستم بدونم رنگ مشکی پوستر تانک دیسکس،میتونه باعث استرس این ماهی بشه ؟
    معمولا تانک های ایرانی از آبی استفاده میکنن ولی من تانک های خارجی رو معمولا با پوستر مشکی و شن رنگ روشن دیدم که خیلی ترکیب قشنگی میشه.
    ممنون.
    همش بستگی به عادت های ماهی شما داره

معمونلا دیسکس های سفید و گلدن و پیجن ... و رنگ هایی از این دست تو بک گراند مشکی درخشندگی زیادی خواهند داشت
    به هر حال رنگ مشکی مثل قرمز برای ماهی شوک آور نیست ولی بهترین رنگ برای ماهی دیسکس همون آبیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    درون آکواریوم دیسکسهام یک عدد گربه ماهی رویال قرار داده ام، آیا نیازی به وجود ماهیان کفزی (کوریدوراس، لوچ، شارک و ...) می باشد یا خیر؟
    با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    سلام همشهری ،خوب هستید ؟
    میخواستم بدونم شما دیسکس نگه میدارید.
    از کجا دیسکس خوب تهیه میکنید ؟
    و اینکه کت رویال از کجا پیدا کردید ؟؟
    ممنون.
    محمدرضا

با عرض سلام خدمت همشهری عزیز کاربر boozzai!
    به دلیل عدم داشتن امکان ارسال پیام خصوصی جواب شما را در این تابیک قرار دادم.
    هم ماهی دیسکس نگهداری می کنم هم ماهیان آب شور.
    در شهر اهواز در دو آکواریوم فروشی دیسکس های خوب مشاهده کرده ام.
    1- آکواریوم نیاگارا - پاساژ سلمان فارسی طبقه دوم.
    2- آکواریوم مرجان - خیابان امام شرقی پاساژ مولوی.
    گربه ماهی رویال را از آکواریوم نیاگارا تهیه نمودم.
    موفق باشی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    درون آکواریوم دیسکسهام یک عدد گربه ماهی رویال قرار داده ام، آیا نیازی به وجود ماهیان کفزی (کوریدوراس، لوچ، شارک و ...) می باشد یا خیر؟
    با تشکر
    سلام

خیر نیازی نیست...یعنی واجب نیست و کاملا سلیقه ای است

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    سام
    دوستان ایا مترونیدازول باکتریهای مفید را از بین میبرد.وقتی یک دیسکس هگزامیتا میگیره با کتری از روده به صورت فعال در میاد ایا برای ماهیان همتانک دوز پیشگیرانه را توصیه میکنید؟ممنون.

صفحه 5 از 412 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232455105 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)