کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17048
    سلام بر همه اساتید
    یکی از دیسکسهای من لبه یکی از آبششهاش خیلی کم برگشته و تند نفس میکشه ، البته بقیه دیسکسها کاملا سالمند و این یکی هم خوب غذا میخوره و سایر حرکاتش کاملا طبیعیه ، لطفا راهنمایی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ نمایش پست ها
    سلام بر همه اساتید
    یکی از دیسکسهای من لبه یکی از آبششهاش خیلی کم برگشته و تند نفس میکشه ، البته بقیه دیسکسها کاملا سالمند و این یکی هم خوب غذا میخوره و سایر حرکاتش کاملا طبیعیه ، لطفا راهنمایی کنید
    سلام

مشکل درپوش آبشش در دیسکس ها عوامل زیادی داره که به چند مورد اشاره میکنم

۱.ژنتیک و نقص های مادر زادی . در این حالت کاری از شما ساخته نیست
    ۲.ضربه خوردن یا مثلا مکش توسط شلنگ سیفون . در این حالت هم فقط انتظار تنها کاریست که میتونید انجام بدید . یا خوب میشه یا نمیشه!
    ۳.انگل های آبششی ، کلر و کلرامین ، کمبود اکسیژن و مواردی از این قبیل میتونن باعث بشن دیسکس خیلی سنگین و سریع نفس بکشه . این موضوع در دراز مدت باعث دفرمه شدن یک یا هر ۲ آبشش دیسکس به خصوص در قسمت درپوش آبشش میشه
    ۴.مشکلاتی مثل کمبود کلسیم و مینرال هم میتونه روی فرم آبشش دیسکس تاثیر گذار باشه . البته این مشکل معمولا در بچه دیسکس های زیر نیم اینچ شروع میشه و تا ۳ ویا حد اکثر ۴ اینچی به شکل نهاییش میرسه .

و در نهایت اینکه بهتره از دیسکس مورد نظر عکسی واضح بزارید تا بهتر و دقیق تر بشه راهنمایی کرد

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17048
    سلام اقا بابک! ممنون از راهنماییتون
    در حال حاضر عکسی ازش ندارم و نمیتونم بگذارم، ولی این مشکل تازه 2و3 روزه که ایجاد شده سایزشم 4.5 اینچه ، ولی حدود یک ماه پیش با یه آبشش نفس میکشید وتند تند ، احتمال دادم انگل داشته باشه ولی با سیفون منظم آب خوب شد این مورد اخیر تازه بوجود اومده، به اندازه خیلی کمی لبه آبشش سمت راستش روی خودش برگشته، خیلی ظریفه
    لطفا به پست ما هم سر بزنید و نظرات کارشناسیتون را برای ما مبتدیان بفرمایید. با تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    ببخشید یک سوال دارم الان تخم ریختن روی کوزه توری که درست کردم خیلی بزرگ ایت فاصله تا تخم هاش حدودا تا 10 سانت اسا ولی جفت تخم ها رو میبند خوب است فاصله تور تا تخم ها را نزیک تر کنم ممنون میشوم راهنمایی کنید
    این هم عکسش
    http://upload7.ir/uploads//87625dbc8...23335bf4aa.jpg
    http://upload7.ir/uploads//efd734bf1...eb8a3c40d0.jpg

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ نمایش پست ها
    سلام اقا بابک! ممنون از راهنماییتون
    در حال حاضر عکسی ازش ندارم و نمیتونم بگذارم، ولی این مشکل تازه 2و3 روزه که ایجاد شده سایزشم 4.5 اینچه ، ولی حدود یک ماه پیش با یه آبشش نفس میکشید وتند تند ، احتمال دادم انگل داشته باشه ولی با سیفون منظم آب خوب شد این مورد اخیر تازه بوجود اومده، به اندازه خیلی کمی لبه آبشش سمت راستش روی خودش برگشته، خیلی ظریفه
    لطفا به پست ما هم سر بزنید و نظرات کارشناسیتون را برای ما مبتدیان بفرمایید. با تشکر
    سلام و احترام

دوست عزیز واقعا شرمنده بابت تاخیر ، پست شما رو ندیده بودم . با توجه به اینکه یک هفته یا بیشتر گذشته ، لطفا اطلاع بدید دیسکس هنوز مشکل داره یا مشکلتون برطرف شده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    ببخشید یک سوال دارم الان تخم ریختن روی کوزه توری که درست کردم خیلی بزرگ ایت فاصله تا تخم هاش حدودا تا 10 سانت اسا ولی جفت تخم ها رو میبند خوب است فاصله تور تا تخم ها را نزیک تر کنم ممنون میشوم راهنمایی کنید
    این هم عکسش
    فایل پیوست 11630
    فایل پیوست 11631
    اندازه تور برای تخم ها تا ماهی خوب است یا نزدیک تر کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس 60 نمایش پست ها
    این هم عکسش
    http://upload7.ir/uploads//87625dbc8...23335bf4aa.jpg
    http://upload7.ir/uploads//efd734bf1...eb8a3c40d0.jpg
    سلام

سوالات مربوط به تکثیر و پرورش دیسکس رو در تاپیک مربوط به خودش بپرسید

جواب سوال شما رو اونجا میدم

به این لیکن مراجعه کنید :

http://www.parsipet.ir/thread21638.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15494
    سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    آیا میشه از ویتامین های انسانی برا دیسکس استفاده کرد مثل قرص ویتامین c و شربت ب کمپلکس اگه میشه استفاده کرد به چه میزان ؟
    آخه اینجا هیچ ویتامین مخصوص ماهی آکواریومی پیدا نکردم اگه هم هست نه مارک معتبریه ونه اون ویتامین های هست که اساتید سایت ذکر کردن
    با تشکر از همه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16855
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

مشکل درپوش آبشش در دیسکس ها عوامل زیادی داره که به چند مورد اشاره میکنم

۱.ژنتیک و نقص های مادر زادی . در این حالت کاری از شما ساخته نیست
    ۲.ضربه خوردن یا مثلا مکش توسط شلنگ سیفون . در این حالت هم فقط انتظار تنها کاریست که میتونید انجام بدید . یا خوب میشه یا نمیشه!
    ۳.انگل های آبششی ، کلر و کلرامین ، کمبود اکسیژن و مواردی از این قبیل میتونن باعث بشن دیسکس خیلی سنگین و سریع نفس بکشه . این موضوع در دراز مدت باعث دفرمه شدن یک یا هر ۲ آبشش دیسکس به خصوص در قسمت درپوش آبشش میشه
    ۴.مشکلاتی مثل کمبود کلسیم و مینرال هم میتونه روی فرم آبشش دیسکس تاثیر گذار باشه . البته این مشکل معمولا در بچه دیسکس های زیر نیم اینچ شروع میشه و تا ۳ ویا حد اکثر ۴ اینچی به شکل نهاییش میرسه .

و در نهایت اینکه بهتره از دیسکس مورد نظر عکسی واضح بزارید تا بهتر و دقیق تر بشه راهنمایی کرد

موفق باشید
    با سلام خدمت بابک عزیز و دیگر دوستان

من هم همین مشکل را دارم وبعضی از دیسکسهام تنفس خیلی سنگین و سریع دارند و لبه ابششون کمی برگشته!

نیتریت و نیترات را تست کردم ، اکسیژن هم مطمئنم که کافیست، چون کلا از آب RO استفاده میکنم و از سیفون قبلی بیشتر از 1 هفته میگذره پس کلر هم منتفی میشه! ضربه هم تاحالا نخوردند و زمانی که خریدمشون این مشکل را نداشتند پس نقص ژنتیکی نیست!

فقط میمونه انگل ابششی!! با توجه به قرنطینه کردن ماهی ها و استفاده از جنرال تونیک تو قرنطینه ممکنه هنوز انگل وجود داشته باشه؟ البته توی اب اک هنوز سبزی جنرال تونیک هست که با ذغال داره از بین میره!
    راستی استفاده خالص از آب تصویه ممکنه تو تنفس هم تاثیر بزاره؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tymouri نمایش پست ها
    با سلام خدمت بابک عزیز و دیگر دوستان

من هم همین مشکل را دارم وبعضی از دیسکسهام تنفس خیلی سنگین و سریع دارند و لبه ابششون کمی برگشته!

نیتریت و نیترات را تست کردم ، اکسیژن هم مطمئنم که کافیست، چون کلا از آب RO استفاده میکنم و از سیفون قبلی بیشتر از 1 هفته میگذره پس کلر هم منتفی میشه! ضربه هم تاحالا نخوردند و زمانی که خریدمشون این مشکل را نداشتند پس نقص ژنتیکی نیست!

فقط میمونه انگل ابششی!! با توجه به قرنطینه کردن ماهی ها و استفاده از جنرال تونیک تو قرنطینه ممکنه هنوز انگل وجود داشته باشه؟ البته توی اب اک هنوز سبزی جنرال تونیک هست که با ذغال داره از بین میره!
    راستی استفاده خالص از آب تصویه ممکنه تو تنفس هم تاثیر بزاره؟
    سلام

اشکال کار شما را در تاپیک دیگر توضیح دادم.
    تمام این مشکلات شما مربوط به تکمیل نشدن سیکل و آمونیاک و نیتریت میباشد.

صفحه 354 از 412 نخستنخست ... 254304335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373404 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)