کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    دوست عزیز با سلام:
    در خصوص دیسکس های وایلد با احتساب فیلمهایی که تو سایتهای خارجی دیدم و کتاب جک واتلی مطالبی رو خدمتتون عرض می کنم:
    گونه های این ماهی در رودخانه های ریونگرو،دریاچه ماناکاپورو،مانائوف و رودخانه تف و .....در آمازون،کلمبیا و پرو یافت می شود.زمانیکه آب دریاچه به 70 سانتیمتر تا 1 متر میرسه(تو فیلم دیدم آب تا بالای ران و کمر صیاد میرسه)این ماهی ها را شکار می کنن-اما شرایط صید،انتقال و جابجایی استرس های زیادی را به این ماهی وارد می کنه،ضمن اینکه مهمترین اصل در بقای طبیعت مقاوم بودن و جنگیدن است و هر حیوانی قویتر باشد اصطلاحاً درشتتر و پرزورتر است و کوچکترها هم غذای کمتری نصیبشان خواهد شد و هم مرگ ومیر بیشتر اما در یک جامعه آماری که به نسبت همان تعداد گرفته میشه صددرصد مریضی،استرس،رشد سوزی و بالطبع مرگ و میر در طبیعت بمراتب بیشتر از آکواریوم خواهد بود به این موارد صیادان انسانی و حیوانات و سایر آبزیان و ماهی های دیگر را اضافه کنیم و اینکه تنها سیستم مبارزه با بیماری در این ماهی و در طبیعت تنها سیستم ایمنی بدن ماهی خواهد بود.
    برای همین دیده شده که ماهی های وایلد صید شده دارای انواع انگلهای روده ای،پوستی-آبششی،کدری چشم،سیاه شدن چشم که حامل عفونتهای داخلی و کلیوی و پوسیدگی باله و دم می باشند.از طرفی سایز این ماهی ها با دیسکسهای سایز شده دست انسان و یا اصلاح شده نژادی گواه دیگر بر این مدعا است.
    گرچه نگهداری این موجودات،تکثیر در تانک های ساخته بشر و مشکلات عادات به تانک و .... مواردی است که جک واتلی و لیک بهلر بهتر میدانند.

اما سایزهای تانکهای تکثیر 50 سانت ارتفاع:
    1-یکی از مهمترین عوامل در زمان شنای آزاد لاروها(بعد از 72 ساعت و انحلال کیسه زرده)ابعاد محدود شده و بیشتر از همه ارتفاع عامل محدود کننده ای برای جفتهاست جهت حرکتهای کمتر و دور شدن کمتر از دوک و لاروه-در این حالت که شنای آزاد انژری بسیاری از لاروها میگیرد عواملی چون نزدیکی مادر و پدر،دیدن رنگ تیره آنها بدلیل موکوس و تغذیه موجباتی را فراهم می آورد تا لاروها شنای کمتر و انرژی کمتری و دید بهتری برای رسیدن به پدر و مادر خود داشته باشند و نتیجه تغذیه بهتر و سریعتر و رشد بهتر لاروها را بدنبال خواهد داشت
    2-تمیز کردن،سهولت دسترسی،سیفون کردن مناسب از کف و شلنگ مخصوص،راحتتر برداشتن وسایل داخل تانک مثل دوک،فیلترهای اسفنجی و .....مواردی هستند که با ارتفاع 50 سانت بسیار بهتر انجام خواهد شد و انژری کمتر و زمان بیشتری برای تمیز کردن تانکها مهیا خواهد ساخت و ....
    3-موارد و صرف های اقتصادی برای هزینه های آب،کاهش لیتراژ،گرم شدن سریعتر آب با توجه به لیتراژ و .....
    4-محدودیت سازه ها در ارتفاع به نسبت طول و عرض سالن و استفاده بهینه تر انرژی برای گرم کردن سالن،ضمناً در نظر بگیرید که تانکهای اول از سطح کف سالن بنا به خیلی از دلائل حداقل بین 80سانت تا 1 متر از زمین فاصله می گیرند به این مقوله ارتفاع خود تانک،دسترسی به بالای تانک،تانک طبقه دوم و .... را اضافه کنید و محدودیت ارتفاع کمک شایانی خواهد کرد
    و
    ....
    جرات می خواد بین بزرگانی مثل بابکها و فرشاد عزیز پست زد...جسارتم رو ببخشید
    حداقل 50 سانتیمتر اما ارتفاع بالای 60 سانتیمتر برای نگهداری طولانی مدت خوب و مناسبه
    سلام آرش عزیز شکسته نفسی نفرمایید شما خودتون استادید . تشکر میکنم از نوشته زیبات . سعی می کنیم امروز یا فردا تاپیکی با همین عنوان دیسکس در حیات وحش ایجاد کنیم و مطالب شما و دیگر رو بهش اضافه کنیم .

نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    آقا آمازون رفتین منم ببرین قول میدم بچه خوبی باشم
    توی تانک تکثیر اگر سیفون روزانه داشته باشیم و از متیلن بلو یا جنرال تونیک هم برای قارچ استفاده کنیم باز هم باید کلیه دیواره هارو با اسکاج تمیز کنیم ?
    دوز خوب جنرال تونیک برای تانک تکثیر چقدره ?
    بذارید ببینیم مثل اینکه داره بودجه تامین میشه کل بچه های پارسی پت داریم می ریم آمازون تو خونه نگیدا فکر نمی کنن می ریم شکار دیسکس فکر می کنن می برن بکشنمون ....

البته بعد از تخم ریزی شروع به زدن متیلن بلو می کنیم ضمنا دیوار ها فقط دفعه اول شسته میشه بعدا نیازی به چنین کاری نیست . دقیقا دوز جنرال تونیک یادم نیست ولی نصف دوز درمان هست . تا جایی که یادم میاد 5 میلی لیتر برای هر 40 لیتر باید باشه . البته باید دوستان تایید کنند دوزش رو مطمئن نیستم .

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با اجازه فرشاد و درسی که از دوست خوبمون گرفتم:
    دوز تترا جنرال تونیک بخاطر استرس زیاد تو دیسکس به ازای هر 20 لیتر 1 میلی لیتر استفاده بشه و برای دوز ضدعفونی 0.5 تا 0.25 ملیگرم استفاده بفرمائید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    مرسی آرش جان .... البته دوزی که خود محصول اعلام کرده به صورت :*
    Normal dosage: 5 ml per 20 l
    With severe clinical picture: 5 ml per 10 l
    هست . و برای ضد عفونی هم که نصفش میشه . همون دوزی که من گفتم . ضمنا با توجه به ترکیبش :

Pharmaceutically effective components per 100ml of solution:
    Ethacridine lactate 836.0 mg
    Acriflavin 160.2 mg
    Methylene blue 56.44 mg
    9-amino-acridine * HCI * H2
    O 28.20 mg

به نظرم میاد با دوز 10 ٪ که می فرمایید خیلی رقیق میشه . موافق نیستید ؟*

البته من خودم از متیلن بلو استفاده می کنم و طریقه ی ساخت محلولش رو به این صورت قبلا نوشتم :

http://www.parsipet.ir/thread11742.html
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 30th May 2013 در ساعت 10:00 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام. اقا يه سوال فني.
    براي جلو گيري از جفتگيري ديسكس (براي رسيدن به سايز نهايي) چي كار ميشه كرد؟؟
    قبل جفتگگيري كه نميشه جنسيت رو دقيق حدس زد!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    سلام دوستان من در مورد دیسکس کاملا بی تجربه ام
    می خواستم بدونم من که تو تانکم سخره های مرخانی دارم سختی آب رو بالا نمی بره

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام. اقا يه سوال فني.
    براي جلو گيري از جفتگيري ديسكس (براي رسيدن به سايز نهايي) چي كار ميشه كرد؟؟
    قبل جفتگگيري كه نميشه جنسيت رو دقيق حدس زد!!
    سلام . بذارید یکم در مورد این موضوع بیشتر توضیح بدم . معمولا تحریک دیسکس به جفت خوردن زمانی آغاز میشه که سختی آب کم بشه . در محل زندگی دیسکس با کم شدن مدت روز و ترشح بیشتر ملاتونین در بدنش همینطور شروع بارانهای بسیار زیاد و کم شدن سختی آب واسیدی تر شدن آب دیسکس تحریک میشه به جفت گیری - تخم ریزی و تولید مثل ... حالا اگر بخوایم عکس همین رو انجام بدیم میل دیسکس به تخم ریزی کم میشه . یعنی سختی آب رو بالا ببریم . مدت روشن موندن نور تانک رو افزایش بدیم ... ضمنا تولید نوعی استرس مثل تغییر دکور تانک می تونه جفت گیری رو مدتی به تعویق بندازه .
    حالا اگر هیچکدام جواب نداد باید جفت رو ازش جدا کنید .
    در مورد سوال دومتون چرا میشه ولی همیشه همراه با خطا هست ...

نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    سلام دوستان من در مورد دیسکس کاملا بی تجربه ام
    می خواستم بدونم من که تو تانکم سخره های مرخانی دارم سختی آب رو بالا نمی بره
    سلام .... حتما بالا سختی آبتون بالا میره و برای دیسکس نامناسب هست ....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    ممنون یعنی تنها راهش اینه که از اب خارجشون کنم؟چطوری می شه سختی آبشو سنجید؟راستی تو تانکم یک آروانا جاردینی هم دارم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    ممنون یعنی تنها راهش اینه که از اب خارجشون کنم؟چطوری می شه سختی آبشو سنجید؟راستی تو تانکم یک آروانا جاردینی هم دارم.
    سلام . با کیتهای مخصوص سختی محصولات مختلف تجاری - حتی ایرانی .... بله باید خارج کنید . آروانا رو با دیسکس اصلا پیشنهاد نمی کنم . مشکل خواهید داشت ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    دیسکسامو یک روزه که گرفتم اما فقط غذا رو می خوره بعد می اندازه بیرون.چه کار کنم؟غذام هم آزو می دم البته فروشنده می گفت که بهشون تترا می داد.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    دیسکسامو یک روزه که گرفتم اما فقط غذا رو می خوره بعد می اندازه بیرون.چه کار کنم؟غذام هم آزو می دم البته فروشنده می گفت که بهشون تترا می داد.
    سلام:
    دوست عزیز وقتی دیسکس از محیطی به محیط دیگر منتقل میشه تا چند روز از نظر خوردن غذا متفاوت میشوند و با توجه به اینکه در تهران اکثر مغازه دارها بدلیل مسائل مختلف ..... به ماهیها کرم منجمد واگر خیلی لطف کنند تترا میدهند شما هم بهتر است در ابتدا از میکس دل که بارها در موردش صحبت شده استفاده نما یید و همانطور از تترا که ظاهرا فروشنده فرموده استفاده نمایید آزو غذای خوبی است ولی تا دیسکس شما بهش عادت کنه مدتی طول میکشه معمولا در 2-3 روز اول هم اگر دیسکس غذا نخوره مشکلی نیست (در هنگام جابجایی) ابتدا کمی غذا دهید اگر ظرف حدودا 5دقیقه نخوردن غذا را از تانک خارج نمایید و به دیسکس فرصت دهید تا خود را با محیط جدید تطبیق دهد
    ویرایش توسط B@B@K : 1st June 2013 در ساعت 07:13 PM

صفحه 99 از 412 نخستنخست ... 498081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118149199 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)