صفحه 83 از 412 نخستنخست ... 33646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102133183 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 821 به 830 از 4120
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    نقل قول نوشته اصلی توسط TETRA نمایش پست ها
    70*35*45
    خودش تااااااانکیه واسه خودش.
    محمد جان میخوام تو همین تانک نگهشون دارم.یه سوال : کفه تانک چیزی نیست میتونم با یه نوع خزه پرش کنم؟ نمیخورنش؟امروز تو یه اکواریومی یه نوع خزه داشت اسمشو یادم نیاد گفت زود رشد میکنه.مشکلی واسه دیسکس ها نداره؟
    صبح بخیر

اول در مورد تانکت بگم که ابعادش برای رشد خوب دیسکس ها چندان مناسب نیست بخصوص در مورد ارتفاعش باید یه فکر بکنی چون ماهی دیسکس با فشار آب نسبتا زیاد سازگاری بیشتری داره و از این رو عمق آکواریم دارای اهمیت هستش و حداقل عمق مفیدش باید55 تا 70 سانتی متر باشه . پس زیاد روی تانکت حساب وا نکن
    اما در مورد کف آکواریم دیسکس توصیه میشه که اصلا چیزی نباشه و اگر خواستی کف آکواریم رو با سنگ سلیس میتونی پر کنی و این که در آکواریم دیسکس تا دلت بخواد میتونی از گیاه استفاده کنی چون نه تنها به گیاه ها آسیبی نمیزنن بلکه به عنوان پناهگاه براشون مفید هم هستش ولی استفاده از خزه رو در کف آکواریم بهت توصیه نمیکنم و تا حالا هم ندیدم کسی برای کف آکواریم دیسکس ازش استفاده کنه و در ضمن این رو هم در نظر داشته باش که باید سیفونهای نسبتا زیادی برای تانک دیسکس هات داشته باشی که ممکنه این خزه ها کار رو برات مشکل کنه.

موفق باشی
    ارادتمند محمدرضا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Earthworm
    شماره عضویت
    11635
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD REZA 137017 نمایش پست ها
    صبح بخیر

اول در مورد تانکت بگم که ابعادش برای رشد خوب دیسکس ها چندان مناسب نیست بخصوص در مورد ارتفاعش باید یه فکر بکنی چون ماهی دیسکس با فشار آب نسبتا زیاد سازگاری بیشتری داره و از این رو عمق آکواریم دارای اهمیت هستش و حداقل عمق مفیدش باید55 تا 70 سانتی متر باشه . پس زیاد روی تانکت حساب وا نکن
    اما در مورد کف آکواریم دیسکس توصیه میشه که اصلا چیزی نباشه و اگر خواستی کف آکواریم رو با سنگ سلیس میتونی پر کنی و این که در آکواریم دیسکس تا دلت بخواد میتونی از گیاه استفاده کنی چون نه تنها به گیاه ها آسیبی نمیزنن بلکه به عنوان پناهگاه براشون مفید هم هستش ولی استفاده از خزه رو در کف آکواریم بهت توصیه نمیکنم و تا حالا هم ندیدم کسی برای کف آکواریم دیسکس ازش استفاده کنه و در ضمن این رو هم در نظر داشته باش که باید سیفونهای نسبتا زیادی برای تانک دیسکس هات داشته باشی که ممکنه این خزه ها کار رو برات مشکل کنه.

موفق باشی
    ارادتمند محمدرضا
    ای بابا صبح شد!!!
    آقا صبح شمو هم بخیر. همینه که میگم *********دیگه.واسه ارتفاش هیچ کاری نماتونم بکنم آخه الان تو یه اپارتمان 85متری 4 تا تانک دارم از 2متری گرفته تا نیم متری.این یکی هم که اماده بشه میشه 5 تا تانک. خوبه که تنها زندگی میکنم وگرنه جام کفه کوچه بود اره راست میگی با سیفون روزانه 30%تا 50% آب دیگه چیزی از خزه ها نمی مونه. پس با تترا نئون فعلا سرگرمشون میکنم. راستی آرتمیا واسه این سایز دیسکس خوبه؟
    ویرایش توسط بابک آژیده : 8th April 2013 در ساعت 12:30 PM

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    ای بابا صبح شد!!!
    آقا صبح شمو هم بخیر. همینه که میگم دیسکسا دهنمو اسفالت کردن دیگه.واسه ارتفاش هیچ کاری نماتونم بکنم آخه الان تو یه اپارتمان 85متری 4 تا تانک دارم از 2متری گرفته تا نیم متری.این یکی هم که اماده بشه میشه 5 تا تانک. خوبه که تنها زندگی میکنم وگرنه جام کفه کوچه بود اره راست میگی با سیفون روزانه 30%تا 50% آب دیگه چیزی از خزه ها نمی مونه. پس با تترا نئون فعلا سرگرمشون میکنم. راستی آرتمیا واسه این سایز دیسکس خوبه؟
    سلام:
    دوست عزيز ضمن احترام به نظر محمد رضا عزيز:
    يه نگاهي هم به اين تاپيك بندازيد http://www.parsipet.ir/thread15924.html#post101300 -خزه هايي هم كه شما ميگيد فكر كنم خزه جاوا هستش-آرتميهاي بالغ حدود 1 سانتيمتري براي ديسكس خوبه.اما بنظر بنده ارتفاع زير 50 رو براي ديسكس كنسل كنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس
    شماره عضویت
    11897
    سلام و عرض تبریک سال نو به تک تک شما دوستان.
    من چند وقت هست که قصد تکثیر
    ماهی
    دیسکوس دارم و البته تا جندین مرحله پیش رفتم ولی متاسفانه همیشه به 1 مشکلی برخوردم و همۀ تلاشم بی نتیجه شده.
    من تا مرحلۀ شنای ازاد میرسونم ولی ناگهانی از 15 روز به بعد یکی یکی تلف میشن.( البته من تکثیر مصنوعی رو انجام میدهم)
    مشخصات آب:
    120 پی پی ام
    دما : 28-31
    پ هاش: 7- 7.3
    البته باید بگم چند بار سعی کردم که طبیعی باشه ولی همیشه والدین یا اونهارو میخورن یا نمیگذارندکه به اونها بچسبند.
    اگر راهی چاره ای جلوی پام بگذارین خیلی ممنون میشم.. هر چی که شد قول میدهم که واستون بفرستم 50%.
    باید بگم من در روز 2 وعده غذا میدهم که معمولا هر دو بار هم عذای دست ساز گوشتی هست.
    نژاد ماهی:
    چکربرد اسپایدر (هردو مثل هم هستند)
    رینگ لئوپارد و گلدن آلبینو
    بلو ترک و رد اسکارلت

و الان هم واقعا گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم خواهش میکنم که بهم کمک

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    دوستان سلام.
    یه مشکل دارم: دیسکسهام تا چند روز پیش از غذاهای شرکت tetra میخوردن . البته هنوز هم همینطور.به پیشنهاد اساتید غذای دستساز خوبی واسشون درست کردم که رشدشون بهتر بشه ولی اصلا نمیخورن!!! من شنیده بودم دیسکس واسش سرو دست میشکنه ولی اینها اصلا تو کارش نیستن!!!!
    ترکیباتی که استفاده کردم: قلب گوسفند،نخود فرنگی،هویج پخته،اسفناج پخته،فلفل دلمه قرمز بخارپز،سیر.همرو چرخ کردم،فریز شده استفاده میکنم که نمیخورن.
    ممنون.
    سلام . البته یه مطلب اضافه کنم به نظرات همکار عزیزم واونم اینکه اگر فقط غذای خشک می خوره زیاد هم گیر ندید که غذای میکس بخوره . می تونید فقط با غذا خشک البته با تنوع در نوع غذا بزرگشون کنید . هیچ مشکلی نیست .

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر0098 نمایش پست ها
    سلام و عرض تبریک سال نو به تک تک شما دوستان.
    من چند وقت هست که قصد تکثیر
    ماهی
    دیسکوس دارم و البته تا جندین مرحله پیش رفتم ولی متاسفانه همیشه به 1 مشکلی برخوردم و همۀ تلاشم بی نتیجه شده.
    من تا مرحلۀ شنای ازاد میرسونم ولی ناگهانی از 15 روز به بعد یکی یکی تلف میشن.( البته من تکثیر مصنوعی رو انجام میدهم)
    مشخصات آب:
    120 پی پی ام
    دما : 28-31
    پ هاش: 7- 7.3
    البته باید بگم چند بار سعی کردم که طبیعی باشه ولی همیشه والدین یا اونهارو میخورن یا نمیگذارندکه به اونها بچسبند.
    اگر راهی چاره ای جلوی پام بگذارین خیلی ممنون میشم.. هر چی که شد قول میدهم که واستون بفرستم 50%.
    باید بگم من در روز 2 وعده غذا میدهم که معمولا هر دو بار هم عذای دست ساز گوشتی هست.
    نژاد ماهی:
    چکربرد اسپایدر (هردو مثل هم هستند)
    رینگ لئوپارد و گلدن آلبینو
    بلو ترک و رد اسکارلت

و الان هم واقعا گیج شدم نمیدونم باید چیکار کنم خواهش میکنم که بهم کمک
    سلام . منظورتون از تکثیر مصنوعی حدا کردم لاروها از والدین هست ؟ بیشتر توضیح بدید . غذایی که به بچه ماهی می دید بگید . هنگام مرگ بچه ماهیها مشخصاتشون چی هست ؟
    ویرایش توسط فرشاد رضایی : 9th April 2013 در ساعت 04:30 PM

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    دیسکس ماده من توی تانک تکثیر موقعی که غذا براشون میریزم سرش به سمت چپ و راست تکون میده و عقب عقب میره بعضی وقت ها هم خودش میزنه به شیشه ( البته خیلی کم این اتفاق میفته )
    بعد از چند دقیقه میاد به سمت غذا
    فقط موقع غذا اینطوری میشه و در بقیه موارد مثل سیفون هم خیلی آرومه
    به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه ؟
    راه درمانی داره ؟
    ممنونم
    سلام استاد رضایی عزیز
    نظر شما در مورد این مشکل چیه ?
    امروز دقت کردم تا زمانی که غذا نریخته هیچ مشکلی نداره و با حرکت دست عکس العمل نشون میده به محض ریختن غذا این اتاق میفته
    ممنون میشم راهنمایی کنید

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام استاد رضایی عزیز
    نظر شما در مورد این مشکل چیه ?
    امروز دقت کردم تا زمانی که غذا نریخته هیچ مشکلی نداره و با حرکت دست عکس العمل نشون میده به محض ریختن غذا این اتاق میفته
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    نظر من اعتراضش هست به قیمت ....

من چنین مشکلی رو تا حالا ندیدم . چون در بقیه مواقع موردی نداره اگر رشد و حرکات دیگه اش مشکلی نداره به نظر بنده دارای ایراد نیست . آیا ماهی دیگه هم در تانک دارید ؟ من از دیسکس گاهی تقلید از ماهی دیگه رو دیدم . مثلا دیسکسی یکی از دوستانم داشتند که با آروانا نگهش می داشت بعد از کلی جر و بحث جداشون کرد . دیسکس بعد از جدایی از آروانا حرکت مشخص آروانا رو در تانک تقلید می کرد . ( حالا بابک می خنده بهم )

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    ممنونم
    فقط جفتش کنارشه که اون چنین مشکلی نداره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس
    شماره عضویت
    11897
    منظورم این هست که لارو رو از والدین بگیریم و با زردۀ تخم مرغ تغذیه میشن.روزی 3 مرتبه تغذیه میشن و هر 3 روز یکبار کف کشی میشه.30% اب کل.
    لاروا مثل اینکه دیگه از اون غذا خوششون نمیاد و دیگه نمیخورن.فکر کنم از گرسنگی تلف میشن.
    البته در روزای اول خیلی خوب موخورن ولی نمیدونم چرا یکدفعه چی میشه.
    لاطفا راهنمایی کنید.

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    به نظر شما من میتونم ماده ای که ذکر خیرش بالا بود از نرش جدا کنم و یک ماده آماده تخم ریزی که توی گله دارم جایگزینش کنم ؟

صفحه 83 از 412 نخستنخست ... 33646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102133183 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)