صفحه 77 از 412 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596127177 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 761 به 770 از 4120
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir843 نمایش پست ها
    سلام . می*خواستم بپرسم دیسکاس چکربرد یا پیجن اگر نابالغ باشه طرح روی بدنش و اون خالهای سفیدش کامل نیست؟و برای فهمیدن بالغ بودنش همینکه طرحش کامل شده باشه کافیه ؟ در عین حال یک فروشنده دیسکاس*های ۲ اینچی* را به من معرفی* کرد که عملا بدن سفیدی داشتند و میگفت که اینها همان چکربرد هستند.و وقتی* بزرگ شدند طرح آنها پیدا میشود، آیا عین ادعا درسته یا اینکه در این سایز رنگ بدنشون و طرحشون مشخص می*شه؟
    سلام
    دیسکاس نه دوست عزیز دیسکس!!!!!!!!!!!
    خط و خال روی بدن هیچ ربطی به بالغ بودن ماهی نداره و برمیگرده به نوع تغذیه و نژاد ماهی نه سن اون.
    فکر میکنم تو سایز دو اینچی یا کمتر هستش که دیسکس ها رنگشون مشخص میشه ولی اینجوری هم نیست که کاملا سفید باشه باید یه رنگی خطی خالی چیزی داشته باشه(اگه عکس بزاری بیشتر میشه توضیح داد")

نقل قول نوشته اصلی توسط خشايار نمایش پست ها
    با سلام
    نظرتون در اين موردچيه : يه نفر رو ميشناسم که فقط ديسکس نگهداري ميکنه ولي بجز کرم خوني هيچ غذاي بهشون نميده آب تانکشو 2 هفته اي يه بار سيفون ميکنه و مستقيم از آب لوله استفاده ميکنه نه کلر زداي ميکنه نه هم دما واندازه تانکشم 180ليتره و هيچ کدوم از داروها و ويتامين هاي موثر براي ديسکس رو نميشناسه و تانکش هيچ وسيله پيشرفته اي نداره يه صافي ساده ساده و پمپ هوا توي تانکشم هم گياه هست هم شن هم سخره
    اما اما اما رشد ماهياش به حدي خوبه و رنگ ماهياش به حدي قشنگه و ماهياش اونقد سالمند که خيلي از دوستان از ايشون فقط ديسکس ميخرن
    با تشکر
    خب شکی نیست که داره اشتباه میکنه مگه خود شما شک داری؟
    منم یکی رو میشناختم که دقیقا همین بلا ها رو سر دیسکس های بیچاره اش میاورد و دل خالی به ماهی هاش میداد و ماهی ها هم به جز دل گاو هیچی نمیخوردن سیفون هایی هم که انجام میداد با اب کولر دار بود (تازه جالب اینه به منم توصیه میکرد اینجوری از دیسکس هام نگهداری کنم تا ماهی ها مقاوم باشن)رشدشونم خیلی چشمگیر بود اما اما اما .......
    1) به شدت از انگل آبششی رنج میبردن و با یه ابشش نفس میکشیدن و ابشش ها داغون بود (به خاطر سیفون با اب کولر دار)
    2) هیچ وقت اون رنگی رو که باید داشته باشن پیدا نکردن!!!!(به خاطر نبود غذایی مناسب مخصوصا فلفل دلمه ای قرمز!!!)
    3)دیسکس ها هیچ وقت جفت نخوردن با این که دیسکس هاش کاملا بالغ بودن و 5 اینچی!! (جالبه حتی کوچکترین علائم جنسی رو هم از خودشون نشون نمیدادن)
    4)تقریبا همشون انگل روده ای داشتن و کله اشون سوراخ سوراخ بود(به خاطر دادن دل خالی به ماهی ها و کرم خونی")
    دوست عزیز دیسکس ماهی مقاومیه توصیه ها و ترفند هایی که توصیه میشه برای نگهداری هر چه بهتر این ماهی هستش
    پاینده و شاد باشید
    مهدی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    خب شکی نیست که داره اشتباه میکنه مگه خود شما شک داری؟
    منم یکی رو میشناختم که دقیقا همین بلا ها رو سر دیسکس های بیچاره اش میاورد و دل خالی به ماهی هاش میداد و ماهی ها هم به جز دل گاو هیچی نمیخوردن سیفون هایی هم که انجام میداد با اب کولر دار بود (تازه جالب اینه به منم توصیه میکرد اینجوری از دیسکس هام نگهداری کنم تا ماهی ها مقاوم باشن)رشدشونم خیلی چشمگیر بود اما اما اما .......
    1) به شدت از انگل آبششی رنج میبردن و با یه ابشش نفس میکشیدن و ابشش ها داغون بود (به خاطر سیفون با اب کولر دار)
    2) هیچ وقت اون رنگی رو که باید داشته باشن پیدا نکردن!!!!(به خاطر نبود غذایی مناسب مخصوصا فلفل دلمه ای قرمز!!!)
    3)دیسکس ها هیچ وقت جفت نخوردن با این که دیسکس هاش کاملا بالغ بودن و 5 اینچی!! (جالبه حتی کوچکترین علائم جنسی رو هم از خودشون نشون نمیدادن)
    4)تقریبا همشون انگل روده ای داشتن و کله اشون سوراخ سوراخ بود(به خاطر دادن دل خالی به ماهی ها و کرم خونی")
    دوست عزیز دیسکس ماهی مقاومیه توصیه ها و ترفند هایی که توصیه میشه برای نگهداری هر چه بهتر این ماهی هستش
    پاینده و شاد باشید
    مهدی[/QUOTE]
    با سلام
    آقا مهدي اگه اينهمه مريضي داشتن پس چطوري رشد ميکردن آخه من تو سايت خوندم تا ديسکس همه شرايط و سلامتش مطلوب نباشه رشد نميکنن
    اما اين شخصي رو که من ميگم ماهياش هيچ کدم از علامت هاي که شما ميگيت ندارن و رنگشونم خيلي قشنگه و ميگه تا حالا چند بار هم بعضي از ديسکس هاش تخم ريزي کردن اما رشد نکردن من خودم ماهياش رد ديدم بجز انگل آب شوشي که دقت نکردم ولي هيچ بيماري نداشتن
    البته من خودم فقط از روشهاي که تو همين سايت آموزش داده شده استفاده ميکنم ولي روش اين آقا هم خيلي برام جالبه و جالب تر اينکه همه آکواريومي روش اين آقا رو تاييد ميکنن
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان
    چرا کرم خونی برای دیسکس بده ؟
    توی گله من 3 تا دیسکس دارم که مدفوعشون سفیده و فقط کرم میخورند
    از نظر جسمی ضعیف نیستند و دمای آب 2 درجه افزایش دادم بعد از 5 روز یکیشون خوب شده ولی دوتای دیگه هنوز همونطورند
    اگر جداشون نکنم امیدی به خوب شدنشون هست ؟
    رنگشون کاملا طبیعیه و غذا هم فقط کرم میخورن و به دل و گرانول تمایلی نشون نمیدن
    ممنونم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    11367
    آرش جان سلام آقا یه سوال این مولتی ویتامین واسه کودکان که تو داروخونه میفروشن آیا خویه که تو تانکم بخاطره دیسکسام بریزم؟اگه که جوابت مثبته نحوه و دوزه مصرفشو توضیح بده وچند وقت یکبار اینکارو بکنم.با تشکر ازشما

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

با سلام
    آقا مهدي اگه اينهمه مريضي داشتن پس چطوري رشد ميکردن آخه من تو سايت خوندم تا ديسکس همه شرايط و سلامتش مطلوب نباشه رشد نميکنن
    اما اين شخصي رو که من ميگم ماهياش هيچ کدم از علامت هاي که شما ميگيت ندارن و رنگشونم خيلي قشنگه و ميگه تا حالا چند بار هم بعضي از ديسکس هاش تخم ريزي کردن اما رشد نکردن من خودم ماهياش رد ديدم بجز انگل آب شوشي که دقت نکردم ولي هيچ بيماري نداشتن
    البته من خودم فقط از روشهاي که تو همين سايت آموزش داده شده استفاده ميکنم ولي روش اين آقا هم خيلي برام جالبه و جالب تر اينکه همه آکواريومي روش اين آقا رو تاييد ميکنن
    با تشکر
    سلام

اول یه مثال عامیانه میزنم . اگر شما فقط برنج یا فقط گوشت بخورید باز هم رشد میکنید و چند سال اول اصلا اتفاق خاصی براتون نمیفته....ولی به مرور 1001 بیماری مختلف ، کمبود ویبتامین ، کمبود مواد معدنی ، نرمی استخوان و خیلی مشکلات دیگه گیربانگیرتون میشه!

در صورتی که نه برنج به خودی خود مضره و نه گوشت

کرم خونی مفید که نیست هیچ ، مضره . وای به حال اینکه بخواید هر روز به عنوان غذای ثابت استفاده کنید

1.آلودگی داره . این غذا در چین و با کمترین توجه ممکن به مسائل بهداشتی تولید و بسته بندی میشه
    2.تا برسه ایران ، تا ترخیص بشه ، تا برسه به مرکز اصلی ، تا وارد یخچال های جدید بشه ، تا بهین فروشندگان در سطح کشور پخشه بشه و ..... ممکنه 10 بار یا بیشتر آب بشه و دوباره منجمد بشه. پس نیازی به توضیح بیشتر در این مورد هم نیست خودتون تصور کنید چی دارید به عنوان کرم خونی به دیسکس ها میدید
    3.روش رو بخونید . ببینید نوشته چند درصد آب و چند درصد پروتئین!!! همین رو بخونید کافیست تا دیگه مصرف نکنید
    4.دیسکس بر اساس غریزه وقتی کرم خونی رو میبینه و میخوره کلا تمایلش به خوردن سایر غذا های دیسکس مثل غذا های خشک و ... کم میشه و در صورت تداوم روند تغذیه با کرم خونی به طور کل خوردن سایر غذا ها رو متوقف میکنه .
    5.این قسمت نظر شخصی بنده است . کرم خونی ناقل انگل های روده ای است . مدفوع سفید و کش دار در دیسکس هایی که با کرم خونی تغذیه شدن بسیار بسیار شایعه . قرار نیست وقتی قوی هسند ببینید علائم رو . مشکل از زمانی شروع میشه که دیسکس مریض میشه یا ضعیف میشه . اون موقع نه میتونید چیزی به جز کرم خونی (در این وضعیت سم خالص) بدید و نه میتوننید مواد غذایی مورد نیازش رو در غالب غذای خشک و ترکیب دل به خوردش بدید . حتی جرات ندارید 1 هفته کرم خونی ندید تا عادت کنه چون در این وضعیت غذا نخوردن خودش میتونه باعث مرگ ماهی بشه . پس عملا در مخمصه ای خواهید افتاد که نه راه پس دارید و نه راه پیش

کرم خونی به هیچ عنوان مگر در شرایط خاص که خارج از این موضوع هست اصلا توصیه نمیشه . فوقش در گله های بزرگ که به ویروس پلیگ مبتلا شدن میشه مصرف کرد اون هم فقط چند روز که بعدا در یک تاپیک جداگانه بهش میبپردازم و دلایلش رو هم میگم

نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چرا کرم خونی برای دیسکس بده ؟
    توی گله من 3 تا دیسکس دارم که مدفوعشون سفیده و فقط کرم میخورند
    از نظر جسمی ضعیف نیستند و دمای آب 2 درجه افزایش دادم بعد از 5 روز یکیشون خوب شده ولی دوتای دیگه هنوز همونطورند
    اگر جداشون نکنم امیدی به خوب شدنشون هست ؟
    رنگشون کاملا طبیعیه و غذا هم فقط کرم میخورن و به دل و گرانول تمایلی نشون نمیدن
    ممنونم
    سلام

نقل قول پست بالایی رو مطالعه کنید . دلایلش رو به صورت خلاصه مطرح کردم
    رنگشون هم افت خواهد کرد ولی از رنگ مهم تر سلامته که نوشتم چه اتفاقی براش میفته

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahhram نمایش پست ها
    آرش جان سلام آقا یه سوال این مولتی ویتامین واسه کودکان که تو داروخونه میفروشن آیا خویه که تو تانکم بخاطره دیسکسام بریزم؟اگه که جوابت مثبته نحوه و دوزه مصرفشو توضیح بده وچند وقت یکبار اینکارو بکنم.با تشکر ازشما
    سلام

بهتره این کارو نکنید

ترکیباتی داره که برای ماهی شاید خیلی خوب نباشه
    حد اقلش اینه که بعضی از انواع ویتامین مانند ویتامین c باید از نوع روپوش دار و مخصوص آبزیان باشه . ویتامین c داخل مولتی ویبامین انسانی مخصوص آبزیان نیست و همش از مدفوع دیسکس دفع خواهد شد

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    سلام آقا بابک
    ممنون از راهنمايت فقط ميخواستم سوالاتي که توذهنم بود برطرف شه
    من دوتا از ماهيام زياد رشد نميکنن اما هيچ علامتي از رشد سوز شدن ندارن همه کارهي ممکن که توسايت براي سايز کردن ديسکس لازمه انجام ميدم يکي از دوستان بهم گفته بعضي موقع ديسکس بعد از 4 يا 5 ماه شروع ميکنه به رشد آيا درسته
    با تشکر
    ویرایش توسط بابک آژیده : 16th March 2013 در ساعت 10:28 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    10533
    سلام . بعضی* از دیسکاس*ها استخوان بندی درشترو پیشانی پهنتری دارن. دیسکاس در چه سنی* و چه سایزی رنگش و استخوان بندی اصلیش مشخص می*شه ؟ (به خصوص گرد بودن و پیشانی پهن داشتنشون).

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام آقا بابک
    ممنون از راهنمايت فقط ميخواستم سوالاتي که توذهنم بود برطرف شه
    من دوتا از ماهيام زياد رشد نميکنن اما هيچ علامتي از رشد سوز شدن ندارن همه کارهي ممکن که توسايت براي سايز کردن ديسکس لازمه انجام ميدم يکي از دوستان بهم گفته بعضي موقع ديسکس بعد از 4 يا 5 ماه شروع ميکنه به رشد آيا درسته
    با تشکر
    درود

بعضی وقتا واقعا بعد از یه دوره ای (به سنش کاری ندارم) یهو رشد دیسکس وحشتناک میشه مثلا برای 1 ماه و دوباره کند میشه ولی رشد نکردن یا رشد خیلی کم در چند ماه غیر طبیعیست . یا رشد سوز هستند (لزومان علامت خاصی نداره) یا غذاییشون خوب نیست

و یا سیفون نمیکنید و هورمون ضد رشد دیسکس از آب خارج نمیشه . این هورمون در تمام ماهی ها هست و ترشح شدنش سبب میشه هیچ ماهی از ظرفش بزرگ تر نشه . این ظرف اینجا آکواریومی و در طبیعیت رودخانه و دریاچه . برای همینه که ماهی های جویبار ها کوچک هستند .

نقل قول نوشته اصلی توسط amir843 نمایش پست ها
    سلام . بعضی* از دیسکاس*ها استخوان بندی درشترو پیشانی پهنتری دارن. دیسکاس در چه سنی* و چه سایزی رنگش و استخوان بندی اصلیش مشخص می*شه ؟ (به خصوص گرد بودن و پیشانی پهن داشتنشون).
    معمولا از 3 اینچی به بعد تا 70% میشه فهمید استایل و Shape دیسکس چه خواهد شد . به هر حال در زمان بلوغ دیسکس ، نهایی میشه
    ویرایش توسط بابک آژیده : 16th March 2013 در ساعت 10:37 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    10533
    [IMG][/IMG]
    .سلام . آقای اژیده از شما خیلی* متشکرم که واقعا اطلاعات ارزشمندی را در اختیار دیگران می گذارید. یک سوال داشتم آیا این ماهی* مشکله بیماری سوراخ سر یا تغذیه داره؟ و همچنین قسمت عقب ماهی* طرح کاملی نداره آیا باید به بلوغ کامل برسه تا خطوطش کاملا مجزا شه؟ در مورد نژاد چکربرد هم همین طوره؟ در سن نابالغی زمینه صورتی یکنواخت باید داشته باشه؟ چه کار باید کرد که ماهی سر کاملا گرد و پهن و چاق پیدا کنه؟

صفحه 77 از 412 نخستنخست ... 27585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596127177 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)