صفحه 48 از 412 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666798148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 471 به 480 از 4120
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط n12436141 نمایش پست ها
    سلام و ممنون
    من از تترا پريما و ديسكس پريما به عنوان غذاي اصلي استفاده مي كنم و گاهي از اسفناج پخته و گاهي از بريمال و يك غذاي ديگه كه شبيه بريمال هست و به گفته فروشنده داري jolbarg هست اسفاده مي كنم و اين غذاهاي خشك رو حتما 2 الي 3 دقيقه داخل قاشق مربا خوري خيس مي كنم تا نرم بشن بيشتر از آب جوشيده استفاده مي كنم و هر از چند وقتي از مولتي ويتامين و 10 روزي يك بار با محلول مترونيدازول اين كار را انجام ميدم. ميگو خشك دوست ندارن ولي كرم فشرده خيلي دوست دارن كه ماهي يك يا دو بار خيلي كم بهشون ميدم قاشق چايخوري را كه ميبرم داخل آكواريوم امان نميدن خودشون از توي قاشق غذا رو ميگيرن و مجبورم يك طرف آكواريوم براي بقيه غذا بريزم و بعد قاشق را ببرم طرف اين ديسكس و غذا رو هل بدم به طرفش البته منو ميشناسه و براي خوردن غذا مياد طرفه من و از من نمي ترسه اما توي خوردن غذا از بقيه خيلي خيلي كند هستو بقيه چيزي براش نميزارن.
    از نظر سايز رشد واقعيشو كرده و به نهايت سايزي كه يك ديسكس بايد برسه رسيده (15 سانتي متر) ولي داره لاغر ميشه و اينو از قطر پيشونيش و به هم چسبيدن شكمش ميشه متوجه شد. متوجه اشتباهم شدم براي همين برش گردوندم به اكواريوم اصلي چون به اين نتيجه رسيدم كه احتمالا با يكي از ديسكس هام جفت شده بوده من از روي بيتجربگي جداش كردم بدونه اينكه بفهمم با كدام يك از ديسكس هاي ديگه جفت شده بوده اميدوارم خدا از گناهم بگذره اون دنيا بابت عذاب دادن اين ماهي هاي بيچاره از سره تقصيرم بگذره اما خوب چيكار كنم من تنها از نگهداري اين ماهي ها لذت ميبرم و سرگرمي و علاقه من هستند. اين ماهي ها يكم از دو اينچي كوچيك تر بودن كه من خريدمشون و تا به حال مريض نشدن .2 روزه شروع كردم به تغذيه غذاش با مولتي ويتامين يك مقدار خيلي كم از رنگ ابيه دور دمش و باله هاش داره برميگرده و رنگ دوره چشمش يكم از اون حالت خارج شده يعني يك قسمتش قرمز شده
    من هفته اي يك بار تعويض آب آكواريوم را دارم فكر نمي كنم كمبود املاح اب باعث شده باشه ؟يك مورد ديگه هم هست من دو سال بيشتره اين ديسكس ها رو دارم و از همان بچه گي نمي دونم براي چي شن ميخورن !!!! الان هم هنوز اين كارو ميكنند ميخوام بدونم اين طبيعي هست يا نه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط n12436141 نمایش پست ها
    ببخشيد فراموش كردم اين مورد را بگم دماي آب هميشه روي 30 الي 31 درجه نگه ميدارم مدفوع ماهي رو كنترل نكردم چون پشت گياهها قائم ميشه و فقط زماني كه منو ميبينه مياد بيرون . اگر كسي ميتونه كمكي بكنه ممنون ميشم چون دوست ندارم از دستش بدم. فعلا مطابق راهنمايي آقاي arash -ta از ويتامين ها استفاده مي كنم.
    با سلام
    در خصوص اینکه شن می خورن خیر اما جز طبیعت دیسکس هست که گاهی غذا رو داخل دهانش میبره و فوت میکنه بیرون و با شن هم همینطور و بازی می کنه.طبیعیه.
    مدفوعشو حتماً چک کنید اگه سفید و کشدار بود انگل روده ای گرفته .کلاً ماهیتون به مخلوط دل عادت بدید میتونید طرز تهیه اونو از تاپیک های دیسکس بخونید
    طرز تهیه مخلوط دل گوساله برای دیسکس ( به همراه عکس )

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad291 نمایش پست ها
    سلام
    من عضو جدید هستم امیدوارم منم بین خودتون بپذیرید.یه سوال دارم نمیدونم جاش اینجاست یا اگه نیست که به قسمت مربوطه انتقال بدید.
    یه اکواریوم چینی دارم که میخوام دوباره توش دیسکس نگه دارم.۴ سال پیش توش دیسکس بود.چندین بارم به اقا آژیده زحمت داده بودم.میخوام شیشه اکواریوممو تمیز کنم عین روز اول بدون لک باشه. تو بعضی قسمتای شیشه ش جرم گرفتگی خیلی خفیف داره. میخوام اونام نباشه باید چیکار کنم؟ با شیشه پاک کن و اسکاچ تمیز کردم ولی اثری نداشت.ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام
    در خصوص جرم گرفتگی با محلول سرکه و نمک و آب امتحان کنید

یه سوال دیگه اینکه شما که میخوایید اب تانکتونو سیفون کنید و اب تازه بریزید از اب دپو شده میریزید یا اینکه از شیر اب میریزید؟

1-حتماً آب دپو شده با ماندگاری 48 ساعته و هوادهی(جهت کلر زدایی) و همدما شده.
    2-در صورتیکه بخواهید از آب شیر استفاده کنید می بایست برای اطمینان 2 تا 3 ساعت آب را دپو کرده و از واتر کاندیشرهای بیوتوپول(محصول شرکت جی بی ال) ضد کلر و کلرامین شرکت اوشن فری و یا نهایتاً آکوا سیف شرکت تترا استفاده کنید در ضمن آب ذخیره حتماً با آب تانک همدما شود

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان دیسکس باز فرق بین دیسکس های توی بازار و wild discus چیه ممنون
    سلام علی جان:
    دیسکس های وحشی یا وایلد یا هکل دیسکس هایی هستند که منسوب به بخشی از رودخانه آمازون تعلق دارند دارای خطوط استرس عمودی بین 7 تا 8 خط هستند دارای رنگهای زیبا و درخشان هستند ولی دیسکس های توی بازار اکثراً دارای نژادهای اصلاح شده توسط بشر و با آمیختن نژادهای مختلف دیسکس ها باهم و اصلاح آنها بوجود آمده اندمانند پیجن ها،ملون ها،گلدن ها و .....
    برای اطلاعات بیشتر لینکهای تصاویر دیسکس های وحشی و نژاد شناسی و بررسی گونه های دیسکسملاحظه کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر - ماهی-انقوت
    شماره عضویت
    10830
    حالا این سه تا محلول رو باهم مخلوط کنم؟و نحوه و اندازه ترکیتشونم لطفا ذکر کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام
    من عضو جدید هستم امیدوارم منم بین خودتون بپذیرید.یه سوال دارم نمیدونم جاش اینجاست یا اگه نیست که به قسمت مربوطه انتقال بدید.
    یه اکواریوم چینی دارم که میخوام دوباره توش دیسکس نگه دارم.۴ سال پیش توش دیسکس بود.چندین بارم به اقا آژیده زحمت داده بودم.میخوام شیشه اکواریوممو تمیز کنم عین روز اول بدون لک باشه. تو بعضی قسمتای شیشه ش جرم گرفتگی خیلی خفیف داره. میخوام اونام نباشه باید چیکار کنم؟ با شیشه پاک کن و اسکاچ تمیز کردم ولی اثری نداشت.ممنون میشم راهنماییم کنید.
    یه سوال دیگه اینکه شما که میخوایید اب تانکتونو سیفون کنید و اب تازه بریزید از اب دپو شده میریزید یا اینکه از شیر اب میریزید؟
    سلام

از محلول سرکه داخل یک آبپاش استفاده کنید و با اسکاچ نرم شیشه رو تمیز کنید
    احتمالا مشکل بر طرف میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط aheidari24 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان دیسکس باز فرق بین دیسکس های توی بازار و wild discus چیه ممنون
    چندین مدل دیسکس وحشی هست مثل دیسکس سبز (رگه های قهوه ای همراه با خطوطی به رنگ سبز اقیانوسی) و دیسکس هکل و ...
    تو ایران هم تقریبا اصلا نمیاد و دیسکس هایی که به اسم وحشی فروخته میشه عموما هیبرید و 2 رگه تورکویز با هکل یا تورکویز با سبز هستند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    حالا این سه تا محلول رو باهم مخلوط کنم؟و نحوه و اندازه ترکیتشونم لطفا ذکر کنید
    شاید اشتباه متوجه منظورتون شدم ولی اگر منظورتون واتر کاندیشنر هست ، نباید ترکیب کنید!!!!!!!!!
    فقط یکیشون رو مصرف کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت آقای بابک آژیده و دوستان محترم!
    1- نگهداری ماهی آنجل همراه با ماهی دیسکس کار صحیحی می باشد یا خیر؟
    2- آیا می توان ماهی پوزه خرگوشی را در کنار ماهی کوریدوراس نگهداری نمود و در این وضعیت آیا ماهی پوزه خرگوشی به غذا دسترسی خواهد یافت؟
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    سلام دوستان و اساتید بزرگوار
    عکس یک جفت از دیسکسام براتون میذارم نظرتون دربارشون بفرمایید
    از روی عکسا میتونین بگین که کدوم نره کدوم ماده ؟
    با توجه به رنگ و نژادشون جفت خوبی هستند ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت آقای بابک آژیده و دوستان محترم!
    1- نگهداری ماهی آنجل همراه با ماهی دیسکس کار صحیحی می باشد یا خیر؟
    2- آیا می توان ماهی پوزه خرگوشی را در کنار ماهی کوریدوراس نگهداری نمود و در این وضعیت آیا ماهی پوزه خرگوشی به غذا دسترسی خواهد یافت؟
    با تشکر
    با سلام:
    1-آنجل از دیسکس کمی جنگجو تره و امکان داره موقع غذا خوردن(البته بستگی به سایز هر دو ماهی هم داره)آنجل از دیسکس حریصتره و کمتر غذا گیر دیسکس میاد علاوه بر این مشترک بودن بیماری های زیادی که بین این دو ماهی وجود داره(انگل های روده ای و پلیگ و ....) و برای کاهش انتقال بیماری از آنجل به دیسکس توصیه میشه که آنجل رو با دیسکس نگه ندارید
    2-عموماً ماهی کوریدوراس خیلی آروم هستش و با تموم ماهی ها سازگاری داره و از نظر غذا خوردن با پوزه خرگوشی هم مشکلی نداره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر - ماهی-انقوت
    شماره عضویت
    10830
    اقا ارش تو قسمت تانک دیسکساتون پست گذاشتم ولی جوابی ندادید. با اجازتون اینجا میپرسم.
    بخاری ایهایم دارم ولی شیشه ش شیکسته میشه شیشه رو تعویض کرد.؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    7757
    سلام دوست عزیز البته که میشه عوض کرد
    اگه حتی تو بازار یدکی نداشت مد تونی از کسایی که لوازمآزمایشگاهی میفروشن هم سایزشو پیدا کنی

صفحه 48 از 412 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666798148 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)