صفحه 47 از 412 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697147 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 461 به 470 از 4120
    همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم
    فکر کنم 3 جفت بین گله باشند باید برای همه یه لوله بذارم یا فعلا یکی کافیه?
    لوله بذارم کف اکواریوم یا بچسبونم به دیواره?
    جریان اب اذیتشون نمیکنه ?( جریان اب تانک من 300 لیتر بر ساعته تانکمم 300 لیتریه)
    سلام
    لوله ها رو روی شیشه یا موزاییک مربعی شکل بچسبونید.نگاهی به البوم من بندازید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم
    فکر کنم 3 جفت بین گله باشند باید برای همه یه لوله بذارم یا فعلا یکی کافیه?
    لوله بذارم کف اکواریوم یا بچسبونم به دیواره?
    جریان اب اذیتشون نمیکنه ?( جریان اب تانک من 300 لیتر بر ساعته تانکمم 300 لیتریه)
    اگر منظورتون اینه که خروجی فیلتر یا واترپمپ تانکتون 300 لیتر بر ساعته که رسما اشتباهه . جریان آب سبب میشه اسپرم ماهی نر ، به تخم های دیسکس ماده نرسه و در آب پخش بشه
    تانک جفت مولد دیسکس باید بدون شن ، بدون فیلتر برقی و بدون هر گونه دکوراسیونی باشه

یک فیلتر ساده ابری که با پمپ هوا کار میکنه و یک بخاری + محل تخم گذاری دیسکس کافیست

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9445
    سلام غذای تترا دیسکس برای دیسکسهام تهیه کردم
    همه غذایی که میریزم زیر آب نمیره و نصفش روی آب شناور میمونه بنظرتون مشکلی داره؟
    ماهی ها علاقه زیادی به تترا دیسکس نشون نمیدن بنظرتون بهشون گرسنگی بدم؟
    5تا دیسکس 2 اینچی

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1367 نمایش پست ها
    سلام غذای تترا دیسکس برای دیسکسهام تهیه کردم
    همه غذایی که میریزم زیر آب نمیره و نصفش روی آب شناور میمونه بنظرتون مشکلی داره؟
    ماهی ها علاقه زیادی به تترا دیسکس نشون نمیدن بنظرتون بهشون گرسنگی بدم؟
    5تا دیسکس 2 اینچی
    با سلام
    نه مشکلی نداره یه مدتی که غذا خیس میخوره میره پائین.البته بقول بابک عزیز بهتره غذا خشک ابتدا خیس بخوره بعد داخل تانک ریخته بشه.متاسفانه بیشتر آکواریوم داران بعلت گرانی این غذاها و ....بیشتر به دیسکسها کرم خونی می دهند و دیسکس هم این غذا رو بسیار دوست داره و اینه که غذای خشک نمی خوره.
    در حال حاضر به دیسکسه چه غذایی می دهید؟؟؟؟؟؟
    شما یه مقداری بسیار کم تو ساعات معین در طول روز غذای خشک تو تانک براشون بریزین و تموم شرایط استرس زا رو مخصوصاً در زمان غذا خوردنشون کاهش بدید(رفت و آمدهای ناگهانی در اطراف تانک،خاموش و روشن کردن چراغ و ....) اگه غذا رو نخوردند جمع آوری کنید خودشون عادت می کنند و مجدداً در مرتبه های بعدی اینکار رو بکنید.
    گشنگی دادن به دیسکس به اعتقاد من اصلاً کار درستی نیست.
    از دادن مخلوط دل به هیچ وجه غافل نشید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    10801
    سلام
    يكي از ديسكس هاي من قبلا رنگش به صورتي كه در تصوير ديده ميشه بود و خيلي سره حال بودو تقريبا بقيه ديسكس ها رو ميزد يك مدتي به خاطره اينكه جو آروم اكواريوم رو به هم ميريخت و بقيه رو كتك ميزد از بقيه جداش كردم و انداختم داخل اكواريوم ديگه. نزديك 5 ماه جدا نگهش داشتم البته توي اكواريوم جديد اصلا حركت نميكرد و فقط به ناحيه اكواريوم كه ميتونست ديسكس هاي ديگه رو ببينه مي موندو حركت نمي كرد حالا برش گرداندم داخل اكواريوم قبلي پيش بقيه ، اما رنگش كاملا تغيير كرده (در تصوير گذاشته شده قابل مشاهده هست) و قضيه برعكس شده حالا فقط از بقيه كتك ميخوره زمان غذا دادن هم حتما بايد قاشق غذاي خيس كرده رو جلوي دهانش ببرم اگر كاملا غذا خيس نخوره باشه تف ميكنه بيرون و نمي خوره مثله بقيه دنبال غذا نمي ره و فقط زل ميزنه به قاشق غذا ...
    من با اين ديسكس چيكار كنم ؟ چرا اينقدر تغيير رنگ داده ؟ در ضمن در حال لاغر شدن هم هست اگر غذا رو دهنش بزارم خوب ميخوره اما براي گرفتن غذا حركتي از خودش نشون نميده اين مشكلشو چطوري ميشه حل كرد اگر رهاش كنم ميدونم از گرسنگي از بين ميره

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=n12436141;85122]سلام
    يكي از ديسكس هاي من قبلا رنگش به صورتي كه در تصوير ديده ميشه بود و خيلي سره حال بودو تقريبا بقيه ديسكس ها رو ميزد يك مدتي به خاطره اينكه جو آروم اكواريوم رو به هم ميريخت و بقيه رو كتك ميزد از بقيه جداش كردم و انداختم داخل اكواريوم ديگه. نزديك 5 ماه جدا نگهش داشتم البته توي اكواريوم جديد اصلا حركت نميكرد و فقط به ناحيه اكواريوم كه ميتونست ديسكس هاي ديگه رو ببينه مي موندو حركت نمي كرد حالا برش گرداندم داخل اكواريوم قبلي پيش بقيه ، اما رنگش كاملا تغيير كرده (در تصوير گذاشته شده قابل مشاهده هست) و قضيه برعكس شده حالا فقط از بقيه كتك ميخوره زمان غذا دادن هم حتما بايد قاشق غذاي خيس كرده رو جلوي دهانش ببرم اگر كاملا غذا خيس نخوره باشه تف ميكنه بيرون و نمي خوره مثله بقيه دنبال غذا نمي ره و فقط زل ميزنه به قاشق غذا ...
    من با اين ديسكس چيكار كنم ؟ چرا اينقدر تغيير رنگ داده ؟ در ضمن در حال لاغر شدن هم هست اگر غذا رو دهنش بزارم خوب ميخوره اما براي گرفتن غذا حركتي از خودش نشون نميده اين مشكلشو چطوري ميشه حل كرد اگر رهاش كنم ميدونم از گرسنگي از بين ميره

سلام.
    دوست عزیز ورودتون رو به پارسی پت تبریک میگم.

معذرت می خوام اینو میگم اما کی به شما توصیه کرد دیسکس رو 5 ماه تو زندانی انفرادی بذارید؟؟؟؟؟؟اگه با خودتون این کار رو می کردن چیه!!!!!!ببینید درسته بعضی ها میگن اگه یه دیسکس قلمرو طلب بود اونو بذارید تو یه تانک دیگه و جابه جاش کنید اما برای 3 روز تا یک هفته اما بنظرم کاملاً غلطه چرا باید با چیزی که تو طبیعیت همه جانداران هست مبارزه کنیم.طبیعت دیسکس همینه.
    غذا به ماهی چی میدادید؟؟؟؟؟چطوره با قاشق به دیسکس غذا میدادید؟؟؟
    اگه پیجن(نارنجیه) این شکلی شده موارد زیر تاثیر داشتن و اگه آبی بوده(بلو دایموند) راستش من تابحال ندیدم این رنگی بشه !!!!!!!!!البته موارد رو حدس میزنم :
    1-غذا نامناسب
    2-فقر آب و املاح
    3-استرس زیاد ماهی و رفتن و تنها موندش(چجوری زنده مونده!!!!!)
    4-عدم وجود ویتامین و نرسیدن ویتامین به بدن ماهی (کمبود ویتامین های گروه a,b , c
    5-احتمال خوراندن هورمون به ماهی(احتمالش 1%)قبل اینکه بخرید
    و متاسفانه همنجوری که تو عکس هم نشون میده(عکس از روبرو بهتر مشخص می کنه)باعث شده پیشانی ماهی لاغر و استخوانی،چشمها برآمده و درشت شده و ماهی شما رشد سوز شده.به هیچ وجه از گله جدا نشه ویتامینهای اتویتول جی بی ال یا ویتامین آزو یا فیشتامین به آب تانک اضافه بشه.دمای تانکتون چقدره؟دمای آب رو افزایش بدهید.روی 31 الی 32.مدفوعش چجوریه؟چه رنگیه
    یه خواهش هم دارم قبل از انجام هر کاری از دوستان باتجربه(سوای بنده که کم تجربه هستم)مشورت بخواهید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    10801
    سلام و ممنون
    من از تترا پريما و ديسكس پريما به عنوان غذاي اصلي استفاده مي كنم و گاهي از اسفناج پخته و گاهي از بريمال و يك غذاي ديگه كه شبيه بريمال هست و به گفته فروشنده داري jolbarg هست اسفاده مي كنم و اين غذاهاي خشك رو حتما 2 الي 3 دقيقه داخل قاشق مربا خوري خيس مي كنم تا نرم بشن بيشتر از آب جوشيده استفاده مي كنم و هر از چند وقتي از مولتي ويتامين و 10 روزي يك بار با محلول مترونيدازول اين كار را انجام ميدم. ميگو خشك دوست ندارن ولي كرم فشرده خيلي دوست دارن كه ماهي يك يا دو بار خيلي كم بهشون ميدم قاشق چايخوري را كه ميبرم داخل آكواريوم امان نميدن خودشون از توي قاشق غذا رو ميگيرن و مجبورم يك طرف آكواريوم براي بقيه غذا بريزم و بعد قاشق را ببرم طرف اين ديسكس و غذا رو هل بدم به طرفش البته منو ميشناسه و براي خوردن غذا مياد طرفه من و از من نمي ترسه اما توي خوردن غذا از بقيه خيلي خيلي كند هستو بقيه چيزي براش نميزارن.
    از نظر سايز رشد واقعيشو كرده و به نهايت سايزي كه يك ديسكس بايد برسه رسيده (15 سانتي متر) ولي داره لاغر ميشه و اينو از قطر پيشونيش و به هم چسبيدن شكمش ميشه متوجه شد. متوجه اشتباهم شدم براي همين برش گردوندم به اكواريوم اصلي چون به اين نتيجه رسيدم كه احتمالا با يكي از ديسكس هام جفت شده بوده من از روي بيتجربگي جداش كردم بدونه اينكه بفهمم با كدام يك از ديسكس هاي ديگه جفت شده بوده اميدوارم خدا از گناهم بگذره اون دنيا بابت عذاب دادن اين ماهي هاي بيچاره از سره تقصيرم بگذره اما خوب چيكار كنم من تنها از نگهداري اين ماهي ها لذت ميبرم و سرگرمي و علاقه من هستند. اين ماهي ها يكم از دو اينچي كوچيك تر بودن كه من خريدمشون و تا به حال مريض نشدن .2 روزه شروع كردم به تغذيه غذاش با مولتي ويتامين يك مقدار خيلي كم از رنگ ابيه دور دمش و باله هاش داره برميگرده و رنگ دوره چشمش يكم از اون حالت خارج شده يعني يك قسمتش قرمز شده
    من هفته اي يك بار تعويض آب آكواريوم را دارم فكر نمي كنم كمبود املاح اب باعث شده باشه ؟يك مورد ديگه هم هست من دو سال بيشتره اين ديسكس ها رو دارم و از همان بچه گي نمي دونم براي چي شن ميخورن !!!! الان هم هنوز اين كارو ميكنند ميخوام بدونم اين طبيعي هست يا نه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ديسكس
    شماره عضویت
    10801
    ببخشيد فراموش كردم اين مورد را بگم دماي آب هميشه روي 30 الي 31 درجه نگه ميدارم مدفوع ماهي رو كنترل نكردم چون پشت گياهها قائم ميشه و فقط زماني كه منو ميبينه مياد بيرون . اگر كسي ميتونه كمكي بكنه ممنون ميشم چون دوست ندارم از دستش بدم. فعلا مطابق راهنمايي آقاي arash -ta از ويتامين ها استفاده مي كنم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    سلام خدمت دوستان دیسکس باز فرق بین دیسکس های توی بازار و wild discus چیه ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر - ماهی-انقوت
    شماره عضویت
    10830
    سلام
    من عضو جدید هستم امیدوارم منم بین خودتون بپذیرید.یه سوال دارم نمیدونم جاش اینجاست یا اگه نیست که به قسمت مربوطه انتقال بدید.
    یه اکواریوم چینی دارم که میخوام دوباره توش دیسکس نگه دارم.۴ سال پیش توش دیسکس بود.چندین بارم به اقا آژیده زحمت داده بودم.میخوام شیشه اکواریوممو تمیز کنم عین روز اول بدون لک باشه. تو بعضی قسمتای شیشه ش جرم گرفتگی خیلی خفیف داره. میخوام اونام نباشه باید چیکار کنم؟ با شیشه پاک کن و اسکاچ تمیز کردم ولی اثری نداشت.ممنون میشم راهنماییم کنید.
    یه سوال دیگه اینکه شما که میخوایید اب تانکتونو سیفون کنید و اب تازه بریزید از اب دپو شده میریزید یا اینکه از شیر اب میریزید؟

صفحه 47 از 412 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364656697147 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)