صفحه 42 از 412 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606192142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 4120
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلامدوستان دلیل بوجود آمدن خال های ریز سیاه روی پیشانی و بالای باله دیسکس چیه؟ بیماریه یا مربوط به شرایط آبه؟ممنونم.
    با سلامدر خصوص خالهای سیاهی که بالای دهان و بینی دیسکس،روی بالها و گاهاً روی بدن ماهی زده میشه نظریات بسیار مختلفی ارائه شده حتی تو فرومهای خارجی،اما این خالها گاهی زیاد و گاهی کم میشن که در بیشتر اوقات بستگی به :1-سختی بالای آب لوله کشی،نامناسب بودن آب خود تانک(بالا رفتن سختی خود آب تانک بدلیل غذا دهی زیاد،سیفون کم و ...)می باشد.2-بستگی به نژاد ماهی:ماهی های نژاد پیگن یا پیچن،رد ملون،مالبرو و .... بسیار دیده میشه که این خالها بیشتر به بالای دهان و بینی و بعد از آبشش روی بدن ماهی (البته در این منطقه کمتر هست)دیده میشه3-گاهی زمانیکه یک ماهی با نژاد ترکیوس هم جفت می خوره بدلیل غالب بودن این ژن هم امکان وجود خال رو ماهی زیاده4-مورد آخر :بعضی از نژادها هم هستن که خودشون این خالها رو دارن و این خالها محو نمیشه یا کمتر نمیشه

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    سلام دوستانشنیدم که غذاهای شرکت تترا ( تترا بیتس و تترا پریما ) حاوی هورمون هستند و شکل ظاهری دیسکس خراب میکنند ( بیضی شکل میشوند )این حرف صحت داره ؟لطفا علاوه بر دوستان عزیز آقای آژیده و رضایی هم نظرشون اعلام کنند ؟ کسی از این غذا ها استفاده کرده که مطمئن باشه ماهی شکل سکه ای خودش حفظ میکنه یه نه ؟ممنونم
    با سلاممن از غذاهای مذکور استفاده کردم و روی قوطیش که محتویات گرانولهای این غذا رو نوشته اثری از هورمون ندیدم.البته دوست عزیز نژاد ،گرید ماهی ،نوع داروها و میزان دوز مصرفیشون و ......خیلی تاثیر در شکل ماهی دارند.اگر چه غذاهایی مذکور برای تقویت رنگ ماهی از رنگدانه های غذایی استفاده می کنن اما هورمون فکر نکنم.چون خودم از غذاهای مذکور استفاده کردم و ماهی هایم از نظر شیپ و شکل ظاهری هم خوبن و بیضی نشدن.غذاهایی که فرمودین بعد از هیکاری و اسپکتروم بهترین غذاها هستند و جالبه که دیسکس شدیداً نسبت به خوردنش نسبت به اسپکتروم و هیکاری میل نشون میده.هورمون فکر نکنم داشته باشه بدلایل ذیل :1-غذاهایی هورمونی شدیداً روی رنگ ماهی،رنگ چشم ماهی تاثیر میذارن و رنگ ماهی رو خیلی تند و قوی نشون میدن2-هورمون باعث تقلیل رشد و گاهاً رشد سوزی میشه اما من با همون غذاهای فوق البته با استفاده از مخلوط دل ماهی رو از سایز 1و 1.5 تا سایز 6 رسوندم3-اسکلت بدن ماهی دچار ایراد نشده4-ماهی های سایز شده و در سایز نامتعارف بالغ نشده اند(گرچه این مورد به نژاد و نسل ماهی هم بستگی بسیار زیادی داره)5-عملیات تخم ریزی بدون مشکل بوده و ماهی اختلالی در کاهش و افزایش در تخم ریزی نداشته.6-با استفاده از هورمون بویژه هورمونهای قوی ماهی دچار مریضی ها زیادی میشه و در نهایت هم تعطیلی کبد و مرگ ماهی7-دادن هورمون موجب رشد سوزی،اسکلت ناقص و .... هم میشه

کاربر ساده

شماره عضویت
    3222
    به نظر من غذاهاي تترا يكي از بهترين و با كيفيت‎ترين غذاهاي موجود در بازار براي ديسكس هستند
    من در طول چند سال گذشته تعداد زيادي ديسكس رو با همين غذاها سايز كردم و متوجه چنين موضوعي (بيضوي شدن بدن ماهي) نشدم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

به نظر منم تترا همچین اثر سوئی روی ماهی نمیزاره سال هاست که این غذا استفاده میشه و من شخصا تو سالنم بار ها استفاده کردم
    غذای آلمانی اگر همچین ایرادی داشت که کمپانی تترا رو کلا پلمب میکردن!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9445
    سلام دوستان
    واقعا که هیچی تجربه نمیشه
    دیسکس حداکثر چند روز طول میکشه تا به تانک جدیدش عادت کنه؟و تو این مدت از چه غذایی باید استفاده بشه به صورت زیر ابی یا روی اب؟ممنون ازتون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان
    شماره عضویت
    9681
    سلام آقای آژیده و رضایی لطفا سریع پاسخ بدین ممنون میشم وقتی تو تانک قرنطینه از سرا فلالجلول استفاده میشه مدت درمان چه قدر هست و آیا میشه بهشون غذا داد که بخورن؟

من از فلالجلول برای انگل های روده ای استفاده کردم.

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1367 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    واقعا که هیچی تجربه نمیشه
    دیسکس حداکثر چند روز طول میکشه تا به تانک جدیدش عادت کنه؟و تو این مدت از چه غذایی باید استفاده بشه به صورت زیر ابی یا روی اب؟ممنون ازتون
    سلام
    انتقال دیسکس به تانک جدید باعث بوجود اومدن استرسی میشه هنگام جابجایی به ماهی وارد میشه که معمولا از چندین ساعت تا چندین روز طول میکشه و بستگی به اب به اب کردن مناسب ماهی،پارامترهای اب،محیطی که برای اون فراهم کردید که میتونه شامل دکوراسیون تانک،تعداد و نوع ماهی ها،ابعاد تانک، دما و.... باشه..هر قدر شرایط ایده ال تر باشه این زمان کوتاه تر خواهد شد.برای رشد مناسب این ماهی بهتره از غذاهایی معتبر شرکتی مخصوص این ماهی مثل تترا،هیکاری و اسپکتروم استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط gholipor نمایش پست ها
    سلام آقای آژیده و رضایی لطفا سریع پاسخ بدین ممنون میشم وقتی تو تانک قرنطینه از سرا فلالجلول استفاده میشه مدت درمان چه قدر هست و آیا میشه بهشون غذا داد که بخورن؟
    من از فلالجلول برای انگل های روده ای استفاده کردم.
    سلام
    مدت درمان سه روز هست و پس از اون 80% سیفون اب.بهتره قبل از زدن دارو به مدت یک روز از سولفات منیزیم استفاده کنید تا روده ماهی تخلیه بشه و بعد از دارو اصلی استفاده بشه و تا پایان درمان بهتره از غذادهی پرهیز کنید.این دارو برای ازبین بردن انگل های روده ای هگزامیتا کاربرد داره و در مورد انگل های روده ای دیگر باید از داروهای دیگری استفاده کرد.پیشنهاد می کنم بخش مربوط به بیماری ها رو مطالعه کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان
    شماره عضویت
    9681
    اگه هین دارو جواب نداد بهتره از چه دارویی استفاده کنم؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط gholipor نمایش پست ها
    اگه هین دارو جواب نداد بهتره از چه دارویی استفاده کنم؟
    اگر جواب نداد یعنی احتمال اینکه انگل روده ای از نوع کرمی باشه زیاد میشه
    دارو های کرم کش مثل پرازیکوانتل و لوامیزول...
    بهتره اول از پرازیکوانتل شروع کنید چون احتمال انگل های ترماتود و سستود بیش از نماتود هاست...نماتود ها تو مرداب ها و ... بیشتر هستند و ماهی های گوشت خوار که خوراک زنده مصرف میکنند بیشتر بهش آلوده میشن

در ضمن دوز مصرفی این دارو ها تو تاپیک های درمان انگل روده ای ماهی وجود داره مطالعه کنید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9445
    دوستان من به دلایلی مجبور شدم 2عدد دیسکس وارد تانک کنم و چند روز تا اضافه شدن دیسکسای جدید مونده.الان 3 روز طول کشیده ولی این 2تا اصلا حال ندارن و غذای درست و حسابی نخوردن.همش یه گوشه بالای تانک(اکسیژن دهی تانک خوبه) کز میکنن و زیاد جنب و جوش ندارن.گاهی هم بدون تعادل هست و یه وری میشن چند دقیقه باله های بالاشون بسته هست و گاهی فقط از یکی از باله های کناری استفاده میکنن. مشکل کجاست؟زود راهنماییم کنید لطفا از دستم نرن ماهی خیلی گرون شده مخصوصا دیسکس.
    اضافه کردن چند تا گوپی به فعالیتشون کمکی نمیکنه؟لازم نیست از مترونیدازول و مولتی ویتامین منیرال استفاده کنم؟دیسکس تا چند روز غذا نخوره به مشکل نمیخوره؟همش بخاطر استرسه؟دمای تانک هم 29 هست.
    ببخشید طولانی شد ممنون

صفحه 42 از 412 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606192142 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)