همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3saeed نمایش پست ها
    ممنون بابک جان
    دستگاه ro رو میشه مستقیم به تانک وصل کرد مثلا برای یک ساعت در روز برای کاهش نیترات و به حداقل رساندن تعویض آب؟اصلا نیترات رو کاهش میده؟
    سلام مجدد :
    بستگی به پارامترهای آب منطقه شما داره ولی استفاده کامل از ROمناسب نگهداری دیسکس نیست که اگر در بخش دیسکس نگاهی بیاندازید کامل توضیح داده شده است
    http://www.parsipet.ir/thread11563.html
    http://www.parsipet.ir/thread25022.html
    سیفون منظم کاهش نیترات را به همراه خواهد داشت
    ویرایش توسط B@B@K : 16th August 2015 در ساعت 11:07 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3saeed نمایش پست ها
    ممنون بابک جان
    دستگاه ro رو میشه مستقیم به تانک وصل کرد مثلا برای یک ساعت در روز برای کاهش نیترات و به حداقل رساندن تعویض آب؟اصلا نیترات رو کاهش میده؟
    سلام
    با اجازه آقا بابک عزیز
    من فکر می کنم این دوستمون منظورشون با توجه به اینکه می خوان تعویض آب رو به حداقل برسونن اینه که از ro به عنوان فیلتر استفاده کنند تا اب تانک ازش رد بشه

باید خدمت شما عرض کنم که اب آکواریوم دارای انواع باکتری ها و میکروارگانیسم ها و کدورت هست و به صرفه نیست از ro به این شکل استفاده بشه چون این موجودات داخل ممبران تجمع می کنن و سریع ممبران لجن می زنه و کیپ می شه . در نتیجه ممبرانی که باید حداقل یک سال کار کنه کم تر از دو ماه مهمان شما خواهد بود . از طرفی دیگه ro املاح موجود در آب رو بین 98 تا 99 درصد از آب جدا می کنه ( طبق گفته سازندگنش ) که در این صورت ماهی های شما دچار ضعف تدریجی می شن که خب این هم مشکل بزرگی هستش .
    البته این برداشت من از سوال شما بود - موفق باشی
    ویرایش توسط moh@mm@d reza : 20th August 2015 در ساعت 10:26 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    18231
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز. منن تازه عضو این سایت شدم و کلی مطلب آموزنده یاد گرفتم و تا صفحه 50 این تایپیک هم خوندم و اکثر تایپیک های دیگه رو
    امیدوارم که دوستان بنده حقیر رو کمک کنند
    خب شاید یکم طولانی شه مطلب اما خواهش میکنم بخونید و با حوصله جواب بدین
    بنده میخوام دیسکس داری رو شروع کنم . البته قبلا ماهی های دیگه نگه داشتم و کاملا میدونم که دیسکس جریانش خیلی متفاوت هست
    در مورد شرایط نگه داری باید بگم که یک تانک به ابعاد 120*40*50 دارم که فعلا بدون کاربرد هست . یک تانک دیگه میخوام با سایز 140*50*60 بسازم البته کمی داخلش کار هایی خواهم کرد مثل ساخت سامپ داخل و سوراخ از کف برای خروج آب برای سیفون و یه تانک کوچیک برای قرنطینه 50*50*50

تا اینجا مشخصات تانک رو گفتم که یکیش موجود هست و دوتا دیگه در حال نقشه کشی و طرح پردازی هست که ممنون میشم اگر از دوستان طرح خاصی داشته باشن کمکم کنن
    چند تا سوال دارم
    1ـمن برای سایز کردن دیسکس میخوام کار کنم و خودم جفت بکشم. که در نظر دارم تعداد 20 الی 30 عدد سایز 1 اینچ یک جا و از یک گله خرید کنم که نژاد چی پیشنهاد میکنید؟؟ تعداد پیشنهادی شما؟؟ یک اینچ خوبه یا پشت ناخنی؟ سورس معتبر هم از تهران دارم و هم از شهر خودمون

2ـ4نوع غذا معرفی کنید که کل تغذیشون رو با اونا جلو ببرم . میکس دل (جلبک+دل گوسفند یا گوساله؟ + هویج پخته + فلفل دلمه قرمز + عصاره سیر + ویتامین و ؟؟؟ ) و سه تا هم شما پیشنهاد بدین که چی بخرم برای سایز کردن و رشد و استیل و رنگشون خوب هست

3ـوسایل ضروری برای خرید؟؟ مثلا پی اچ سنج چون آب تبریز بعضا نوسانات داره و اکثرا هم میگن خوب هست ؟ یا مولتی ویتامین یا دارو و یا چیزایی که برای استارت اولیه لازم هست موجود باشن

4ـبرای من سیفون راحت هست و تانک 120*40*50 رو برای دپو آب میخوام بزرام که هر روز بتونم سیفون داشته باشم .پس نیازی فعلا به فیلتراسیون ندارم؟؟؟
    البته یک توضیح بدم که این تانک رو برای زمانی نگه داشتم که اگه کمی رشد کردن و بزرگ شدن و از لحاظ حجم مشکل بود بتونم نصف نصف کنم و تعدادی از دیس ها رو بریزم این تانک تا هر 2 تانک کار کنه و اون زمان برای دپو اب یه فکری میکنم.

5ـبرای سایز کردن نیازی به بازی کردن با سختی و تی دی اس و بقیه المان های آب نیاز هست یا نه همین آب شهری دکلرینه خوبه؟ تصفیه خانگی ندارم متاسفانه!!

6ـبرای داخل تانک و تزیین نمیخوام از شن یا سنگ استفاده کنم که برای دیس ضرر داره . اما میتونم دو یا سه تا گلدون بزارم برا خوشگلی؟ کف تانک رو میتونم پوستر بکشم؟ چه رنگی بهتر هست؟

حواهشا این سوال ها رو دقیق جواب بدین و اگر نکته های دیگه هم به ذهنتون میرسه بگین و ممنون میشم که کمکم میکنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام، به پارسی پت خوش آمدید.

۱.اگر سمت نژاد های وحشی و یا هایبرید و کراس نرید، نژادش خیلی فرقی نداره. به هر حال نژاد های سنتی که موکوس بیشتری ترشح میکنند و کمی تیره تر میشن در هنگام تولید مثل برای تکثیر درد سر کمتری دارند هر چند که در هنگام بیماری ها نسبت به گونه هایی که موکوس کمتری دارند درمانی سخت تری خواهند داشت. دیسکس وارداتی در حال حاضر به ندرت در سایز ۱ اینچ و کمتر از اون پیدا میشه. اگر دنبال پشت ناخنی و ۱ اینچی هستید شاید بهتر باشه از تکثیر کنندگان داخلی تهیه کنید هر چند که کیفیت دیسکس های وارداتی معمولا خیلی خیلی بالا تره، چه از نظر رنگ و چه استایل. در مورد تعداد هم همین که بالای ۱۰ -۱۲ تا باشن کافیست.

۲.تمام غذا های خشک معروف خوبن، برای شما که میخواید سایز کنید پروتین بالا اهمیت زیادی داره. ببینید کدام غذا پروتین بیشتری داره. مخلوط دل هم که جای خود..... در ضمن ترکیب دل + میگو + عصاره سیر کافیست و لازم نیست خیلی مخلوط دل رو قر و قاطی کنید چون هضمش برای دیسکس ۱ اینچی سخت میشه. سعی کنید از دل گوسفند (بره) استفاده کنید چون بافتش به مراتب نرم تر از دل گاوه و در نتیجه هضمش ساده تر. تمام غذا های خشک حاوی اسپیرولینا و سایر مواد ضروری هستند.

۳.هیچ تجهیزات خاصی لازم ندارید، پارامتر های آب رو تغییر ندید و الکی به ماهی استرس وارد نکنید. ثبات در شرایط آب مهم ترین موردیست که باید رعایت کنید. مولتی ویتامین های جی بی ال اتویتول و سرا فیشتامین کیفیت خوبی دارند.

۴.در مورد سیفون یا فیلتر بار ها بحث شده. به هر حال حد اقل یک فیلتراسیون ساده لازم دارید تا آب تصفیه فیزیکی بشه حد اقل.... سیفون زیاد تر = رشد بیشتر دیسکس ها. تاپیک هورمون ضد رشد دیسکس رو بخونید. آمونیاک و نیتریت باید صفر باشن. حالا با سیفون یا با فیلتر بیولوژیک...خیلی فرقی نداره. اگر سیفون رو انتخاب میکنید مواظب باشید بین هر نوبت سیفون میزان آمونیاک بالا نره...تنها راهش فهمیدنش هم تست زدن فاکتور های آب هست

۵.همانطور که بالاتر هم گفتم نیاز به اعمال هیچ گونه تغییری در شرایط شیمیایی آب نیست. سختی بالا برای سایز کردن عالیست، فقط زمانی نیاز به کم کردن سختی و همچنین اسیدی کردن آب دارید که قصد تکثیر دیسکس رو دارید

۶.شن و ماسه و به طول کلی بستر ضرر مستقیم نداره، بلکه رسیدگی رو بیشتر میکنه . با رسیدگی عالی مشکلی نخواهید داشت . در مورد رنگ و ... هم فقط میتونم بگم دیسکس بسیار سازگاری بالایی داره و معمولا به همه این موارد عادت میکنه. تغییر ناگهانی ندید. اگر انتخاب شخصی من باشه رنگ آبی رو میپسندم

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 28th August 2015 در ساعت 04:06 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    mahi
    شماره عضویت
    18231
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام، به پارسی پت خوش آمدید.

۱.اگر سمت نژاد های وحشی و یا هایبرید و کراس نرید، نژادش خیلی فرقی نداره. به هر حال نژاد های سنتی که موکوس بیشتری ترشح میکنند و کمی تیره تر میشن در هنگام تولید مثل برای تکثیر درد سر کمتری دارند هر چند که در هنگام بیماری ها نسبت به گونه هایی که موکوس کمتری دارند درمانی سخت تری خواهند داشت. دیسکس وارداتی در حال حاضر به ندرت در سایز ۱ اینچ و کمتر از اون پیدا میشه. اگر دنبال پشت ناخنی و ۱ اینچی هستید شاید بهتر باشه از تکثیر کنندگان داخلی تهیه کنید هر چند که کیفیت دیسکس های وارداتی معمولا خیلی خیلی بالا تره، چه از نظر رنگ و چه
    موفق باشید
    ممنون جناب بابک خان
    همونطور که تایپیک های دیگه رو میخوندم زحمت همه بچه ها افتاده گردن شما و چند تن از دوستان و واقعا تشکر میکنم از حسن نیت و جواب صادقانه

1ـفکر کنم به قول شما اول از سنتی شروع کنم بهتر باشه تا بعد که کمی خبره تر شدیم میرم سراغ چیزای دیگه

2ـپس تغذیه شد دل بره + میگو + عصاره سیر ( که خودم میتونم این عصاره رو درست کنم چون چند جا خوندم) و غذاهای خشک هم که فرمودین اسپرولینا و غذاهای پروتیین دار. ( فقط ممنون میشم چیزی که خودتون پیشنهاد میدین چیه و البته هزینه نجومی هم نداشته باشه . معقول باشه خوبه . ممنون )

3ـپس کار مهم این هست که شرایط آب رو ثابت نگه داریم و دنبال اذیت کردن خودمون با ارقام و اعداد نباشم . مولتی ویتامین های جی بی ال اتویتول و سرا فیشتامین این ها رو هم حتما خرید میکنم.

4ـخوب برای فیلتراسیون همونطور هم که توضیح دادم دارم یه تانک درست میکنم که داخلش یه سمپ وجود داشته باشه و فکر کنم اون جواب بده . برای همین سایز تانک رو زیاد گرفتم . البته با چسباندن برچسب هم از داحل و هم از بیرون قسمن سمپ اصلا تو دید نخواهد بود.
    ولی یکی توصیه میکرد که سمپ داخل تانک درست نکن چون نیاز به تمیز کردن هست و زمان تمیزی شاید به ضرر ماهی هات باشه . حالا دلیلش رو نگفت اما گفت احتمالش خیلی زیاده که به دردسر بیفتی و یه فیلتر سطلی گفت کارت رو راحتر میکنه/نظر شما؟؟؟

جواب های 5 و 6 رو هم ممنون که نیاز بیشتری به توضیح نداره .
    ممنون جناب بابک خان

یک سوال دیگه: فرمودید رنگ و استایل وارداتی خوب هست . بنده مثلا اگر 15 تا بخوام باید ازکجا اقدام کنم برای خرید . و هزینه اگر امکانش باشه مثلا برای 2اینچ با هزینه ارسال چند در میاد؟

ویرایش توسط آیدین : 28th August 2015 در ساعت 12:14 PM دلیل: سوال اضافی

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط آیدین نمایش پست ها
    ممنون جناب بابک خان
    همونطور که تایپیک های دیگه رو میخوندم زحمت همه بچه ها افتاده گردن شما و چند تن از دوستان و واقعا تشکر میکنم از حسن نیت و جواب صادقانه

1ـفکر کنم به قول شما اول از سنتی شروع کنم بهتر باشه تا بعد که کمی خبره تر شدیم میرم سراغ چیزای دیگه

2ـپس تغذیه شد دل بره + میگو + عصاره سیر ( که خودم میتونم این عصاره رو درست کنم چون چند جا خوندم) و غذاهای خشک هم که فرمودین اسپرولینا و غذاهای پروتیین دار. ( فقط ممنون میشم چیزی که خودتون پیشنهاد میدین چیه و البته هزینه نجومی هم نداشته باشه . معقول باشه خوبه . ممنون )

3ـپس کار مهم این هست که شرایط آب رو ثابت نگه داریم و دنبال اذیت کردن خودمون با ارقام و اعداد نباشم . مولتی ویتامین های جی بی ال اتویتول و سرا فیشتامین این ها رو هم حتما خرید میکنم.

4ـخوب برای فیلتراسیون همونطور هم که توضیح دادم دارم یه تانک درست میکنم که داخلش یه سمپ وجود داشته باشه و فکر کنم اون جواب بده . برای همین سایز تانک رو زیاد گرفتم . البته با چسباندن برچسب هم از داحل و هم از بیرون قسمن سمپ اصلا تو دید نخواهد بود.
    ولی یکی توصیه میکرد که سمپ داخل تانک درست نکن چون نیاز به تمیز کردن هست و زمان تمیزی شاید به ضرر ماهی هات باشه . حالا دلیلش رو نگفت اما گفت احتمالش خیلی زیاده که به دردسر بیفتی و یه فیلتر سطلی گفت کارت رو راحتر میکنه/نظر شما؟؟؟

جواب های 5 و 6 رو هم ممنون که نیاز بیشتری به توضیح نداره .
    ممنون جناب بابک خان

یک سوال دیگه: فرمودید رنگ و استایل وارداتی خوب هست . بنده مثلا اگر 15 تا بخوام باید ازکجا اقدام کنم برای خرید . و هزینه اگر امکانش باشه مثلا برای 2اینچ با هزینه ارسال چند در میاد؟

سلام با اجازه از جناب آژیده عزیز:
    دوست من غذای خشک مصرفی اگر تترا و اوشن نوتریشن و جی بی ال و اسپکتروم باشه بسیار مناسب میباشد
    نظر شخصی منم استفاده از فیلتر سطلی با برند مناسب متناسب با حجم تانک شما میباشد
    در مورد خرید دیسکس حتما سعی کنید خودتان تشریف ببرید از نزدیک ببینید و خریداری نمایید و آن چیزی که خودتان میپسندید خریداری نمایید نه آن چیزی که برای شما فرستاده میشود خرید میتواند از مغازه های مختلف صورت پذیرد و هزینه ارسال با توجه به تعداد ماهی و مسافت و سایر موارد متفاوت میباشد
    ویرایش توسط B@B@K : 29th August 2015 در ساعت 01:06 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17048
    سلام به همه دوستان و اساتید محترم! یه سوال فنی داشتم لطفا پاسخ دقیق بدید
    برای رنگ آوردن وپررنگ شدن دیسکس های قرمز رنگ یا اونایی که رگه های قرمز دارند چه نوع موادی یا ترکیبی به غذای دیسکسها اضافه کنم، از پاپریکا و هویج در میکس دل یا غذاهای آماده سرا و تترا استفاده کردم ولی اون جواب دلخواه را که بعضی از دوستان با رنگ دیسکساشون گرفتند، نگرفتم.بعضی از فروشنده ها و تکثیر کننده های حرفه ای یه ترکیب خاصی به میکس دلشون میزنند که رنگ دیسکسها را فوق العاده میکنه ولی به قول خودشون سکرت است و به کسی نمیگند، دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه
    باتشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهنگ نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و اساتید محترم! یه سوال فنی داشتم لطفا پاسخ دقیق بدید
    برای رنگ آوردن وپررنگ شدن دیسکس های قرمز رنگ یا اونایی که رگه های قرمز دارند چه نوع موادی یا ترکیبی به غذای دیسکسها اضافه کنم، از پاپریکا و هویج در میکس دل یا غذاهای آماده سرا و تترا استفاده کردم ولی اون جواب دلخواه را که بعضی از دوستان با رنگ دیسکساشون گرفتند، نگرفتم.بعضی از فروشنده ها و تکثیر کننده های حرفه ای یه ترکیب خاصی به میکس دلشون میزنند که رنگ دیسکسها را فوق العاده میکنه ولی به قول خودشون سکرت است و به کسی نمیگند، دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه
    باتشکر
    سلام:
    http://www.parsipet.ir/thread25031.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    16122
    با عرض سلام
    دوستان دیسکس خوب ۲‌/۵ اینچ از کجا میتونم تهیه کنم ؟ تهران وکرج هستم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15919
    سلام

دیسکس من تا امروز هیچ مشکلی نداشت
    ولی امروز صبح یه دفه خودشو به شیشه آکواریوم میکوبه میپیچه دور خودش و میخواد بپره بیرون بعد میفته ی گوشه آکواریوم!
    دوباره ی مدت آرومه بعد همین کارو تکرار میکنه! فعلا که زندست ! قبلا ی دونه همین کارو کرد مرد
    لطف میکنید راهنمایی کنید !
    ویرایش توسط shinobiii : 11th September 2015 در ساعت 10:32 PM

صفحه 377 از 412 نخستنخست ... 277327358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394395396 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)