کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط nabaa نمایش پست ها
    سلام بر دوستان و اساتيد محترم. اول اينكه نميدونستم بايد اين سوال رو كجا مطرح ميكردم. بعد اينكه دوتا از ديسكساي من واسه يه لحظه باله هاشون سيخ ميشه حالت تهاجمي ميگيرن و با سرعت تمام تو آكواريوم ميچرخن و بعد آروم ميشن آيا دليل خاصي داره؟؟ لطفا راهنمايي كنيد
    ،
    سلام دوست گرامی، سوالتون رو در جای درستی مطرح کردید اساسا بیشتر سوالات مربوط به دیسکس رو میشه در این تاپیک پرسید. در مورد این رفتار دیسکس هاتون با توجه به توضیح کوتاهی که دادید نمیشه اظهار نظر قطعی کرد . توصیه میکنم یک فیلم یا حتی چند عکس از دیسکس ها در زمانی که چنین وضعیتی دارند بگیرید و در سایت قرار بدید.

اساسا چنین حرکات ناگهانی در دیسکس یا ناشی از وجود عاملی مزاحم (مثلا انگل) روی پوست و آبشش و ... هست یا میتونه دلایلی مثل قلمرو طلبی، جفت یابی و ... داشته باشه. بهترین راه همانطور که گفتم فیلم گرفتن از دیسکس ها در شرایطیست که اشاره کردید

سن دیسکس ها، شرایط تانک، تعداد دیسکس های گله و سایر فاکتور ها رو هم گزارش کنید

موفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام. سیکل ازت رو که نابود کردید! بعید میدونم انگل باشند ولی میشه لطفا عکس این موجودات رو بزارید؟ و اینکه بفرمایید به دیسکس هاتون چه غذایی میدید؟ کل غذاییشون رو بگید. بهشون اسپیرولینا خالص یا مخلوط در ترکیب دل یا به هر شکل دیگه ای میدید؟
    خیلی ممنون,نه متاسفانه نمیتونم عکس بزارم ,اصلا نمیشد ازشون عکس گذاشت .از لحاظ سیکل که مشکلی نیست منبع ذخیره بزرگی دارم که چند عدد ماهی لجن خوار داخلش هستند تا دیروز هم چند باری سیفون تقریبا ١٠٠%زدم,الان به ظاهر مشکلی نیست یکی دوتا از ماهیها یکم رنگ وروشون رفته بود ویکم زرد شده بودند حالا خوب شدند,فعلا اثری ازشون نیست
    غذا شون مخلوط دل گاو وشتر,اسفناج,سیر,میگو وغذای خشک هم چند روزی یه بار اسپکتروم بهشون میدم,البته چند سالی هست این غذا را بهشون میدم
    من خودم فکر میکنم بخاطر فیلتر سطلی باشه چون چند هفته ای بود تمیزش نکرده بودم وهمچنین تعداد زیاد ماهی,
    فعلا میخوام چند روزی سیفون مرتب بزنم بعدش جداشوم کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    خیلی ممنون,نه متاسفانه نمیتونم عکس بزارم ,اصلا نمیشد ازشون عکس گذاشت .از لحاظ سیکل که مشکلی نیست منبع ذخیره بزرگی دارم که چند عدد ماهی لجن خوار داخلش هستند تا دیروز هم چند باری سیفون تقریبا ١٠٠%زدم,الان به ظاهر مشکلی نیست یکی دوتا از ماهیها یکم رنگ وروشون رفته بود ویکم زرد شده بودند حالا خوب شدند,فعلا اثری ازشون نیست
    غذا شون مخلوط دل گاو وشتر,اسفناج,سیر,میگو وغذای خشک هم چند روزی یه بار اسپکتروم بهشون میدم,البته چند سالی هست این غذا را بهشون میدم
    من خودم فکر میکنم بخاطر فیلتر سطلی باشه چون چند هفته ای بود تمیزش نکرده بودم وهمچنین تعداد زیاد ماهی,
    فعلا میخوام چند روزی سیفون مرتب بزنم بعدش جداشوم کنم
    سلام، فیلتر سطلی نیازی به تمیز کردن نداره، حد اقل در چند هفته نیازی به تمیز کردن فیلتر سطلی و تصفیه بیولوژیک نیست! فقط زمانی اقدام به تمیز کردن بکنید که رسوبات مانع کارکرد صحیح فیلتر و گردش آب میشه.
    سیفون ۱۰۰٪ هم با اینکه سیکل رو ضعیف میکنه، ولی از بین نمیبرتش. ولی شستن فیلتر سطلی اگر منظور شستن با آب کلر دار یا شوینده هست قطعا سیکل رو تقریبا از بین میبره یا آسیب بسیار جدی بهش وارد میکنه که نیازمند ترمیم با رعایت خیلی موارد هست. یعنی حتما باید از سیفون های مرتب و یا تسریع کننده های سیکل به طور منظم استفاده بشه تا زمانی که از تکمیل شدن چرخه اطمینان حاصل کنید

و اینکه اون موجودات چه پلاناریا باشن چه انواع مشابه، فقط به دلیل غذا دهی بد و زیاد در تانک پدیدار میشن. در تانک هایی که مخلوط دل به ماهی ها داده میشه بسیار شایع تره این مشکل...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    تازه راه اندازی شده
    شماره عضویت
    17154
    سلام
    من توی تانکم تعدادی گیاه دارم به نظر شما کودهای مایع مولتی برایتول و آهن برای دیسکس ضرری داره یا نه میتونم استفاده کنم ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط farid-a نمایش پست ها
    سلام
    من توی تانکم تعدادی گیاه دارم به نظر شما کودهای مایع مولتی برایتول و آهن برای دیسکس ضرری داره یا نه میتونم استفاده کنم ؟
    سلام :
    به تاپیک زیر حتما توجه فرمایید
    که بسیار مطالب خوبی دارد
    http://www.parsipet.ir/thread15924.html

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام، فیلتر سطلی نیازی به تمیز کردن نداره، حد اقل در چند هفته نیازی به تمیز کردن فیلتر سطلی و تصفیه بیولوژیک نیست! فقط زمانی اقدام به تمیز کردن بکنید که رسوبات مانع کارکرد صحیح فیلتر و گردش آب میشه.
    سیفون ۱۰۰٪ هم با اینکه سیکل رو ضعیف میکنه، ولی از بین نمیبرتش. ولی شستن فیلتر سطلی اگر منظور شستن با آب کلر دار یا شوینده هست قطعا سیکل رو تقریبا از بین میبره یا آسیب بسیار جدی بهش وارد میکنه که نیازمند ترمیم با رعایت خیلی موارد هست. یعنی حتما باید از سیفون های مرتب و یا تسریع کننده های سیکل به طور منظم استفاده بشه تا زمانی که از تکمیل شدن چرخه اطمینان حاصل کنید

و اینکه اون موجودات چه پلاناریا باشن چه انواع مشابه، فقط به دلیل غذا دهی بد و زیاد در تانک پدیدار میشن. در تانک هایی که مخلوط دل به ماهی ها داده میشه بسیار شایع تره این مشکل...
    خیلی ممنون از راهنماییتان
    من که کلا فیلتر سطلی را برداشتم ,چون موقع غذا دادن نمیتونستم صبر کنم وفیلتر را خاموش کنم مقداری غذا داخل فیلتر میرفت وداخل فیلتر پر شده بود از کثافت واین موجودات,
    فعلا چند روزی میخوام فقط تاپ فیلتر استفاده کنم
    تا جداشون کنم
    حالاهم سیفون را چند برابر کردم

همکار قدیمی (کاربر ویژه انجمن دیسکس)

نوع حیوان خانگی
    ماهي-كاسكو-قناري و ...
    شماره عضویت
    3558
    شما چه انتظاری از مصرف این موارد دارید آقا محسن؟ دیسکسی که تو غذاییش فقط میگو و اسپکتروم و هیکاری باشه یه دفعه پوکی استخوان میگیره و بقیه ماجرا ولی دیسکسی که پروبیوتیک تقلبی ریورتون که تو ایران داره تولید میشه و اصلا چنین برندی هم رو کره زمین وجود نداره یا پروبیوتیک انسانی رو مصرف میکنه ۱۰ سال بدون پوکی استخوان! و سایر مشکلات زندگی میکنه درسته؟ اصلا کی تاثیرش رو بر دیسکس اثبات کرده؟
    \
    به نظر شما JBL ، اوشن نیوتریشن ، اسپکتروم ، هیکاری ، تترا و ... نفهمیدن یا بلد نبودن یا اشتباه کردن ولی اون آدم بی سوادی که برای اولین بار مولتی ویتامین مینرال و پروبیوتیک انسانی و بعد از اون ریورتون تقلبی رو به بقیه توصیه کرد میدونست؟!

گفتنی ها رو در مورد ایشان گفتم قبلا :

http://www.parsipet.ir/thread31759.html
    من به طور کلی در رابطه با این ماده گفتم،اینکه تو ایران تقلبی این ماده وجود داره دلیل بر بی خاصیت بودن این ماده نیست،مثلا شما وقتی ازت راجع به ماده یا دارویی سوال می کنند از فواید و مضراتش میگی یا اینکه میگی چون تو ایران تقلبیش وجود داره بدرد نمیخوره ... !!!!!
    در ضمن از غذاهایی که نام بردید تقلبیش تو بازار پره که اکثرا تو کشورهای ثالث تولید و بسته بندی میشه که ارزشی در مفابل نمونه اصلی نداره.
    مورد بعدی هم اینه که ترکیب غذایی میگو و اسپکتروم و هیکاری که گفتید اولا زیاد باب میل دیسکس نیستند،میگو رو که به ندرت میخورن و هیکاری و اسپکتروم هم به دلیل موجود سیر معمولا علاقه کمتری نشون میدند که برای کسانی که تازه کار هستند میتونه مشکل ایجاد کنه.دوم هزینه بالای ترکیب غذایی شماست،الان قیمت ندارم ولی فکر کنم اسپکتروم دیسکس رو چند سال حدود 50 تومن از خود شما گرفتم.سوم اینکه جیره غذایی که اکثرا دوستان برای سایز کردن و سایر موارد استفاده می کنند مخلوط دل هست که این ماده به راحتی قابل ترکیب با مخلوط هست.
    اگر چند سال پیش با کسی راجع به پروبیوتیک صحبت می کردید کمتر کسی اسم اون را می شناخت ولی الان محصولات انسانی و حتی حیوانی اون رو خیلی استفاده می کنند.من قبول دارم استفاده از داروهایی انسانی که گفتید و توصیه به دیگران برای استفاده از اونها واقعا کار اشتباهیه ،ولی استفاده از نمونه مخصوص این ماده برای دیسکس ها توصیه مفیدیه،در کل این نظر شخصی منه و میتونه مورد قبول واقع نشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17509
    سلام دوستان عزيز،من يكي دوماهي هست كه 5 6 تا ديسكس خريداري كردم و دوتا هم كوريدوراس دارم و ميخوام يه كت فيش هم بخرم،سوالي كه دارم اينه كه آيا كت فيش جديد هم نياز به قرنطينه داره و اينكه ميتونه ناقل بيماري به ديسكسا باشه ؟يا اينكه از كتفيش بيماري به ديسكس انتقال پيدا نميكنه

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahradh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيز،من يكي دوماهي هست كه 5 6 تا ديسكس خريداري كردم و دوتا هم كوريدوراس دارم و ميخوام يه كت فيش هم بخرم،سوالي كه دارم اينه كه آيا كت فيش جديد هم نياز به قرنطينه داره و اينكه ميتونه ناقل بيماري به ديسكسا باشه ؟يا اينكه از كتفيش بيماري به ديسكس انتقال پيدا نميكنه
    سلام
    هر ماهی جدیدی ممکنه ناقل بیماری باشه پس شرط احتیاط اینکه قرنطینه بشه. احتمال انتقال بیماریهای پوستی و انگلی از کت فیش به دیگر ماهیها وجود دارد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    discus fish
    شماره عضویت
    17913
    با سلام .من از دنیترول جی بی ال دیروز استفاده کردم تو تانکم.بعد امروز شروع شد به پخش شدن کلونیهایی سفید رنگ کرک مانند همه جا آیا ربطی داره؟
    تازه میزان نیتریتمم پایین نیومده.

Sent from my SM-T805 using Tapatalk

صفحه 370 از 412 نخستنخست ... 270320351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)