کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    سلام
    ضمن تشکر از راهنمایی های شما ... چندتا سوال دیگه دارم
    ۱- چرا ميفرماييد مرغ رو از میکس حذف کنم ؟
    ۲- من مقدار زیادی از این میکس تهیه کردم فکر نمیکنم دور ريختنش کار به جایی باشه ؟!
    ۳- علت حذف کرم خونی چیه ؟
    ۴- چی جایگزین کنم ؟
    ممنون .. .
    سلام و احترام خدمت شما دوست گرامی

من فقط این سوال رو که چرا نباید ازگوشت مرغ در تغذیه دیسکس استفاده کنیم جواب میدم :

نمیخوام سوالتون رو با سوال جواب بدم ولی سوال اصلی اینه : اصلا چرا باید گوشت مرغ بدیم؟

مسلما به دلیل عدم وجود تحقیقات علمی و آکادمیک در این زمینه سخت میشه گفت گوشت مرغ ۱۰۰٪ ضرر داره یا خیر ولی مسلما استفاده از گوشت مرغ در مخلوط دل برای ماهی دیسکس رایج نیست . رایج نبودنش نه فقط در ایران ، بلکه در تمام کشور های دنیا و منابع معتبر قابل مشاهدست . اگر گوشت مرغ خوب بود قبل از اینکه به ذهن من و شما برسه به ذهن افرادی مثل جک واتلی و ... میرسید و توصیه میشد! پس حتما دلیلی داشته . گوشت مرغ در تمام دنیا از گوشت قرمز و مخصوصا گوشت دل گاو و گوسفند به مراتب ارزان تره . اگر ضرر هم نداشت و فقط از نظر ارزش غذایی برابر بود ، قطعا توصیه میشد ولی بنده معتقدم ضرر داره . اول به تجربیات شخصی خودم اشاره میکنم و بعد به مطالبی که در اینترنت وجود داره :

اگر از گوشت مرغ در مخلوط دل استفاده کنید ، احتمال بروز حالت هایی مثل Bloated Stomach و مشکلاتی مثل بیماری کیسه هوا یا swim bladder در دیسکس به شدت تقویت میشه . ممکنه در چند دیسکس خانگی که دروضعیت خوبی از نظر رسیدگی قرار دارند زیاد مشهود نباشه ولی اگر شما مدام کارتون وارد کردن تعداد زیادی دیسکس ۱ یا ۲ اینچی باشه یا حتی تکثیر کننده باشید و ماهی ها رو در این سن با گوشت مرغ تغذیه کنید متوجه فرقشون خواهید شد.

و اگر پاسخ علمی تری نیاز دارید میتونید به این لینک مراجعه کنید :

Raw chicken? - Aquarium Advice - Aquarium Forum Community

من بخشی از متن رو به زبان اصلی براتون کپی میکنم :

The most important fact to remember here is that fish digestive systems are designed to handle certain proteins. Freshwater/Marine proteins and fats are very different than their mammal counterparts. Their digestive systems are well designed so that if the food is of a protein that can not be digested properly it will simply be expell this excess immediately. The primarily function of breaking down food is a provide energy, that which can't be processed generates a lot of waste since they're expelling what can't be used to benefit the fishes body. Proteins are made of amino acids which contain nitrogen, carbon, hydrogen, and oxygen, so as the fish is breaking these non-native foods down they in turn make a lot more nitrogenous waste which as everyone knows will effect water quality.

The last issue I have is the fish's kidneys and liver work harder than they would have trying to process foods they are not designed to digest, where as long term feeding can lead to liver or kidney failure. So not to ramble on any longer I can't see any benefits to feeding chicken when there so many healthier choices such as fresh fish like salmon or krill, nightcrawlers, shrimp(prawns), dozens of insects like crickets, and commercially prepared pellets.

موضوع بحث در این تاپیک و پاسخی که توسط کارشناس شناخته شده آکواریوم در انجمن معروف aquariumadvice داده شده دقیقا مربوط به سوال شماست . ایشون صراحتا نوشته ضرر داره دلایللش رو هم گفته که حد اقل از نظر من کاملا منطقیست . اگر سوالی داشتید در مورد متن انگلیسی میتونید اعلام کنید تا ترجمه کنم . با توجه به اینکه متاسفانه جدیدا استفاده از این ترکیب (مرغ در مخلوط دل) به دلی توصیه های غلط بعضی از دوستان در انجمن های دیگه رو به افزایش هست ، حتما به زودی توضیح کاملی خواهم داد

موفق باشید
    بابک آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 13th April 2015 در ساعت 10:21 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahinhuper نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان. جناب آژید من یک اینچی دارم و واسشون میکس رنده میکنم که راحت بخورن. منتهی اب خیلی کثیف میشه مجبورم سیفون 100درصد کنم یا روزی دوبار سیفون کنم . مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام ، خیر موردی پیش نمیاد . آب جدید باید هم دما و ۱۰۰٪ بدون کلر باشه . محدودیتی در سیفون ندارید ، هر چه بیشتر بهتر . به دلیل عدم وجود سیکل ازت باید همیشه میزان آمونیاک رو چک کنید و قبل از رسیدن میزان آمونیاک به مرز خطر آب دیسکس ها رو سیفون کنید

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلام
    اینجوری که پیداست ماهی و گوساله گوشتشون بهتره
    ولی خب گوساله هم non-native هست نمیدونم از چه جهت مرغ تاثیر سو داره به کبد و کلیه ولی اون نه
    به هر حال ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    سلام
    اینجوری که پیداست ماهی و گوساله گوشتشون بهتره
    ولی خب گوساله هم non-native هست نمیدونم از چه جهت مرغ تاثیر سو داره به کبد و کلیه ولی اون نه
    به هر حال ممنون
    در مورد دادن گوشت به جز دل هم در منابع معتبر اتفاق نظری وجود نداره ، تنها چیزی که میشه گفت ۱۰۰٪ مفید و قابل مصرفه و همه جا تایید شده گوشت دل گوسفند یا گوساله (همون قلب!) ، میگو و ماهیست . این نه تنها در مورد دیسکس بلکه اغلب سیچلاید هایی که دستگاه گوارش و غذایی مشابه دارند صادقه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    بله من هم منظورم از گوشت همون بافت ماهیچه قلبيه دوست گرامی ...
    ممنون از راهنمایی و زیر نویس های ریز به ریز شما!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    سلام
    لرزش های پیا پی دیسکس نشون دهنده چی هست ؟؟
    مممنون.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_nod_32 نمایش پست ها
    سلام
    لرزش های پیا پی دیسکس نشون دهنده چی هست ؟؟
    مممنون.
    سلام :
    چند احتمال
    1-وقتی یک جفت دیسکس لرزشهایی که از علامتهای جفت خوردن هست رو نشون میدهند
    2- وجود انگلهای پوستی
    3- گاهی اوقات بعد از سیفون کردن اگر بطور صحیح انجام نشود ذراتی که درون آب معلق میشوند(گراول کلینینگ) و روی بدن بدن دیسکس قرار میگیرند این حرکات دیده میشود(بعضی وقتها)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    چند احتمال
    1-وقتی یک جفت دیسکس لرزشهایی که از علامتهای جفت خوردن هست رو نشون میدهند
    2- وجود انگلهای پوستی
    3- گاهی اوقات بعد از سیفون کردن اگر بطور صحیح انجام نشود ذراتی که درون آب معلق میشوند(گراول کلینینگ) و روی بدن بدن دیسکس قرار میگیرند این حرکات دیده میشود(بعضی وقتها)
    سلام بابک جان
    تو تانک یک جفت دیسکس با هم جفت خوردند و هرازگاهی تخم میریزن.اونها همین لرزش و داشتند که خودم حدث زدم بخاطر جفت خوردنشون باشه. اما یه کدونشونم دوباره هرازگاهی میلرزه.
    اگر انگل پوستی باشه باید چیکار کنم؟؟
    ممنون

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_nod_32 نمایش پست ها
    سلام بابک جان
    تو تانک یک جفت دیسکس با هم جفت خوردند و هرازگاهی تخم میریزن.اونها همین لرزش و داشتند که خودم حدث زدم بخاطر جفت خوردنشون باشه. اما یه کدونشونم دوباره هرازگاهی میلرزه.
    اگر انگل پوستی باشه باید چیکار کنم؟؟
    ممنون
    اگر هر از گاهی هست که میتونه طبیعی باشه و شاید از علائم جفت خوردن با یکی دیگر از دیسکسها و بهتره از دارو استفاده نکنی تحت نظر داشته باشید اگر این حرکات بیشتر شد میتوانید از امنیپور ویا جنرال تونیک استفاده کنید ولی تا حد امکان سعی کنید از دارو استفاده نکنید اگر مطمئن شدید که بیماری هست از دارو استفاده نمایید الان فرض بر این هست که ماهی مشکلی ندارد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17061
    سلام خدمت دوستان و جناب آژیده. چند تا ماهی داشتم منزل که بردم سالن . 4 تا 3.5 اینچی. خیلی ترسو هستن وقتی وارد سالن میشم پشت بیو فیلتر قایم میشن موقع غذا دهی فرار میکنن خودشونو به شیشه میزنن. تانک هم تانک سالن هست هیچی توش نیست غیر از بیو فیلتر. پس زمینه هم ابی فیروزه ای روشن. خودم فک میکنم به خاطر سیفون های 100 درصد یا فشار اب وردی سنگین باشه. ممنون بابت نظرتون

صفحه 363 از 412 نخستنخست ... 263313344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)