کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    موضوع این است که من یک تانک تکثیر دارم خونه یک تانک هم 5 دیسکس داشته مغازه
    و یک تانک دیگه درست کردم خونه و 5 تا دیسکس بردم خونه با اب خود تانک مغازه همین که اب تانک مغازه ریختم توی تانک جدید ترک برداشت اب را فرا گرفت و مجبور شدم که 5 تا ماهی یک دفعه وارد تانک تکثیر بکنم و بعد از 2 روز تانک درست شد جدا کردم دیگه از ان موقع به نظر من شوک وارد شده و قعر کردن الان 12 روز غذا نخوردن و جلوی تانک میرم خودشون قایم میکنند حالا اساتید راهنمایی کنید که چکار کنم اشتی بکنن و غذا بخورند

همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس 60 نمایش پست ها
    و یک تانک دیگه درست کردم خونه و 5 تا دیسکس بردم خونه با اب خود تانک مغازه همین که اب تانک مغازه ریختم توی تانک جدید ترک برداشت اب را فرا گرفت و مجبور شدم که 5 تا ماهی یک دفعه وارد تانک تکثیر بکنم و بعد از 2 روز تانک درست شد جدا کردم دیگه از ان موقع به نظر من شوک وارد شده و قعر کردن الان 12 روز غذا نخوردن و جلوی تانک میرم خودشون قایم میکنند حالا اساتید راهنمایی کنید که چکار کنم اشتی بکنن و غذا بخورند
    سلام
    اگر علایم بیماری نداشته باشند سیفون مرتب داشته باشین و براشون غذا بریزین و از تانک دور بشین تا کم کم بیان به سمت غذا
    غذاهای مختلف امتحان کنین ببینین به کدوم علاقه بیشتر نشون میدن
    اگر تانک در محل رفت و آمد هست با یه مقوا بخشی از تانک بپوشونین تا محل امنی داشته باشند
    عجله نکنین کم کم خوب میشن
    فقط رفتارهارو زیر نظر بگیرین که اگر علایم بیماری دیدین زود درمان کنین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوستان امروز بعد از مطالعه مطلب جدید اقا بابک ....در مورد ترجمه بروشور محصول سرا
    2 تا سئوال بذام پیش امد
    1-نمک مینرال چی هست ......همون سنگ نمک هست....نمک اب شور هست ...و یا یک چیز جدیدی هست .....نحوه تهیه اون رو هم بگید
    2-من به غذای میکس دل ماهی هام غذای خشک اظافه میکنم ....فکر میکنم با این کار ویتامینهای لازم به ماهی برسه 0.....اما با مطالعه اون مطلب ..دیدم محصولاتی به طور ویژه برای ویتانمینه کردن غذا وجود داره ..ایا بهتر نیست به جای خرید غذای خشک از این محصولات استفاده بشه چون مخلوط دل فکر میکنم تمام پروتئن ها و مواد لازم ماهی رو داره و بیشتر فاقد ویتامین باشه ..یک راه نمایی در این مورد میخواستم

در جاهایی مطالبی در مورد بکومپلکس دیدم ...روشهای دیگر ویتامینه کردن ماهی رو هم میگید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس 60 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزيز شما توي ادبيات نوشتن يكم بيشتر دقت كن...باور كن چند بار نوشته شما رو ميخونم تا متوجه ميشم منظورتون چيه...
    به نظر من اون جفت رو دوباره به گله بازگردونيد و حداقل 2-3 هفته اي توي گله نگه داريد تا حسابي سرحال بشن و قلمرو بگيرن...بعد ميتونيد جدا كنيد...
    ازتون خواهش ميكنم دفعه بعد با ادبيات بهتري سوال كنيد تا دوستان و اساتيد بنده بتونن بهتر راهنماييتون كنن

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام دوستان امروز بعد از مطالعه مطلب جدید اقا بابک ....در مورد ترجمه بروشور محصول سرا
    2 تا سئوال بذام پیش امد
    1-نمک مینرال چی هست ......همون سنگ نمک هست....نمک اب شور هست ...و یا یک چیز جدیدی هست .....نحوه تهیه اون رو هم بگید
    2-من به غذای میکس دل ماهی هام غذای خشک اظافه میکنم ....فکر میکنم با این کار ویتامینهای لازم به ماهی برسه 0.....اما با مطالعه اون مطلب ..دیدم محصولاتی به طور ویژه برای ویتانمینه کردن غذا وجود داره ..ایا بهتر نیست به جای خرید غذای خشک از این محصولات استفاده بشه چون مخلوط دل فکر میکنم تمام پروتئن ها و مواد لازم ماهی رو داره و بیشتر فاقد ویتامین باشه ..یک راه نمایی در این مورد میخواستم

در جاهایی مطالبی در مورد بکومپلکس دیدم ...روشهای دیگر ویتامینه کردن ماهی رو هم میگید
    سلام:
    این نمک بیشتر زمانی کاربرد داره که ماهیها در آب R/Oنگهداری میشوند در نتیجه با کمبود بعضی عناصر مواجه میشوند که میتونه طبعاتی به همراه داشته باشه این محصول کلسیم و منیزیوم و پتاسیم رو به اب در مقیاس معین و مورد نیاز به آب اضافه میکنه که در باروری و تقویت ایمنی بدن و همچنین اسکلت بندی و ....اثر مفیدی دارد طبق ادعای سازنده اون محصول .در بعضی آکواریوم فروشیها میتوانید پیدا کنید.البته اگر از آب معمولی در نگهداری دیسکس استفاده بشه نیازی به استفاده از آن نیست در مورد استفاده از غذای خشک حتما درون میکس دل استفاده نمایید و ویتامین رو کمی قبل از دادن غذا به ماهی به غذا اضافه نمایید تا جذب غذا شده و بعد از چند دقیقه به ماهیها بدهید
    ویرایش توسط B@B@K : 3rd April 2015 در ساعت 01:23 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    سلام دوستان.
    دیسکس های من روی شیشه اک تخم ریختن و الان که میخوام سیفون بزنم میخوام تخم هارو بردارم و تمیز کنم چون همش بالاسر تخم ها هستنو دیسکس های دگ هم اذیت میکنن .ایا تمیز کردن تخم ها مشکلی بوجود نمیاره برای جفت؟؟؟
    ممنون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_nod_32 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    دیسکس های من روی شیشه اک تخم ریختن و الان که میخوام سیفون بزنم میخوام تخم هارو بردارم و تمیز کنم چون همش بالاسر تخم ها هستنو دیسکس های دگ هم اذیت میکنن .ایا تمیز کردن تخم ها مشکلی بوجود نمیاره برای جفت؟؟؟
    ممنون.
    سلام
    داداش تخم چی رو تمیز کنی؟من منظورتون رو نفهمیدم میشه واضح تر بگید؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    سلام
    داداش تخم چی رو تمیز کنی؟من منظورتون رو نفهمیدم میشه واضح تر بگید؟
    سلام😂😂😂
    خودمم الان جملمو یبار خوندم خندم گرفت .
    منظورم سیفون و تمیز کردن اکواریوم بود .که انجام دادم و کل تخم هارو برداشتم.
    ارادت سعید جان

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلامی دوباره
    یه مشکل!
    من یه ديسکس دارم که باقی ديسکسام ميزننش نمیدونم باید چه کار کنم
    حجم تانک ۲۶۰
    تعداد ديسکس ۶
    ۲ تا از ديسکسا کوچک تر از باقیه هستند که اینم یکی از او دوتاس جالب اينجاس اون ديسکسه که اندازه اینه حمله میکنه بهش
    دوتا از ديسکسا دارن جفت گیری ميکنن ، نر قلمرو طلبی میکنه باعث تنش شده
    راه حل چیه؟
    ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17409
    1388 سلام من رضا هستم از اصفهان حدود 3هفته است که اکواریوم خریده ام قبلا نداشتم شاید زود بود ولی از همون اول یک ماهی ردکاپ دوتا دیسکس دوتا انجل یه کت فیش وچندتا ماهی کوچک دیگه داخل اکواریوم انداختم دیسکسها حدود 10روز گوشه گیر بودن که میگفتند به خاطر استرس هستش حدود یک هفته بود که سرحال شده بودند ولی ناگهان 4روز پیش ماهی رد کپمون بیحال شد و فرداش مرد همون روز یکی از دیسکس ها و دوتا ماهی دیگه مردن فردای اون روز دیسکس دیگه هم بیحال شد و امروز مرد روی چشم دیسکس ها حالت سفیدی بود و ماهی کت فیش مرتب به اونها میچسبید یکی از فروشنده هارو اوردم گفت بیماریث کپک هستش یک سوم اب را تخلیه کردم واب جدید اضافه کردم یک لیوان هم نمک طعام زدم یه خورده بهتر شده بود ولی دیشب از یک فروشنده داروی تترا گرفتم و ریختم امروز صبح هم دیدم مرده میخواستم بدونم نظر شما چیه چون بازم میخوام دیسکس بخرم ولی میترسم بمیرن ممنونم

صفحه 360 از 412 نخستنخست ... 260310341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379410 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)