کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17055
    [IMG]عکس[/IMG]عکس ماهی های که به شما گفتم فراری هستن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17006
    <br />
    <br />
    با سلام .دوستان<br />
    این نژادش چیه؟؟ <br />
    خیلی کم رنگه؟؟ <br />
    اینجوری میمونه وقتی سنش بیشتر بره بالا؟؟<br />
    میشه ی نمونه عکس از این نژاد بزارید ک ببینم بعدا چجوری میشه؟؟<br />
    به دلم نمیشینه این کم رنگه و رنگ و لعاب خوبی نداره . دو سه بار تصمیم به فروشش گرفتم ولی باز صبر کردم گفتم شاید درست بشه.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshabroo68 نمایش پست ها
    <br />
    <br />
    با سلام .دوستان<br />
    این نژادش چیه؟؟ <br />
    خیلی کم رنگه؟؟ <br />
    اینجوری میمونه وقتی سنش بیشتر بره بالا؟؟<br />
    میشه ی نمونه عکس از این نژاد بزارید ک ببینم بعدا چجوری میشه؟؟<br />
    به دلم نمیشینه این کم رنگه و رنگ و لعاب خوبی نداره . دو سه بار تصمیم به فروشش گرفتم ولی باز صبر کردم گفتم شاید درست بشه.
    سلام . دیسکس سمت چپ از خانواده turquoise ها با زمینه قهوه ای و خطوطی آبی و دیسکس سمت راست رد ملونه . N اسم دیگه هم در سایت های میختلف برای این ماهی ها وجود داره . هر ۲ ماهی با رسیدگی بهتر ، رنگ بهتری خواهند داشت

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794

سلام دوستان
    من برای این تانک هیچ لامپی نزاشتم چون نور 5 تا آکواریوم گیاهی در اطرافش به این تانک هم میرسه . واسه همین عکس روشن نیست .
    آیا باید لامپ با دیمر بزارم که نورش کم کم زیاد بشه یا لازم نیست و میتونم لامپ معمولی بزارم و یهو روشن و خاموش کنم ؟

یکی از بچه ها بمن گفت اینا چشمشون بزرگه و دارن از حالت گردی خارج میشن . شما هم همین نظرو دارین ؟ اگه آره باید چیکار کنم ؟ ویتامین - غذا - دارو چیزی باید بزنم ؟

این دیسکسها توی تانک 50 لیتری هستن و هر شب 20 لیتر از آب رو سیفون میکنم و آب Ro با آب شهر دپو شده براشون میریزم . مشکلی نداره ؟

دارم براشون تانک بزرگتر آماده میکنم و میخوام چوب و ریشه هم با گیاهای گرمسیری براشون بزارم . سئوالم اینه که فضولات و غذای مونده لای چوبها و زیر چوبها قایم میشه یا راحت میشه سیفون کرد ؟

ارادتمندم

ویرایش توسط mahdi3000 : 9th January 2015 در ساعت 08:09 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها

سلام دوستان
    من برای این تانک هیچ لامپی نزاشتم چون نور 5 تا آکواریوم گیاهی در اطرافش به این تانک هم میرسه . واسه همین عکس روشن نیست .
    آیا باید لامپ با دیمر بزارم که نورش کم کم زیاد بشه یا لازم نیست و میتونم لامپ معمولی بزارم و یهو روشن و خاموش کنم ؟

یکی از بچه ها بمن گفت اینا چشمشون بزرگه و دارن از حالت گردی خارج میشن . شما هم همین نظرو دارین ؟ اگه آره باید چیکار کنم ؟ ویتامین - غذا - دارو چیزی باید بزنم ؟

این دیسکسها توی تانک 50 لیتری هستن و هر شب 20 لیتر از آب رو سیفون میکنم و آب Ro با آب شهر دپو شده براشون میریزم . مشکلی نداره ؟

دارم براشون تانک بزرگتر آماده میکنم و میخوام چوب و ریشه هم با گیاهای گرمسیری براشون بزارم . سئوالم اینه که فضولات و غذای مونده لای چوبها و زیر چوبها قایم میشه یا راحت میشه سیفون کرد ؟

ارادتمندم

اگر بتونید دیمر بزارید عالیه . من قبل از مغازه و زمانی که سالن داشتم ، از دیمر استفاده نمیکردم ولی صبر میکردم تا ساعت ۷-۸ صبح که هوا روشن بشه ، بعد چراغ دیسکس ها رو روشن میکردم . مهم اینه که یهو روشن نشده محیط آکواریوم . در مورد خاموشی حساسیت کمتری وجود داره ولی بهتره اون هم به آهستگی باشه .

چشم دیسکس هاتون خیلی هم بزرگ به نظر نمیرسه . اصلا با این عکس نمیشه قاطعانه گفت که دیسکس های شما رشد سوز هستند یا از رشد عقب افتادند یا نه . دیسکس در مراحل فاجعه آمیز به روزی میفته که چشمش روی کلش سنگینی میکنه و به نظر خیلی بزرگ میاد نسبت به بدنش! پس ظاهر دیسکس شما علامتی از عقب موندن از رشد رو از خودش نشون نمیده خیالتون راحت

این که گفتند دیسکس ها دارن استایل گردشون رو از دست میدن ... این دیسکس ها معمولی هستند . نه بد و نه خوب . استایلشون هم از روز اول مشخص بوده چی میشه . قطعا اون گردی و زیبایی استایل دیسکس های گرید بالا رو ندارن ولی زشت هم نیستند! همه چیز به سلیقه شما بستگی داره . به نظر من هم خیلی گرد نیستند ولی اگر ۲ ماه پیش هم عکسشون رو میدیدم همین نظر رو داشتم . میخوام بگم به دلیل رسیدیگی تغییری اساسی در استایلشون ایجاد نشده و هر چه هست از ابتدا بوده و بس

سیفونتون عالیه . میتونید بیشتر هم بکنید حجمش رو .

قطعا بخشی از فضولات ممکنه زیر کنده و چوب بره ولی اگر سیستم تصفیه بیولوژیک کار کنه مهم نیست . مشکل اصلی اینه که با ایجاد پناهگاه دیسکس ها رو به پنهان شدن تشویق میکنید

خیلی از دوستان و اساتید دیسکس باز ! تصور میکنند قراردادن محل هایی برای پنهان شدن دیسکس کار درستی است....اما اینطور نیست

دیسکسی که در تانک لخت و بدون دکور با دست بالا میاد و پر جنب و جوش و پر رو به نظر میرسه ، ممکنه در تانکی که جای پنهان شدن داره به شدت ترسو بشه و تمایل ذاتی و غریزیش در طبیعیت ، اون رو به سمت پنهان شدن در محل های تاریک و دنج و لا به لای ریشه و چوب سوق بده

امیدوارم چیزی رو از فلم ننداخته باشم

ارادت
    آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 10th January 2015 در ساعت 07:45 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    10567
    سلام و عرض ادب
    از اساتید یه سوال داشتم>>> در تکثیر مصنوعی دیسکس( البته من روش آقای jeff bodin رو استفاده میکنم) بعد از هچ شدن تخم ها و تغذیه اولیه آیا ریختن قطره مولتی ویتامینه داخل آب لاروها تاثیری دارد یا خیر؟ این رو به این دلیل میپرسم که همواره لاروها از تغذیه دستی خودداری میکنند و مشکلات بعدی...
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid21 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    از اساتید یه سوال داشتم>>> در تکثیر مصنوعی دیسکس( البته من روش آقای jeff bodin رو استفاده میکنم) بعد از هچ شدن تخم ها و تغذیه اولیه آیا ریختن قطره مولتی ویتامینه داخل آب لاروها تاثیری دارد یا خیر؟ این رو به این دلیل میپرسم که همواره لاروها از تغذیه دستی خودداری میکنند و مشکلات بعدی...
    ممنون
    سلام و احترام

چه اجباری به تکثیر مصنوعی یا در واقع بزرگ کردن لارو های دیسکس به روش مصنوعی دارید ؟ عموما تکثیر گاه ها و فارم های دیسکس فقط در صورتی این کار رو میکنند که جفت ارزش بالایی داشته باشه ، لاین باشه و بچه های بسیار مرغوبی تولید کنه . در غیر این صورت جفتی که خودش اقدام به بزرگ کردن لارو ها نمیکنه رو خیلی سریع به گله بر میگردونن . اگر جفتتون فقط یک هفته از لارو ها نگهداری کنه و اجازه بده از موکوس و ترشحات پوست بدن دیسکس تغذیه کنند ، بعد از اون به سادگی میتونید با آرتمیای تازه هچ شده تغذیشون کنید

به هر حال از این موضوع که بگذریم ، استفاده از مولتی ویتامین برای لارو های یک تا چند روزه دیسکس اصلا رایج نیست . من شخصا استفاده نکردم و نمیتونم قاطعانه نظر بدم ولی با رعایت احتیاط و در نظر گرفتن کیفیت آب ، بعید میدونم مشکلی داشته باشه .

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17006
    سلام . بابت کیفیت خیلی بد عکسا ببخشید. دوربین دم دستم نبود. اقایون این دوتا کوچولو حدود ۸ ماهشونه . همیشه کنار همن و چسبیدن به هم. ممکنه جفت خورده باشن از الان؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshabroo68 نمایش پست ها
    سلام . بابت کیفیت خیلی بد عکسا ببخشید. دوربین دم دستم نبود. اقایون این دوتا کوچولو حدود ۸ ماهشونه . همیشه کنار همن و چسبیدن به هم. ممکنه جفت خورده باشن از الان؟
    سلام:
    دیسکسها حدودا بین 11تا 14 ماهگی به بلوغ میرسند البته بطور نسبی عرض کردم ولی در بعضی موارد ممکن هست زودتر به سن بلوغ برسند

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17006
    ی سوال دیگه. ببخشید
    امروز متوجه شدم ک یک حلزون کوچک درون اک هستش نمیدونم اصلا از کجا اومده. اصلا با حلزون سرو کار نداشتم من. واقعا تعجب کردم. از کجا اومده؟ واسه دیسکس ضرر داره؟؟؟؟

صفحه 348 از 412 نخستنخست ... 248298329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367398 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)