کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    با سلام خدمت اعضاء انجمن.من درخصوص تشخیص سایز دیسکس(اینچ) راهنمایی میخوام، اگر لینکی وجود داره برام قرار بدید اگر هم نه یه مقدار توضیح لطفاً.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezao نمایش پست ها
    با سلام خدمت اعضاء انجمن.من درخصوص تشخیص سایز دیسکس(اینچ) راهنمایی میخوام، اگر لینکی وجود داره برام قرار بدید اگر هم نه یه مقدار توضیح لطفاً.
    سلام و درود
    فکر کنم این تاپیک بتونه کمکتون کنه.
    http://www.parsipet.ir/thread30937.html

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    نقل قول نوشته اصلی توسط POLOTON نمایش پست ها
    سلام و درود
    فکر کنم این تاپیک بتونه کمکتون کنه.
    http://www.parsipet.ir/thread30937.html
    ضمن تشکر از شما.این لینک رو قبلا دیدم اما نحوه تشخیص سایز رو به خوبی توضیح نداده مثلا طول یه ماهی 3 اینچی چند سانت میشه؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ضمن تشکر از شما.این لینک رو قبلا دیدم اما نحوه تشخیص سایز رو به خوبی توضیح نداده مثلا طول یه ماهی 3 اینچی چند سانت میشه؟
    سلام

سایز دیسکس را معمولن به اینچ محاسبه میکنند. شما هز اینچ را 2.5 سانت در نظر بگیرید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    هر اینچ معادل 2.54 سانت هست .الان که دیگه در سطح اینترنت و حتی گوشیها مبدل های متفاوتی وجود داره و به راحتی میتونید محاسبه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    10567
    نقل قول نوشته اصلی توسط POLOTON نمایش پست ها
    هر اینچ معادل 2.54 سانت هست .الان که دیگه در سطح اینترنت و حتی گوشیها مبدل های متفاوتی وجود داره و به راحتی میتونید محاسبه کنید.
    دوستان با اجازه یه توضیح کوچیک هم بنده بدم . بله هر اینچ همواره معادل 25.4 mm بوده و هست اما دیسکس هایی که از مالزی میاد دم ماهی رو حساب نمیکنن و تایلندی ها بخصوص بار اسورتدشون دم ماهی هم حساب میشه و اون دیسکسی که به اسم 2 اینچ میاد واقعا بیشتر از 2.5 سانت نیست. از طرفی قیمت 2 اینچ مالزی با 4 اینچ تایلند برابری میکنه البته بسته به شرکت قیمت ها متفاوته... ولی نهایتا با توجه به سایز / کیفیت و همه چی بنظر میاد حرف مالزی ها صحت داره و دم ماهی حساب نمیشه.
    موفق باشید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    این مشکل از وارد کننده های دیسکسه دوست عزیز . تو تایلند و مالزی کسی جرات نداره بر خلاف تعهدش ماهی کوچک تر بفرسته ... وارد کننده های ایرانی هستند که دیسکس ۱.۵ اینچ میخرن و به اسم ۲ و ۲.۵ به ایران میارن .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17055
    سلام دوستان عزیز.من 25 عدد ماهی دیسکس دارم که ترسو شدن .شرایط آب عالی نور عالی غذا دو وعده تترا و ارتمیا میدم..فیلتر سطلی هم دارم سیفونم هفته ای یک بار انجام میدم.من 4 هفته هست که این ماهی ها رو از دو مغازه خرید کردم.که باهم خوب هستن .فقط وقتی میخوام بشینم جلوی تانک نگاهشون کنم مخفی میشن. یا یه دفه فرار میکند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشید فف نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.من 25 عدد ماهی دیسکس دارم که ترسو شدن .شرایط آب عالی نور عالی غذا دو وعده تترا و ارتمیا میدم..فیلتر سطلی هم دارم سیفونم هفته ای یک بار انجام میدم.من 4 هفته هست که این ماهی ها رو از دو مغازه خرید کردم.که باهم خوب هستن .فقط وقتی میخوام بشینم جلوی تانک نگاهشون کنم مخفی میشن. یا یه دفه فرار میکند.
    سلام دوسته عزیز.تا دوستان بیان راهنمایی کنن من هم با اجازه نکتهایی که به نظرم میرسه رو میگم.شاید از نظر شما همه شرایط مساعد باشه ولی با گذاشتن عکس بیشتر میشه راهنمایی کرد.وجود نیترات و امونیاکوبهم خوردن سیکل.وجود نور زیاد.وجود برق تو اکواریوم و انگلهای پوستی و ابششی و خیلی مسایل دیگه هست.ولی اگه تمام مواردو چک کردید و موردی نبود.به ماهی زمان بدید.تا به مرور به شرایط پیرامونش عادت کنه.سعی کنید غذا دهی رو سر ساعت معین و در یک نقطه خاص از اکواریوم بدید.و به اقول معروف ماهی رو شرطی کنید.که با دیدن شما واسه غذا بیاد بالای سطح اب.و اگر میتونید رو برو تانک بشینید هروز تا شمارو ببینن.انشالا با مرور زمان از وجود دیسکسهاتون لذت وافی و کافی رو میبرید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    17055
    با عرض سلام خدمت شما و دوستان عزیز...من 25 ماهی دیسکس 4 هفته پیش به صورت گله ای خرید کردم.و تمام نکات آب به آب و دما و کیفیت آب با کیفیت بالا فراهم کردم.2وعده غذا میدم تترا وارتمیا سیفون هفته به هفته انجام میشه.فیلتر سطلی ایهایم دارم نور تانک صبح روشن میشه تا شب قطع میشه.تانک بزرگ هست و جای برای مخفی شدن کامل دارن.شرایط ماهی ها عالی وغذا خور ....تنها مشکل من آین هست که ماهی ها ترسو هستن و فرار میکنند..مثال وقتی دارم نگاهشون میکنم و هیچ مشکلی نیست به یک باره دیوانه وار فرار میکنند.به لوازم تو تانک میخورند..بعد مدتی باز میان بیرون ولی باز تا یکیشون فرار میکنه بقیه دیوانه وار فرار میکنند..در ضمن ماهی ها با هم مشکلی ندارن.

صفحه 347 از 412 نخستنخست ... 247297328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366397 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)