کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فعلا کوی بزودی دیسکس)
    شماره عضویت
    16973
    ئوستان و اساتید چند سوال داشتم
    1-از یه تانک 192 لیتری هفته ای چند بار سیفون بشه هر بار چقدر سیفون بشه بهتره ؟
    2-متاسفانه خونه ی ما همه جاش نورگیره من جای خاصی نتونستم پیدا کنم که افتاب نخوره تانک حالا طرفین تانک چسب میزنم روی تانکم با درپوش المینیوم میپوشونم بنظر شما با این نور خونه ی ما نورپردازی تانک باید چطوری باشه؟
    3-بعضی موقعها پیش میاد برق ناگهانی روشن میشه چکارمیشه کرد دیسکس عادت کنه واسترسی نشه لامپی برای داخلش دایم روشن باشه باید چطور باشه ؟
    4-بطورمتوسط ماهانه خرج تغذیه دیسکس چقدر میشه؟
    5-دوستان کسی برنامه مکتوب خوبی برای تغذیه نداره؟
    6-دوستان uv چقد تو سایز کردن دیسکس موثرهست؟
    7-پس از ابگیری تانک تو اب چه محلولایی باید ریخت؟
    8-بعضی میگن بلک واترخیلی خوبه میشه بگین تاثیرش چقدره؟
    9-براسایزکردن دیسکس سختی و ph اب مهمه اخه من میخواستم اب شهری استفاده کنم؟
    ویرایش توسط peyman.n : 24th December 2014 در ساعت 09:07 PM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman.n نمایش پست ها
    ئوستان و اساتید چند سوال داشتم
    1-از یه تانک 192 لیتری هفته ای چند بار سیفون بشه هر بار چقدر سیفون بشه بهتره ؟
    2-متاسفانه خونه ی ما همه جاش نورگیره من جای خاصی نتونستم پیدا کنم که افتاب نخوره تانک حالا طرفین تانک چسب میزنم روی تانکم با درپوش المینیوم میپوشونم بنظر شما با این نور خونه ی ما نورپردازی تانک باید چطوری باشه؟
    3-بعضی موقعها پیش میاد برق ناگهانی روشن میشه چکارمیشه کرد دیسکس عادت کنه واسترسی نشه لامپی برای داخلش دایم روشن باشه باید چطور باشه ؟
    4-بطورمتوسط ماهانه خرج تغذیه دیسکس چقدر میشه؟
    5-دوستان کسی برنامه مکتوب خوبی برای تغذیه نداره؟
    6-دوستان uv چقد تو سایز کردن دیسکس موثرهست؟
    7-پس از ابگیری تانک تو اب چه محلولایی باید ریخت؟
    8-بعضی میگن بلک واترخیلی خوبه میشه بگین تاثیرش چقدره؟
    9-براسایزکردن دیسکس سختی و ph اب مهمه اخه من میخواستم اب شهری استفاده کنم؟
    سلام:
    1- بستگی به سایز ماهیها و تعدادشون و میزان غذادهی و سیستم فیلترایسون داره
    2-خب شما دور و اطراف تانک رو طوری بپوشونید که کمترین میزان تابش نور مستقیم رو داشته باشه
    3-شما نباید هیچوقت در آن واحد نور را روشن نمایید اگر مثلا دوتا مهتابی روشن هست اول یکی از انهارا خاموش نمایید و در فاصله معینی دومی را خاموش نمایید
    4-بستگی به فاکتورهای مختلفی داره تعداد ماهی نوع غذا و سایر موارد که خودتون ارزیابی نمایید
    5- http://www.parsipet.ir/thread9629.html
    http://www.parsipet.ir/thread12704.html
    http://www.parsipet.ir/thread25055.html
    را مطالعه نمایید
    6-نظر شخصی من این هست که شما اول به تغذیه ماهی و سلامت آن و حجم تانک و سیفون ان اهمیت دهید
    7-فقط ضد کلر معتبر و تسریع کننده
    8-خوبه ولی دیسکسهای شما در اسارت تکثیر شده اند و به شرایط کنونی عادت کرده اند پس نیازی به استفاده ان نیست
    9-اگر آب شهری شما پارامتر هاش در حد نرمال هست که نیازی به استفاده از RO و غیره ندارید همون آب شهری مناسب هست
    ویرایش توسط B@B@K : 25th December 2014 در ساعت 10:55 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فعلا کوی بزودی دیسکس)
    شماره عضویت
    16973
    اقای اژیده مشکل روشن شدن ناگهانی برق یه معضله توخونه ما خب برای نورپردازی اک چی نیاز هست
    دیسکس سیف ریورتون خوبه؟
    ویرایش توسط peyman.n : 25th December 2014 در ساعت 12:13 AM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman.n نمایش پست ها
    اقای اژیده مشکل روشن شدن ناگهانی برق یه معضله توخونه ما خب برای نورپردازی اک چی نیاز هست
    دیسکس سیف ریورتون خوبه؟
    سلام مجدد البته من آقای آژیده نیستم ایشان دوست بسیار بزرگوار من هستند دیسکس نور خیلی خیره و زیاد رو دوست نداره شما از نور ملایم و نه چندان زیاد استفاده نمایید من خودم از دوتا مهتابی ساده استفاده میکنم
    محصولات مشابه و بهتری هم وجود داره که میتوانید استفاده نمایید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    سلام
    آکوا سیف رو میشه همراه با نمک استفاده کرد؟مشکلی نداره؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75;23****
    سلام
    آکوا سیف رو میشه همراه با نمک استفاده کرد؟مشکلی نداره؟
    سلام

خیر مشکلی نیست. میزان مجاز نمک نیم تا یک گرم در لیتر.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    سلام به همه دوستان
    هر چند سوالات بنده کلی هستش و شاید هر قسمتش مربوط به بخش خاصی باشه ولی ابتدا اینجا مطرح میکنم.
    مدتی هست که در مورد تغذیه دیسکس (میکس دل)یه سری سوالات برام پیش اومده.در بسیاری از گفته ها و مطالب در زمینه طرز تهیه میکس دل برخی افراد (که متاسفانه ذکر نام اونها خلاف قوانین فروم هست) به مواردی اشاره کردند که به نوعی برای من جای تعجب داشت!
    اولین موردی که بود اضافه کردن ماهی کلیکا به میکس دل هستش که جناب آژیده عزیز در این زمینه فرمایشات کاملی داشتند.مورد بعدی اینکه اشاره به اسفناج شده بود که بنده در چندین مورد خوندم که استفاده از اسفناج از روشهای قدیمی بوده و اخیرا گفته شده که اسفناج باعث جذب کلسیم از بدن ماهی خواهد شد و بهتره که از کاهو استفاده بشه.
    سوال دوم اینکه این داروهایی که برای درمان ماهیها (که بنده منظورم دیسکس هست) تجویز میشه،مقدار مصرفی(دوز مصرفی)بر چه اساسی گفته میشه.بازهم از نام بردن افراد صرف نظر میکنیم و به اصل موضوع می پردازیم.در برخی منابع گفته شده به ازای هر 10 گالن یک قرص 250 میلی گرمی ولی در همین انجمن (و حتی در پیج ف.ب)،دوستی گفته بودند به ازای هر 8 لیتر که بازهم استاد آزیده عزیز در این باب توضیحات لازم را فرمودند.
    بنده به ازای هر 8 گالن آب را هم در مواقع خاص شنیده بودم ولی در 8 لیتر یه مقدار به دور از توصیه های گفته شده است.به طور کلی (هم در طرز تهیه میکس دل و هم در رابطه با درمان)یه مقدار مطالب گفته شده داره سمت و سوی نظرات شخصی وایده های فردی رو پیدا میکنه و هر کسی طبق میل خود یه چیزی رو میگه که این باعث سردرگمی میشه.
    با برخی از دوستان و اساتید صاحب نظر این مطلب را در میان گذاشتم که به جواب کاملی نرسیدم.
    زیاده گویی بنده را به بزرگی خودتون ببخشید.
    پیشاپیش از همکاری شما عزیزان کمال تشکر را دارم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام و احترام

در مورد کیلکا که نظرم رو گفتم قبلا و شما هم خوندید خوشبختانه . میتونید از ماهی آزاد - Salmon واقعی استفاده کنید . ولی بعیده که به سادگی گیرتون بیاد . تنها ماهی آزاد ایران ماهی آزاد دریاچه خزره که در واقع دنیا با اسم Caspian Trout یا قزل آلای دریاچه خزر میشناستش....بقیه ماهی آزاد هایی که داریم یا اصلا آزاد نیستند و یا آزاد های وارداتی هستند که معلوم نیست واقعا نژادشون چیست...یه تیکه فیله نارنجی رنگ ماهیه که میتونه به دلیل تغذیه هم به اون رنگ در اومده باشه . قزل آلای خال قرمز رودخانه های البرز شمالی هم میتونه جایگزین خوبی برای ماهی آزاد باشه .

در مورد همین اسفناج و کاهو هم هیچ سند و مرجع علمی و قابل استنادی وجود نداره که کدوم قطعا بهتر و یا بد تره . ولی شما همیشه این رو در نظر داشته باشید که دستگاه گوارش ماهی دیسکس قادر به هضم مقادیر زیادی از فیبر و سلولوز نیست . پس چه اسفناج میدید و چه کاهو یا هر سبزی یا حتی میوه دیگری ، اول باید اون رو آب پز کنید تا دستگاه گوارش دیسکس بتونه هضم یا حتی فقط دفعش کنه . اگر آب پز نشده بدید به دیسکس خیلی سخت میتونه هضمش کنه .

و اما دارو . استفاده از مترونیدازول با این دوز سمیست . بله درسته که در جا نمیکشه ولی آسیب وارد میکنه . قبلا هم گفتم و باز هم میگم . دارو ها رو بر اساس وزن انسان یا حیوان تجویز میکنند . مثلا اون دوزی رو که به انسان ۷۰ کیلوگرمی تجویز میشه رو اگر به یک بچه گربه ۱۰۰ گرمی تزریق کنید کبدش داغون میشه و حتی ممکنه بمیره . این نسبت در مورد دیسکس هم صادقه . وقتی همه منابع معتبر نوشتن هر ۱۰ گالن ۲۵۰ میلیگرم خوب حتما یک دلیلی داره بعضی ها فکر میکنند چون دوز موثر مثلا در ۲۴ ساعت درمان میکنه اگر ۸ برابر بریزن پس حتما تو ۳ ساعت درمان میکنه!!!دیگه فکر کبد و کلیه و اون موجود زنده بیچاره ای که قراره این دارو رو تحمل کنه نیستند
    ویرایش توسط بابک آژیده : 8th January 2015 در ساعت 03:44 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    ایا این نژاد دیسکس در عکس زیر ناشی از اختلال ژنتیکی است؟؟ و واقعا گونه خاصی محسوب می شود؟ اگه توضیحی درباره این گونه دیسکس بدهید ممنون میشم.

که این عکس را از کاتالوگ زیر جدا کرده ام.

برای این پرسیدم که یکی از دیسکس هام که عکسش را در زیر قرار دادم از لحاظ فرم بدن خیلی شبیه این عکس بالاست.

با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAE!D نمایش پست ها
    سلام
    ایا این نژاد دیسکس در عکس زیر ناشی از اختلال ژنتیکی است؟؟ و واقعا گونه خاصی محسوب می شود؟ اگه توضیحی درباره این گونه دیسکس بدهید ممنون میشم.

که این عکس را از کاتالوگ زیر جدا کرده ام.

برای این پرسیدم که یکی از دیسکس هام که عکسش را در زیر قرار دادم از لحاظ فرم بدن خیلی شبیه این عکس بالاست.

با تشکر

سلام

خیلی تغییرات هست که به صورت طبیعی خیلی خیلی به ندرت دیده میشه . مثلا دیسکس هایی که دم ندارن ، دیسکس هایی که آلبینیسم دارن یا به عبارتی آلبینو هستند یا حتی دیسکس هایی که کشیده - Altum هستند یا حتی مثل موردی که شما گذاشتید... همیشه در طبیعت هم اتفاق میفته ولی خیلی به ندرت . این انتخاب و سلیقه بشره که تعیین میکنه کدامشون بیشتر تولید بشن . چون استایل های خاص طرفداران خاص خودشون رو دارند و امکان فروششون به چندین برابر قیمت عادی وجود داره پس عده ای میان و با تکنیک های تکثیر ، صفاتی رو که مورد نظرشون هست غالب میکنند . مثلا تصمیم میگرین آلبینیسم رو که در انسان یک بیماری و نقص محسوب میشه در دیسکس صفت غالب کنند ... اون دیسکسی که شما عکسش رو گذاشتید هم به همین صورته . اگر در انسان یا خیلی از حیوانات بود نقص محسوب میشد . مثلا انسانی که دستاش خیلی بلند تر از حالت عادیه و از طرفی پاهای کوتاه تری هم داره!!!! یا دیسکس که دم نداره در واقع نقص عضو داره!!! مثل آدمی که دست یا پا نداره . ولی چون بازار باعث شده اون دیسکس بدون دم به اسم دیسکس قلبی!!! فروخته باشه پس تو دیسکس سعی میکنند تولیدش کنند تا گرون تر فروخته بشه . مسلما در انسان همه این موارد رو یک نقص ژنتیکی یا .... میدونن . ولی در مورد دیسکس ی که عکسش رو گذاشتید باعث بالا رفتن ارزشش هم میشه . حالا میتونیم نقص تصور کنیم یا امتیاز . فرقی در اصل ماجرا نداره

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 28th December 2014 در ساعت 10:24 PM

صفحه 346 از 412 نخستنخست ... 246296327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365396 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)