کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

تعداد دیسکس ها بسیار کمه . باید حد اقل ۷-۸ تا باشن . همین تعداد کم هم باعث ترس و گوشه گیری ماهی ها میشه . و احتمالا دعوا هم بینشون بیشتر و بیشتر میشه و یکی اجازه نمیده ۲ تای دیگه خوب غذا بخورن

تعداد دیسکس ها رو زیاد کنید . یک گله ۱۰ تایی عالیه
    قوت کلامت اقا بابک اون دیسکس بزرگتره اون یکی هارو میزنه .
    تعداد هم کم کم دارم اضافه میکنم .فردا هم یه لیوپارد مالزی اضافه میکنم.
    پس با توجه به راهنمایی شما تعداد کم باعث استرسشون شده.
    ممنون از راهنماییتون.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_nod_32 نمایش پست ها
    قوت کلامت اقا بابک اون دیسکس بزرگتره اون یکی هارو میزنه .
    تعداد هم کم کم دارم اضافه میکنم .فردا هم یه لیوپارد مالزی اضافه میکنم.
    پس با توجه به راهنمایی شما تعداد کم باعث استرسشون شده.
    ممنون از راهنماییتون.
    سایر موارد رو هم در نظر بگیرید . همشون تاثیر داره . مخصوصا نگهداری گیاه و دیسکس....دما رو بالا ببرید . روی ۳۰ درجه سانتی گراد . نور خیره و مستقیم و شدید نداشته باشن . عمق آب رو زیاد کنید . دیسکس تو عمق بیشتر استرس کمتری خواهد داشت . سیفون های مرتب و پی در پی کمک زیادی به حفظ شادابی دیسکس ها میکنه . دل + میگو و همچنین غذای خشک بهترین انتخاب ممکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام
    دوستان منظور از دیکس گرید aaچیست؟
    ممنون
    من به ماهی دیسکس علاقه آوردم و میخوام یه جفت مولد رو بندازم تو خط تولی مثل ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان منظور از دیکس گرید aaچیست؟
    ممنون
    من به ماهی دیسکس علاقه آوردم و میخوام یه جفت مولد رو بندازم تو خط تولی مثل ممنون
    سلام دوست عزیز
    دیسکس گریدAAدیسکسی است که از همه لحاظ خوب باشه و کیفیتش بالا باشه
    ؟1گردی مناسب
    2-داشتن قب قب مناسب/
    3-رنگ خوب
    4-چشم متانسب با سایز
    4-نداشتن پیگمان سیاه-فین های کشیده و متناسب با سایز
    5-معمولا به سایزهای بالای 6اینچ میرسن
    و چند مورد دیگه
    اینم بگم که قیمتشون خیلی بالایت مثلا 2
    اینچی کمتر از100 تومن ندارن من خودم از 2تا وارد کننده دیسکس که ادعا دارن AAمیارن 2اینچی خرید کردم و الان سایزشون 4اینچه فعلا بد نبودن ولی تا سایز 5اینچ هیچ قضاوتی روشون نمیکنم کهAAهستند یا خیر
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام
    میخواستم یک جفت دیسکس بخرم که مولد باشن کدوم نژاد نسبت به قیمتش زیبایی داره؟
    در ضمن من ساکن تبریز هستم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم یک جفت دیسکس بخرم که مولد باشن کدوم نژاد نسبت به قیمتش زیبایی داره؟
    در ضمن من ساکن تبریز هستم
    دوست عزیز از همه گرون تر وایلدها هستند و هکل ها که ایران نمیاد
    معمولا دیسکس هایی که دارای ژن البینو ها هستند گرون ترند و بچه گرفتن ازشون سختره و قیمتشون بالاست/دیسکس هایی که نژادشون کمیاب هستش هم میتونه گرون باشه/ولی در اخر به سلیقه ی شما بستگی داره و نمیشه گفت کدوم نژاد گرون تر یا ارزون تر هستند چون علاوه بر نژاد معیارهایی باید وجود داشته باشه که باعث اختلاف قیمت میشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناري.ماهي
    شماره عضویت
    13852
    سلام مجدد.يلداتون مبارك.

امروز دوتا ديسكس نژاد لئوپارد به آك اضافه كردم ولي يزره سايزشون نسبت به اون قبلي ها كوچيكتر هست به خاطر همين يكي از ديسكس هاي قبلي خيلي جديد هارو اذيت ميكنه و من نگرانم تا صبح دخلشون رو بياره.ايا امكان داره در حدي اذيت كنن كه باعث مرگشون بشه?
    ممنون.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_nod_32 نمایش پست ها
    سلام مجدد.يلداتون مبارك.

امروز دوتا ديسكس نژاد لئوپارد به آك اضافه كردم ولي يزره سايزشون نسبت به اون قبلي ها كوچيكتر هست به خاطر همين يكي از ديسكس هاي قبلي خيلي جديد هارو اذيت ميكنه و من نگرانم تا صبح دخلشون رو بياره.ايا امكان داره در حدي اذيت كنن كه باعث مرگشون بشه?
    ممنون.
    بسیار بعیده که دعوای دیسکس ها منجر به مرگ بشه (به دلیل آسیب فیزیکی) . ولی استرس دیسکس میتونه ۱۰۰ بار قوی تر از ضربه های کشنده فیزیکی روش اثر منفی بزاره! اختلال در هضم غذا ، مشکلات گوارشی و انگل های روده ای اولین علامت هایی هستند که نمایان میشن . به تدریج غذا نمیخوره . ضعیف میشه . لاغر میشه و میمیره...!!

جنگ دیسکس ها در روز های اول عادیه و بعد از چند روز تا حدودی کم میشه ولی همانطور که قبلا خدمتتون عرض کردم حتما باید تعدادشون زیاد باشه . هر چقدر بیشتر باشن این مشکل کمتر خواهد بود . در واقع بهترین حالتش اینه که تعداد دیسکس (به نسبت حجم آکواریوم) به اندازه ای باشه که یک دیسکس نتونه یکی دیگه رو نشون کنه و تا دید شروع کنه به حمله ... باید اونقدر شلوغ باشه که کلا حال و حوصله گیر دادن به یه دیسکس خاص رو نداشته باشه و هر بار با یک دیسکس متفاوت درگیر بشه . اینجوری درگیری های کوچک فقط دیده میشه و آسیبی هم به دیسکسی وارد نمیشه . این تعداد میتونه بین ۱۰ تا N دیسکس متفاوت باشه و ارتباط مستقیم به اندازه آکواریوم ، عمق آب و دکوراسیون تانک داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی(فعلا کوی بزودی دیسکس)
    شماره عضویت
    16973
    سلام وخسته نباشید به تمام اساتید و دوستان
    من تازه تو این انجمن عضو شدم وکلی سوال دارم که اگه زحمت نیست بهم جواب بدین ممنونم
    دوستان من یه اکواریوم به ابعاد 100طول 35 عرض 70ارتفاع دارم که 15 سانت بالاش ام دی لف هست یعنی 55 سانت ابگیری میکنم شیشه اک هم 10 میل هستش فعلاتوش 7 عدد کوی دارم میخوام انشاالله باکمک شماوتوکل بخدا بزنم توکاردیسکس خواستم چندتا سوال بپرسم:
    1-دوستان من یک سال الان اکواریوم دارم و راستش تو ماهی داری مبتدیم ایا میتونم دیسکس نگهداری کنم؟ (اخه راستش خیلی میترسم ازدیسکس بگیرم بمیره یا دچار مشکل شه جدای از ضرر مالی مرگ ماهی از نظر معنوی هم خیلی ناراحنم میکنه)
    2-تانک من بالاش انگار گچ گرفته میخوام تانکو باجوهر نمک بشورم مشکل نداره؟
    3-برای دیسکس تجهیزات زیر خوبه؟
    (فیلتر سطلی ایهایم 2217/پمپ هوا دولول بی صدا/دوتا سنگ هواگرد/بخاری 300وات شیشه پیرکس/دماسنج دیجیتال/شیشه پاک کن مغناطیسی)
    4-برای دیسکس نورپردازی زیرمناسب هست؟
    (لامپ مهتابی سفید 80سانتی/لامپ مهتابی قرمز 40 سانتی)روزی 12 ساعت روشن باشن خوبه؟
    5-دکور زیر مناسب هست؟
    (چوب ابنوس یه تیکه پر شاخه/شن نمیریزم کف تانک خالی باشه/برچسب هم ابی نیسانی برای کف و 3 طرف تانک)
    6-کاندیشنر زیر برای اب خوبه ؟کاندیشنر دیگه ای نیاز نیست؟
    (دیسکس سیف ریورتون)(نمک نیاز نیست بعد از ابگیری بریزم؟)(اصلا دیسکس نمک نیاز داره؟)
    7-برای طی شدن سیکل اکواریوم 5 عدد باکتازیوم خوبه؟
    8-PH و سختی اب برای نگهداری باید تنظیم بشه؟
    9- تترا بلک واتر چی هست؟نیازه تهیه کنم؟
    10-من روزی تقریبا10لیتر میتونم سیفون کنم کافیه؟
    11-برای دپو کردن اب سیفون نمک یا محلول خاصی نیاز نیست یریزم؟
    12-چه سایز دیسکسی بخرم خوبه ومناسبه؟
    13-چندعددبرای این حجم اب بخرم مرسی؟
    14-توفیلتر سطلی چه مدیایی بریزم؟
    15-برای دیسکس داری دیگه چه چیزایی باید رعایت بشه ؟
    موفق وپیروز باشید.
    ویرایش توسط peyman.n : 22nd December 2014 در ساعت 02:23 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman.n نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید به تمام اساتید و دوستان
    من تازه تو این انجمن عضو شدم وکلی سوال دارم که اگه زحمت نیست بهم جواب بدین ممنونم
    دوستان من یه اکواریوم به ابعاد 100طول 35 عرض 70ارتفاع دارم که 15 سانت بالاش ام دی لف هست یعنی 55 سانت ابگیری میکنم شیشه اک هم 10 میل هستش فعلاتوش 7 عدد کوی دارم میخوام انشاالله باکمک شماوتوکل بخدا بزنم توکاردیسکس خواستم چندتا سوال بپرسم:
    1-دوستان من یک سال الان اکواریوم دارم و راستش تو ماهی داری مبتدیم ایا میتونم دیسکس نگهداری کنم؟ (اخه راستش خیلی میترسم ازدیسکس بگیرم بمیره یا دچار مشکل شه جدای از ضرر مالی مرگ ماهی از نظر معنوی هم خیلی ناراحنم میکنه)
    2-تانک من بالاش انگار گچ گرفته میخوام تانکو باجوهر نمک بشورم مشکل نداره؟
    3-برای دیسکس تجهیزات زیر خوبه؟
    (فیلتر سطلی ایهایم 2217/پمپ هوا دولول بی صدا/دوتا سنگ هواگرد/بخاری 300وات شیشه پیرکس/دماسنج دیجیتال/شیشه پاک کن مغناطیسی)
    4-برای دیسکس نورپردازی زیرمناسب هست؟
    (لامپ مهتابی سفید 80سانتی/لامپ مهتابی قرمز 40 سانتی)روزی 12 ساعت روشن باشن خوبه؟
    5-دکور زیر مناسب هست؟
    (چوب ابنوس یه تیکه پر شاخه/شن نمیریزم کف تانک خالی باشه/برچسب هم ابی نیسانی برای کف و 3 طرف تانک)
    6-کاندیشنر زیر برای اب خوبه ؟کاندیشنر دیگه ای نیاز نیست؟
    (دیسکس سیف ریورتون)(نمک نیاز نیست بعد از ابگیری بریزم؟)(اصلا دیسکس نمک نیاز داره؟)
    7-برای طی شدن سیکل اکواریوم 5 عدد باکتازیوم خوبه؟
    8-PH و سختی اب برای نگهداری باید تنظیم بشه؟
    9- تترا بلک واتر چی هست؟نیازه تهیه کنم؟
    10-من روزی تقریبا10لیتر میتونم سیفون کنم کافیه؟
    11-برای دپو کردن اب سیفون نمک یا محلول خاصی نیاز نیست یریزم؟
    12-چه سایز دیسکسی بخرم خوبه ومناسبه؟
    13-چندعددبرای این حجم اب بخرم مرسی؟
    14-توفیلتر سطلی چه مدیایی بریزم؟
    15-برای دیسکس داری دیگه چه چیزایی باید رعایت بشه ؟
    موفق وپیروز باشید.

سلام دوست عزیز
    جواب سوالاتون
    1-دوستان من یک سال الان اکواریوم دارم و راستش تو ماهی داری مبتدیم ایا میتونم دیسکس نگهداری کنم؟ بله بالاخره باید از یه جا شروع کرد اصلا نترسید و بدونید ریسک هم طبیعیه
    2-تانک من بالاش انگار گچ گرفته میخوام تانکو باجوهر نمک بشورم مشکل نداره؟ انجام ندید
    3-برای دیسکس تجهیزات زیر خوبه؟ بله
    4-برای دیسکس نورپردازی زیرمناسب هست؟ روزی 8 ساعت نور پردازی کافیه و لامپ هایی که نام بردید مشکل ندارند
    5-دکور زیر مناسب هست؟ بله مناسبه برچسب پشت کفایت میکنه
    6-کاندیشنر زیر برای اب خوبه ؟کاندیشنر دیگه ای نیاز نیست؟ بله مناسبه آکوا سیف هم خوبه نمک برای ضد عفونی در مواقع مشکوک به بیماری استفاده میشه
    7-برای طی شدن سیکل اکواریوم 5 عدد باکتازیوم خوبه؟ باکتری مایع استفاده کنید تو 10 روز
    8-PH و سختی اب برای نگهداری باید تنظیم بشه؟ حتما و خیلی مهمه اما آب شهری معمولا کافیه
    9- تترا بلک واتر چی هست؟نیازه تهیه کنم؟ محلولی که شرایط آب تانک رو شبیه آمازون میکنه و به نظر من ضرورت نداره
    10-من روزی تقریبا10لیتر میتونم سیفون کنم کافیه؟ هفته ای 2 بار سیفون به میزان 50 % مناسبه از نظر بنده باز به تعداد دیسکس هاتون بستگی داره و سایزشون
    11-برای دپو کردن اب سیفون نمک یا محلول خاصی نیاز نیست یریزم؟ همون کاندیشنر
    12-چه سایز دیسکسی بخرم خوبه ومناسبه؟ سلیقه ای هست از 2.5 به بعد خرید کنید به بالا
    13-چندعددبرای این حجم اب بخرم مرسی؟ 9 عدد بیشتر نشه بهتره 3 اینچ به بالا
    14-توفیلتر سطلی چه مدیایی بریزم؟ مدیای خود ایهایم .....یا مدیاهای مناسب دیسکس
    15-برای دیسکس داری دیگه چه چیزایی باید رعایت بشه ؟ سیفون سیفون سیفون......... غذا دهی مرتب..........همدما بودن آب دپو و آب تانک

دوست عزیز من جای شما باشم یه مقدار زمان هزینه میکنم بخش دیسکس سایت رو میخونم که خیلی جامعه
    موفق باشید
    ویرایش توسط Ali.Aghaei : 22nd December 2014 در ساعت 03:00 PM

صفحه 343 از 412 نخستنخست ... 243293324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362393 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)