همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام بابک جانممنون که جواب دادین ، ولی در صورت امکان دقیقتر آدرسشو بدی ممنونت میشم ، من در خیابان اسکندری در آزادی رفتم اتفاقا داروخانه های زیادی هم بود ولی هیچ کدوم نداشتن موفق باشی
    سلام رضا جان در اسرع وقت آدرس رو تقدیم میکنم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    سلام بابک جانممنون که جواب دادین ، ولی در صورت امکان دقیقتر آدرسشو بدی ممنونت میشم ، من در خیابان اسکندری در آزادی رفتم اتفاقا داروخانه های زیادی هم بود ولی هیچ کدوم نداشتن موفق باشی
    سلام رضا جان
    به اینجا یک زنگ بزن اگر نداشتنم میگن کجا داره
    66570182-5
    تهران توحید بالاتر از فرصت شیرازی پلاک 71
    داروخانه دامپزشکی دکتر فرقانی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام، دوستان من الان برای تانک 130 لیتری از یه فیلتر 2217 ( در کنارش یه 2215 که البته خیلی ضعیف شده چون چندین سال هست ازش استفاده میکنم و ارتفاع تا سطح آب هم زیاد هست براش ) و همچنین یه تاپ فیلتر که داخل اون هم متریال بیولوژیکی قرار دادم، استفاده میکنم. میخواستم ببینم این میزان تصفیه بیولوژیکی ممکنه مضر باشه برای ماهیا ؟ یا اینکه اصلا کاربردی نداره ؟ یا مفید هست ؟
    10 تا دیسکس 4-5 اینچ و 35 کوریدوراس و 3تا ردلاین و 3تا بوسمانی داخل تانک هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام، دوستان من الان برای تانک 130 لیتری از یه فیلتر 2217 ( در کنارش یه 2215 که البته خیلی ضعیف شده چون چندین سال هست ازش استفاده میکنم و ارتفاع تا سطح آب هم زیاد هست براش ) و همچنین یه تاپ فیلتر که داخل اون هم متریال بیولوژیکی قرار دادم، استفاده میکنم. میخواستم ببینم این میزان تصفیه بیولوژیکی ممکنه مضر باشه برای ماهیا ؟ یا اینکه اصلا کاربردی نداره ؟ یا مفید هست ؟
    سلام.
    من نظر شخصیم اینه که شما برای 130 لیتر 10 تا دیسکوسو هم نگه داری زیاده چه برسه 34 تا کریدوراس کنارشو .....حداکثر دیسکوس یزا 130 لیتر تو این سایز 5 اینچ4 تاست.ایده آل اینه که برای اسیزهای بزرگ 50 لیتر بگیرید و سایزهای کوچکتر یعنی زیر مثلا 3 اینچ هر ماهی 30 لیتر.اینا برا کاربر خانگی هست نه سالندار.شما یه تانک 700 لیتری لازم دارید با این حجم ماهی داداش!130 تا خیلی ظلمه...خودتونو جای ماهیا بذارید یه لحظه!

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    سلام
    دوست عزیز نگهداری دیسکس با ماهیان دیگر توصیه نمیشه اما اشکالی هم نداره
    برای این حجم تانک شما 5 تا دیسکس کافیه
    بهتره که شما یا تانک عوض کنید یا هر روز تعویض آب داشته باشید به میزان 60 درصد
    توی این حجم مهمتر از همه تعویضه آبه نه تصفیه

موفق باشید
    ویرایش توسط Ali.Aghaei : 23rd November 2014 در ساعت 02:45 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    سلام.
    من نظر شخصیم اینه که شما برای 130 لیتر 10 تا دیسکوسو هم نگه داری زیاده چه برسه 34 تا کریدوراس کنارشو .....حداکثر دیسکوس یزا 130 لیتر تو این سایز 5 اینچ4 تاست.ایده آل اینه که برای اسیزهای بزرگ 50 لیتر بگیرید و سایزهای کوچکتر یعنی زیر مثلا 3 اینچ هر ماهی 30 لیتر.اینا برا کاربر خانگی هست نه سالندار.شما یه تانک 700 لیتری لازم دارید با این حجم ماهی داداش!130 تا خیلی ظلمه...خودتونو جای ماهیا بذارید یه لحظه!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Aghaei نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز نگهداری دیسکس با ماهیان دیگر توصیه نمیشه اما اشکالی هم نداره
    برای این حجم تانک شما 5 تا دیسکس کافیه
    بهتره که شما یا تانک عوض کنید یا هر روز تعویض آب داشته باشید به میزان 60 درصد
    توی این حجم مهمتر از همه تعویضه آبه نه تصفیه

موفق باشید
    سلام
    والا شرایط ماهی ها که خیلی خوب هست و 2 تا دیسکس که 2 ماه پیش نزدیک 3.5 اینچ بود گرفتم الان حدود 5 اینچ شدن و رشد خیلی خوبی داشتن ، بقیه دیسکس ها هم خوب سایز شدن
    در مورد کوریدوراس که فکر میکنم فوق العاده مفید و لازم هست برای تانک و در این تعداد هم اگه دیده باشید به صورت گروهی مثل بولدوزر کف تانک رو تمیز میکنن.
    در مورد تعویض آب ، من هفته ای تقریبا 50% تعویض میکنم آب رو ( بعضی اوقات 100% ) . تعویض روزانه 60% با توجه به اینکه آب تصفیه ندارم فکر کنم ضرر بیشتری داشته باشه ! با توجه به شرایط آب ( مخصوصا این فصل ) و ممکنه باعث ایجاد بیماری بشه ( قبلا در نوشته های جناب رضایی دیده بودم این مطلب رو ) . سیفون هم درد سر داره : )

در کل سوال من این بود که افزایش فیلتراسیون بیولوژیکی ممکن هست که مضر باشه ؟ و یا اینکه هر قدر افزایش پیدا کنه بازهم مفید هست ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    سلام
    والا شرایط ماهی ها که خیلی خوب هست و 2 تا دیسکس که 2 ماه پیش نزدیک 3.5 اینچ بود گرفتم الان حدود 5 اینچ شدن و رشد خیلی خوبی داشتن ، بقیه دیسکس ها هم خوب سایز شدن
    در مورد کوریدوراس که فکر میکنم فوق العاده مفید و لازم هست برای تانک و در این تعداد هم اگه دیده باشید به صورت گروهی مثل بولدوزر کف تانک رو تمیز میکنن.
    در مورد تعویض آب ، من هفته ای تقریبا 50% تعویض میکنم آب رو ( بعضی اوقات 100% ) . تعویض روزانه 60% با توجه به اینکه آب تصفیه ندارم فکر کنم ضرر بیشتری داشته باشه ! با توجه به شرایط آب ( مخصوصا این فصل ) و ممکنه باعث ایجاد بیماری بشه ( قبلا در نوشته های جناب رضایی دیده بودم این مطلب رو ) . سیفون هم درد سر داره : )

در کل سوال من این بود که افزایش فیلتراسیون بیولوژیکی ممکن هست که مضر باشه ؟ و یا اینکه هر قدر افزایش پیدا کنه بازهم مفید هست ؟
    دوست عزیز با این شرایط که میفرمایید تصمیم با خود شماست
    فکر نمیکنم فیلتر بیولوژیک ازدیادش مشکلی ایجاد کنه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    با این ۲ فیلتر سطلی که دارید به راحتی میتونید حجم آکواریوم رو تا ۴۰۰ لیتر افزایش بدید .... در ضمن اگر روتور فیلتر سطلی ۲۲۱۵ نشکسته و سالمه دلیل کم شدن توان تصفیه و ورودی و خروجی آبش احتمالا رسوباتی هست که در داخل شلنگ های ورودی و خروجی و البته داخل موتور به وجود اومده . به راحتی میتونید مشکلش رو حل کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16298
    سلام
    لابد شنیدید که میگن حافظه ماهی +-هفت ثانیه هست !
    آیا این موضوع در مورد دیسکس هم صدق میکنه؟
    ممنون.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان تسلیمی نمایش پست ها
    سلام
    لابد شنیدید که میگن حافظه ماهی +-هفت ثانیه هست !
    آیا این موضوع در مورد دیسکس هم صدق میکنه؟
    ممنون.

من هم راجع به اون ۷ ثانیه شنیدم

ولی اگر تصور میکنید حافظه ماهی هر ۷ ثانیه یک بار به طور کلی ریست میشه و هیچی یادش نمیاد از گذشته! اشتباه میکنید

این کلیپ ها مربوط به ماهی قرمز یا همون گلدفیش هست

http://www.parsipet.ir/thread5363.html

دیسکس به نظر من باهوش تره ...

به هر حال هیچ کس نمیدونه حافظه دیسکس چقدره و بعیده که هیچ منبع و سند علمی هم در این زمینه موجود باشه
    ویرایش توسط بابک آژیده : 23rd November 2014 در ساعت 10:08 PM

صفحه 333 از 412 نخستنخست ... 233283314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352383 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)