کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    16532
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayesh نمایش پست ها
    سلام
    من فکر میکنم مشکل ماهی های شما نبود غذا هست ای کاش سایز تقریبی دیسکسهاتون رو قید میکردید
    شما فعلا تا دل تهیه کنید از گوشت گوساله هم می تونید برای تهیه میکس دل استفاده کنید این یکی رو فکر کنم حتما پیدا می کنید مقدار خیلی کمی از اون رو بگیرد و چرخ کنید تا دل گاو تهیه بشه
    البتهاگر تونستید کرم خاکی پیدا کنید و اون رو به اندازه ای با چاقو ریز کنید که دیسکسها بتونند بخورند
    فقط خصوص کرم خاکی این نکته رو متذکر میشم که حتما چند ساعت اون رو رد داخل پارچه خیس یا پوشال مرطوب قرار بدید تا تمام محتویات داخل شکم اونها خارج بشه
    ممنون sayesh عزیز اگه اشتباه نکنم اسمتون آقا امیر باشه !
    سایزشون 1اینچ تا 1.2 اینچ هستش.. همین الان یه دل گوسفند گیر آوردم حدود 150-200 گرمی میشه آماده کنمش برا این زبون بستها..
    کرم خاکی فراوونه اینجا مخصوصا کنار نهال های خرمالو و کیوی.. زنده بدم به ماهیا یا جور دیگه؟؟!
    راستش دیشب وقتی چراغشونو خاموش کردم دیدم چجور بالا و پایین میرفتن برام جالب بود که اینقد سرحالن
    بازم ممنون از راهنمایی شما

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahsavar نمایش پست ها
    ممنون sayesh عزیز اگه اشتباه نکنم اسمتون آقا امیر باشه !
    سایزشون 1اینچ تا 1.2 اینچ هستش.. همین الان یه دل گوسفند گیر آوردم حدود 150-200 گرمی میشه آماده کنمش برا این زبون بستها..
    کرم خاکی فراوونه اینجا مخصوصا کنار نهال های خرمالو و کیوی.. زنده بدم به ماهیا یا جور دیگه؟؟!
    راستش دیشب وقتی چراغشونو خاموش کردم دیدم چجور بالا و پایین میرفتن برام جالب بود که اینقد سرحالن
    بازم ممنون از راهنمایی شما
    بله کرم خاکی رو به همون طریقی که عرض کردم می بایست محتویات اون رو خالی کنید بعد اگر سایزشون بزرگ هست که اول اونها رو تکه تکه کنید واگر کوچک هستند همون جوری زنده زنده بندازید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16162
    افزودن نمک به منظور پیشگیری ار ابتلا به انگل ابشش یا هر گونه انگل دیگر در تانک ماهی دیسکس توصیه می شود یا خیر ؟ آیا افزودن نمک به تانک دیسکس کاربردی دارد ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط safa000 نمایش پست ها
    افزودن نمک به منظور پیشگیری ار ابتلا به انگل ابشش یا هر گونه انگل دیگر در تانک ماهی دیسکس توصیه می شود یا خیر ؟ آیا افزودن نمک به تانک دیسکس کاربردی دارد ؟
    سلام:
    http://www.parsipet.ir/thread14786.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16162
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    f با سلام . مقاله را خواندم اما جواب سوالم را پیدا نکردم . در صورت امکان مقاله اختصاصی در باره کاربرد نمک در باره دیسکس معرفی کنید . با تشکر .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    دوست عزیز تا جاییکه بنده اطلاع دارم
    نمک باعث ضد عفونی شدن آب میشود.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    f با سلام . مقاله را خواندم اما جواب سوالم را پیدا نکردم . در صورت امکان مقاله اختصاصی در باره کاربرد نمک در باره دیسکس معرفی کنید . با تشکر .
    سلام :
    من فکر میکنم همه چی کامل توضیح داده شده بود !!!!!! خصوصا در این قسمت زیر

ستفاده از نمک به عنوان یک انگل کش :
    مقادیر مناسب از نمک در کنترل پروتوزوآها ،روی آبشش و پوستماهی ، می تواند مریضی را کنترل نماید. با این حال در بسیاری ازموارد ،چنانچه بیش از حد دوز نمک استفاده شود، درمان بیهوده و بی اثر خواهد بود. برایتعیین غلظت نمک مناسب ،مدت زمان درمان بسیار مهم است. استفاده از 3 درصد نمک میتواند انگلهای تک یاخته ای پوست، آبشش هاو باله های ماهی های آب شیرین را درمان و مخاط را افزایش دهد. بسته به گونه انواع ماهیان(تحمل ماهیان)، ماهیاز 30 ثانیه تا 10 دقیقه در محلول 3 درصد نمک می تواند حمام داده شود. به طور کلی، ماهی باید تا زمانی که تعادلش را از دست می دهد در محلول نمک باقی بماند. هنگامی که این اتفاق افتاد، (بی تعادلی ماهی) بایدبه سرعت از محلول نمک خارج و در آب تمیز قرار بگیرد. از آنجا که بعضی از گونه ها (به ویژه، برخی ازتتراها) نمک را تحمل نمی کنند،می بایست قبل از اینکه تعداد زیادی از این ماهی هادرمان گردند،از روش سنجش (تست برای تعیین غلظت امن) استفاده کرد..همانند غوطه ور سازیماهیان آبشور در آب شیرین است با فرو بردن ماهی های آبشور در آب شیرین موثر خواهدبود در از بین بردن سطوح خارجی ماهی. ماهی های آبشور در آب تازه باید برای بیش از 10 دقیقه باقیمانده است، سپس به یک محیط تمیز آب دریا بازگردانده شده است.اگر فرو بردن عملی نباشد(حمام نمک کوتاه مدت.م)، ماهی آب شیرین ممکن است در آب شور(به عنوان مثال، 1 درصد نمک) به مدت 30 دقیقه تا چند ساعت قرار داده شود.این روش شیبه همان اثرات آب شور(حمام نمک کوتاه مدت.م.) است که انگل های خارجی (تکیاخته) را حذف و تولید مخاط را افزایش میدهد. این برای ماهیی که در دوره نقاهت و بعد از زخمهای پوستی نیزمی باشد، سودمند است. نهایتاً، برای از بین بردن تک سلولی پروتوزوآهابه عنوان یک درمان دائم در سیستم آکواریوم، استفاده از 0.01 تا 0.2 درصد نمک،روشمناسبی می باشد. بیشتر ماهی ها می تواند در طولانی مدت در معرضاین غلظت نمک قرار گرفته و آن را تحمل نمایند، با این حال، ماهی ها تترا را نمیتوان در این غلظت نمک، برای مدت طولانی،نگهداری نمود.

ولی من خودم نیازی نمیبینم وقتی ماهی دچار مشکل نیست از نمک استفاده شود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16162
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Aghaei نمایش پست ها
    دوست عزیز تا جاییکه بنده اطلاع دارم
    نمک باعث ضد عفونی شدن آب میشود.
    آیا برای درمان انگل آبشش یا انگل کیسه هوا و یا پیشگیری از ابتلا به آنها الزامی به اضافه کردن آن به تانک وجود دارد . آیا این کار مرسوم است ؟ به زبان ساده تر آیا باید به تانک دیسکس نمک افزوده شود یا خیر ؟ با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16162
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    من فکر میکنم همه چی کامل توضیح داده شده بود !!!!!! خصوصا در این قسمت زیر

ستفاده از نمک به عنوان یک انگل کش :
    مقادیر مناسب از نمک در کنترل پروتوزوآها ،روی آبشش و پوستماهی ، می تواند مریضی را کنترل نماید. با این حال در بسیاری ازموارد ،چنانچه بیش از حد دوز نمک استفاده شود، درمان بیهوده و بی اثر خواهد بود. برایتعیین غلظت نمک مناسب ،مدت زمان درمان بسیار مهم است. استفاده از 3 درصد نمک میتواند انگلهای تک یاخته ای پوست، آبشش هاو باله های ماهی های آب شیرین را درمان و مخاط را افزایش دهد. بسته به گونه انواع ماهیان(تحمل ماهیان)، ماهیاز 30 ثانیه تا 10 دقیقه در محلول 3 درصد نمک می تواند حمام داده شود. به طور کلی، ماهی باید تا زمانی که تعادلش را از دست می دهد در محلول نمک باقی بماند. هنگامی که این اتفاق افتاد، (بی تعادلی ماهی) بایدبه سرعت از محلول نمک خارج و در آب تمیز قرار بگیرد. از آنجا که بعضی از گونه ها (به ویژه، برخی ازتتراها) نمک را تحمل نمی کنند،می بایست قبل از اینکه تعداد زیادی از این ماهی هادرمان گردند،از روش سنجش (تست برای تعیین غلظت امن) استفاده کرد..همانند غوطه ور سازیماهیان آبشور در آب شیرین است با فرو بردن ماهی های آبشور در آب شیرین موثر خواهدبود در از بین بردن سطوح خارجی ماهی. ماهی های آبشور در آب تازه باید برای بیش از 10 دقیقه باقیمانده است، سپس به یک محیط تمیز آب دریا بازگردانده شده است.اگر فرو بردن عملی نباشد(حمام نمک کوتاه مدت.م)، ماهی آب شیرین ممکن است در آب شور(به عنوان مثال، 1 درصد نمک) به مدت 30 دقیقه تا چند ساعت قرار داده شود.این روش شیبه همان اثرات آب شور(حمام نمک کوتاه مدت.م.) است که انگل های خارجی (تکیاخته) را حذف و تولید مخاط را افزایش میدهد. این برای ماهیی که در دوره نقاهت و بعد از زخمهای پوستی نیزمی باشد، سودمند است. نهایتاً، برای از بین بردن تک سلولی پروتوزوآهابه عنوان یک درمان دائم در سیستم آکواریوم، استفاده از 0.01 تا 0.2 درصد نمک،روشمناسبی می باشد. بیشتر ماهی ها می تواند در طولانی مدت در معرضاین غلظت نمک قرار گرفته و آن را تحمل نمایند، با این حال، ماهی ها تترا را نمیتوان در این غلظت نمک، برای مدت طولانی،نگهداری نمود.

ولی من خودم نیازی نمیبینم وقتی ماهی دچار مشکل نیست از نمک استفاده شود
    دوست عزیز این مقاله کلی است .منظورم پاسخ اختصاصی بود . وانگهی اگر برایتان سخت است ، پست را بی پاسخ بگذارید . جوابی ندهید که با عث ناراختی دیگران شود . در هر صورت از پاسخ تا ن تشکر می کنم .

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    دوست عزیز این مقاله کلی است .منظورم پاسخ اختصاصی بود . وانگهی اگر برایتان سخت است ، پست را بی پاسخ بگذارید . جوابی ندهید که با عث ناراختی دیگران شود . در هر صورت از پاسخ تا ن تشکر می کنم .
    سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز:
    جواب من کاملا مشخص بود و فکر نکنم باعث ناراحتی شخصی شود در مقاله ای که لینکش را برایتان گذاشتم توضیح داده شده بود و نمک اختصاصا در درمان برخی مشکلات ماهیان بکار برده میشود و نمیتوان گفت مختص دیسکس ..موارد مصرف آن در تیرگی پوست باله و یا کدر شدن آن و همچین زخمهای حاصل از انگلهای کوستیا وکینودونلا و تریکودینا و قارچها..و غیره بوده و بصورت حمام های کوتاه و بلند مدت استفاده میشود. لطفا شما هم رعایت بفرمایید و از زدن پستهایی که ممکن هست ایجاد حاشیه و کدورت نماید پرهیز نمایید
    ارادتمند شما بابک

صفحه 330 از 412 نخستنخست ... 230280311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349380 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)