کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    دوستان کسی میدونه دلیل پوسیدگی باله چیه؟

یعنی چرا دیسکس میگره ؟ از کیفیت اب یا ... ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    سلام عامل مستقیم بیماری باکتری بوده و معمولا از گروه آئروموناس و پزودوموناس هستند.

این باکتریها و همچنین میکسوباکتریهای آب به عنوان عامل ثانویه ،باله های ماهیانی را که در اثر ازدحام ، خراشیدگی حاصل از برخورد با اشیا و دیواره تانک یا سایر علل نظیر کمبود اسید فولیک یا افزایش ویتامین A ، صدمه میبینند مورد حمله قرار میدهند.

بیماری به همراه سایر بیماریهای میکروبی از قبیل فرونکلوز ،بیماری قرحه و عفونت میکسو باکتريایی مشاهده میشود.
    باکتری آئروموناس هیدروفیلا به عنوان عامل بیماری پوسیدگی باله و دم از بسیاری از ماهیان آکواریومی ایران جدا شده است.
    این بیماری احتمالا از طریق تماس و یا در بعضی موارد مستقیما از آب به ماهی منتقل مشود.اصلاح مسیرهای خشن در محیط زندگی میتواند مفید واقع شود.عفونتهای تحریک کننده و بیماری کرمی ژیرو داکتیلوس اغلب با بیماری پوسدگی باله همراه است.صدمات مکانیکی حاصل از این موارد ممکن است باعث عفونت ثانویه شود
    اولین نشانی در بروز زخمها در پوسیدگی باله و دم عبارت از خط سفیدی است که روی لبه خارجی باله ها دیده میشود که به طرف پایه باله ها در حال پیشرفت است.با ظهور زخم ، لبه خارجی بر اثر تحلیل رفتن نسوج نرم بین شعاع باله ها حالت رشته رشته ای پیدا میکند.تخریب تا از بین رفتن تمام باله ادامه یافته و در مورد زخم باله دمی ، تنها اثری از آن باقی میماند.چنانچه غضروف پایه باله مخرجی یا سینه ای مورد هجوم قرار گیرد ممکن است باله به جای پوسیدگی قطع گردد.

پوسیدگی دم ظاهرا بیشتر در ماهیان دریايی که در آکواريوم نگهداري میشوند شایع است. و معمولا نواحی خونریزی داده نزدیک باله دمی را مبتلا کرده و لبه باله ها نیز ضخیم میشود وبه سرعت پیشرفت کرده و عموما در عرض چند روز پس از ظهور نشانه های عمده به مرگ منتهی میشود.
    نظر به اینکه بیماریهای پوسیدگی باله و دم دارای عامل اولیه باکتریایی است و بوسیله اوضاع محیطی نامناسب و سوء تغذیه بر شدت بیماری افزوده میشود. لذا بهترین وسیله پیشگیری ایجاد محیط مناسب و بهداشت خوب براي ماهی است.

تراکم بیش از اندازه ،حرارت نامساعد، بدی تغذیه(کمبود اسید فولیک و اینوزیتول) و یا افزایش ویتامین A ممکن است باعث گسترش بیماری پوسیدگی باله شود.حتی اگر پوسیدگی باله به خودی خود باعث تلفات ماهی نشود.باله های نکروتیک ممکن است محیط مساعدی جهت ورود عوامل بیماريزای پر حدت ماهی را فراهم آورد.
    برای پیشگیری از این بیماری دقت در جابجایی، سورتینگ و حمل ونقل ماهی اهمیت دارد.کنترل انگلهای خارجی از دیگر عوامل مهم پیشگیری است. استفاده از حمامهای درمانی و نگهداری در مخازن کوچک نتایج مفیدی به همراه داشته است.

ضمنا نیما جان این سوال شما باید در قسمت بیماری های دیسکس مطرح شود.
    ویرایش توسط Ali.Aghaei : 6th November 2014 در ساعت 10:45 AM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Aghaei نمایش پست ها
    سلام عامل مستقیم بیماری باکتری بوده و معمولا از گروه آئروموناس و پزودوموناس هستند.

این باکتریها و همچنین میکسوباکتریهای آب به عنوان عامل ثانویه ،باله های ماهیانی را که در اثر ازدحام ، خراشیدگی حاصل از برخورد با اشیا و دیواره تانک یا سایر علل نظیر کمبود اسید فولیک یا افزایش ویتامین A ، صدمه میبینند مورد حمله قرار میدهند.

بیماری به همراه سایر بیماریهای میکروبی از قبیل فرونکلوز ،بیماری قرحه و عفونت میکسو باکتريایی مشاهده میشود.
    باکتری آئروموناس هیدروفیلا به عنوان عامل بیماری پوسیدگی باله و دم از بسیاری از ماهیان آکواریومی ایران جدا شده است.
    این بیماری احتمالا از طریق تماس و یا در بعضی موارد مستقیما از آب به ماهی منتقل مشود.اصلاح مسیرهای خشن در محیط زندگی میتواند مفید واقع شود.عفونتهای تحریک کننده و بیماری کرمی ژیرو داکتیلوس اغلب با بیماری پوسدگی باله همراه است.صدمات مکانیکی حاصل از این موارد ممکن است باعث عفونت ثانویه شود
    اولین نشانی در بروز زخمها در پوسیدگی باله و دم عبارت از خط سفیدی است که روی لبه خارجی باله ها دیده میشود که به طرف پایه باله ها در حال پیشرفت است.با ظهور زخم ، لبه خارجی بر اثر تحلیل رفتن نسوج نرم بین شعاع باله ها حالت رشته رشته ای پیدا میکند.تخریب تا از بین رفتن تمام باله ادامه یافته و در مورد زخم باله دمی ، تنها اثری از آن باقی میماند.چنانچه غضروف پایه باله مخرجی یا سینه ای مورد هجوم قرار گیرد ممکن است باله به جای پوسیدگی قطع گردد.

پوسیدگی دم ظاهرا بیشتر در ماهیان دریايی که در آکواريوم نگهداري میشوند شایع است. و معمولا نواحی خونریزی داده نزدیک باله دمی را مبتلا کرده و لبه باله ها نیز ضخیم میشود وبه سرعت پیشرفت کرده و عموما در عرض چند روز پس از ظهور نشانه های عمده به مرگ منتهی میشود.
    نظر به اینکه بیماریهای پوسیدگی باله و دم دارای عامل اولیه باکتریایی است و بوسیله اوضاع محیطی نامناسب و سوء تغذیه بر شدت بیماری افزوده میشود. لذا بهترین وسیله پیشگیری ایجاد محیط مناسب و بهداشت خوب براي ماهی است.

تراکم بیش از اندازه ،حرارت نامساعد، بدی تغذیه(کمبود اسید فولیک و اینوزیتول) و یا افزایش ویتامین A ممکن است باعث گسترش بیماری پوسیدگی باله شود.حتی اگر پوسیدگی باله به خودی خود باعث تلفات ماهی نشود.باله های نکروتیک ممکن است محیط مساعدی جهت ورود عوامل بیماريزای پر حدت ماهی را فراهم آورد.
    برای پیشگیری از این بیماری دقت در جابجایی، سورتینگ و حمل ونقل ماهی اهمیت دارد.کنترل انگلهای خارجی از دیگر عوامل مهم پیشگیری است. استفاده از حمامهای درمانی و نگهداری در مخازن کوچک نتایج مفیدی به همراه داشته است.

ضمنا نیما جان این سوال شما باید در قسمت بیماری های دیسکس مطرح شود.
    سلام علی آقا:
    در این مورد حتما منبع مطلبی که قرار میدهید رو اعلام کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام کسی از این غذا استفاده کرده بگه چجوریه ؟ یا اطلاعاتی داره ازش؟
    ویرایش توسط B@B@K : 8th November 2014 در ساعت 10:25 AM

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام کسی از این غذا استفاده کرده بگه چجوریه ؟ یا اطلاعاتی داره ازش؟
    سلام:
    http://www.parsipet.ir/thread23167.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    16532
    سلام
    من 8تا دیسکس دارم که کوچیکن واقعا؛از نظر سایز ریزن.. اینا غذا نمیگیرن اصلا یعنی من به چشم ندیدم که غذا بخورن..
    برا گرفتن غذا هر 8تا باهم میان رو سطح آب اما ندیدم چیزی بگیرن البته من میکس دل به اونها ندادم هنوز نشده که دل گوسفند یا گاو گیر بیارم(هرجا رفتم گفتن تموم کردیم فلان روز میاریم)
    از یکشنبه هفته پیش تا الان پیش منن..تانک من کنده نداره گیاه طبیعی هم نداره حجم آبم بین 160 تا 170 لیتره دمای آب هم بین 29 30 متغیره.. شاید کیفیت آب چندان مناسب نباشه..
    بنظر شما اساتید چه کنم که این دیسکسا غذاخور شن؟؟!
    با نبود دل گوساله چی بدم خوبه؟؟!
    (ماهیه دیگه آدمی همش تو استرسو دلشورس نمیخوام جلو چشم تلف شن)
    ممنون و ببخشید که زیادی شد سوالام

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahsavar نمایش پست ها
    سلاممن 8تا دیسکس دارم که کوچیکن واقعا؛از نظر سایز ریزن.. اینا غذا نمیگیرن اصلا یعنی من به چشم ندیدم که غذا بخورن..برا گرفتن غذا هر 8تا باهم میان رو سطح آب اما ندیدم چیزی بگیرن البته من میکس دل به اونها ندادم هنوز نشده که دل گوسفند یا گاو گیر بیارم(هرجا رفتم گفتن تموم کردیم فلان روز میاریم)از یکشنبه هفته پیش تا الان پیش منن..تانک من کنده نداره گیاه طبیعی هم نداره حجم آبم بین 160 تا 170 لیتره دمای آب هم بین 29 30 متغیره.. شاید کیفیت آب چندان مناسب نباشه..بنظر شما اساتید چه کنم که این دیسکسا غذاخور شن؟؟!با نبود دل گوساله چی بدم خوبه؟؟!(ماهیه دیگه آدمی همش تو استرسو دلشورس نمیخوام جلو چشم تلف شن)ممنون و ببخشید که زیادی شد سوالام
    سلامدوست عزیز بهشون آرتمیا بدینبهشون تترابیتس بدید الان شما باید روزی 6 وعده غذا بدیدهر روز سیفون کنیدبه آب ویتامین و پروبیوتیک بزنید وخوب دقت کنید علایم مریضی نداشته باشنموفق باشید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام
    من 8تا دیسکس دارم که کوچیکن واقعا؛از نظر سایز ریزن.. اینا غذا نمیگیرن اصلا یعنی من به چشم ندیدم که غذا بخورن..
    برا گرفتن غذا هر 8تا باهم میان رو سطح آب اما ندیدم چیزی بگیرن البته من میکس دل به اونها ندادم هنوز نشده که دل گوسفند یا گاو گیر بیارم(هرجا رفتم گفتن تموم کردیم فلان روز میاریم)
    از یکشنبه هفته پیش تا الان پیش منن..تانک من کنده نداره گیاه طبیعی هم نداره حجم آبم بین 160 تا 170 لیتره دمای آب هم بین 29 30 متغیره.. شاید کیفیت آب چندان مناسب نباشه..
    بنظر شما اساتید چه کنم که این دیسکسا غذاخور شن؟؟!
    با نبود دل گوساله چی بدم خوبه؟؟!
    (ماهیه دیگه آدمی همش تو استرسو دلشورس نمیخوام جلو چشم تلف شن)
    ممنون و ببخشید که زیادی شد سوالام
    اگه براتون مشکلبود ارتمیا درست کردن فعلا برای چند روز کرم خونی بدید تا بتونیددل بگیرید فقط کرم خونی رابیشتر از چند روز استفاده نکنید چون احتمال انگل داشتن هست همین قدر که ضعیف نشن احتمالا تترا هم نخورندوباید کم کم عادتشون بدیدبه روشهای مختلف.ولی ماهیا سالم هستند که برای غذا بالا میان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    16532
    ممنون از علی آقا و دوست عزیز mahidost شرمنده اسمتونو نمیدونم
    جایی که من هستم کلا 2تا آکواریومی وجود داره که دیسکس هم ندارن..!! هفته پیش که کرج بودم ماهیهارو خریداری کردم که اونجا غذارو رو هوا میزدن البته میکس دل میداد بهشون اما من نتونستم هنوز براشون تهیه کنم
    تو گفته هاتون از ویتامین و پروبیوتیک حرف زدید که من اطلاع کافی از اونها ندارم متاسفانه.. اگه لطف کنید اون موارد لازمه رو ذکر کنید بسیار ممنون میشم
    در ضمن باید بگم که اینا تترا بیتس رو تحویل نمیگیرن کف خوارام با اونا حال میکنن(کوریدوراس-سیامی)
    بازم متشکرم از این دو عزیز که لطف کردن راهنماییم کردن
    پــــــــوریــــــــا

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    ممنون از علی آقا و دوست عزیز mahidost شرمنده اسمتونو نمیدونم
    جایی که من هستم کلا 2تا آکواریومی وجود داره که دیسکس هم ندارن..!! هفته پیش که کرج بودم ماهیهارو خریداری کردم که اونجا غذارو رو هوا میزدن البته میکس دل میداد بهشون اما من نتونستم هنوز براشون تهیه کنم
    تو گفته هاتون از ویتامین و پروبیوتیک حرف زدید که من اطلاع کافی از اونها ندارم متاسفانه.. اگه لطف کنید اون موارد لازمه رو ذکر کنید بسیار ممنون میشم
    در ضمن باید بگم که اینا تترا بیتس رو تحویل نمیگیرن کف خوارام با اونا حال میکنن(کوریدوراس-سیامی)
    بازم متشکرم از این دو عزیز که لطف کردن راهنماییم کردن
    پــــــــوریــــــــا
    سلام
    من فکر میکنم مشکل ماهی های شما نبود غذا هست ای کاش سایز تقریبی دیسکسهاتون رو قید میکردید
    شما فعلا تا دل تهیه کنید از گوشت گوساله هم می تونید برای تهیه میکس دل استفاده کنید این یکی رو فکر کنم حتما پیدا می کنید مقدار خیلی کمی از اون رو بگیرد و چرخ کنید تا دل گاو تهیه بشه
    البتهاگر تونستید کرم خاکی پیدا کنید و اون رو به اندازه ای با چاقو ریز کنید که دیسکسها بتونند بخورند
    فقط خصوص کرم خاکی این نکته رو متذکر میشم که حتما چند ساعت اون رو رد داخل پارچه خیس یا پوشال مرطوب قرار بدید تا تمام محتویات داخل شکم اونها خارج بشه
    ویرایش توسط sayesh : 9th November 2014 در ساعت 11:22 PM

صفحه 329 از 412 نخستنخست ... 229279310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348379 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)