کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط dokhtare bahar نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال داشتم که پیشاپیش بابت تعدادشون معذرت خواهی میکنم
    1.من توی تانک دیسکسام چند تا دلقک دارم و کت خاکستری مخصوص تانک گیاهی.خواستم بدونم مشکلی داره یا خیر و اگه مشکل داره علت و اینکه جایگزینش چی باید باشه ؟
    2.من از فیلتر 2217 ایهام استفاده میکنم و همه چیزش رو استفاده کردم از ذغال تا رزین و داخل تانکم گیاه دارم و احساس میکنم یک مقدار رنگشون بد شده و چند تا از برگهاشون کامل خراب شده.خواستم بدونم علتش اینهاست یا خیر
    3.روی شیشه تانک از تو دونه های شیری رنگ و نه کرم و فقط دونه بوجود اومده.خواستم بدونم اگه از کت معمولی یا همان ÷لنگی استفاده کنم ولی در سایز ریز برای کت گیاهی و دیسکس ها مشکل ساز میشه یا خیر
    4.من برای تغذیه دیسکس هام فقط از میکس دل استفاده میکنم خواستم بدونم اشتباه هست یا خیر
    5.دیسکس هام حدود 20 روزی هست که به علت تغییر غذا(البته این رو یکی از دوستانم میگفت)چند وقتی از بیومار استفاده کردم بعضی از دیسکس هام صورت و بدنشون دونه سیاه زده که از وقتی باز میکس دل تهیه کردم بهتر شدن ولی بعضی هاشون هنوز سیاه هستن.خواستم علت رو بدونم و اینکه آب کل تانک از آب شیرین کن هست و آب شیرین کن هم به سفارش یکی از دوستان 2 مرحله آخرش حذف شده تا موادی که از آب حذف میشه دیگه اضافه نشه.
    تانک من 380 لیتر آب هست که 3 روز در میان 40 لیتر جایگزین میشه ممنون میشم راهنماییم کنید و باز هم شرمنده بخاطر زیاد بودن سوالهام

سلام دوست عزیز
    پاسخ سوالهاتون
    1- دوست عزیز استفاده از دلقک در تانک دیسکس توصیه نمیشه به دلیل حرکات سریع و اینکه شبها که تاریک هست احتمال داره به آبشش ماهی لطمه وارد کنه....جایگزین میتونه کوریدوراس باشه
    2-ذغال و رزین رو بهتره استفاده نکنید همون سرامیک و سابسترایت کافیه.....خراب شدن گیاهان تا اونجاییکه من میدونم خیلی کم مربوط به اینهاست و شاید به عوامل دیگری مربوط باشه
    3-اگر میخواهید استفاده کنید فقط کت رویال توصیه میشه
    4- غذایی دیسکس فقط نباید دل باشه غذای خشک هم استفاده کنید به میکس دل عصاره سیر بزنید
    5-بهترین عامل برای جلوگیری از خال سیاه سیفون مناسب با بازه زمانی معین هست و سعی کنید دو بار در هفته سیفون کنید و هر بار حداقل 60 درصد.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Aghaei نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    پاسخ سوالهاتون
    1- دوست عزیز استفاده از دلقک در تانک دیسکس توصیه نمیشه به دلیل حرکات سریع و اینکه شبها که تاریک هست احتمال داره به آبشش ماهی لطمه وارد کنه....جایگزین میتونه کوریدوراس باشه
    2-ذغال و رزین رو بهتره استفاده نکنید همون سرامیک و سابسترایت کافیه.....خراب شدن گیاهان تا اونجاییکه من میدونم خیلی کم مربوط به اینهاست و شاید به عوامل دیگری مربوط باشه
    3-اگر میخواهید استفاده کنید فقط کت رویال توصیه میشه
    4- غذایی دیسکس فقط نباید دل باشه غذای خشک هم استفاده کنید به میکس دل عصاره سیر بزنید
    5-بهترین عامل برای جلوگیری از خال سیاه سیفون مناسب با بازه زمانی معین هست و سعی کنید دو بار در هفته سیفون کنید و هر بار حداقل 60 درصد.
    موفق باشید
    ممنون و اینکه این آبی که برای تانک استفاده میکنم با آب شیرین کن بدون 2 مراحل آخر برای دیسکس خوب هست یا خیر ؟ و اینکه غذای خشک توی میکس استفاده میکنم همون کافیه یا خیر ؟ از تترا استفاده میکنم
    میکس : دل.میگو.سیر.فلفل دلمه ای.تترا.اسفناج
    ممنون
    ویرایش توسط dokhtare bahar : 5th November 2014 در ساعت 03:57 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    ممنون و اینکه این آبی که برای تانک استفاده میکنم با آب شیرین کن بدون 2 مراحل آخر برای دیسکس خوب هست یا خیر ؟ ممنون
    من جای شما باشم از همون آب لوله کشی استفاده میکنم همراه با ضد کلر موجود در بازار
    غذای خشک هم به صورت مجزا بدید بد نیست هم تنوع میشه و هم عادت میکنن
    ویرایش توسط Ali.Aghaei : 5th November 2014 در ساعت 03:59 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16711
    من جای شما باشم از همون آب لوله کشی استفاده میکنم همراه با ضد کلر موجود در بازار
    غذای خشک هم به صورت مجزا بدید بد نیست هم تنوع میشه و هم عادت میکنن
    غذای خشک چی تهیه کنم ؟ شرمنده بخاطر سوالای مکرر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    غذای خشک چی تهیه کنم ؟ شرمنده بخاطر سوالای مکرر
    غذاهای متنوعی هست
    تترا بیتس - تترا پریما -سرا دیسکوس رد - غذا های اوشن

http://www.parsipet.ir/forum678.html
    ویرایش توسط Ali.Aghaei : 5th November 2014 در ساعت 04:07 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    سلام دوستان ببخشید چه نوع لجن خوار هایی میشود برا ی تانک دیسکس استفاده نمود؟؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad7 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید چه نوع لجن خوار هایی میشود برا ی تانک دیسکس استفاده نمود؟؟
    سلام

دوست خوبم چند پست قبل در این مورد توضیح داده شده.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام دوست عزیزپاسخ سوالهاتون1- دوست عزیز استفاده از دلقک در تانک دیسکس توصیه نمیشه به دلیل حرکات سریع و اینکه شبها که تاریک هست احتمال داره به آبشش ماهی لطمه وارد کنه....جایگزین میتونه کوریدوراس باشه2-ذغال و رزین رو بهتره استفاده نکنید همون سرامیک و سابسترایت کافیه.....خراب شدن گیاهان تا اونجاییکه من میدونم خیلی کم مربوط به اینهاست و شاید به عوامل دیگری مربوط باشه3-اگر میخواهید استفاده کنید فقط کت رویال توصیه میشه4- غذایی دیسکس فقط نباید دل باشه غذای خشک هم استفاده کنید به میکس دل عصاره سیر بزنید5-بهترین عامل برای جلوگیری از خال سیاه سیفون مناسب با بازه زمانی معین هست و سعی کنید دو بار در هفته سیفون کنید و هر بار حداقل 60 درصد.موفق باشید
    دوست عزیز چه نوع گیاهی دارید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز چه نوع گیاهی دارید

سلام
    تو تانک علی جان تا اونجا که یادمه کریپتون و انابیاس بود ولی شما گیاهانی که میتونید استفاده کنید و من خودم تست کردم تا حالا تو اون دما و بدون بستر درست و co2 البته با یکم کود مایع جاوا فرن و انابیاس و کریپتون و گندمی و شیویدی و خزه جاوا دم گربه ای و .... من الان دارم البته تو تستام بدون کود هم جواب دادن باقی گیاهانی که تا حالا تست کردم جواب ندادن تو دما 30 درجه

شما گیاه میخواین همون کریپتون و انابیاس و جاوا بهترین هستند برای دیسکس
    ویرایش توسط nima6625 : 6th November 2014 در ساعت 09:50 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    سلام تو تانک علی جان تا اونجا که یادمه کریپتون و انابیاس بود ولی شما گیاهانی که میتونید استفاده کنید و من خودم تست کردم تا حالا تو اون دما و بدون بستر درست و co2 البته با یکم کود مایع جاوا فرن و انابیاس و کریپتون و گندمی و شیویدی و خزه جاوا دم گربه ای و .... من الان دارم البته تو تستام بدون کود هم جواب دادن باقی گیاهانی که تا حالا تست کردم جواب ندادن تو دما 30 درجه شما گیاه میخواین همون کریپتون و انابیاس و جاوا بهترین هستند برای دیسکس
    خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادید. نه من فکر کردم نوع گیاهانی که استفاده میکنه مخصوص تانک دیسکس نباشه برای همین نوع گیاه را پرسیدم.

صفحه 328 از 412 نخستنخست ... 228278309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347378 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)