کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16298
    سلام
    من یک تانک 190 لیتری دارم که حدود 2 ماه هست که راه اندازی شده . از روز اولی که دیسکس ها به داخل تانک وارد شدن از قرص باکتری ساز استفاده کردم دیسکس ها توی چند روز اول حال خوبی داشتن و منم هر روز 50 در صد سیفون میکردم . بعد از چند هفه حال دیسکس ها مقداری ناخوش شد (ترسو شدن و به نسبت کم غذا شده بودن و رنگ تیره گرفتن). یکی از بچه های سایت گفت نیترات آب با لاست و من هم یکی دو هفته ی پیش یک باکتری ساز اوشن فری خریدم که روی اون محصول درج شده بود توی 3 الی 4 روز سیکل طی میشه.
    این باکتری ساز رو به اب زدم غذا دهی رو خیلی کم کردم سیفون 50 درصد انجام میدم تا امروز که اب از اب تکون نخورد (دیسکس ها همون طوری هستن)
    امروز یک تانکر 220 لیتری تهیه کردم و قصد سیفون 100 درصد رو داشتم و پشیمون شدم گفتم من تا بخوام کل آب آکواریوم رو خالی کنم و دوباره پرکنم اب داخل سامپ سرد میشه و و بعد از روشن کردن دوباره واتر پمپ اب گرم وارد سامپ میشه میشه و باکتری ها از بین میرن.
    بعد یک راه حل دیگه به ذهنم رسید اونم این بود که یک شلنگ رو داخل تانک تانک قرار بدم برای خروج اب ویک شلنگه دیگه برای ورود اب از تانکر . خلاصه این کارو کردم حال ماهی ها یک مقداری کمی بهتر شد ولی همچنان استرس دارن و کمی کم غذا.
    این روش سیفون درست هست؟آب تانک یک مقدار بسیار کمی تار شده . مشکلی هست؟
    آیا راه حلی برای برای این دیسکس ها وجود داره . تانک هم جلبک زده. البته با این همه سیفون و استفاده از باکتری ساز قوی فکر نکنم نیترات و آمونیاک بالا باشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان تسلیمی نمایش پست ها
    سلام
    من یک تانک 190 لیتری دارم که حدود 2 ماه هست که راه اندازی شده . از روز اولی که دیسکس ها به داخل تانک وارد شدن از قرص باکتری ساز استفاده کردم دیسکس ها توی چند روز اول حال خوبی داشتن و منم هر روز 50 در صد سیفون میکردم . بعد از چند هفه حال دیسکس ها مقداری ناخوش شد (ترسو شدن و به نسبت کم غذا شده بودن و رنگ تیره گرفتن). یکی از بچه های سایت گفت نیترات آب با لاست و من هم یکی دو هفته ی پیش یک باکتری ساز اوشن فری خریدم که روی اون محصول درج شده بود توی 3 الی 4 روز سیکل طی میشه.
    این باکتری ساز رو به اب زدم غذا دهی رو خیلی کم کردم سیفون 50 درصد انجام میدم تا امروز که اب از اب تکون نخورد (دیسکس ها همون طوری هستن)
    امروز یک تانکر 220 لیتری تهیه کردم و قصد سیفون 100 درصد رو داشتم و پشیمون شدم گفتم من تا بخوام کل آب آکواریوم رو خالی کنم و دوباره پرکنم اب داخل سامپ سرد میشه و و بعد از روشن کردن دوباره واتر پمپ اب گرم وارد سامپ میشه میشه و باکتری ها از بین میرن.
    بعد یک راه حل دیگه به ذهنم رسید اونم این بود که یک شلنگ رو داخل تانک تانک قرار بدم برای خروج اب ویک شلنگه دیگه برای ورود اب از تانکر . خلاصه این کارو کردم حال ماهی ها یک مقداری کمی بهتر شد ولی همچنان استرس دارن و کمی کم غذا.
    آیا راه حلی برای برای این دیسکس ها وجود داره . تانک هم جلبک زده. البته با این همه سیفون و استفاده از باکتری ساز قوی فکر نکنم نیترات و آمونیاک بالا باشه.
    سلام
    دوست عزیز بهترین راه سیفون خالی کردن 60 ای 70 ددصد آب و بعد پرکردن اونه برای سرد نشدن توی آبی که کنار گذاشتید بخاری قراربدین
    بهتره از آب تانک تست نیتریت و نیترات بگیرید تا همه چیز معلوم بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    16532
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.Aghaei نمایش پست ها
    سلام دوست گلم
    خوب یه مقداری تعجب کردم
    توصیه من به شما اینه به هیچ عنوان دیسکس رو با ماهی دیگری نگه ندارید به هیچ عنوان
    نهایتا خوانواده تترا
    کت فیش هم کت رویال
    کف خوار هم کوریدوراس همین.
    من جای شما بودم سریعا گوپی ها رو خارج میکردم
    موفق باشید
    مرسی از جوابت
    کت فیش ندارم اما 6تا کوریدوراس دارم
    راستییتش امکان جدا سازی نیس.. راه دیگه ای نداره که با هم بسازن؟؟!

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahsavar نمایش پست ها
    مرسی از جوابت
    کت فیش ندارم اما 6تا کوریدوراس دارم
    راستییتش امکان جدا سازی نیس.. راه دیگه ای نداره که با هم بسازن؟؟!
    سلام :
    نیاز غذایی و سایر مواردی که باید در نگهداری دیسکس رعایت بشه باعث میشه شما اونارو از هم جدا کنیدو بحث سازش اونا مطرح نیست

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان تسلیمی نمایش پست ها
    سلام
    سلام احسان عزیز
    اون طوری که من از شما دیدم غذادهی میکنی همین اتفاقات هم پیش میادریختن تسریع کننده ها اونطور که در بروشورشان ادعا میکنند به طور سریع شرایط تانک رو مساعد نخواهد کرد شما باید شرایط تانکتان از لحاظ تثبیت فیلتر آن به حدی برسد که بتونید بر مشکلات غلبه کنید در نتیجه سیفون در حال حاضر بهترین گزینه برای شما خواهد بود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16128
    سلام دوستان ببخشید سوالی داشتم من کت البینو رو نتونستم تهیه کنم میشود به جای ان از کت شکلاتی در داخل تانک دیسکس استفاده نمود ممنون

کاربر ساده

شماره عضویت
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad7 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید سوالی داشتم من کت البینو رو نتونستم تهیه کنم میشود به جای ان از کت شکلاتی در داخل تانک دیسکس استفاده نمود ممنون
    سلام
    متاسفانه خیر ، نمیشه بعد از یه مدت اونهم به بدن دیسکس میچسبه ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein68 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    راستش 1 سالی میشه که دوباره اکواریومم رو سرپا کردم و شروع به نگهداری ماهی کردم تانک اصلیم ماهی هایی چون گلدفیش و انجل و ردلاین و ... نگهداری میکنم و از اونجایی که دیسکس چشمو گرفته یه تانک کوچیک از قبل داشتم ازین اکواریوم های اماده که همچیش تکمیله و اندازشم طول 40 و عرض 22 و ارتفاع 23هستش تصمیم گرفتم که یه 3 یا 4 تا دیسکس 2 تا 3 اینچ بگیرم و ادتاش دستم بیاد و با شرایط نگهداریش اشنا شم و بعد تانک اصلیم رو به دیسکس تغییر بدم. حالا 3 روز هست که تانک کوچیکم رو اب کردم و دما رو روی 30 درجه تنظیم کردم و تانک رو اب کردم و روز اول یک خط از اکوا سیو شرکت تترا ریختم و گذاشتم که پمپ هوا و تاپ فیلتر که فعلا خالی هست و چیزی توش نیست کار کنه و روز دوم یک عدد کپسول باکتوزیوم شرکت تترا انداختم و بازم گذاشتم که پمپ هوا و تاپ فیلتر که خالی هست کار کنه و چیزی هم به تانک اضافه نکردم. حالا یه راهنمایی می خوام ازتون که دیگه چیکار کنم و کی ماهی رو تهییه کنم و به تانک اضافه کنم. مواد تاپ فیلترم هم اینه ذغال و سرامیک و زعولیت و ابر و رزین که فعلا قرار ندادم درون تاپ فیلتر. ترتیب قرارگرفتنش و همچنین چه موادی باشی و چی نباشه و در ضمن من شن به کف نمی خوام اضافه کنم و گیاه هم ندارم و فقط یه تکیه چوب ابنوس دارم. اینم یادم رفت بگم که 70 درصد اب تانک از دستگاه RO تصفیه خانگی ریختم و 30 درصد هم اب لوله کشی که اونم 1 هفته مونده بود و بعد اضافه کردم. یه راهنمایی کنید ممنون و دوستانی هم که تهرانی هستن یه راهنمایی کنن که دیسکس هارو از کدوم مغازه تو نواب تهییه کنم که هم دیسکسا با کیفیت و قشنگ باشه و هم با انصاف و قیمت مناسب. راستی اسم 4 تا دیسکس که رنگاشون قشنگ و زیبا هستن بگید که ازون نژادا تهیه کنم فدای همتون شرمنده که زیاد حرف زدم یا علی
    کسی پیدا نمیشه جواب مارو بده؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    سلام
    دوست عزیز تانک مورد نظر شما کوچیکه و بهتره تانکو بزرگ در نظر بگیرید
    بخش دیسکس سایت رو کامل بخونید همه چیز واضح گفته شده
    تعداد دیسکس های شما باید بالای 5 تا باشه
    اجازه نداریم جایی رو برای تهیه و خرید دیسکس معرفی کنیم
    از مواد تاپ فیلتر رزین و ذغال حذف کنید نیازی نیست
    قبل از وارد کردن دیسکس به تانک به مدت 1 هفته از ماهیانی مثل تترا استفاده کنید و تسریع کننده های سیکل ازت
    موفق باشید
    دوست عزیز جواب شما که داده شده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شیرین
    شماره عضویت
    15662
    دوست عزیز جواب شما که داده شده
    سلام
    راستش کامل جوابمو نگرفتم. شرایطمو گفتم و تانکم هم همونیه که گفتم. چندتا دیسکس جواب میده تو اون تانک؟ چه موادی رو تو تاپ فیلتر بزارم؟ لجن خوار چندتا؟؟ و چه نژادی؟ و 3 یا 4 تا نژاد خوب و قشنگ دیسکس بگید که برم بگیرم. گفتم می خوام یه چند ماهی با این دیسکسا کار کنم و عادتاش بیاد دستم و بعد تانک بزرگم رو کلا تغییر بدم و تانک دیسکس کنم. راهنمایی کنید ممنون میشم

صفحه 326 از 412 نخستنخست ... 226276307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345376 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)