کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    رضا جان من تمام کت ها رو امتحان کردم فقط و فقط اتو بگیر نه بزرگ میشه و نه اذیت میکنه .
    سیامی هم در سایز کوچیکش خوبه.
    قدیما که البینو سفید از کرم کمتر و گرونتر بود.
    سلام وحید جان
    اتفاقا اتو هم داشتم ولی از روزی که خریدمش رفت پشت بخاری و تا زمانی که مرحوم شد اصلا تکون نخورد ، حالا یا از شانس بد من بوده یا اینکه اصلا اتو نبوده و بهم انداختن ، البته سیامی نداشتم و اصلا شناختی روش ندارم
    موفق و پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه فقط میخوای ته مونده غذا را بخورند یا دلقک بگیر یا پوزه خرگوشی,البته پوزه خرگوشی وقار بیشتری دارد ودلقک یکم سریع حرکت میکنه موقع غذا خوردن وغذاهای ماهیها راهم زود میخوره
    سلام دوست عزیز
    دلقک با سرعت زیادش باعث استرس دیسکس میشود و پوزه خرگوشی بسیار پر خوراک هستش که غذای ماهیارو هم میخوره و رشد زیادی هم دارد که در آینده نزدیک خودش یک مشکل جدید میشود
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط SAE!D نمایش پست ها
    سلام
    من در تانکم از کت رویال کوچک استفاده می کنم که هم خوب تانک را تمیز می کنه و هم خوب فعال است و کاری هم به دیسکس ها نداره و به نظرم زیبا تر از آلبینو هاست . اما با نظر اقا رضا هم موافقم چوب ها را خراب میکنه.
    برای باقی مانده غذا ها هم از کریدوراس و لوچ کماندو استفاده می کنم که خیلی خوب باقی مانده غذا ها را در صورت وجود می خورند و کماندو ها این حلزون هایی که گاها با گیاهان طبیعی است را هم از بین می برند(به صورت شخصی از این دو راضیم).
    در مورد دلقک که دوستمان گفتن هم من قبلا با دیسکس نگه داشتم که هم دیسکس ها را اذیت می کرد و هم با حرکاتش استرس زیادی وارد می کرد. و به شخصه از نگه داری دلقک و پوزه خرگوشی با دیسکس مخالفم.
    سلام سعید جان
    همانطور که عرض کردم و جنابعالی هم اشاره فرمودین رویال به خاطر وجود چوب مناسب نیست ، در مورد دلقک و پوزه خرگوشی هم با شما موافقم ، کریدوراس الان 8 عدد دارم ولی با حجم زیاد غذا دهی که دارم به نظر میرسه که بیچاره ها نمیرسن ، لوچ کماندو هم نداشتم واز اونجایی که الان یک رویال بلا استفاده روی دستم مونده ، دیگه نمیخوام ریسک بکنم
    فعلا در ششو بشه کار موندم
    موفق باشید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza74 نمایش پست ها
    اساتید و دوستان عزیز سلام
    از اونجایی که من با ته مونده غذا دارم به مشکل میخورم بالاخره تصمیم گرفتم کت فیش آلبینو در کوچکترین سایز تهیه بکنم ، سوال من اینه که فروشگاه م...... دو نوع آلبینو داشت یکی به رنگ کرم و یکی به رنگ لیمویی خوش رنگ با چشمانی قرمز ، به نظر شما کدومشونو تهیه بکنم
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان متشکرم
    سلام :
    رضا جان همون کت آلبینو یا حتی اسپورت بگیرید و مواظب باشید اذیت نکنند بهترین گزینه همینها هستند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    با اجازه از دوستان و اساتید

به نظر من در تانک برای جلبک باید لجن خوار باشد و برای ته مانده غذا ها هم کف خوار لازم است و کف خوار ها برای ته مانده غذا خیلی بهتر از لجن خوار است.(نظر شخصی)
    راستش من قبلا با دیسکس کت اسپرت و دلقک استفاده می کردم که دلقک ها هم دنبال دیسکس ها می کردند و هم با حرکت سریع شون استرس زا بودند . کت اسپورت هم کلا علاقه داشت بچسبه به دیسکس ها. از این رو به نظرم این دو مناسب نیستند.
    اما الان کت رویال دارم که از لحاظ از بین بردن جلبک ها عالی است و اصلا هم کاری به دیسکس ها نداره ولی این چوب ها را خراب میکنه ولی در کل تا حد زیادی ازش راضی ام. برای ته مانده غذا هم از کریدوراس و لوچ کماندو (پاکستانی) استفاده میکنم که از اینها هم راضی ام و به نظرم این لوچ کماندو خیلی مفیده هم برای ته مانده غذا و هم از بین بردن این حلزون های مزاحم گیاهان طبیعی.

آقا رضا ببخشید اما یه چیز که برای من جای سوال داره این که با ارتفاع زیاد تانک شما چرا ته مانده غذا دارید؟؟

این را گفتم چون در تانک من اکثرا غذا به کف تانک نمیرسه که این کف خوارها بخوردند چون کلا به ماهیان کم کم غذا می دهم مثلا در یک وعده غذا یک تیکه دل را چند قسمت می کنم و به ماهیان می دهم. جسارتا آقا رضا فکر کنم شما یک تیکه دل را چند قسمت کنید و بعد به ماهیان بدهید مشکلاتان حل شود. (البته ببحشید جسارت شد)

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAE!D نمایش پست ها
    سلام
    با اجازه از دوستان و اساتید

به نظر من در تانک برای جلبک باید لجن خوار باشد و برای ته مانده غذا ها هم کف خوار لازم است و کف خوار ها برای ته مانده غذا خیلی بهتر از لجن خوار است.(نظر شخصی)
    راستش من قبلا با دیسکس کت اسپرت و دلقک استفاده می کردم که دلقک ها هم دنبال دیسکس ها می کردند و هم با حرکت سریع شون استرس زا بودند . کت اسپورت هم کلا علاقه داشت بچسبه به دیسکس ها. از این رو به نظرم این دو مناسب نیستند.
    اما الان کت رویال دارم که از لحاظ از بین بردن جلبک ها عالی است و اصلا هم کاری به دیسکس ها نداره ولی این چوب ها را خراب میکنه ولی در کل تا حد زیادی ازش راضی ام. برای ته مانده غذا هم از کریدوراس و لوچ کماندو (پاکستانی) استفاده میکنم که از اینها هم راضی ام و به نظرم این لوچ کماندو خیلی مفیده هم برای ته مانده غذا و هم از بین بردن این حلزون های مزاحم گیاهان طبیعی.

آقا رضا ببخشید اما یه چیز که برای من جای سوال داره این که با ارتفاع زیاد تانک شما چرا ته مانده غذا دارید؟؟

این را گفتم چون در تانک من اکثرا غذا به کف تانک نمیرسه که این کف خوارها بخوردند چون کلا به ماهیان کم کم غذا می دهم مثلا در یک وعده غذا یک تیکه دل را چند قسمت می کنم و به ماهیان می دهم. جسارتا آقا رضا فکر کنم شما یک تیکه دل را چند قسمت کنید و بعد به ماهیان بدهید مشکلاتان حل شود. (البته ببحشید جسارت شد)

موفق باشید
    عرض ادب و احترام
    اختیار دارید عزیز جسارت یعنی چی ؟ خوشحالم که دوستان و اساتید محترم با جدیت و صمیمانه در رفع مشکلات دیگران ، اقدام و مشاوره میدهند
    سعید جان من در روز 7 مرتبه غذا دهی دارم و طبیعی هست که ته مانده هم داشته باشد ، به نظر خودم باید چند تا کریدوراس اضافه بکنم و طبق پیشنهاد بابک عزیز یک کت آلبینو هم در کنارشون کمکی قرار بدم
    به هر حال موفق باشید و ممنون از وقتی که گذاشتید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام مجدد :
    شخصا خودم با نگهداری سایر ماهیان با دیسکس مخالفم ولی نگهداری هرنوع کت فیش ولو بی آزار اون باعث نمیشه که ازشون غافل شیم باید مراقبشون بودکوریدوراس خوبه آزاری نداره ولی انواع لوچها مناسب نیستند مگر در شرایط خاص که اونهم باید حتما تحت نظر باشند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    سلام خدمت دوستان عزیز و عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت امام حسین (ع).

من حدود 8 ماهه که تانک دیسکسم رو با شن کف راه اندازی کردم، بهترین زمان برای تعویض کلی آب تانک کیه؟ آیا اصلا لازم هست آب بصورت کلی عوض بشه یا همون سیفون کفایت میکنه؟

زمان و نحوه عوض کردن و جایگزینی متریال فیلتر سطلی به چه صورت باید باشه تا به سیکل ازت صدمه وارد نشه؟(فیلترم ایهایمه)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezao نمایش پست ها

من حدود 8 ماهه که تانک دیسکسم رو با شن کف راه اندازی کردم، بهترین زمان برای تعویض کلی آب تانک کیه؟ آیا اصلا لازم هست آب بصورت کلی عوض بشه یا همون سیفون کفایت میکنه؟

زمان و نحوه عوض کردن و جایگزینی متریال فیلتر سطلی به چه صورت باید باشه تا به سیکل ازت صدمه وارد نشه؟(فیلترم ایهایمه)

سلام
    به سلامتی ایشالا
    شما هیچوقت نباید به صورت کلی آب رو تعویض کنید.
    زمان تمیز کردن فیلتر سطلی 2 ماه یا 3 ماه یکبار هست.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397

سلام

مدیای داخل فیلتر نیازی به تعویض و جایگزینی ندارد ( حداقل تا 2 سال ) . برای شستشو هم باید در هنگام سرویس فیلتر ، مدیا را داخل سطل جداگانه بریزید و با اب خود تانک شستشو دهید. سعی کنید در طی تمیز کردن فیلتر ، مدیا از اب بیرو نماند و رطوبت آن حفظ شود.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    ضمن تشکر.درخصوص تعویض کلی آب که در سوال مطرح شده بود نیز لطفا راهنمایی بفرمایید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و کاسکو
    شماره عضویت
    4793
    ضمن تشکر.درخصوص تعویض کلی آب که در سوال مطرح شده بود نیز لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام دوست عزیزهمانطور که جناب آقایی فرمودن نیازی به تعویض کلی آب آکواریوم نیست و شما فقط برای سیفون احتیاج به آب هم دما و بدوم کلر دارید و میزان سیفون هم به تعداد ماهی مقدار تغذیه بستگی داردموفق باشید

صفحه 321 از 412 نخستنخست ... 221271302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340371 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)