کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    بالخ
    شماره عضویت
    14675
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    پس ماهیم مشکل خواستی ندارن مثل مریضی؟
    برای بوی بد که اکوریم میگیره چه کنم؟
    شما اول اوضاع تانکتون رو روبراه کنید بعد اگر مورد خاصی دیدی تو بخش بیماریها مطرح کنید.
    بوی بد هم بیشتر بخاطر وجود پسمانها ایجاد میشه. با سیفون مرتب این موضوع هم حل میشه.

الان سعی کنید استرس ماهیاتون رفع بشه. محیط رو اروم کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    یه بوی میده وقی سیفون 100 میکنم میره تا دوروز بعد دو روز دوباره بو میگیره فکر کنم به خاطر غذا دل هست
    اگر بتونم کم ارمتیس زنده پرورش بدم دیگه غذا دل نمیدم این طوری بهتر ولی میدونم نمیشه چون نمیدونم چیا لازم و میشه تو اپارتمانم میشه پیرورش داد یا نه
    اکوریم اروم حالا در تلاشم برم یه لجن خوار رویال بگیرم که سیفون 100درضد نکنم فقط همون یه روز در میون 30 درصد سیفون کنم خوبه این طوری؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14997
    سلام میتونین از زغال اکتیو و سرامیک تو اکواریومتون استفاده کنین بو ابو کاهش میده به خصوص زغال اکتیو ولی در بلند مدت از زغال اکتیو استفاده نکنین پارامتر های ابو بهم میزنه ولی سیفونه مرتب داشته باشین نه جوری که به ماهیا استرس وارد بشه در ضمن بهترین فیلتر تو اکواریوم دیسکس به نظر من از این اسفنجیاست چون طلاتم زیاددی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    بالخ
    شماره عضویت
    14675
    یه بوی میده وقی سیفون 100 میکنم میره تا دوروز بعد دو روز دوباره بو میگیره فکر کنم به خاطر غذا دل هست
    اگر بتونم کم ارمتیس زنده پرورش بدم دیگه غذا دل نمیدم این طوری بهتر ولی میدونم نمیشه چون نمیدونم چیا لازم و میشه تو اپارتمانم میشه پیرورش داد یا نه
    اکوریم اروم حالا در تلاشم برم یه لجن خوار رویال بگیرم که سیفون 100درضد نکنم فقط همون یه روز در میون 30 درصد سیفون کنم خوبه این طوری؟

میکس دل یکی از بهترین غذاهاس ولی هفته ای سه وعده بدید و بعداز غذادهی زود سیفون کنید.بیشتر بخاطر بوی سیر این اتفاق میفته.
    کرم؟! استفاده از غذاهای زنده و البته بهداشتی خیلی مفیده ولی پرورش انها اونم تو خونه دردسره و بصرفه نیست. از ارتمیای زنده بالغ نیز میتونید استفاده کنید.
    لجن خوار کوچیک که به ماهیا ازار نرسونه خوبه ولی تمیزکننده اهنربایی هم کارش بد نیست.
    سیفون صد درصد هم اینجوریه که اب تانکو کامل سیفون میکنید و ماهیا هم کف تانک میمونن و بعد اب اماده و همدما رو اضافه میکنید. اگه این کارو بخوبی انجام ندید باعث استرس ماهیا میشه.(من خودم این کارو انجام ندادم و اگه اشتباهی گفتم دوستان تصحبح کنند)
    بغیر از موارد ضروری اصلا ماهیارو جابجا نکنید .
    سیفون برای دیسکس یکی از لزوماته و اگه بتونید روزانه این کارو انجام بدید نتیجه بهتری میگیرید.
    یه توضیحی از فیلتر و مدیاهایی که استفاده میکنید بدید ٰشاید مشکل از فیلتراسیون باشه
    ویرایش توسط BAHMAN.S : 28th September 2014 در ساعت 01:10 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    سلام خسته نباشین
    من هر روز یا یه روز درمیون 30درصد سیفون دارم و چون تو اکوریم لجن خوار ندارم مجبورم هفته یه بارم اکوریم 100درضد سیفن کنم و اکوریم بشورم و حالا ماهیم یه از غذا خوردنم افتادن و همیشه سرشون پاینه و یه جا هستن رو بدن یکیشونم این سری خال های ریز سیاه ریخته دما ابم روی 31 هست وی مشکل دیگم اینه که اکوریم زود بو میگیره چی کار باید کنم؟اینم عکس هاشون
    سلام شما کلا راه رو اشتباه میرید به نظرم خیلی هم اشتباه میرید.موضوع اول هر آکواریوم سیکل ازت هست که شما اصلا رعایت نمیکنید وقتی شما تانک رو آبگبری میکنید با اولین غذا دهی و مدفوع ماهی سیکا ازت شروع میشه که اول تبدیل به آمونیاک میشه و بعد میشه نیتریت و بعد میشه نیترات و هر سه برای ماهی ها خطر ناک است این چرخه به طور طبیعی یک ماه طول میکشه ولی برای تسریع آن میتوانید از باکتریسازهای شرکتهای معتبر استفاده کنید .تا سیکل شما میاد طی بشه شما باز اکواریوم رو میشورید و نابودش میکنید
    2.داخل فیلترتون باید از سابستریت و سرامیک استفاده کنید که اینا محل کلونی باکتریهای مفید شما هستند
    3.کم ترین گله برای دیسکس 6 عدد هست که به نظرم بازم کمه با تعداد بیشتر گله های 15 تا 20 عددی خیلی از مشکلات استرس ماهیا تون رفع میشه(نظر شخصی)
    3-2 نور متعادل از تلفیق سفید و صورتی استفاده کنید برای استرس
    3-3 پارامترهای آب رو چک بفرمایید برای استرس
    4.دما بین 29-30 بهترین دماست
    5 بجای کت فیش رویال که نسبتا گران هست از کت آلبینو استفاده کنید و چنتا کریدوراس
    6 میکس دل به خاطر منبع پروتیین و امگا 3 و فیبر جزو غذای اصلی دیسکس حساب میشه که به نظر بنده هر روز لازمه
    تنها نکته مثبت که من تو تانک شما میبینم همین بک گراند آبیتون هست
    موفق و پیروز باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16588
    با سلام
    دوستان رنگ قرمز دور چشم یکی از دیسکس هام میره و میاد مشکل کجاس ؟
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط arian_r7 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان رنگ قرمز دور چشم یکی از دیسکس هام میره و میاد مشکل کجاس ؟
    با تشکر
    سلام
    اصولا" وقتی که شبها نور تانک(یا محیط) را خاموش میکنید ماهی هم اصطلاحا" میخوابه و قرمزی چشم متمایل به رنگ سفید خواهد شد و به مرور با روشنایی محیط ،رنگ قرمز چشم باز خواهد گشت.
    اگر به این صورت باشه مسئله خاصی نیست.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    سلام خسته نباشین
    من هر روز یا یه روز درمیون 30درصد سیفون دارم و چون تو اکوریم لجن خوار ندارم مجبورم هفته یه بارم اکوریم 100درضد سیفن کنم و اکوریم بشورم و حالا ماهیم یه از غذا خوردنم افتادن و همیشه سرشون پاینه و یه جا هستن رو بدن یکیشونم این سری خال های ریز سیاه ریخته دما ابم روی 31 هست وی مشکل دیگم اینه که اکوریم زود بو میگیره چی کار باید کنم؟اینم عکس هاشون
    سلام
    خال سیاه مربوط به گرید ماهی میشه هرچی گرید ماهی پایینتر باشه خال بیشتر میشه/
    شما فقط میتونی با استفاده از دستگاا هایی مثلROتعداد خال ها رو کم کنی ..!

همکار قدیمی (مترجم انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    سلام به همه
    من همیشه از اب ro استفاده میکنم..هیچکدوم از دیسکسا خال سیاه نداشتن..دیروز آب ro رو با اب لوله کشی 1/3 قاطی کردم البته اب مونده بود چند روز
    امروز دیدم چندتا از دیسکسا خالهای سیاه زدن...آیا با تعویض آب با ro مشکل برطرف میشه؟
    در حال حاضر tds آب تانک 250 هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    سلام به همه
    من همیشه از اب ro استفاده میکنم..هیچکدوم از دیسکسا خال سیاه نداشتن..دیروز آب ro رو با اب لوله کشی 1/3 قاطی کردم البته اب مونده بود چند روز
    امروز دیدم چندتا از دیسکسا خالهای سیاه زدن...آیا با تعویض آب با ro مشکل برطرف میشه؟
    در حال حاضر tds آب تانک 250 هست
    سلام
    در صورتی که از r/o استفاده میکنید بهتره که دیگه آب شهری به اون اضافه نکنید و بوسیله دستگاه،مقدار سختی لازم را تنظیم نمایید.
    دیسکسهای شما هم چون به آب r/o عادت کردند این خالها را زدند و همونطور که عرض شد ،سختی لازم را با دستگاه تنظیم کنید.

صفحه 310 از 412 نخستنخست ... 210260291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329360410 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)