کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    کود زیر شنی ریختم از اینای که تو سطل ابیه که توشم قرس داره
    شنم شن عربی ریختم
    اب تصفیه دو لیوانه دارم که پر تاب ابشو به سمت شیشه دادم
    دارو زده کلورم zebra میزنم
    گیاهم یه کریپتون دارم چند چند دسته گندومی البته یه سری گیاه دیگم داشتم که فرشنده نگفته بود شرایط دما 29 خرابشون میکنه که منم دیدم یکم زرد شدن ریخم رفت الا فقط همین دو نوع دارم
    تو تانک اصلیم یه شارک کرم دارم که لجن می خوره که اون فردا از تانک خارجش میکنم
    یه دیسکس دارم که هم غذا خوشک می خوره هم دل دست ساز
    یه دونم ماهی سیاه دارم که اسمش فکر کنم بلک گوست همیشه تو تاریکیه
    دما ابم همیشه بینه 29 تا 30 هست

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    کود زیر شنی ریختم از اینای که تو سطل ابیه که توشم قرس داره
    شنم شن عربی ریختم
    اب تصفیه دو لیوانه دارم که پر تاب ابشو به سمت شیشه دادم
    دارو زده کلورم zebra میزنم
    گیاهم یه کریپتون دارم چند چند دسته گندومی البته یه سری گیاه دیگم داشتم که فرشنده نگفته بود شرایط دما 29 خرابشون میکنه که منم دیدم یکم زرد شدن ریخم رفت الا فقط همین دو نوع دارم
    تو تانک اصلیم یه شارک کرم دارم که لجن می خوره که اون فردا از تانک خارجش میکنم
    یه دیسکس دارم که هم غذا خوشک می خوره هم دل دست ساز
    یه دونم ماهی سیاه دارم که اسمش فکر کنم بلک گوست همیشه تو تاریکیه
    دما ابم همیشه بینه 29 تا 30 هست
    سلام :
    این کف میتونه از نشستن خوب شن باشه یا از نوع ضدکلر مصرفی و گزینه دیگر میتونه دل دست ساز شما باشه حتی اون کود زیر شنی

ماهیانی که ذکر کردید مناسب نگهداری با دیسکس نیست
    ویرایش توسط B@B@K : 24th August 2014 در ساعت 11:38 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    سلام بر تمام دوستان من توی این چند هفته اخیر یک تجربه جدید کسب کردم و دوست داشتم خدمت شما دوستان خوبم هم عرض کنم
    شروع داستان بر می گردد به یک سال قبل من یگ گله هفت تایی دیسکس یک نژاد خریدم توی این گله یک دیسکس بود که من هیچ وقت ندیدم این ماهی غذا بخوره و برای غذا خوردن اصلا جلو بیاد و همیشه یک قسمت از تانک رو به سمت بغل های اکواریوم می ایستاد (البته هر وقت ارتمیا می دادم اونهای رو که سمت خودش می رفتند رو می خورد ) ولی هیچ وقت هم ضعیف نشد و رشد بدی هم نداشت اما از مابقی توی رشد یک مقدار عقب افتاده بود (دوستانی که ماهی های من رو از نزدیک دیدن حتما می دونند کدوم رو می گم ) این دیسکس به همین روال رشد کرد و رشد کرد البته از خجالتی بودنش اصلا کم نشد البته یقینا توی این مدت این ماهی غذای های که کف می رفتند و از چشم دیگر ماهی ها پنهان می موند رومی خورده وگرنه که تا حالا صد بار مرده بود من حتی دو سه بار برای اینکه یک شوکی بهش بدم تانک ماهی ها رو هم عوض کردم و چند مرتبه گشنگی محض دادم ولی تغییری توی رفتار این ماهی حاصل نشد این ماهی با یک نر جفت خورد تخم هم گذاشت و بچه هم برای من بزرگ کردند ولی باز هم اگه شما دیدید این ماهی غذا بخوره من هم دیدم اصلا و ابدا لب به غذا جلوی ما نمی زد از بس که با حیا ء بود این داستان همینجوری ادامه داشت تا اینکه من ارتمیا پرورش دادم و این ها رو بستم به ارتیما روزی چند وعده توپل و حسابی ارتیما می دادم ولی پیش خودم می گفتم این ماهی دیگه لب به هیچ غذای دیگه ای نمی زنه و اگه ارتیما دادنم قطع بشه این دیگه از گشنگی میمیره ولی خوب از وقتی ارتمیا دادم دیگه خجالتی بودن رو گذاشت کنار و این خانم با شخصیت کل تانک رو قشنگ می گشت و دیگه به هیچ وجه یک گوشه نمی ایستاد با خودم گفتم بذار یک مدت ارتمیا ندم ببنیم این چی کار می کنه به محض اینکه ارتمیا رو قطع کردم از فردا صبحش دیدم وقتی تیکه های دل رو می ندازم سریع می یاد جلو و نمی زاره دل اصلابه ته اکواریوم برسه داشتم از تعجب داشتم شاخ در می اوردم ماهی که ظرف یک سال اصلا ندیده بودم دل بخوره الان جلوی من داره دل رو با سرعت می خوره ... الان هم خدارو شکر کم مونده از دستم غذا بگیره وقتی می رم جلو اکواریوم سریع می یاد جلو و غذا می خواد وموقع غذا دادن هم تا شکمش باد نکنه ول کن نیست این رو دوست داشتم بگم تا مثال نقضی بشه برای این باور اشتباه که میگفتند اگه ارتیما زیاد بدید ماهی هاتون بد غذا می شند و دیگه لب به چیز دیگه ای نمی زند بلکه بر عکس جون می گیرند و شروع به گشت و گذار توی تانک می کنند و دیگه یک جا نمی ایستند و با حرکاتشون در داخل تانک صحنه های چشم نوازی رو خلق می کنند
    ارادتمند همگی -امیر
    ویرایش توسط sayesh : 25th August 2014 در ساعت 09:47 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16403
    سلام دوستان .میخواستم بدونم داخل تانک دیسکس چه گیاهی میتونم نگه دارم که بهco2 نیاز نداشته باشه و نور خاصی هم لازم نداشته باشه با همین مهتابی زیر کابینتیهای سفید و آبی بتونه یه جلوه ای به تانک دیسکسها بده سواله بعدی اینکه اگر همچین گیاهی وجود داره من ترجیح میدم ریشه اونرو داخل گلدان بکارم و داخله تانک بزارم چون تاحالا گیاه نداشتم میخواستم یکم راهنماییم کنید چون یکم نو سایت تحقیق کردم دیدم کود میخوادو صحبت بستر میکنن ممنون میشم با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5025
    من در کنار دیسکس و توی دمای 30 -29 درجه گیاه کریپتون رو توی گلدان بدون هیچ گودی نگه داشتم و مشکلی هم نداشتند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    نقل قول نوشته اصلی توسط f@rhad نمایش پست ها
    سلام دوستان .میخواستم بدونم داخل تانک دیسکس چه گیاهی میتونم نگه دارم که بهco2 نیاز نداشته باشه و نور خاصی هم لازم نداشته باشه با همین مهتابی زیر کابینتیهای سفید و آبی بتونه یه جلوه ای به تانک دیسکسها بده سواله بعدی اینکه اگر همچین گیاهی وجود داره من ترجیح میدم ریشه اونرو داخل گلدان بکارم و داخله تانک بزارم چون تاحالا گیاه نداشتم میخواستم یکم راهنماییم کنید چون یکم نو سایت تحقیق کردم دیدم کود میخوادو صحبت بستر میکنن ممنون میشم با تشکر

کریپتون -- جاوا -- انابیاس --- و من شنیدم خزه کریسمسم هست که میخوام بگیرم چند وقته دیگه جوابش رو میدم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلامی دوباره یک سوال داشتم اونم این که

از ماهی های دیگه مخصوصا کریدوراس بیماری به دیسکس متقل میشه و مخصوصا مخصوصا پلیگ-- کلا اگر میشه به صورت کلی بگید چه بیماری هایی منتقل میشه

و سوال بعدی پلیگ رو چه مدل ماهی هایی میگیرن یا منتقل میکنند

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    قناری-آکواریوم گیاهی-لاک پشت
    شماره عضویت
    14036
    سلام دوستان من 3 روزه 4 تا دیسکس به تانکم اضافه کردم و یکی شومن لکه های تیره داره و یکی ام مشکی همش سمت چپی همون لکه دارست مشکلش چیه؟
    2- این دوتا همش با هم را میرن و با اون یکیا نمیرن اینم عیب نداره؟
    3-غذای چیپسی کالر میریزم نمی خورن ولی همه کرم یخیارو می خورن راهش چیه که مدلای دیگه غذارم بخورن؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15524
    سلام.من یه دیسکس ماده دارم که 8ماهه غریدم از اولش تا حالا هیچ مودل غذا نمی خوره فقط دو ماه یکبار ارتیما می دم ولی بازم غذا نمی خوره

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط arii28170 نمایش پست ها
    سلام دوستان من 3 روزه 4 تا دیسکس به تانکم اضافه کردم و یکی شومن لکه های تیره داره و یکی ام مشکی همش سمت چپی همون لکه دارست مشکلش چیه؟
    2- این دوتا همش با هم را میرن و با اون یکیا نمیرن اینم عیب نداره؟
    3-غذای چیپسی کالر میریزم نمی خورن ولی همه کرم یخیارو می خورن راهش چیه که مدلای دیگه غذارم بخورن؟
    سلام:
    این نقاط مشکی مربوط به نژاد و سختی آب و سایر موارد هست که قبلا بارها توضیح داده شده است کم کم ماهیان خود را به میکس دل و سایر گرانولها عادت دهید کرم یخی غذای مناسبی برای دیسکس نیست مگر در موارد خاص
    ویرایش توسط B@B@K : 27th August 2014 در ساعت 12:48 AM

صفحه 299 از 412 نخستنخست ... 199249280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318349399 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)