کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    دوست عزیز شما مطمئن هستید پلیگ دارن؟
    به نظر بنده میزان سیفونتون رو تا 90 درصد بالا ببرید از مولتی ویتامین استفاده کنید
    هرچه سیفون بیشتر بهتر
    نور تانک خاموش
    چند روز این کار رو انجام بدبد پلیگ ویروس هستش درمان خاصی نداره فقط باید از مبتلا شدن به بیماری دیگر پیشگیری کرد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    16413
    نه مطمئن نیستم .. یه مقدار علائم پلیگ رو دارن .. بعضی علائم رو هم ندارن. من هم سعیم به همین هست که از نظر جسمی تو وضعیت خوبی بمونن تا به بیماری های ثانویه دچار نشن .. اما احساس می کنم 8-9 روز دیگه داره طولانی میشه که هنوز بهبود کامل نداشتن .. ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط یاور فاطمی نمایش پست ها
    نه مطمئن نیستم .. یه مقدار علائم پلیگ رو دارن .. بعضی علائم رو هم ندارن. من هم سعیم به همین هست که از نظر جسمی تو وضعیت خوبی بمونن تا به بیماری های ثانویه دچار نشن .. اما احساس می کنم 8-9 روز دیگه داره طولانی میشه که هنوز بهبود کامل نداشتن .. ممنون
    دوست عزیز مشکل شما بیماری دیسکس هست شما باید در تاپیک مربوطه سوالتون رو مطرح میکردید
    تو تاپیک مربوطه عکس بذارید و شرایط رو کاملا بگید
    مدفوع سفید-پوسیدگی باله و .......

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    12610
    با سلام به دوستان . یه سوال داشتم ، من 20 عدد دیسکس از سایز 2 اینچ تا 4 اینچ دارم . این دیسکسا الان یک هفته هست که نشانه های پلیگ رو دارن ( گاهی حرکات سریع ، تنفس سریع، ساییدن خودشون به گیاهان داخل آکواریوم و یکی از ماهی ها هم روی بدنش به مقدار خیلی کم پوشش سفید رنگ ایجاد شده) به غیر از یکم خجالتی شدن رفتارشون هیچ تغییری نکرده و اشتهاشون نسبت به قبل کمتر شده اما غذا خشک تترا و مخلوط دل رو می خورن .وقتی به حال خودشون هستن بازی گوشی میکنن و یه گوشه جمع نمیشن . از نظر تیره شدن هم اصلا تیره نیستن . به آب نمک اضافه کردم و دما رو به 32 رسوندم . حجم آب 400 لیتر هست و هر 24 ساعت 50% سیفون می کنم .. حتی الامکان می خوام سراغ دارو نرم ولی این علائم بیماری تقریبا نه پیشرفت کرده نه کاهش. ماهی ها تا الان از نظر بدنی افت نداشتن. دوستان اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم که به همین روش بازم باهاشون مدارا کنم یا اینکه دوره درمان دارویی باید شروع شه. ممنون
    سلام دوست عزیز
    فکر نکنم ماهی های شما پلیگ داشته باشن چون طبق گفته خودتون الان 10 روز است که ماهی های شما بدون تلفات بوده است در صورتی که پلیگ سیستم دفاعی ماهی رو ضعیف میکنه که همین زمینه رو برای بروز بیماری های ثانویه ایجاد میکنه که در نهایت باعث مرگ ماهی میشود و ماهی های شما به خاطر تنفس شدید و مالیدن خود به اشیاء داخل تانک که نشانه وجود انگل پوستی است.
    و لطفا چند تا عکی ماهی ها قرار بدید تا دوستان و اساتید بهتر راهنمائی کنند
    ممنون
    ویرایش توسط s a m a n : 18th August 2014 در ساعت 02:01 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و درود خدمت دوستان
    یه سوالی داشتم میخواستم ببینم اگه کنار دیسکس ماهی دیگه ای باشه که به غذا خوردن خیلی سریع بیاد سمت غذا رو دیسکس تاثیر داره؟ یعنی باعث میشه که دیسکس هم بیشتر به غذا بیا یا نه؟
    راستی این دونه های ریز سیاه روی باله و بدن که کم و زیاد میشه واسه استرس هست یا نه چیزی دیگه ؟؟

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    با سلام به دوستان . یه سوال داشتم ، من 20 عدد دیسکس از سایز 2 اینچ تا 4 اینچ دارم . این دیسکسا الان یک هفته هست که نشانه های پلیگ رو دارن ( گاهی حرکات سریع ، تنفس سریع، ساییدن خودشون به گیاهان داخل آکواریوم و یکی از ماهی ها هم روی بدنش به مقدار خیلی کم پوشش سفید رنگ ایجاد شده) به غیر از یکم خجالتی شدن رفتارشون هیچ تغییری نکرده و اشتهاشون نسبت به قبل کمتر شده اما غذا خشک تترا و مخلوط دل رو می خورن .وقتی به حال خودشون هستن بازی گوشی میکنن و یه گوشه جمع نمیشن . از نظر تیره شدن هم اصلا تیره نیستن . به آب نمک اضافه کردم و دما رو به 32 رسوندم . حجم آب 400 لیتر هست و هر 24 ساعت 50% سیفون می کنم .. حتی الامکان می خوام سراغ دارو نرم ولی این علائم بیماری تقریبا نه پیشرفت کرده نه کاهش. ماهی ها تا الان از نظر بدنی افت نداشتن. دوستان اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم که به همین روش بازم باهاشون مدارا کنم یا اینکه دوره درمان دارویی باید شروع شه. ممنون
    سلام بهتره عکس بذارین تا تشخیص دقیق باشه ولی این علایم که میگین بیشتر شبیه انگل پوستیه تا پلگ چه مدته دیسکس هر رو دارین

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سلام
    دوستان عزیز موارد مربوط به بیماری را فقط در قسمت مربوطه مطرح کنید. ممنون

همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت دوستان
    یه سوالی داشتم میخواستم ببینم اگه کنار دیسکس ماهی دیگه ای باشه که به غذا خوردن خیلی سریع بیاد سمت غذا رو دیسکس تاثیر داره؟ یعنی باعث میشه که دیسکس هم بیشتر به غذا بیا یا نه؟
    راستی این دونه های ریز سیاه روی باله و بدن که کم و زیاد میشه واسه استرس هست یا نه چیزی دیگه ؟؟
    من خودم امتحان کردم در حد کم تاثیرشو دیدم البته بهتره دیسکس تنها باشه تا با ماهی ها دیگه دونه های ریز سیاه به خاطر کیفیت پایین اب و در مواردی مادرزادی به دیسکس ارث میرسه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    من خودم امتحان کردم در حد کم تاثیرشو دیدم البته بهتره دیسکس تنها باشه تا با ماهی ها دیگه دونه های ریز سیاه به خاطر کیفیت پایین اب و در مواردی مادرزادی به دیسکس ارث میرسه
    فکر کنم واسه آب باشه چون چندروزی درگیر این بودن که چطوری غذا خورشون کنم نرسیدم بهشون امروز میخوام سیفون کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام
    دوستان آیا استفاده از سیستم فیلتر UV برای دیسکس ضروری هست ؟
    شرایط تانک:
    سیفون به صورت هفته ای 1 مرتبه 80% است. حجم آب 140 لیتر. فیلتر سطلی 2215 ایهایم با سرامیک و ساب استریت پرو.

صفحه 297 از 412 نخستنخست ... 197247278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316347397 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)