صفحه 26 از 412 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 4120
    کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط gholipor نمایش پست ها
    از دوستان ممنونم بابت راهنمائی خوبتون همچنین از استاد آژیده .
    من الان یه مشکلی دارم که یکی از دیسکس هام خط های استرس از بین نمیره یعنی محو نمیشه 2 تا دیسکس دیگه که از اون بزرگترن یکم بهش حمله می کنن و الان خیلی کم غذا می خوره و امروز مشاهده کردم که مدفوعش یجوریه مدفوعش نازک و کلفت هست و به صورت پیچ پیچی هست نمیدونم باید چی کار کنم ؟ امکانش هست که انگل باشه ؟
    لازم به ذکر هست که بگم من 1 روز در میون اب رو سیفون می کنم از مخلوط دل و سیر استفاده می کنم از غذای هیکاری استفاده می کنم و تترا پریما ؟
    من تانک قرنطینه ندارم
    سلام . از بین نرفتن خطوط استرس زیاد مهم نیست . بیشتر به حرکات دیسکس توجه کنید که استرس داره یا نه . نور زیاد کم بود پناهگاه و تعداد کم دیسکس ممکنه همیشه این خطوط رو نگه داره مهم رفتار دیسکس هست . در مورد مدفوع دیسکس اگر رنگش تیره هست نگرانی خاصی وجود نداره . چون بررسی دقیق مدفوع دیسکس نیاز به آزمایشگاهی داره . بنا براین تا زمانی که غذای خوب بهش می دید و رنگ تیره داره نیازی به اقدام جدید نیست . تنوع غذایی یادتون نره .

ضمنا حتما تانک قرنطینه تهیه کنید . بدون تانک قرنطینه همیشه مشکل خواهید داشت . موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان
    شماره عضویت
    9681
    استاد رضایی ممنونم از پاسختون مدفوعش که سیاه هست و مشکلی هم نداره حرکتش خوبه اما غذا کم تر از اون 2 تای دیگه می خوره . به نظر شما از گیاه زنده توی تانک استفاده کنم ؟ اگه خوبه از چه گیاهی ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    استاد رضایی ممنونم از پاسختون مدفوعش که سیاه هست و مشکلی هم نداره حرکتش خوبه اما غذا کم تر از اون 2 تای دیگه می خوره . به نظر شما از گیاه زنده توی تانک استفاده کنم ؟ اگه خوبه از چه گیاهی ؟
    سلام . من کلا موافق با گیاه طبیعی در تانک دیسکس نیستم . می تونید از گیاههای مصنوعی یا کنده درخت استفاده کنید که منظره ی کنده به تنهایی بسیار زیبا هست و تداعی محل زندگی دیسکس در طبیعت هم هست . کلی هم مشوق دیسکس برای تخم ریزیه .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    از دوستان ممنونم بابت راهنمائی خوبتون همچنین از استاد آژیده .
    من الان یه مشکلی دارم که یکی از دیسکس هام خط های استرس از بین نمیره یعنی محو نمیشه 2 تا دیسکس دیگه که از اون بزرگترن یکم بهش حمله می کنن و الان خیلی کم غذا می خوره و امروز مشاهده کردم که مدفوعش یجوریه مدفوعش نازک و کلفت هست و به صورت پیچ پیچی هست نمیدونم باید چی کار کنم ؟ امکانش هست که انگل باشه ؟
    لازم به ذکر هست که بگم من 1 روز در میون اب رو سیفون می کنم از مخلوط دل و سیر استفاده می کنم از غذای هیکاری استفاده می کنم و تترا پریما ؟
    من تانک قرنطینه ندارم

دیسکس شما به دلیل استرس ناشی از کتک خوردن از 2 ماهی دیگه ، به حالتی مثل اسهال یا سوء هاضمه دچار شده.دقیقا به همین خاطره که رنگ مدفوع ماهی شما به اون حالته

اگر کنترلش نکنید به زودی

1.اشتهاش به غذا کاملا قطع میشه
    2.لاغر میشه
    3.سیستم ایمنی بدنش ضعیف میشه و مستعد انواع بیماری ها میشه
    4.رشدش قطع میشه
    5.انگل روده ای اولین بیماری خواهد بود که بهش دچار میشه(تو روده همشون هست ولی تا قوی هستند علائم بیماری پدیدار نمیشه)

3 عدد تعداد بسیار کمیه...در واقع این امر برای ماهی شما اجتناب ناپذیر بوده و تو تعداد کم همیشه یکی از ماهی ها کتک خور و ترسو میشه
    حد اقل تعدادی که تو مقالات معتبر بهش اشاره شده 6 عدد هست ولی من هرگز زیر 12 تا رو کنار هم نگهداری نمیکنم
    حتما تعدا ماهی ها رو افزایش بده تا مشکل بر طرف بشه

موفق باشی
    آژیده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    4907
    من کلا 2 تا دیسکس دارم تو تانک 300 لیتری.
    اما بعد 3 هفته دیگه کامل با استرشون کنار اومدن و الان خیلی رو فرم هستن.
    مهم اینه که درست با ماهی رفتار بشه.
    من خیلی رعایت میکنم این مسائل رو.
    موقع غذا دادن.سیفون کردن.نگاه کردن همه اینا رو باید درست انجام داد.
    کوچیک آقای آزیده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها
    من کلا 2 تا دیسکس دارم تو تانک 300 لیتری.
    اما بعد 3 هفته دیگه کامل با استرشون کنار اومدن و الان خیلی رو فرم هستن.
    مهم اینه که درست با ماهی رفتار بشه.
    من خیلی رعایت میکنم این مسائل رو.
    موقع غذا دادن.سیفون کردن.نگاه کردن همه اینا رو باید درست انجام داد.
    کوچیک آقای آزیده.
    درود

خیلی ها دیسکس رو با ماهی گوشتخوار نگه داشتند و اتفاقی هم نیفتاده ولی این کار رو نمیشه به کسی توصیه کرد
    استثنائات همیشه وجود دارند مهم اینه که بر اساس آمار و ارقام و مستندات حقیقی عمل بشه...به خصوص اگر پای افراد غیر حرفه ای در میون باشه اصلا نمیشه چیزی خارچ از چهار چوب بهشون پیشنهاد کرد

دیسکس در ذات ، یک ماهی با میل به زندگی گروهی و اجتماعیست و معمولا اگر این زندگی اجتمعای رو ازش بگیریم با اختلالاتی مثل ترس و استرس و دعوا و ... روبرو میشیم

ارادتنمد شما
    آژیده

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان
    شماره عضویت
    9681
    سپاس از همگی خوب استاد آژیده من کلان اینها رو 4 روزه ریختم در تانک و تانک من 120 لیتری هست 12 تا ماهی توش جا نمیشه غذا هم زیاد نمی خوره یعنی تا میاد بخوره بهش حمله می کنن. یا از داروهای تقویتی استقاده کنم بده؟
    یه سوال دیگه هم این بود که فروشنده به من گفت 1 قرص ویتامین ب 1 300 میلی روز اول که به تانک ریختم در اب حل کنم و بریزم اما تو همین تاپیک خوندم که از امپول استفاده بشه بهتره به ازای هر 2 لیتر اب 1 قطره اگه این کار رو انجام بدم خوب هست برای استرس این ماهیم که از بین بره ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری. طرقه.سهره.ماهی و..... اسلحه ماسک
    شماره عضویت
    8684
    اگر مدفوع ماهی شما به صورت سفید رنگ باشد نشانه انگل هست

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سپاس از همگی خوب استاد آژیده من کلان اینها رو 4 روزه ریختم در تانک و تانک من 120 لیتری هست 12 تا ماهی توش جا نمیشه غذا هم زیاد نمی خوره یعنی تا میاد بخوره بهش حمله می کنن. یا از داروهای تقویتی استقاده کنم بده؟
    یه سوال دیگه هم این بود که فروشنده به من گفت 1 قرص ویتامین ب 1 300 میلی روز اول که به تانک ریختم در اب حل کنم و بریزم اما تو همین تاپیک خوندم که از امپول استفاده بشه بهتره به ازای هر 2 لیتر اب 1 قطره اگه این کار رو انجام بدم خوب هست برای استرس این ماهیم که از بین بره ؟
    من استاد نیستم خودم هم دارم یاد میگریم هنوز همون اسمم رو بنویسید کافیه
    از تترا آکوا سیف استفاده کنید توش ویتامین b داره و کیفیتش هم عالیه
    لطفا عکسی از وضعیت تانک و ماهی مورد بحث بزارید

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیان
    شماره عضویت
    9681
    سلام
    اقا بابک چشم عکس هم تهیه می کنم می زارم. فقط یه سوال درسته به این بخش محصوب نمیشه اما چون در تانک های دیسکس هام هست سوال می کنم ! من تو تانک 6 تا انجل هم دارم که یکی از انها پوسیدگی رو بالش داره و کمی قسمتی که باله به بدن وصل شده متورم و قرمز هست ؟

1- حالا من داروی مجیک شرکت ازو رو دارم استفاده کنم؟
    2- حمام نمک بدم؟
    3- قرنطینه 3 روزه کنم با نمک لازم و داروی دیگه؟
    4- دوستان تجویزه دیگه دارن لطفا بفرمایند؟

صفحه 26 از 412 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576126 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)