همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Topak نمایش پست ها
    ممنون٬میککس دل روهم میدم ولی کمتر٬این غذا از هر نظر کامله (رنگ و...)؟راحت میخورن خوش خوراکه؟
    من که همیشه استفاده میکنم و راضیم ولی بازم عرض میکنم دیسکسهای سایز کوچک بیشتر برای رشد به میکس دل احتیاج دارند
    ویرایش توسط B@B@K : 16th May 2014 در ساعت 12:06 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    ممنون٬میککس دل روهم میدم ولی کمتر٬این غذا از هر نظر کامله (رنگ و...)؟راحت میخورن خوش خوراکه؟
    غذاهایی چون اوشن ناتریشن پلیت ،هیکاری دیسکس ودیسکس اسپکتروم گزینه های خوبی هستن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام،

ببخشید شاید سوال تکراری باشه،

میخواستم ببینم میزان ph آب در سلامت دیسکس و سایز کردن اون تاثیر داره ؟

آقا بابک قبلا یه جا خوندم فرمودن به جز برا تکثیر ، برای کار دیگه ضرورت نداره

میخواستم روشن بشه که ضرورت نداره یعنی تاثیر چشمگیری هم نداره ؟

یا چون مشکلات خاص خودش رو داره به درد سرش نمیرزه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    من 23 عدد 2 ایچی دارم در تانک 110 لیتری دارم
    بری اینکه مشکلی پیش نیاد با این حجم تانک چه کارهای بکنم که رشد سوز نشود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی,قناری,عروس هلندی,کبوتر
    شماره عضویت
    11492
    نقل قول نوشته اصلی توسط POLOTON نمایش پست ها
    غذاهایی چون اوشن ناتریشن پلیت ،هیکاری دیسکس ودیسکس اسپکتروم گزینه های خوبی هستن

دوست گرامی من تعداد ماهیم کمه کلآ۱۰ عدد دیسکس ۲اینچیه.

همه این غذاهارو واسم قادر نیست راستش بخرم یک به یک استفاده کنمو امتهانشو کنم نتنوع محصولم که ماشاا... زیاده
    شما اگه استفاده کردین بهترین و مرغوب ترینیشو لطفا به منم معرفی کنین من تا حالا از غذای خشک استفاده نکردم اطلاعاتیم ندارم در موردش ٬میترسم بخرم نخورن یا به درد ماهیای من نخوره رشدشون بسوزه(وضعیت و شرایطه ماهیارم که خدمتتون عرض کردم)
    ممنون

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام،

ببخشید شاید سوال تکراری باشه،

میخواستم ببینم میزان ph آب در سلامت دیسکس و سایز کردن اون تاثیر داره ؟

سلام :
    صدرصد البته اگه حضرتعالی تهران ساکن هستید یا شهرهایی که آب مصرفی اون مثل تهران هست مشکلی نخواهید داشت جهت اطلاع عرض میکنم پی اچ بین 7 تا 8.5 برای سایز کردن دیسکس کاملا مناسب هستند و نیازی به اختلاط با آب ro نخواهد داشت.

آقا بابک قبلا یه جا خوندم فرمودن به جز برا تکثیر ، برای کار دیگه ضرورت نداره

میخواستم روشن بشه که ضرورت نداره یعنی تاثیر چشمگیری هم نداره ؟

یا چون مشکلات خاص خودش رو داره به درد سرش نمیرزه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس 60 نمایش پست ها
    من 23 عدد 2 ایچی دارم در تانک 110 لیتری دارم
    بری اینکه مشکلی پیش نیاد با این حجم تانک چه کارهای بکنم که رشد سوز نشود

با سلام:
    صدرصد مشکل زا هستش بخصوص اگه سیفونتون کمه با توجه به در حال رشد بودن دیسکسهاتون و نیاز به وعدهای بالا مخلوط دل حداقل باید روزانه 3 الی 4مرتبه سیفون 100% داشته باشید یا تعداد دیسکس ها رو کاهش بدهید اما بهترین پیشنهاد وجود حداقل یک تانک با لیتراژ 600 لیتریه با سیستم ******** مناسب

دوست گرامی من تعداد ماهیم کمه کلآ۱۰ عدد دیسکس ۲اینچیه.

همه این غذاهارو واسم قادر نیست راستش بخرم یک به یک استفاده کنمو امتهانشو کنم نتنوع محصولم که ماشاا... زیاده
    شما اگه استفاده کردین بهترین و مرغوب ترینیشو لطفا به منم معرفی کنین من تا حالا از غذای خشک استفاده نکردم اطلاعاتیم ندارم در موردش ٬میترسم بخرم نخورن یا به درد ماهیای من نخوره رشدشون بسوزه(وضعیت و شرایطه ماهیارم که خدمتتون عرض کردم)
    ممنون

سلام:
    دوست عزیز بابک جان بهترین پیشنهاد رو خدمتتون گفتن و صحبت ایشون رو من کاملا تایید می کنم چون واقعا این قضیه رو لمس کردم دیسکس ها شدیدا به غذاهایی تترا بیتس کامپلیت و تترا پریما علاقه نشون میدن اگر هم نخوردن می تونید این غذاها را آسیاب کرده و با مخلوط دل بهشون بدهید
    اگر دیسکسهاتون قبلا غذا خشک میخوردند به این غذاها تمایل نشان میدند و اگر هم تا حالا غذا خشک نخوردن و یا اطلاع ندارین می تونید بخرید و بهشون بدهید اگر نخوردند همونطور که عرض کردم با دل مخلوط کنید تا عادت کنند و بعد کم کم مزاقشون به غذا خشک عادت میکنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    سلام ، ممنون جناب رضایی ، راستی اون دوستمون گفتن 4 تا فایتر کنار هم دارن ، آیا شما با این مورد برخورد داشتین ؟ من فکر کنم فایتر باید تک باشه !
    راستی ، این فایتر با ماهی های دیگه مثل کوریدوراس یا آروانای سیلور مشکل نداره ؟

ممنون

فایتر ماده با هم مشکل ندارن من یک جا دیدم دو تا نرم کنار هم بودند البته اکواریوم 168 بود
    فایتر رو من با کوریدراس نگه داشتم با اروانا نمیدونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها

سلام:
    دیسکس ها شدیدا به غذاهایی تترا بیتس کامپلیت و تترا پریما علاقه نشون میدن اگر هم نخوردن می تونید این غذاها را آسیاب کرده و با مخلوط دل بهشون بدهید
    سلام ، عزیز من تترا دیسکس دارم، خالی که اصلا نمیخورن اما با دل مخلوط کردم، دل رو میخورن اما هیچ علاقه ای به تترا دیسکس ندارن
    اگه پریما یا بیتس بگیرم مشکل حل میشه ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام ، عزیز من تترا دیسکس دارم، خالی که اصلا نمیخورن اما با دل مخلوط کردم، دل رو میخورن اما هیچ علاقه ای به تترا دیسکس ندارن
    اگه پریما یا بیتس بگیرم مشکل حل میشه ؟
    سلام . عادت دادن به عذای خشک خودش یک پروژه و مشکلی برای ماهی هست . مدتی باید مخلوط با دل بدید مدتی که جون گرفتند و از سلامتشون مطمئن شدید غذا کم بدید تا به غذای خشک عادت کنند . تترابتس اگر دیسکسی نخوره هیچ غذای خشکی رو نخواهد خورد . چون معمولا غذاهای تترا از همه غذا ها از نظر خوشایندی مورد توجه دیسکس هست حتی نسبت به سرا و دیگر غذاهایی که من تا کنون تست کردم .

البته مدتی استاد بابک از غذایی خشکی شبیه به کرم استفاده می کردند و یادمه که تعریف زیاد می کردند که دیسکس هاشون علاقه به خوردنشون نشون می دند . اگر گیر بیارید می تونید غذا خورشون کنید .

موفق باشید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12503
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . عادت دادن به عذای خشک خودش یک پروژه و مشکلی برای ماهی هست . مدتی باید مخلوط با دل بدید مدتی که جون گرفتند و از سلامتشون مطمئن شدید غذا کم بدید تا به غذای خشک عادت کنند . تترابتس اگر دیسکسی نخوره هیچ غذای خشکی رو نخواهد خورد . چون معمولا غذاهای تترا از همه غذا ها از نظر خوشایندی مورد توجه دیسکس هست حتی نسبت به سرا و دیگر غذاهایی که من تا کنون تست کردم .

البته مدتی استاد بابک از غذایی خشکی شبیه به کرم استفاده می کردند و یادمه که تعریف زیاد می کردند که دیسکس هاشون علاقه به خوردنشون نشون می دند . اگر گیر بیارید می تونید غذا خورشون کنید .

موفق باشید .
    ممنون استاد رضایی . فکر میکنم آقا بابک از غذای discus formula pellets شرکت OceanNutrition استفاده میکردند ( چونکه این غذا شبیه کرم هست ) البته این غذا به لذیذی تترا بیتس برای ماهی ها نیست و بعد از یک مدتی یکم با اکراه این غذا رو میخورند.

این غذا رو میشه بصورت اینترنتی هم تهیه کرد . قیمتش هم 45 هزار تومن هست.

صفحه 259 از 412 نخستنخست ... 159209240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278309359 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)