کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    لامپ ال ای دی خریدم سه رنگ داره ابی قرمز وسفید خوب است برای دیسکس وکدام رنگ بهتر وکجای تانگ وصل کنم بهتر باشد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

این امکان گاهی وجود داره که ماهی قدیمی تر ماهی یا ماهیهای تازه وارد رو به خاطر حس قلمرو طلبی دنبال کنه. معمولن بعد از چند روز از شدت آن کاسته خواهد شد و جای نگرانی نیست. فقط اگر اشیاء یا تزئینات برنده یا نوک تیز در تانک هست فعلن و تا عادی شدن شرایط از تانک خارج کنید. خاموش بودن یا کم کردن نور تانک هم به بهبود این وضعیت کمک خواهد کرد.
    هر چه تعداد ماهیها بیشتر و سایز آنها به هم نزدیکتر باشد ، شد این درگیری ها هم کمتر خواهد بود.
    موفق باشید.
    سلام ، الان اون جدیده رفته بالای آب گوشه آکواریوم کنار لوله فیلتر و چسبیده به اونجا ، اون یکی هم بعضی وقتا میره یه ناخونکی میزنه بهش .
    اوکی پس لازم نیست جداشون کنم . امیدوارم فردا صبح پا نشم ببینم مرده

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس 60 نمایش پست ها
    لامپ ال ای دی خریدم سه رنگ داره ابی قرمز وسفید خوب است برای دیسکس وکدام رنگ بهتر وکجای تانگ وصل کنم بهتر باشد
    سلام :
    کاش ال ای دی نمیخریدید نور آبی رو حذف کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    کاش ال ای دی نمیخریدید نور آبی رو حذف کنید
    پس چه رنگ نوری بذارم برای دیسکس ها

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    مهتابی بهتر است یا ال ای دی علتش اعلام بفرمایید

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    پس چه رنگ نوری بذارم برای دیسکس ها
    سلام :
    نور سفید بزارید

مهتابی بهتر است یا ال ای دی علتش اعلام بفرمایید
    مهتابی بهتر میباشد نور ال ای دی برای دیسکس که نور گریزان است خوب نمیباشد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    من 3 روز دیسکس گرفتم و برای تانک اصلیم که شکسته بود جمعه اماده میشه ماهی ها رو چه جوری انقال بدم به تانک اصلیم با اب که تانک فعلی است بریزم توی تانک اصلی یا فقط خود ماهی رو من هم محلول ضد کلر دارم هم کپسول باکتوزیوم اگر میشه راهنمایی بفرمایید ممنون

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    با سلام
    اساتید بخش دیسکس لطفا راهنمایی کنید ... من یه سوال مهم دارم اون هم اینه که قبل از زمانی که برای اولین بار دیسکس خریدید چقدر اطلاعات داشتید ؟
    من سال ها پیش آکواریوم دار بودم و تجربه نگهداری و پرورش و زاد و ولد ماهی رو نیز داشتم ... به هیچ عنوان حرفه ای نیستم ولی بی تجربه و صفر کیلومتر هم نیستم ... بعد از سال ها مجددا می خواهم آکواریوم راه اندازی کنم و میزش رو هم ساختم ... سایز آکواریمم 97 در 41 در 80 است
    چند روزه بخش ها رو مطالعه می کنم ... به نظر دیسکس یکی از زیباترین نژاد ها برای نگهداری است .. منتهی من برای نگهداری از دیسکس چند مشکل دارم که عرض می کنم
    1 - من بوشهر زندگی می کنم و تو بوشهر ماکزیمم 4 الی 5 عدد آکوایموی است و هیچ کدام اصلا دیسکس ندارند ولی همگی سفارشی می آورند ... من خودم شخصا می تونم از تهران تهیه کنم ولی مشکل تنها تهیه کردنش نیست ...
    2 - مشکل اصلی من با تغذیه دیسکس است ... اینجور که من مطالعه کردم تغذیه دیسکس نیمه بالغ یا بالغ با هم متفاوته و همه چیز بستگی به شیوه تغذیه اون ها از کوچکی به بعد داره ... خوندم که از غذاهای میکس شده دل گاو + سیر + جلبک و سایر مواد مجاز می شه مخلوط های سلیقه ای به دست آورد ولی به دست آوردن این مخلوط ها نیازمند مواد اولیه است ... آیا می شه فقط از غذاهای آماده برای دیسکس استفاده کرد ؟ ایا می شه مخلوط مورد نظر رو با لوازمی تهیه کرد که در دسترس باشند یا وجود تمامی اقلام حیاتیه ؟ لطفا راهنمایی کنید که با توجه به مواردی که عرض کردم بهتره که سمت دیسکس برم یا خیر ؟ تجربه خودتون رو لطفا بیان کنید ...

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط yebordi نمایش پست ها
    با سلام
    اساتید بخش دیسکس لطفا راهنمایی کنید ... من یه سوال مهم دارم اون هم اینه که قبل از زمانی که برای اولین بار دیسکس خریدید چقدر اطلاعات داشتید ؟
    من سال ها پیش آکواریوم دار بودم و تجربه نگهداری و پرورش و زاد و ولد ماهی رو نیز داشتم ... به هیچ عنوان حرفه ای نیستم ولی بی تجربه و صفر کیلومتر هم نیستم ... بعد از سال ها مجددا می خواهم آکواریوم راه اندازی کنم و میزش رو هم ساختم ... سایز آکواریمم 97 در 41 در 80 است
    چند روزه بخش ها رو مطالعه می کنم ... به نظر دیسکس یکی از زیباترین نژاد ها برای نگهداری است .. منتهی من برای نگهداری از دیسکس چند مشکل دارم که عرض می کنم
    1 - من بوشهر زندگی می کنم و تو بوشهر ماکزیمم 4 الی 5 عدد آکوایموی است و هیچ کدام اصلا دیسکس ندارند ولی همگی سفارشی می آورند ... من خودم شخصا می تونم از تهران تهیه کنم ولی مشکل تنها تهیه کردنش نیست ...
    2 - مشکل اصلی من با تغذیه دیسکس است ... اینجور که من مطالعه کردم تغذیه دیسکس نیمه بالغ یا بالغ با هم متفاوته و همه چیز بستگی به شیوه تغذیه اون ها از کوچکی به بعد داره ... خوندم که از غذاهای میکس شده دل گاو + سیر + جلبک و سایر مواد مجاز می شه مخلوط های سلیقه ای به دست آورد ولی به دست آوردن این مخلوط ها نیازمند مواد اولیه است ... آیا می شه فقط از غذاهای آماده برای دیسکس استفاده کرد ؟ ایا می شه مخلوط مورد نظر رو با لوازمی تهیه کرد که در دسترس باشند یا وجود تمامی اقلام حیاتیه ؟ لطفا راهنمایی کنید که با توجه به مواردی که عرض کردم بهتره که سمت دیسکس برم یا خیر ؟ تجربه خودتون رو لطفا بیان کنید ...

سلام
    تهیه مخلوط دل کجاش این همه پیچیدست که فکرتون رو مشغول کرده

دل گوسفند استفاده کنید چون هضمش ساده تره ساده ترین روش اینه که دل + میگو خوراکی رو چرخ کنید و فریز کنید . روزی یک وعده دل و میگوی منجمد و ۲-۳ وعده غذای خشک مثل تترا دیسکس استفاده کنید

اگر میخواید تجربه موفقی داشته باشید همه دیسکس ها رو از یک سورس خریداری کنید و سعی کنید این سورس ا حتما از دوستان غیر مغازه دار باشه . دیسکسی بخرید که حد اقل ۱ ماه از ورودش به ایران گذشته باشه

در ضمن حد اقل ۱۲ تا دیسکس بخرید . تعداد کمتر درد سر و مشکلات زیادی داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    من 3 روز دیسکس گرفتم و برای تانک اصلیم که شکسته بود جمعه اماده میشه ماهی ها رو چه جوری انقال بدم به تانک اصلیم با اب که تانک فعلی است بریزم توی تانک اصلی یا فقط خود ماهی رو من هم محلول ضد کلر دارم هم کپسول باکتوزیوم اگر میشه راهنمایی بفرمایید ممنون

سلام دوست من
    آب مخزن جدیدتون رو آماده کنید
    با استفاده از ضد کلر هایی ممثل آکوا سیف
    البته برای تسریع میتونی از باکتازیوم هم استفاده کنید
    بعد نایلون دیسکس ها رو بزارید توی آب تا هم دما بشن
    بعد از 15 دقیقه فقط دیسکس ها رو وارد آب مخزن کنید.

صفحه 240 از 412 نخستنخست ... 140190221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259290340 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)