همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط FARHAD 100 نمایش پست ها
    سلام : میخواستم بدونم ایا استفاده از فیلتر r/o جهت تانک نگهداری و تکثیر دیسکاس الزامی است و یا نه میتوانیم از فیلترهای دیگری هم استفاده کنیم ؟
    با سلام:
    دوست عزیز اگر بخش آب مناسب را برای دیسکس مطالعه کنید بسیاری از سوالاتتون اتوماتیک وار پاسخ داده خواهد شد.
    اما برای نگهداری از دیسکس اگر آب منطقه شما که ظاهراً دبی هستید و مناسب آشامیدن نیست و دارای سختی بالایی می باشد،می بایست آب لوله کشی تصفیه شده حتماً با آب ro مخلوط گردد برای راهنمایی بیشتر(چون بسیاری از دوستان نمی دانند شرایط آب کشور امارات چگونه هست و آیا آب لوله کشی مثل آب ایران است یا نه؟؟؟)
    می توانید:
    1-از خود مغازه های آکواریوم که در دبی هستند و دیسکس نگهداری می کنند بپرسید از چه آب استفاده می کنند که معقولانه ترین راه و مطمئن ترین راه حل است.2
    2-از تسترهای مخصوص استفاده کنید با شرط اینکه آب لوله کشی بدون باکتری های ویروسی باشد و kh,gh در حدود 6 تا 10 درجه آلمانی و ph برابر با 7 الی 8 مناسب برای نگهداری دیسکس است .شما می بایست آب لوله کشی را با آب دستگاه ro به میزان مخلوط نمایید تا به اعداد مذکور برسید باز هم تاکید می کنم تمام موارد با این شرط امکانپذیر است که آب موجود در لوله کشی شهری بدون میکروب و عوامل بیماری زا باشد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    من تاپ فیلتر گذاشتم چند ایچی بریزم من میخواهم 1.5 اینچ بریزم 20 عدد تانکم 100 طول ارتفاع 50 و عرض 20 کپسول باکتوزیوم گرفتم داره کمکم تانکم اماده میشه تا یک هفته دیگه میخواهم دیسکس بگیرم راهنمایی بگنید تاپ فیلتر خوب است دیگه پول ندارم هزینه کنم غذای مخضوض تترابیتس کامل گرفتم و چند ایچی بگیرم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    15741
    ببخشید تانکم به نظرم سوراخ شده یک نم خیس لب تانکم پایین کنارش اگر نماب همان جوری بذارم عیب نداره و چه جوری ان را ترمیم کنم واگر بخواهم یک تانک جدید به ابعاد 100 سانت طول وعرض 20 وارتفاع 100 میشود با ارتفاع زیاد تانک زد و اگر من اب دوباره سیفون کردم ودوباره تانک ابریز کردم اکر کلرش نره کپسول باکتوزیوم بندازه مشکلی پیش نمیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام ، آقا من دیسکس هارو دیروز خریدم از نواب ، به همراهش 3 تا کت فیش 2 بندی هم گرفتم ، خوشبختانه دیسکس ها چند ساعت بعد از حضورشون تو تانک به غذا خوردن ( آرتمیا زنده ) و شاداب هستن و این ور اون ور میرن ( امروز هم دستم رو که میارم بالای آکواریوم میان بالا ) ،
    اما یه مشکلی هست ، این کت فیش 2 بندی ها از هر 3 تاشون ( با اینکه هر کدوم رو از یه تانک خریدم ) دارای مدفوع رشته ای طویل ( به اندازه طول خودشون )
    هستن و شدیدا کف تانک ( بدون شن و بستر ) رو آلوده کردن و جالبیش اینه که خسته هم نمیشن و دائما مشغول تمیز کاری هستن !
    حالا میخواستم ببینم که این طبیعی هست یا اینکه کت فیش ها بیماری دارن و از دیسکس ها باید جداشون کنم ؟ ، تانک دیگه هم ندارم ، نمیدونم چیکارشون کنم!

و اینکه کلا آرتمیای زنده مشکل ساز نیست برای دیسکس ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10238
    با سلام
    امروزمتوجه شدم دوتا ازديسكس ها باله سمت راستشون رابه بدنشون چسبوندن و باله ها حالي مثل پوسيدگي و ريش ريش شدن دارد
    اساتيد لطف كنند راهنمايي كنند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام ، آقا من دیسکس هارو دیروز خریدم از نواب ، به همراهش 3 تا کت فیش 2 بندی هم گرفتم ، خوشبختانه دیسکس ها چند ساعت بعد از حضورشون تو تانک به غذا خوردن ( آرتمیا زنده ) و شاداب هستن و این ور اون ور میرن ( امروز هم دستم رو که میارم بالای آکواریوم میان بالا ) ،
    اما یه مشکلی هست ، این کت فیش 2 بندی ها از هر 3 تاشون ( با اینکه هر کدوم رو از یه تانک خریدم ) دارای مدفوع رشته ای طویل ( به اندازه طول خودشون )
    هستن و شدیدا کف تانک ( بدون شن و بستر ) رو آلوده کردن و جالبیش اینه که خسته هم نمیشن و دائما مشغول تمیز کاری هستن !
    حالا میخواستم ببینم که این طبیعی هست یا اینکه کت فیش ها بیماری دارن و از دیسکس ها باید جداشون کنم ؟ ، تانک دیگه هم ندارم ، نمیدونم چیکارشون کنم!

و اینکه کلا آرتمیای زنده مشکل ساز نیست برای دیسکس ؟
    سلام
    مدفوع کت فیش همینجوره ولی وجود کت فیش داخل تانک دیسکس خودش دارای مسئله هستش چون بعد از کمی خو گرفتن به تانک هاتون علاقه ی خیلی شدیدی به چسبیدن به بدن دیسکس ها پیدا می کنن تا از موکوس بدن اونا تغذیه کنن و مورد بعدی اینه که کت فیش ها شب گرد هستند و عمده ی فعالیتشون در شب هست و این فعالیت باعث بروز استرس به دیسکس ها می شه .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    دوست عزیز در تائید فرمایش محمد رضای عزیز
    شما می بایست از کت برنز یا رویال یا استار نایت استفاده کنید و کف خوار هم کوریدوراس
    بقیه مناسب نیستند

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15494
    سلام
    ببخشید میدونم اینجا جای مطرح کردن این سوال نیست اما فکر کردم اینجا بیشتر دیده میشه و جای هم برای مطرح کردن این سوال پیدا نکردم

آیا سایت مطرح و معتبری سراغ دارید که به صورت اینترنتی بشه ازش محصولاتی مثل دارو و غذا برای دیسکس خرید

بازم معذرت میخوام که این سوال اینجا مطرح کردم
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ----
    شماره عضویت
    14765
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahbod نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید میدونم اینجا جای مطرح کردن این سوال نیست اما فکر کردم اینجا بیشتر دیده میشه و جای هم برای مطرح کردن این سوال پیدا نکردم

آیا سایت مطرح و معتبری سراغ دارید که به صورت اینترنتی بشه ازش محصولاتی مثل دارو و غذا برای دیسکس خرید

بازم معذرت میخوام که این سوال اینجا مطرح کردم
    بازم معممنون
    دوست عزیز پیشنهاد من خرید حضوریه
    ضمنا اسم بردن از نام سایت و .......... در اینجا باعث تبلیغه که با قوانین سایت مغایرت داره
    خوب سایتو ببینید بخشی واسه مغازه های مناسب هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    سلام خدمت دوستان.میشه راهنماییم کنید و یه غذایی که رنگی نباشه برای تغذیه دیسکس معرفی کنید.

الان دارم تترا کامپلیت میدم که رنگ ماهیا رو خیلی به سمت قرمز برده.

و یه سوال کلی اینکه: اگر بحث رنگ مطرح نباشه آیا لازمه غذای خشک دیسکس رو چند وقت یه بار عوض کنیم؟ یا اینکه میشه همون نوع رو همچنان ادامه داد؟(مثل تترا کامپلیت)

صفحه 237 از 412 نخستنخست ... 137187218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256287337 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)