کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور
    شماره عضویت
    11802
    سلام
    بابک جان درمورد محلول فیش گارد توضیح میدید؟
    اگر میشه عکس هم ازش بزارید
    خیلی ممنون استاد گرامی

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1376 نمایش پست ها
    سلام
    بابک جان درمورد محلول فیش گارد توضیح میدید؟
    اگر میشه عکس هم ازش بزارید
    خیلی ممنون استاد گرامی
    سلام:
    http://www.parsipet.ir/thread19678.html

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    نقل قول نوشته اصلی توسط samankhosravifar نمایش پست ها
    با سلام و عرض اردب حضور دوستان گرامی واساتید محترم

همونطور که در پست های مختلف اشاره شده یک الی دو ساعت بعد از تخم ریزی دیسکس به آب تانک متیلن بلو اضافه بشه

در این مورد چند تا سوال برام پیش اومده:

1- متیلن بلو اضافه شده بعد ار تخم ریزی چه مدت زمانی در تانک باقی خواهد ماند؟

2- در صورت انجام سیفون 100% آب به هنگام حضور تخم ها در تانک تکثیر، محل تخم ریزی (مخروطی تکثیر breeding cone) تا پر تمودن دوباره تانک از آب، خارج از آب قرار گرفته و در معرض هوا قرار خواهند گرفت، آیا این موضوع بر روی تخم ها تاثیر منفی خواهد گذاشت، یا راه کاری برای این موضوع وجود دارد؟

3-آیا می توان به جای 100% سیفون در روز از سه نوبت سیفون 33% استفاده نمود؟ انجام این عمل بر ماهی های مولد داخل تانک، تخم ها و یا لارو های تازه تفریخ شده و یا حتی لارو هایی که در حین شنای آزاد هستند استرس زا می باشد یا نه؟

4-آیا در تانک مولدین وجود فیلتر اسفنجی حتی با رنگ روشن و یا تاپ فیلتر (سرامیک دار) برای برقراری سیکل ازت مفهومی دارد؟ چون برخی از دوستان از وجود فیلتر اسفنجی در تانک تکثیر صحبت می کنند . وبرخی دیگر از دوستان به دلیل سیفون 100% وجود آن را ضروری نمی دانند.

5- فرض کنیم که قبل از اضافه نمودن متیلن بلو فیلتر اسفنجی رنگ روشن به منظور جلوگیری از تلف شدن باکتری به یک تانک بدون ماهی انتقال یافته است و جریان هوا نیز به آن متصل شده است، حال بعد از سیفون 100% تانک دوباره همین فیلتر به تانک مولد بازگردانده می شود، آیا این موضوع می تواند باعث آلوده شدن لارو های تازه تفریخ شده شود؟ زیرا که فیلتر اسفنجی توسط متیلن بلو ضد عفونی نشده است.

با نهایت تشکر و احترام
    در صورت امکتن راهنمایی کنید
    متشکرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    دبا سلام و عرض اردب حضور دوستان گرامی واساتید محترم

همونطور که در پست های مختلف اشاره شده یک الی دو ساعت بعد از تخم ریزی دیسکس به آب تانک متیلن بلو اضافه بشه

در این مورد چند تا سوال برام پیش اومده:

1- متیلن بلو اضافه شده بعد ار تخم ریزی چه مدت زمانی در تانک باقی خواهد ماند؟

2- در صورت انجام سیفون 100% آب به هنگام حضور تخم ها در تانک تکثیر، محل تخم ریزی (مخروطی تکثیر breeding cone) تا پر تمودن دوباره تانک از آب، خارج از آب قرار گرفته و در معرض هوا قرار خواهند گرفت، آیا این موضوع بر روی تخم ها تاثیر منفی خواهد گذاشت، یا راه کاری برای این موضوع وجود دارد؟

3-آیا می توان به جای 100% سیفون در روز از سه نوبت سیفون 33% استفاده نمود؟ انجام این عمل بر ماهی های مولد داخل تانک، تخم ها و یا لارو های تازه تفریخ شده و یا حتی لارو هایی که در حین شنای آزاد هستند استرس زا می باشد یا نه؟

4-آیا در تانک مولدین وجود فیلتر اسفنجی حتی با رنگ روشن و یا تاپ فیلتر (سرامیک دار) برای برقراری سیکل ازت مفهومی دارد؟ چون برخی از دوستان از وجود فیلتر اسفنجی در تانک تکثیر صحبت می کنند . وبرخی دیگر از دوستان به دلیل سیفون 100% وجود آن را ضروری نمی دانند.

5- فرض کنیم که قبل از اضافه نمودن متیلن بلو فیلتر اسفنجی رنگ روشن به منظور جلوگیری از تلف شدن باکتری به یک تانک بدون ماهی انتقال یافته است و جریان هوا نیز به آن متصل شده است، حال بعد از سیفون 100% تانک دوباره همین فیلتر به تانک مولد بازگردانده می شود، آیا این موضوع می تواند باعث آلوده شدن لارو های تازه تفریخ شده شود؟ زیرا که فیلتر اسفنجی توسط متیلن بلو ضد عفونی نشده است.

با نهایت تشکر و احترام
    سلام
    1- قاعدتا بلو متیلن اضافه شده به آب تا زمان هچ شدن تخم ها باید در آب باقی بمونه ولی دیدم کسایی رو که آب تانک رو موقع وجود تخم ها باز هم روزانه سیفون می کنند و به ازای آب سیفون شده دوباره بلومتیلن اضافه می کنن . من به شخصه هیچ موقع این کارو نکردم و مشکلی هم پیش نمیومد .

نکته : زمانی که مولد ها شروع به تمیز کردن محل تخم ریزی می کردند و لوله تخمیشون شروع به بیرون اومدن می کرد آب رو تا 90% سیفون می کردم.

2- در صورت خیس بودن تخم ها مشکلی پیش نمیاد ولی بهترین کار اینه که مقداری از آب تانک رو داخل سطلی بریزید و دوک حامل تخم ها رو درون اون قرار بدید

3- زمانی که لارو ها شروع به شنای آزاد نکردند نیازی به سیفون 100 % نیست. زمانی که لارو ها شروع به شنای آزاد کردند می تونید این روش رو بکار ببرید. مشکلی پیش نمیاد

4- سیکل ازت در تانک مولدین بدلیل استفاده از بلومتیلن و نیاز مبرم به سیفون های نزدیک به هم معنایی نداره

5- این کارو نکنید چون به احتمال زیاد آلودگی و بیماری های احتمالی رو به تانک لارو ها و مولدین وارد می کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی اسکار
    شماره عضویت
    15658
    نقل قول نوشته اصلی توسط moh@mm@d reza نمایش پست ها
    سلام
    1- قاعدتا بلو متیلن اضافه شده به آب تا زمان هچ شدن تخم ها باید در آب باقی بمونه ولی دیدم کسایی رو که آب تانک رو موقع وجود تخم ها باز هم روزانه سیفون می کنند و به ازای آب سیفون شده دوباره بلومتیلن اضافه می کنن . من به شخصه هیچ موقع این کارو نکردم و مشکلی هم پیش نمیومد .

نکته : زمانی که مولد ها شروع به تمیز کردن محل تخم ریزی می کردند و لوله تخمیشون شروع به بیرون اومدن می کرد آب رو تا 90% سیفون می کردم.

2- در صورت خیس بودن تخم ها مشکلی پیش نمیاد ولی بهترین کار اینه که مقداری از آب تانک رو داخل سطلی بریزید و دوک حامل تخم ها رو درون اون قرار بدید

3- زمانی که لارو ها شروع به شنای آزاد نکردند نیازی به سیفون 100 % نیست. زمانی که لارو ها شروع به شنای آزاد کردند می تونید این روش رو بکار ببرید. مشکلی پیش نمیاد

4- سیکل ازت در تانک مولدین بدلیل استفاده از بلومتیلن و نیاز مبرم به سیفون های نزدیک به هم معنایی نداره

5- این کارو نکنید چون به احتمال زیاد آلودگی و بیماری های احتمالی رو به تانک لارو ها و مولدین وارد می کنید
    سلام دوست خوبم، ممنون که جواب دادی، لطف کردی آقا محمدرضا

باز از پاسخ شما چن تا سوال برام پیش اومد که به شرح زیر حضور محترمتون عرض می کنم

1- اگه تو این چن روزه که تخم ها می خوان تفریخ شن، مولدا مسموم نمیشن از متیلن بلوی آب؟

2- بلافاصله بعد از تفریخ تخم ها یعنی وقتی که لاروها به دوک تخم ریزی هنوز چسبیده هستن باید آب رو سیفون کنیم و آب تازه وارد تانک کنیم؟ و دیگه متیلن بلو اضافه نکنیم؟

3- اگه برای جلوگیری از خشک شدن تخم ها دوک رو ورداریم و تو آب تانک تو یه ظرف دیگه بزاریم و بعد از پر نمودن تان مولدین با آب متیلن بلو دار دوباره دوک رو به تانک مولدین برگردونیم، مولدا قهر نمی کنن؟

4- شما فرمودین که قبل از تخم گذاری یعنی وقتی که مولدا لوله تخم ریزیشون می یاد بیرون یه سیفون 90% درصد انجام میدین. تو یکی از فیلم های همین سایت دیدم که تو مازی چجوری تانک رو سیفون می کنن. تو این شرایط ماهی می خوابه ته تانک، ایا مولد ها اگه بخوابن ته تانک براشون استرس نمی یاره، و ماهی ها فکر نمی کنن که نباس تخم بریزن؟ نظرتون استفاده از سه بار سیفون 35% به جای یه بار سیفون 100% چیه؟ منظور قبل از تخمگذاری و به هنگام بیرون اومدن وله تخم ریزی هست.

با نهایت احترام و تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    سلام دوست خوبم، ممنون که جواب دادی، لطف کردی آقا محمدرضا

باز از پاسخ شما چن تا سوال برام پیش اومد که به شرح زیر حضور محترمتون عرض می کنم

1- اگه تو این چن روزه که تخم ها می خوان تفریخ شن، مولدا مسموم نمیشن از متیلن بلوی آب؟

2- بلافاصله بعد از تفریخ تخم ها یعنی وقتی که لاروها به دوک تخم ریزی هنوز چسبیده هستن باید آب رو سیفون کنیم و آب تازه وارد تانک کنیم؟ و دیگه متیلن بلو اضافه نکنیم؟

3- اگه برای جلوگیری از خشک شدن تخم ها دوک رو ورداریم و تو آب تانک تو یه ظرف دیگه بزاریم و بعد از پر نمودن تان مولدین با آب متیلن بلو دار دوباره دوک رو به تانک مولدین برگردونیم، مولدا قهر نمی کنن؟

4- شما فرمودین که قبل از تخم گذاری یعنی وقتی که مولدا لوله تخم ریزیشون می یاد بیرون یه سیفون 90% درصد انجام میدین. تو یکی از فیلم های همین سایت دیدم که تو مازی چجوری تانک رو سیفون می کنن. تو این شرایط ماهی می خوابه ته تانک، ایا مولد ها اگه بخوابن ته تانک براشون استرس نمی یاره، و ماهی ها فکر نمی کنن که نباس تخم بریزن؟ نظرتون استفاده از سه بار سیفون 35% به جای یه بار سیفون 100% چیه؟ منظور قبل از تخمگذاری و به هنگام بیرون اومدن وله تخم ریزی هست.

با نهایت احترام و تشکر
    سلام عزیزم . من فقط تجربه خودمو گفتم و نظر اساتید گرامی به نگفته های من ارجح تر هست .

1- خیر

2- حالا بلافاصله هم نه چون بیشتر مواقع فاصله هچ شدن اولین تخم تا اخریش 24 ساعته و بعضی مواقع بیشتر . وقتی مطمئن شدی تمامی تخم های سالم هچ شدن می تونی آب رو سیفون کنی

3- از خیر سیفون کردن آب تو اون زمان بگذر چون نیازی نیست و فقط زحمت الکیه . خیر قهر نمی کنن بشرطی که کار سریع انجام بشه

4 - استرس که میاره ولی خیلی زود با وجود آب تازه ماهی ها عادت می کنند و رفع می شه. من تا حالا اونجوری سیفون نکردم ولی فکر نمی کنم فرقی بکنه و خب برا خودش یه روشیه و مشکلی پیش نخواهد اومد .

تکثیر دیسکس درسته که نیاز به یک سری شرایط داره ولی نباید جوری بهش حساس بشید که این شرایط مورد نیاز سخت جلوه کنه . بهترین کار اینه که تجربش کنید و روش هایی که دوستان بر اساس تجربیاتشون مطرح می کنند که تو سایت زیاد هم هست رو امتحان کنید و از انجام اونا لذت ببرید . به قول معروف هرچی حریف قدر تر مبارزه شیرین تر .

موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12413
    یه سوالی داشتم دوستان
    میخواستم ببین تعداد دیسکس تو یه تانک با سیفون کردن آب رابطه داره ؟؟
    مثلا تو به تانک 300 لیتری با 4 عدد دیسکس همون مقدار سیفون تو هفته رو باید انجام بدیم که تو یه تانک 300 لیتری با 10 عدد دیسکس ؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    12657
    نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza_alavi نمایش پست ها
    یه سوالی داشتم دوستان
    میخواستم ببین تعداد دیسکس تو یه تانک با سیفون کردن آب رابطه داره ؟؟
    مثلا تو به تانک 300 لیتری با 4 عدد دیسکس همون مقدار سیفون تو هفته رو باید انجام بدیم که تو یه تانک 300 لیتری با 10 عدد دیسکس ؟؟
    سلام

خب مسلما آب یک تانک 300 لیتری با 4 عدد دیسکس دیرتر نیاز به سیفون داره تا تانک 300 لیتری با 10 عدد دیسکس ولی یک اصل دیگه هم هست اونم اینه که هر چه آب محل نگهداری دیسکس مناسب تر باشه در رشد و سلامت دیسکس اثر بسزایی می ذاره که اونم با سیفون های زود به زود امکان پذیره .
    مطالعه ی این تاپیکها هم خالی از لطف نیست

دلیل لزوم تعویض مکرر آب تانک دیسکس

روش های کم کردن درصد تعویض آب دیسکس

موفق باشی

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    15721
    سلام دوستان و اساتید محترم
    من ۶ عدد دیسکس دیروز از یه سالن تکثیر تو تبریز خریداری کردم و تو اکواریومم که ۱۵ روز پر اب و از تسویه سمپ استفاده میکنم انداختم و مشکلم استرس شدید دیسکس هامه در حالی که نیتریت نیترات اب هم صفره لطفا راهنماییم کنید

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid363 نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید محترم
    من ۶ عدد دیسکس دیروز از یه سالن تکثیر تو تبریز خریداری کردم و تو اکواریومم که ۱۵ روز پر اب و از تسویه سمپ استفاده میکنم انداختم و مشکلم استرس شدید دیسکس هامه در حالی که نیتریت نیترات اب هم صفره لطفا راهنماییم کنید

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk
    سلام :
    این استرس طبیعی هست تا چند روز چراغ رو روشن نکنیدتا با شرایط آکواریوم آشنا شونداز حرکتهای ناگهانی جلوی تانک پرهیز کنید و در صورت امکان از اتویتول جی بی ال ویا فیشتامین سرا استفاده نمایید
    ویرایش توسط B@B@K : 14th April 2014 در ساعت 11:08 PM

صفحه 234 از 412 نخستنخست ... 134184215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253284334 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)