کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12671
    سلام یه سوال داشتم وقتی دیسکس پلیگ میگیره رو اشتها ماهی تاثیر میزاره ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط shayan123 نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم وقتی دیسکس پلیگ میگیره رو اشتها ماهی تاثیر میزاره ؟
    سلام :
    بله تاثیر بسیاری داره و در دوران پلیگ فقط باید در حدی تغذیه شوند که مقداری کمی غذا بهشون برسه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    با سلام و تبریک سال نو به همه اساتید
    دوستان دوتا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید
    چطور میتونم این دونه ها ریز مشکی رو ازبین ببرم انگار روز به روز بیشتر میشن اصلا هم استرس ندارن هفته ای یکی دوبار سیفون 50 درصد دارن ولی هیچ تغیری نکردن حتی دیسکسی که یک ماهی میشه انداختم پیششون که هیچی از این دونه ها نداشت داره میگیره کم کم از یکی از مغازه دار ها پرسیدم گفت باید یکم آبت اسیدی باشه و بهم محلول دیسکو سیف پروو بیوتیک ویتا دیسکوس را معرفی کرد که باید توی آب که هنگام سیفون کردن میریزم توی اون بریزم و کم کم خوب میشن ولی من گفتم قبل از خرید نظر اساتید را بپرسم بعدا خریداری بکنم این عکس یکی از دیسکس هام که بد جوری گرفتار این دونه ها شده

ی سوال دیگه به نظرتون این چیزا چیه که روز سفال توی تانک زده قبلا روی برگ های پیر شده کیریپتونم بود که برگ ها را کندم انخداختم اون طرف ولی الان روی این سفال زده !! مثل قارچ هست خطرناک نباشه واسه ماهیاممم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    13829
    سلام
    سال نو مبارک...
    - - - -
    چند روزی است که متوجه شدم دوتا از دیسکس ها جفت خوردن و ماهی ماده میخواد تخم ریزی کنه (من تجربه تکثیر دیسکس ندارم اما چون رفتارها مشابه آنجل در هنگام تخم ریزی بود حدس میزنم دنبال فضای مناسب هستن. مواردی مثل تمیز کردن شیشه، بیرون آمدگی لوله تخم گذاری، شنا در طول آکواریوم بر روی شیشه و لرزش و ایجاد قلمرو در تانک و...) با توجه به اینکه قطعا این اولین تخم گذاری ماهی است (چون خودم بزرگشون کردم) لازم هست من شرایط خاصی رو مهیا کنم!؟
    مباحث مربوط به تکثیر و تخم گذاری رو در فروم خوندم اما به نظرم اومد برای جدا کردن ماهی و ایجاد تانک مولد کمی زوده و هنوز نمیدونم این جفت جوان آیا آمادگی تکثیر دارند یا خیر اما نمیخوام ماهی هم آسیبی ببینه. اگر ضرورتی داره از الان جدا بشن یا مثلا دوک بذارم یا هر کار دیگه ای لطفا راهنمایی کنید.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    با سلام و تبریک سال نو به همه اساتید
    دوستان دوتا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید
    چطور میتونم این دونه ها ریز مشکی رو ازبین ببرم انگار روز به روز بیشتر میشن اصلا هم استرس ندارن هفته ای یکی دوبار سیفون 50 درصد دارن ولی هیچ تغیری نکردن حتی دیسکسی که یک ماهی میشه انداختم پیششون که هیچی از این دونه ها نداشت داره میگیره کم کم از یکی از مغازه دار ها پرسیدم گفت باید یکم آبت اسیدی باشه و بهم محلول دیسکو سیف پروو بیوتیک ویتا دیسکوس را معرفی کرد که باید توی آب که هنگام سیفون کردن میریزم توی اون بریزم و کم کم خوب میشن ولی من گفتم قبل از خرید نظر اساتید را بپرسم بعدا خریداری بکنم این عکس یکی از دیسکس هام که بد جوری گرفتار این دونه ها شده

ی سوال دیگه به نظرتون این چیزا چیه که روز سفال توی تانک زده قبلا روی برگ های پیر شده کیریپتونم بود که برگ ها را کندم انخداختم اون طرف ولی الان روی این سفال زده !! مثل قارچ هست خطرناک نباشه واسه ماهیاممم

سلام :
    همانطور که بارها در این مورد بحث شده است عواملی نظیر ژنتیک و سختی آب و گذروندن دوران سخت بیماری و همچنین یکی از دوستان قبلا اعلام کردند محیط اگر روشنتر باشه منظور اگر دور تانک و پس زمینه به رنگ سفید باشد این نقاط کمتر خواهد شد در مورد اون نقاط روی سفال جلبک میباشد
    ویرایش توسط B@B@K : 3rd April 2014 در ساعت 11:10 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    همانطور که بارها در این مورد بحث شده است عواملی نظیر ژنتیک و سختی آب و گذروندن دوران سخت بیماری و همچنین یکی از دوستان قبلا اعلام کردند محیط اگر روشنتر باشه منظور اگر دور تانک و پس زمینه به رنگ سفید باشد این نقاط کمتر خواهد شد در مورد اون نقاط روی سفال جلبک میباشد
    بله من ی سری قبل هم سوال کردم گفتین شاید مال ژنتیک باشه ولی بعد که ی دیسکس دیگه که کاملا سفید هست وارد کردم اون هم شروع به دونه زدن کرده من آب سیفون را از دستگاه تصفیه خاندگی که روی 120 ppm هست میگیره این سختی واسه دیسکس خوبه یا باید کمتر باشه ؟؟ چطور این سختی را میشه کمتر کرد ؟؟
    میشه مال اسدی نبود آب باشه ی نفر که تو کار دیسکس بود گفت مال اسیدی نبودن آّب هست منم شک کردم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    بله من ی سری قبل هم سوال کردم گفتین شاید مال ژنتیک باشه ولی بعد که ی دیسکس دیگه که کاملا سفید هست وارد کردم اون هم شروع به دونه زدن کرده من آب سیفون را از دستگاه تصفیه خاندگی که روی 120 ppm هست میگیره این سختی واسه دیسکس خوبه یا باید کمتر باشه ؟؟ چطور این سختی را میشه کمتر کرد ؟؟
    میشه مال اسدی نبود آب باشه ی نفر که تو کار دیسکس بود گفت مال اسیدی نبودن آّب هست منم شک کردم
    سلام:
    به نظر من مناسب هست
    برای تکثیر سختی را پایین میاورند که فکر نکنم شما بخواهید تکثیر کنید دستگاه شما از این 6 مرحله ایها هست که میتونید سختی را کمتر کنید ولی لزومی نداره در ضمن استرس هم میتونه باعث این نقاط بشه الان پی اچ منطقه ما 8-8.5 هست و من مشکلی ندارم جای شما باشم پی اچ آب رو دستکاری نمیکنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    بابک جان کامل راهنماییتون کردن . فکر کنم علاوه برگرید ماهی که خیلی تاثیر داره رنگ پشت زمینه هم خیلی تاثیر داره . پشت زمینه رو سفید کنید به احتمال زیاد خیلی از این لکه ها از بین خواهند رفت.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام:
    به نظر من مناسب هست
    برای تکثیر سختی را پایین میاورند که فکر نکنم شما بخواهید تکثیر کنید دستگاه شما از این 6 مرحله ایها هست که میتونید سختی را کمتر کنید ولی لزومی نداره در ضمن استرس هم میتونه باعث این نقاط بشه الان پی اچ منطقه ما 8-8.5 هست و من مشکلی ندارم جای شما باشم پی اچ آب رو دستکاری نمیکنم
    واسه تکثیر نه کی حوصله داره منم ی سری دادم ازمایش دیدم روی 8.2 هست نمیدونم والا استرس هم ندارن خیلی راحت میان جلو شیشه غذا میخورن نه فراری نه چیزی نمیدونم چی شده !!!
    آقا بابک شما درباره این محلول
    دیسکو سیف پروو بیوتیک ویتا دیسکوس چیزی شنیدین یا استفاده کردین این که دیسکس داشت گفت برو از اینا بخر به آب سیفونت بزن کم کم کمتر میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    بابک جان کامل راهنماییتون کردن . فکر کنم علاوه برگرید ماهی که خیلی تاثیر داره رنگ پشت زمینه هم خیلی تاثیر داره . پشت زمینه رو سفید کنید به احتمال زیاد خیلی از این لکه ها از بین خواهند رفت.
    شاید چون از وقتی این برچسب را زدم انگار بیشتر شده ی امتحانی میکنم ممنون

صفحه 231 از 412 نخستنخست ... 131181212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250281331 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)