صفحه 23 از 412 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414273123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 4120
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به همه دوستان خوبم

از اونجایی که تا آوردن 4 تا دیسکس 2 اینچی در تانک قرنطینه 65 لیتری که برای این کار تدارک دیدم فقط 4 روز دیگه مونده و این اولین بار هستش که بعد از مطالعات زیاد در این زمینه میخوام از همین پله اول تمام

مراحل رو بصورت اصولی جلو برم از تمامی دوستان با تجربه میخوام که من رو در این ضمینه کمک کنند !

آب تانک قرنطینه رو کاملا آماده کردم فقط چند تا سوال دارم که ممنون میشم بهم بگین

1. میزان نمک استفاده شده در تانک قرنطینه چقدر باید باشه ؟ در ضمن این هم بگم که بعد از تانک قرنطینه در تانک اصلی نمیتونم نمک استفاده کنم بدلیل استفاده از گیاه های طبیعی !

2. مهمترین ویتامینی که باید در تانک قرنطینه استفاده کنم چی هستش و به چه میزان .....؟

3. مهمترین و بهترین غذایی که در زمان قرنطینه باید به دیسکس ها بدم چی هستش ؟

4. در تانک دیسکس ها که از گیاه های طبیعی هم استفاده خواهد شد احتیاجی به اکسیژن رسانی هستش یا خیر ؟

5. میزان سیفون تانک قرنطینه من با توجه به حجمش چقدر باید باشه ؟

6. برای تانک قرنطینه یا حتی تانک اصلی دیسکس احتیاجی به black water شرکت های معتبر مثل microblift یا brightwell هست یا .....؟

7. و سوال آخر من هم که خیلی مهم هستش اینه که بخاطر اینکه دیسکس ها وارداتی هستند یک سری از این دیسکس ها رو وقتی دقیق میشی روی سرشون سوراخ های خیلی ریزی هستش

و زمانی که این مشکل رو با فروشنده در میان گذاشتم گفت که از تغزیه بد هم این مشکل بوجود میاد ! تاکید کرد که هگزاتیما اگه اشتباه نکنم نیست ! حالا شما دوستان چه راهی رو برای بهبود این امر میکیند

ببخشید که زیاد سوال کردم

با تشکر

داود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریومی
    شماره عضویت
    8669
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    سلام دوستمون خیلی خوب تشخیص دادن که مشکل کجاس واقعا افرین داره
    اما چیزی که برای من عجیبه اینه که شما واسه تانکتون اکسیژن نزدین!!!!!!! میبینین که اطلاعات غلط چقدر ممکنه مشکل ساز بشه! هر موجود زنده ای به اکسیژن نیاز داره شما از خودتون نپرسیدی که ماهیام چجوری نفس بکشن؟
    اکسیژن دهی رو همین جور ادامه بده و اصلا قطعش نکن من یه اروانا سیلور 80 سانتیم رو به خاطر کمبود اکسیژن از دست دادم!!!!
    اما چیز دیگه ای که من تو عکس ها دیدم اینه که فکر میکنم از شن اب شور واسه تانک دیسکس هات استفاده کردی

اگه اینجوری فورا خارجش کن و با شن های معمولی اب شیرین جایگزین کن چون این شن مربوط به اکوسیستم ماهیان اب شوره و باعث قلیایی شدن اب میشه ولی دیسکس به اب اسیدی 6/8 نیاز داره
    شاد و خوشحال باشی

ممنون از راهنماییتون
    اتفاقا امروز کمی از اب رو بردم ازمایش پیش یکی از دوستام ازمایشی که انجام داد درجه قلیایی بین 7-8 بود که خودش میگفت بد نیست ولی بهترین درجه برای دیسکس 5-6 هست. سختی اب هم 444 بود البته اب تانکی که خودش برای دیکس هاش استفاده میکرد سختیش روی 500 بود حال به نظر اساتید با توجه به این آزمایش ایا لازم هست اقدامی در خصوص تعویض کلی اب یا تعویض ماسه انجام بدم ؟؟

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط tfarzadt نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    اتفاقا امروز کمی از اب رو بردم ازمایش پیش یکی از دوستام ازمایشی که انجام داد درجه قلیایی بین 7-8 بود که خودش میگفت بد نیست ولی بهترین درجه برای دیسکس 5-6 هست. سختی اب هم 444 بود البته اب تانکی که خودش برای دیکس هاش استفاده میکرد سختیش روی 500 بود حال به نظر اساتید با توجه به این آزمایش ایا لازم هست اقدامی در خصوص تعویض کلی اب یا تعویض ماسه انجام بدم ؟؟

ممنون
    پس حدس من درست بوده آب تانکت قلیایی شده!!!!
    ph8 برای دیسکس افتضاحه! ما با پی اچ 8/1 تا 8/4 دلقک ماهی اب شور نگه میداریم نه دیسکس!!!!!!!!!
    همیشه برای نگهداری هر موجود زنده ای ما باید اول شرایط محل زندگی اون رو در طبیعت بشناسیم و بر اساس این شناخت بتونیم یه اکوسیستم شبیه محل زندگی اون حیوون ایجاد کنیم
    حالا صرفا این که یه چیزی تانک رو زیبا میکنه ولی به خاطر اون توی اکوسیستم مشکل ایجاد میشه نباید استفاده بشه
    حتما ماسه ها رو عوض کن!!!!!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به همه دوستان خوبم

از اونجایی که تا آوردن 4 تا دیسکس 2 اینچی در تانک قرنطینه 65 لیتری که برای این کار تدارک دیدم فقط 4 روز دیگه مونده و این اولین بار هستش که بعد از مطالعات زیاد در این زمینه میخوام از همین پله اول تمام

مراحل رو بصورت اصولی جلو برم از تمامی دوستان با تجربه میخوام که من رو در این ضمینه کمک کنند !

1. میزان نمک استفاده شده در تانک قرنطینه چقدر باید باشه ؟ در ضمن این هم بگم که بعد از تانک قرنطینه در تانک اصلی نمیتونم نمک استفاده کنم بدلیل استفاده از گیاه های طبیعی !
    فکر میکنم یه قاشق چایخوری به ازای هر 25 لیتر باشه که البته از نمک بدون ید استفاده کن

2. مهمترین ویتامینی که باید در تانک قرنطینه استفاده کنم چی هستش و به چه میزان .....؟
    از ویتامین مخصوص ابزیان باید استفاده کنی که شرکت های مختلف محصول های مختلفی دارن یه نمونه اش اینه مال شرکت اشن فری

فکر نمیکنم غذای خاصی برای زمان قرنطینه وجود داشته باشه روزی 3 بار با همون مخلوط دل و یه غذای گرانولی خوب تغذیه اشون کن

4. در تانک دیسکس ها که از گیاه های طبیعی هم استفاده خواهد شد احتیاجی به اکسیژن رسانی هستش یا خیر ؟
    این مربوط میشه به اکسیژن دهی گیاه ها و تعداد ماهی ها اگه گیاه ها کم باشن و ماهی ها زیاد حتما اکسیژن لازمه مخصوصا شب ها که گیاه ها خودشون به اکسیژن نیاز دارن اگه تانکت سامپ داره اکسیژن دهی رو اونجا انجام بده که نمای تانکت هم به هم نخوره

از اونجایی که در تانک قرنطینه سیکل ازت معنا نداره شما نباید بزاری که امونیاک به حد سمی و خطرناکش برسه من جای شما بودم روزی یه بار 70% سیفون میکردم
    6. برای تانک قرنطینه یا حتی تانک اصلی دیسکس احتیاجی به black water شرکت های معتبر مثل microblift یا brightwell هست یا .....؟
    واسه تانک قرنطینه نیاز نیست چون ماهی ها به صورت موقتی اونجان ولی توی تانک اصلی میتونی از این محصولات استفاده کنی که من البته کنده رو ترجیح میدم چون باعث زیبا شدن تانک میشه و همون کارایی رو هم داره

7. و سوال آخر من هم که خیلی مهم هستش اینه که بخاطر اینکه دیسکس ها وارداتی هستند یک سری از این دیسکس ها رو وقتی دقیق میشی روی سرشون سوراخ های خیلی ریزی هستش
    و زمانی که این مشکل رو با فروشنده در میان گذاشتم گفت که از تغزیه بد هم این مشکل بوجود میاد ! تاکید کرد که هگزاتیما اگه اشتباه نکنم نیست ! حالا شما دوستان چه راهی رو برای بهبود این امر میکیند
    هگزومیتا به جز سوراخ سر نشونه های دیگه ای هم مثل متفوع بیرنگ و ... داره سوراخ های خیلی ریز نمیتونه به تنهایی نشونه هگذومیتا باشه سوراخ های این بیماری بزرگه و کاملا معلومه (منم دیدم یه سری سوراخ های خیلی ریزه که بیشتر دیسکس ها دارن فکر نمیکنم چیز خاصی باشه)

ببخشید که زیاد سوال کردم

با تشکر

داود
    با قرمز جواب سوال ها رو دادم
    شاد و خوشحال باشی

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به همه دوستان خوبم

ببخشید که زیاد سوال کردم

با تشکر

داود

سلام داوود جان ..

ضمن تشکر از جناب اخوانی عزیز و توضیحات خوبشون من هم چند نکته یاد آور میشم ..

دیسکس ماهی حساسی هست و هر گونه شوک و استرسی موجبات بیماری رو براش فراهم میکنه .. اکسیژن رو نمیتونی با گیاهانت براشون تامین کنی داوود جان ..

ضمن اینکه co2 رو هم نباید قطع و وصل کنی هنگام خاموشی چون دیسکس بدجوری بهش واکنش نشون میده ..

ویتامین هم میتونی از اتویتول شرکت جی بی ال یا فیشتامین شرکت سرا استفاده کنید که اولی جزو بهترینهاست ..

اگه از بلک واتر یا هر کاندشینر دیگه ای که باعث تیره شدن رنگ آب بشه ظلم بزرگی در حق گیاهانت کردی..

غذا هم تنوع زیاده اما هیکاری و جی بی ال عالی هستند..

به نظر من اون فروشنده باز هم از اون سخنرانی های جالب همه فروشنده ها رو کرده.. قطعا بیماری دارند.. اما سوراخ در سر درمان راحتی داره..

نکته آخر سخت ترین کارت تامین اکسیژن و ثبات ph هست که واقعا سخته..

امیدوارم موفق باشی ..

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    این شن ها دیسکس رو نابود میکنه.........

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    سلام
    دوستان چندتا روش واسه پایین آوردن ph اگه بدین
    ممنون میشم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط esfand23 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان چندتا روش واسه پایین آوردن ph اگه بدین
    ممنون میشم.
    سلام

اگر برای تکثیر میخواید پی اچ رو پایین بیارید توجیه داره در غیر این صورت پیشنهاد نمیکنم این کارو بکنید

1.استفاده از دستگاه R.O
    2.استفاده از محصولات تجاری مثلا Tetra PH Minus یا Sera PH minus
    3.استفاده از اسید فسفریک یا اسید هیومیک(باید قبلش KH رو به اندازه مورد نظر برسونید)
    4.استفاده از سوپیر پیت و پیت موس که تو بازار با نام های Torph و Super Peat وجود داره

موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین و شور
    شماره عضویت
    6304
    ممنون واسه تکثیر نمیخوام
    ph تانک فک میکنم که بالا باشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط esfand23 نمایش پست ها
    ممنون واسه تکثیر نمیخوام
    ph تانک فک میکنم که بالا باشه
    سلام . پس اگر هدفتون رسیدن به دیسکس های خوب و با ناط هست به جای دستکاری فاکتورهای آب سیفون بیشتر داشته باشید . آب اکثر نقاط ایران برای پرورش دیسکس مناسب هست . نمی دونم کدام بخش این فروم یا فرومهای دیگر ترغیب می کنه دوستان ph آب رو پایین بیارند !!

صفحه 23 از 412 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414273123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)