کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    کاش تعداد دیسکسهارو از 5به بالا خریداری میکردید هر چه تعدادشون بیشتر باشه بهتر هست البته با توجه به ابعاد و حجم تانک
    حق باشماست، منتها خواستم 30 لیتر برای هر دیسکس رعایت بشه و البته گرون هم نشه!

بابک جان
    نمک، چند گرم در لیتر باید باشه و به مدت چند روز استفاده بشه؟
    یک روز در میان، 20 لیتر آب رو از 120 لیتر سیفون کنم برای کم شدن هورمون ضد رشد، مناسبه؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    حق باشماست، منتها خواستم 30 لیتر برای هر دیسکس رعایت بشه و البته گرون هم نشه!

بابک جان
    نمک، چند گرم در لیتر باید باشه و به مدت چند روز استفاده بشه؟
    یک روز در میان، 20 لیتر آب رو از 120 لیتر سیفون کنم برای کم شدن هورمون ضد رشد، مناسبه؟
    در کل نیازی به نمک نیست ولی معمولا یک قاشق در 20لیتر میزنند بطور تقریبی 16 گرم در بیست لیتر (تقریبی) دوز کم نمک در تانک دیسکس مشکلی ایجاد نمیکنه ولی در صورت لزوم استفاده میشه برای خارج کردن هورمون ضد رشد بیش از این مقدار نیاز هست ولی خب اینها همه به سیستم فیلتراسیون و تعداد ماهی و میزان غذادهی و......داره برای همین عرض میکنم دوستانی که به سایت تشریف میارند اگر اول کل تاپیک و بخشهای دیسکس را یک مطالعه کامل داشته باشند باور کنید خیلی از سئوالات جوابشون داده شده است

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15273
    با سلام خدمت اساتید محترم ... میخواستم ببینم اگه دیسکسی که بیمار نباشه را یه 3 -4 هفته ای ببریش داخل دارو (مترونیدازول و سیپرو ) چه اثراتی میتونه روی این ماهی بیچاره داشته باشه ؟ من دوستم یکی از این دیسکساش را بیخود گیر داده بود بهش و میگفت انگل روده ای گرفته در صورتی که اصلا چنین نبود و حالا هم خداروشکر این ماهی هنوز زنده است و حالش خوبه یه 2 روزیه که دیگه داخل دارو نیست ولی هنوز غذا نمیخوره و کنار بقیه دیسکسهاست . اساتید لطف کنند نظرشون را در این مورد بگند ؟ با تشکر

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Moh3n M2 نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم ... میخواستم ببینم اگه دیسکسی که بیمار نباشه را یه 3 -4 هفته ای ببریش داخل دارو (مترونیدازول و سیپرو ) چه اثراتی میتونه روی این ماهی بیچاره داشته باشه ؟ من دوستم یکی از این دیسکساش را بیخود گیر داده بود بهش و میگفت انگل روده ای گرفته در صورتی که اصلا چنین نبود و حالا هم خداروشکر این ماهی هنوز زنده است و حالش خوبه یه 2 روزیه که دیگه داخل دارو نیست ولی هنوز غذا نمیخوره و کنار بقیه دیسکسهاست . اساتید لطف کنند نظرشون را در این مورد بگند ؟ با تشکر
    سلام

مهم ترین نتیجه این کار ضعیف شدن ماهی و مستعد شدن ابتلا به انواع بیماریها میباشد. دستگاه گوارش و دستگاه تنفسی از اصلی ترین قسمتهای بدن ماهی هستند که بیشترین آسیب را خواهند دید. اگر به موقع و در وقت مناسب به داد این ماهی برسید ، استفاده از آب با کیفیت به همراه تقویت ماهی با انواع ویتامینهای مخصوص و غذاهای مقوی تا حدی میتواند این ضعف را جبران کند .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    سلام.نور دهی تانک دیسکس من مخلوطی ملایمی از نور صورتی و سفید است.چند ساعت در روز باید چراغهای تانک روشن باشه؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezao نمایش پست ها
    سلام.نور دهی تانک دیسکس من مخلوطی ملایمی از نور صورتی و سفید است.چند ساعت در روز باید چراغهای تانک روشن باشه؟
    سلام

بین 8 تا 10 ساعت.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    15222
    با سلام خدمت استاتید گرامی
    دو تا سوال دارم
    در حال حاضر 8 تا دیسکس از بلو دایموند دارم که رنگشون رو نمی دونم چه جوری و با چه ترکیب غذایی تقویت کنم چون رنگشون آب هست لطفا در این زمینه راهنمایی کنید
    تترا بیتس و ترکیب دل گوسفند به همراه اسپیرولینا و استازانتین و فلفل دلمه و میگو و سیر و تترا بیتس بهشون میدم
    نظرتون در باره رقم بندی ماهی دیسکس چیست ؟ به نظره من ماهیان بزرگتر در گله اجازه غذا خوردن به ماهیان کوچکتر رو نمی دن و در ضمن باعث استرس ماهی شده و همینطور که خودتون اطلاع دارید استرس در نهایت باعث عدم تغذیه و بیماری ماهیان می شود .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط رضا مصدقی نژاد نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاتید گرامی
    دو تا سوال دارم
    در حال حاضر 8 تا دیسکس از بلو دایموند دارم که رنگشون رو نمی دونم چه جوری و با چه ترکیب غذایی تقویت کنم چون رنگشون آب هست لطفا در این زمینه راهنمایی کنید
    تترا بیتس و ترکیب دل گوسفند به همراه اسپیرولینا و استازانتین و فلفل دلمه و میگو و سیر و تترا بیتس بهشون میدم
    نظرتون در باره رقم بندی ماهی دیسکس چیست ؟ به نظره من ماهیان بزرگتر در گله اجازه غذا خوردن به ماهیان کوچکتر رو نمی دن و در ضمن باعث استرس ماهی شده و همینطور که خودتون اطلاع دارید استرس در نهایت باعث عدم تغذیه و بیماری ماهیان می شود .
    سلام . مطمئنا باید طبقه بندی بشن . در مورد غذایی هم که می دید فوق العاده هست و مطمئنا نتیجه خوبی خواهید گرفت .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14722
    سلام .

دوستان 3 روز پیش من این دیسکس هارو گرفتم . ولی خیلی تو راه بودن . الانم انداختم تو تانک قرنطینه 100 لیتری . هر روز 40% آب رو سیفون میکنم. دما 30 درجه . نمک هم به آب زدم . روز اول که چنتاشون خوابیده بودن کف تانک . دیروز و امروز یه جا وایسادن چی بشه که از این ور تانک برن اونور تانک . خیلی هم میترسن اگه نزدیکشون بشم با سرعتی میرن اینورو اون ور که با چشم نمیشه دید . هیچ چیزیم تو تانک نذاشتم فقط بخاری و سنگ هوا و لوله فیلتر سطلی
    چقدر طول میکشه تا از این حالت خارج بشن ؟ چقدر طول میکشه تا غذا بخورن ؟ کاری هستش که بخواد انجام بدم ؟ 3 طرف تانک پوشیدس .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.SHI نمایش پست ها
    سلام .

دوستان 3 روز پیش من این دیسکس هارو گرفتم . ولی خیلی تو راه بودن . الانم انداختم تو تانک قرنطینه 100 لیتری . هر روز 40% آب رو سیفون میکنم. دما 30 درجه . نمک هم به آب زدم . روز اول که چنتاشون خوابیده بودن کف تانک . دیروز و امروز یه جا وایسادن چی بشه که از این ور تانک برن اونور تانک . خیلی هم میترسن اگه نزدیکشون بشم با سرعتی میرن اینورو اون ور که با چشم نمیشه دید . هیچ چیزیم تو تانک نذاشتم فقط بخاری و سنگ هوا و لوله فیلتر سطلی
    چقدر طول میکشه تا از این حالت خارج بشن ؟ چقدر طول میکشه تا غذا بخورن ؟ کاری هستش که بخواد انجام بدم ؟ 3 طرف تانک پوشیدس .

سلام . مبارکه دوست عزیز . هدف از قرنطینه این نیست که از دیدن دیسکس ها لذت ببریم و با آرمش بیان حرکت کنند و راحت باشند خصوصا در روزهای اول . هدف تنها شناخت مشکلات ماهی هست بر همین اساس انتظاری جز این رو نداشته باشید . به نظر میاد که بسیار در استرس هستند شما باید عواملش رو کم کنید تنها تحت کنترل داشته باشید اونم روزی یکی دو بار زیاد نزدیکشون نشید و نور رو مطلقا کم کنید به نظر نور بسیار زیاد هست . در آب جز آرامش بخشهایی چون آکوتن و یا گروه ویتامین ب چیز دیگری نزنید و استرس رو به حداقل برسونید . تا سه چهار روز می تونید آرامش رو در دیسکس ها مشاهده کنید ولی باز از شما خواهند ترسید .

صفحه 217 از 412 نخستنخست ... 117167198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236267317 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)