کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    دوست عزیز برای طی شدن سیکل ازت حتما باید ماهی درون تانک باشه تا این سیکل شروع بشه
    بعضی ها پیشنهاد مثلا ماهی زبرا میدهند برای طی شدن سیکل ازت ولی شما با تعدادی مشخص دیسکس هم میتوانید شروع کنید ولی سیفونهای مرتب و غذادهی کم و تست زدن را فراموش نکنید
    بابک عزیز من الان توی تانکم 10 تا تترا و 2 تا کوریدوروس دارم.میخوام با همینا تا طی شدن کامل چرخه ادامه بدم.چون میترسم دیسکس بخرم و همین اول تلفات بدم، اونوقت میخوره تو ذوقم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

بنده هدف خاصی رو دنبال نمیکنم....امیدوارم شما هم دنبال نکته خاصی نباشید

من در جواب دوستی که بین استفاده از برند معظم تترا آلمان و این ریور تیون مشکوک مردد بود ، شفاف سازی کردم . وقتی کسی در این انجمن سوالی میپرسه ، وظیفه من نوعی پاسخ دادن در کمال صداقت و به قصد راهنمایی است....

نوشته اصلی توسط hamidrezao
    سلام به دوستان.از بین محصولات River tune و Tetra کدوم رو برای راه اندازی تانک و نگهداری دیسکس بهتر میدونید.

قصدم نابود سازی هیچ شخص یا اشخاصی نیست و حتی نمیدونم این برند رو کی داره میفروشه . فقط آنجه که لازم بود در پاسخ به سوال دوسمتون اعلام کردم .
    اها.فکر کردم این محصول مشکلی داشته که پرسیدم هدف خاصی دارین یا نه.همین.پس خیلی هم خوب!
    اتفاقا خیلی هم خوب شد که شما به تفصیل این بحثو باز کردین و با اطمینان به یه جوابی همه رسیدیم.دست شما طلا

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکوس،مرغ و خروس،گیاهان زینتی
    شماره عضویت
    11344
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidrezao نمایش پست ها
    بابک عزیز من الان توی تانکم 10 تا تترا و 2 تا کوریدوروس دارم.میخوام با همینا تا طی شدن کامل چرخه ادامه بدم.چون میترسم دیسکس بخرم و همین اول تلفات بدم، اونوقت میخوره تو ذوقم
    با اجازه دوستان،
    حمیدرضای عزیز هدف از انداختن هر گونه ماهی برا طی شدن چرخه نیتروژن تامین امونیاک و نیتریت لازم برای باکتری های در گیر اون چرخست.حالا هر منبعی میتونه داشته باشه.حتی میتونی دستی اضافه کنید!اما ازونجایی که سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندند!....یه نفس بکشیم!...همون 2 تا کوریدوراسی که انداختین خیلی هم عالیه.من اگه جای شما بودم دیگه 10 تا تترانیون رو نمیداختم چون به هر حال هر چی ماهی کمتری باشه تو تانک محیط برای فعالیت دیسکوسا در اینده بهتره.البته نظر شخصیمه فقط
    ایشالا منتظر عکس دیسکوسات!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    اقا بابک همون طوری گفتم توی اون تایپ
    6 تا دیسکس 3.5 اینچی دارم و دوتا رد لاین و دوتا کوریدوراس و ی دونه دلقک
    حجم تانک هم 150 لیتر هستش و فعلا هفته ای 30 در صد سیفون دارم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    اقا بابک همون طوری گفتم توی اون تایپ
    6 تا دیسکس 3.5 اینچی دارم و دوتا رد لاین و دوتا کوریدوراس و ی دونه دلقک
    حجم تانک هم 150 لیتر هستش و فعلا هفته ای 30 در صد سیفون دارم
    سلام من جای شما باشم 1روز در میان 50درصد سیفون انجام میدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14947
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام من جای شما باشم 1روز در میان 50درصد سیفون انجام میدم
    ی سوال من توی تایپ ها مختلف دیدم که میگن هرچی زمان طولانی تر بشه توی تانک دیسکس میزان سیفون کردن هم به مراتب باید کمتر بشه نظر شما چی هست؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای آکواریومی
    شماره عضویت
    15272
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman sourani نمایش پست ها
    با اجازه دوستان،
    حمیدرضای عزیز هدف از انداختن هر گونه ماهی برا طی شدن چرخه نیتروژن تامین امونیاک و نیتریت لازم برای باکتری های در گیر اون چرخست.حالا هر منبعی میتونه داشته باشه.حتی میتونی دستی اضافه کنید!اما ازونجایی که سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندند!....یه نفس بکشیم!...همون 2 تا کوریدوراسی که انداختین خیلی هم عالیه.من اگه جای شما بودم دیگه 10 تا تترانیون رو نمیداختم چون به هر حال هر چی ماهی کمتری باشه تو تانک محیط برای فعالیت دیسکوسا در اینده بهتره.البته نظر شخصیمه فقط
    ایشالا منتظر عکس دیسکوسات!
    ممنون از رهنمودهای شما دوستان.من به علت تازه کار بودن خیلی از اطلاعاتم بابت نگهداری دیسکس رو از این سایت یاد گرفتم.امیدوارم بتونم دیسکسای خوبی پرورش بدم تا بشه عکساشونو بذارم توسایت.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_sh نمایش پست ها
    ی سوال من توی تایپ ها مختلف دیدم که میگن هرچی زمان طولانی تر بشه توی تانک دیسکس میزان سیفون کردن هم به مراتب باید کمتر بشه نظر شما چی هست؟؟؟
    سلام :
    ببینید منظور از سیفون کردن یعنی میزان نیترات و هورمون ضد رشد را در تانک کم کنیم و همچنین اگر تانک سیکل نشده است میزان آمونیاک و نیتریت را کم کنیم همچنین وقتی ما سیفون میکنیم سایر پارامترهای آب را هم به حد نرمال میرسانیم ولی فرض کنید یک تانک دو ماه سیفون نشه و یکدفعه کلی آب تانک را سیفون کنیم این میتونه مشکل ساز باشه چون در آن واحد شاهد تغییرات زیادی از نظر کیفیت آب خواهیم بودخصوصا اگر شرایط هر دوتا اب کاملا با هم متفاوت باشند در تانکهایی که بمدت زیادی سیفون انجام نگرفته میزان سیفون باید کم کم افزایش پیدا کنه
    ویرایش توسط B@B@K : 12th February 2014 در ساعت 03:51 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    بابک جان فرض کن 116 لیتر آب و 3 یا 4 تا دیسکس داشته باشیم.
    در حال عادی ، چه برای دیسکسی که تازه خریداری شده و یا دیسکسی که مدتهاست توی تانکه، چه میزان سیفون در هفته یا روزانه نیازه ؟ من هفته ای 20 لیتر آب رو سیفون میکنم.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط astalavista نمایش پست ها
    بابک جان فرض کن 116 لیتر آب و 3 یا 4 تا دیسکس داشته باشیم.
    در حال عادی ، چه برای دیسکسی که تازه خریداری شده و یا دیسکسی که مدتهاست توی تانکه، چه میزان سیفون در هفته یا روزانه نیازه ؟ من هفته ای 20 لیتر آب رو سیفون میکنم.
    سلام:
    ببینید سیفون کردن یک امر نسبی هست و به موارد زیادی بستگی داره مثلا وقتی قرار هست تعداد زیادی دیسکس سایز شوند و غذا دهی زیاد هست خب باید هر روز بستگی به امکانات حتی تو بعضی فارمها تا 4بار 100درصد سیفون دارند ما برای این سیفون انجام میدهیم شرایط خوبی برای ماهی فراهم کنیم هفته ای 20% بسیار کم میباشد
    بعضی بعد از هر وعده غذایی سیفونهای 20درصدی دارند بعضی یک روز درمیان 50% سیفون دارند .در نتیجه تعداد ماهی و دفعات غذایی میزان دپوی آب و......تاثیر دارد در میزان سیفون
    ویرایش توسط B@B@K : 12th February 2014 در ساعت 04:35 PM

صفحه 207 از 412 نخستنخست ... 107157188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226257307 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)