کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    عزیز نمای کلی که تو امضام هست ولی چون زیاد جالب نیست دوباره نمیزارم

در مورد اولی که تو پست قبلی گفتم 6 روزه اضافش کردم اول میخورد تقریبا 3تا4 روزه که دیگه نمیخوره البته یک دیسکس دیگه هم دارم که حدود 2 ماهه که غذا نمیخوره الان لاغر شده و باله های دم و باله های بالاش ریخته که تو این سایت چند بار گفتم جوابی ندیدم

2- ظرفیت تانک 120 در 65 در 30 ابعادش هست ماهی ها هم 6تا کریدراس 7تا دیسکس تقریبا 8 سانتی یکم گلدفیش داشتم که فروختم ولی یکمش رو باید پسر عمم بیاد ببره که نمیاد نمیدونم چرا

3-سیفونم هم روز در میون 30 درصد تا40 درصد البته اخر هفته ها یا هر 10 روز حدود 50 درصد تا 60 درصد سیفون دارم چون دل میدم خیلی ابم کثیف میشه باید سیفون زیاد کنم

4-دماشم الان 29.8 هست ولی بین 29 تا 31 هست

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    عزیز نمای کلی که تو امضام هست ولی چون زیاد جالب نیست دوباره نمیزارم

در مورد اولی که تو پست قبلی گفتم 6 روزه اضافش کردم اول میخورد تقریبا 3تا4 روزه که دیگه نمیخوره البته یک دیسکس دیگه هم دارم که حدود 2 ماهه که غذا نمیخوره الان لاغر شده و باله های دم و باله های بالاش ریخته که تو این سایت چند بار گفتم جوابی ندیدم

2- ظرفیت تانک 120 در 65 در 30 ابعادش هست ماهی ها هم 6تا کریدراس 7تا دیسکس تقریبا 8 سانتی یکم گلدفیش داشتم که فروختم ولی یکمش رو باید پسر عمم بیاد ببره که نمیاد نمیدونم چرا

3-سیفونم هم روز در میون 30 درصد تا40 درصد البته اخر هفته ها یا هر 10 روز حدود 50 درصد تا 60 درصد سیفون دارم چون دل میدم خیلی ابم کثیف میشه باید سیفون زیاد کنم

4-دماشم الان 29.8 هست ولی بین 29 تا 31 هست

سلام:
    یکی از بزرگترین ایراد دوستامون عدم قرار دادن عکس از ماهیاشون هست.همینجوری و خیلی دوستان از روی تجربه شخصی و عملی (بدلیل عدم وجود آزمایشگاه و مشکلات عدم دسترسی به مراکز درمانی آبزیان و ....) سعی می کنند تشخیص بیماری بدهند.نمیدونم عدم عکس گذاشتن شما چیه،عکس باید لحظه ای باشه نه مال مثلا یک ماه یا یک هفته پیش ، ضمن اینکه آدرس امضاتون لینک صفحی شخصی شماست نه عکسهای تانکتون

دیسکسی که دوماه غذا نخورده احتمال خوب شدن و رشد مناسبش بسیار کاهش یافته این دیسکس رو به تانک قرنطینه منتقل کنید.ضمن اینکه دیسکسی رو که هم جدید به تانک اضافه کردید از نظر استایل و رشد شرایط خوبی نداره

می تونید هر دو دیسکس رو به تانک قرنطینه منتقل کنید :
    -روز اول به ازای هر 20 لیتر 1 قاشق چایخوری سولفات منیزیم به تانک اضافه کنید-دمای تانک 32 الی 33
    -روز دوم کل آب تانک قرنطینه سیفون وجایگزین آن آب کارزدایی شده و همدما شده
    استفاده از 1 میلی لیتر داروی سرافلاجلول در 40 لیتر
    -البته این بخش دلخواه است که من خودم بشخصه هر روز آب رو سیفون 100% و آب همدما شده و دارو رو مجدد تجویز کنم اما در برشور داروی فلاجلول سیفون روزانه اعلام نشده
    پس از سه روز استفاده از داروی فلاجلول آب کل تانک سیفون و جایگزینی با آب همدما شده و کلرینه شده و اعلام عکس و گزارش از طرف شما و راهنمایی از دوستان و بنده در خدمتیم
    با احتساب موارد فوق پس شد یک روز استفاده از سولفات منیزیم و سه روز داروی فلاجلول یعنی جمعاً چهار روز درمان
    در روز دوم درمان غذادهی فقط گرانول خشک ترجییحاً استفاده از هیکاری و اسپکتروم اونهم بسیار کم یعنی 4 تا 5 عدد گرانول اگر غذا خورده شد مجددا همین تعداد

موفق باشید-گزارش با عکس حتماً حتماً
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th November 2013 در ساعت 09:55 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    14053
    سلام سلام سلام
    خسته نباشید به عزیزان و خصوصا مدیرهای عزیز این فروم
    بالاخره منم اومدم تو کار دیسکس
    البته بعد از 3ماه خوندن و تایپیک ها رو دنبال کردن ( البته بازم هیچی بلد نیستم )
    چند تا سوال و راهنمایی
    من تانکم 120*50*45 هست ایا به نظرتون اوکی هست؟تانک کمکی چقدر باشه خوبه به نظرتون؟ هم برا قرنطینه اگه لازم شد هم برا هم دما کردن اب برا سیفون روزانه
    دیسکس با یکی صحبت کردم بریم مثلا 30تا دیسکس 2اینچ بردارم ازش که دیگه بعدا اضافی نکنم و بیماری و اینجور چیزا نیاد سراغ اک
    در مورد سامپ هم یکی اوکی کردم که5 تا جا داره برا سرامیک و پشم شیشه و اسفنج و بیوبال و زغال که فردا تقریبا اماده میشه
    در مورد تانک هم میخوام بدونم ایا همه ماهی هام که گیاه خوار هستند رو ردش کنم برن؟ گلدفیش < گوپی > مولی > پلاتی > دم شمشیری > ردلاین > نئون > کف خوار جولی > لجن خوار > جلبک خوار > روح ماهی > مروارید >
    و میخوام فردا بعد رد کردن ماهی ها کامل اب رو بکشم بیرون و شن سیلیس که ریخته بودم رو خارج کنم و یه بخاری 300 وات اتوماتیک دارم با یه فیلتر اینترنال و تاپ فیلتر که تو سامپ ازش استفاده میکنم
    لطفا دارو یا وسایل دیگه ای که همان اول کار لازم هست رو هم بگین که انا رو تهییه کنم مثل کاغذ برای ph و یا چیزای دیگه
    ببخشید زیاد شد مطلب
    بازم سوال هست و بعد جواب دوباره مزاحم میشم
    ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ar4sh نمایش پست ها
    سلام سلام سلام
    خسته نباشید به عزیزان و خصوصا مدیرهای عزیز این فروم
    بالاخره منم اومدم تو کار دیسکس
    البته بعد از 3ماه خوندن و تایپیک ها رو دنبال کردن ( البته بازم هیچی بلد نیستم )
    چند تا سوال و راهنمایی
    من تانکم 120*50*45 هست ایا به نظرتون اوکی هست؟تانک کمکی چقدر باشه خوبه به نظرتون؟ هم برا قرنطینه اگه لازم شد هم برا هم دما کردن اب برا سیفون روزانه
    دیسکس با یکی صحبت کردم بریم مثلا 30تا دیسکس 2اینچ بردارم ازش که دیگه بعدا اضافی نکنم و بیماری و اینجور چیزا نیاد سراغ اک
    در مورد سامپ هم یکی اوکی کردم که5 تا جا داره برا سرامیک و پشم شیشه و اسفنج و بیوبال و زغال که فردا تقریبا اماده میشه
    در مورد تانک هم میخوام بدونم ایا همه ماهی هام که گیاه خوار هستند رو ردش کنم برن؟ گلدفیش < گوپی > مولی > پلاتی > دم شمشیری > ردلاین > نئون > کف خوار جولی > لجن خوار > جلبک خوار > روح ماهی > مروارید >
    و میخوام فردا بعد رد کردن ماهی ها کامل اب رو بکشم بیرون و شن سیلیس که ریخته بودم رو خارج کنم و یه بخاری 300 وات اتوماتیک دارم با یه فیلتر اینترنال و تاپ فیلتر که تو سامپ ازش استفاده میکنم
    لطفا دارو یا وسایل دیگه ای که همان اول کار لازم هست رو هم بگین که انا رو تهییه کنم مثل کاغذ برای ph و یا چیزای دیگه
    ببخشید زیاد شد مطلب
    بازم سوال هست و بعد جواب دوباره مزاحم میشم
    ممنون

سایز تانکتون برای دیسکس بد نیست
    ابعاد آکواریوم شما خیلی زود برای ۳۰ عدد دیسکس در حال رشد کوچک میشه!
    بهترین حالت نگهداری از دیسکس عدم وجود هیچ ماهی دیگری جز خودشه...مخصوصا نگهداری گلد فیش با دیسکس که بزرگ ترین اشتباهه ممکنه . اگر اصرار به این کار دارید فقط ماهی های کوچک مثل خانواده تترا ها
    در مورد تخلیه شن و صخره و ... هم بهترین کار رو انجام میدید . سلامت دیسکس ها در اولیت قرار داره
    هیچ تغییری در ph یا سختی آب نیاز نیست...فقط برای تکثیر شرایط اسیدیته و سختی و ... رو کم میکنیم و در غیر این صورت دیسکس ها در آب شهری (بدون کلر) هیچ مشکلی نخواهند داشت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا کوتوله،فلاور،کاسکو
    شماره عضویت
    6555
    سلام یکی از دیکس چکربوردای من هفته پیش یهو کمرنگ شد بعد بی حرکت شد و در عرض یه روز مرد حالا دوباره یکی دیگشون اینطوری داره میشه لطفاً کمکم کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar_007 نمایش پست ها
    سلام یکی از دیکس چکربوردای من هفته پیش یهو کمرنگ شد بعد بی حرکت شد و در عرض یه روز مرد حالا دوباره یکی دیگشون اینطوری داره میشه لطفاً کمکم کنید.
    عکس دیسکس های بیمار رو داخل سایت بزارید ...

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar_007 نمایش پست ها

سلام:
    سریعاً سیفون بالای 90% درصد انجام بدهید حتماً از آب کلرزدایی شده و همدما استفاده کنید به ازای هر 20 لیتر 1 ق .غ نمک بدون ید(اگه تانک گیاهی نیست) اکسیژن هم افزایش بدهید
    حتماً حتماً عکس بذارید
    مطابق با تاپیک http://www.parsipet.ir/thread617.html شرح بیماری رو بصورت کامل و در تاپیک بیماری:http://www.parsipet.ir/thread12539-109.html قرار بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا کوتوله،فلاور،کاسکو
    شماره عضویت
    6555
    اینم عکسها

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    با سلام:
    جناب سزار از بابت عکسها دستتون درد نکنه اما به پست قبلی من یه نگاهی بندازید و مطابق همان موارد عمل کنید.در یک نگاه کلی و با عکسهایی که گذاشتید (البته ابعاد تانک و تعداد دیسکس ها و ...؟؟؟؟؟؟)می توان گفت تراکم تانکتون بسیار بالاست و احتمالا عدم فیلتراسیون مناسب و وجود آمونیاک و ... موجب مرگ دیسکسها شده.
    اما حتماً شرح را مطابق با پست 1717 بنده بفرمائید تا دوستان بتوانند کامل در جریان شرایط تانک شما قرار گرفته و اطلاعات درمان صحیح بدهند-با وجود گیاه هم اضافه کردن نمک تو تانک اصلیتون متنفیه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی.دیسکس
    شماره عضویت
    14924
    درود
    من دیروز 3 تا دیسکس خریدم 2 روز قبل هم 4تا پلاتی و 2 تا گوپی و 2 تا رامبیزی و یک بلک گوست خریده بودم.ابعاد تانکمم یک متر در 40 در 70 سانته.امروز اقایه فروشنده گفت که دیسکس هات صد در صد میمیرن به خاطر اینکه از ماهیات انگل میگیرن.)))): میخواستم ببینم این حرف درسته؟
    و یه مشکل دیگه اینکه یکی از دیسکس ها کاملا سالم بود اما همین که انداختمش تو تانک روی چشمایه یکیشون یه حاله سفید رنگ اومده.چی کار کنم حالا؟
    بخدا خسته شدم از بس که سر این دیسکس ها حرص خوردم.عوض لذت بردن فقط دارم استرس میکشم

صفحه 172 از 412 نخستنخست ... 72122153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191222272 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)