کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14151
    اقایون دیسکس های من همیشه تند نفس میکشن باید چیکار بکنم ولی خیلی خوب غذا میخورن

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد عقیقی نمایش پست ها
    سلام

کمبود اکسیژن ، تعداد زیاد ماهی نسبت به حجم تانک ، کیفیت پایین آب و نا متعادل بودن فاکتورهای شیمیایی آب ، انواع بیماریها بخصوص انگلهای ابششی ،استرس و ... همه این موارد میتونه در این موضوع دخیل باشه.

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14151
    من از اب ro استفاده میکنم حجم اب خوب هست اکسیژن خوبی داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Discus
    شماره عضویت
    8870

سلام ؛
    با اجازهء اساتید ؛
    ماهی شما به سطح آب هم میاد ؟
    رنگش بدنش تیره میشه (بیش از حد) ، باله های کنار آبشش منظم باز و بسته میشن. خودش و باله هاش رو به وسایل آکواریوم نمی ماله یا اینکه یک باره حرکتات سریع نمیکنه؟
    وضعیت غذا خوردن و مدفوع ماهی هم لطف کنید گزارش کنید و اینکه چند وقته ماهی را دارید ؟
    موفق باشید.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    من از اب ro استفاده میکنم حجم اب خوب هست اکسیژن خوبی داره

با اجازه همه اساتید:
    فرهاد خان اگه خاطرت باشه همون روز اول که گلدن آلبینو هاتونو دیدم خدمتتون همین موضوع رو گفتم،درسته!!!!!!
    تعداد زیاد دیسکس ها و لیتراژ کم تانکتون از یک طرف و میزان 6 وعده غذا روزانه و عدم وجود فیلتراسیون بیولوژیک از طرف دیگر و سیفون کم سه روز یکبار شما موجب وجود آمونیاک و وجود فسفات و وجود اردار ماهی ها و مدفوع آنها و باقیمانده غذاها...یا به عبارتی بهم خوردن پارامترهای آب هست(همونطوری که جناب محسنی گفتن) روزانه 60 تا 80% سیفون داشته باشید و بعد از سه الی 4 روز موضوع رو بررسی کنید اگر مشکل حل شد باید لیتراژ تانک رو افزایش دهید و یک فیلتر 2217 تهیه و استفاده کرده و سیفونهای مناسب حداقل 50% روزانه داشته باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    14151
    ازهمه اقایون نهایت تشکر رو میکنم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    قناری-دیسکس و ماهی آب شیرین!
    شماره عضویت
    2014
    سلام
    چند تا سوال از حضور دوستان عزیز داشتم:
    1- من میخوام یک آکواریوم را واسه دیسکسهای جدیدم آماده کنم آیا میتونم 50 درصد آب شیر بزنم و بعد از 24-48 ساعت از آب آکواریومی که الان توش دیسکس دارم پر کنم تا سیکل سریع راه بیفته؟ با این کار بعد از چند روز میتونم ماهی جدید اضافه کنم؟
    2- آیا گذاشتن تعداد 25 عدد دیسکس 2 اینچ در طبق زیرین پایه (پایه 2 طبقه هست) باعث بروز استرس و مشکلات بعدی خواهد شد؟
    3- اضافه کردن امگا 3 ایرانی به مخلوط دل هفته ای 1-2 مرتبه مفید می باشد؟ و طرز مصرف؟
    سپاس.

کاربر ساده

شماره عضویت
    3222
    يه سوال
    آيا شربت B-Complex انساني به صورت محلول در آب قابليت جذب توسط ديسكس رو داره؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط Navid نمایش پست ها
    يه سوال
    آيا شربت B-Complex انساني به صورت محلول در آب قابليت جذب توسط ديسكس رو داره؟
    سلام آقا نوید
    من جای شما بودم استفاده نمیکردم زیرا فکر میکنم شربت B complex علاوه بر ماده اصلی اون مواد دیگری هم داره فکر نکنم برای ماهی ها مفید باشه ولی جالب هست که اون قدیم قدیما که ماهی بازی رو با گوپی و مولی شروع کردم برای بچه های مولی و گوپی از قطره مولتی ویتامین بچه براشون استفاده میکردم و مشکلی هم پیش نمیومد!!!!!!!!!

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran020 نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال از حضور دوستان عزیز داشتم:
    1- من میخوام یک آکواریوم را واسه دیسکسهای جدیدم آماده کنم آیا میتونم 50 درصد آب شیر بزنم و بعد از 24-48 ساعت از آب آکواریومی که الان توش دیسکس دارم پر کنم تا سیکل سریع راه بیفته؟ با این کار بعد از چند روز میتونم ماهی جدید اضافه کنم؟
    2- آیا گذاشتن تعداد 25 عدد دیسکس 2 اینچ در طبق زیرین پایه (پایه 2 طبقه هست) باعث بروز استرس و مشکلات بعدی خواهد شد؟
    3- اضافه کردن امگا 3 ایرانی به مخلوط دل هفته ای 1-2 مرتبه مفید می باشد؟ و طرز مصرف؟
    سپاس.
    سلام:
    در یک تانک موقعی سیکل ازت شروع به طی شدن میکنه که حتما درونش ماهی وجود داشته باشه و آبی که درونش ماهی بوده به تنهایی سیکل رو طی نمیکنه باکتریهای چرخه نیتروژن درون مدیاها و فضاهای متخلل فیلتر مسقر میشوند .قرار دادن ماهی معمولا در طبقات پایین ایجاد استرس میکنه ولی من خودم الان دارم بعد از مدتی استرسشون برطرف شد یعنی همه چیز به عادت اونا بستگی داره و ماهیان من الان عادت کردنددوست عزیز هر چه غذای ماهی شما به اون غذاهای مهمی که دوستان و در منابع مختلف گفته باشه نزدیکتر باشه بهتر هست

صفحه 139 از 412 نخستنخست ... 3989120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158189239 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)