همکار قدیمی انجمن قناری

نوع حیوان خانگی
    ديسکس-عروس هلندی- قناري
    شماره عضویت
    5776
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    سلام:
    دوست عزیز استاد که نیستم بعنوان یه شاگرد عرض می کنم.
    موردی رو که ملاحظه می فرمایئد جهت تعویض سریعتر آب استفاده میشه و وجود اون قسمت که بصورت کف شور هست(قسمت پلاستیکی)دلیلش اینکه قطعات بزرگتری مثل سنگ هوا ،قطعه ای از شلنگ هوا و ......داخل مسیر خروجی آبرو نشه و قسمتهایی مثل اتصالات زانو در مسیر خروج آب رو نبنده.
    ممنونم
    برای خروج مدفوع و اضافات غذا به این روش راهکاری دارین ؟

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gloster نمایش پست ها
    ممنونم
    برای خروج مدفوع و اضافات غذا به این روش راهکاری دارین ؟
    راستش با یکی از دوستان تقریباً دو یا سع سال پیش در موردش صحبت کردیم دو تا عامل باید باشه که اینکار رو بشه تا حدی عملی کرد یکی اینکه کف تانک حتماً شیبدار بطرف ستون باشه و کف اون هم بصورت شیروانی معکوس باشه که روش دوم بخاطر فشار هیدرواستایک آب امکانپذیر نمی باشد و باید هم شیشه کف قطور باشد هم تکیه گاهی که زیر شیشه است اونهم بصورت شیروانی معکوس بوده تا فشار را منتقل کند ضمن اینکه شیب دار بودن کف تانک خودش نمای بدی خواهد داشت و ....
    البته من توی یک فیلم دیدم که آب تانک فکر کنم حدود 200 تا 300 لیتر در عرض 1 دقیقه از طریق پمپی که زیر تانک (وسط تانک لوله خروجی داشت)کامل خالی و سپس آب پر میشد تو همین پارسی پت کاربر عزیزمون sezar قرار داده بودند اما کف تانک تو اون فیلم قابل رویت نیست و نما از روبرو هست
    البته قبلاً ایهایم یه سیفون برقی هم داشت که ضد آب کامل نیست و میشد توسط دسته ای که داشت فقط غذاهای باقیمانده و مدفوع و ... را سیفون کرد اما آب را تمیز نمیکرد اونم تا ارتفاع 50 سانتیمتر

بهترین سیفون همون شلنگ خودمونه بنظرم چون امکان داره بمرور زمان مکش این دستگاهها کم بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    من مثل همین سیفون برقی رو دارم به نظرم خیلی خوبه.فروشنده می گفت تا جایی علامت داره باید درون آب قرار گیرد ولی من کلشو هم زیر آب بردم چیزیش نشد.ساختار ساده ای داره.به زودی عکس اجزا شو براتون (دستگاه رو باز کردم) قرار می دم اگه تونستم حتما فیلم ش هم قرار می دم.
    حالا خودم دنبال آلمیچر ضد آب و قوی هستم که هم قوی ترش کنم و هم کاملا ضد آب ش کنم چونکه بدنه ی آلمیچرش یک ذره روش نمی دونم رسوب بود یا چیز دیگه ای مثل زنگ زدگی.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    باسلام خدمت دوستان و اساتید محترم . من در حال راه اندازی تانکی هستم که فیلتراسیون از طریق سامپ هست . و من سیفون رو قصد دارم بصورت روزانه با مقدار 30% از داخل سامپ انجام بدم . با توجه به این امر خیلی دوست دارم که کف تانک از شن استفاده کنم . بهترین نوع شن چیست ؟ و اینکه چه سایزی بهتره سایز این شن های بسیار ریز ، شن های رودخانه ای با سایز در حدود عدس و یا شن هایی با سایز بزرگتر . و سوال دیگر اینکه می خوام از گیاه طبیعی البته به مقدارکم استفاده کنم در زیر شن از بستر میتونم استفاده کنم ؟ با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام. شن كلاً كيفيت اب رو خيلي پايين مياره. شما اگه بعد يه مدت بدون تعويض اب (فقط سيفون) يك دفعه شن رو جمع كني تفاوت رو احساس ميكني.
    حالا ديگه سيفونتون از سامپ باشه ديگه بدتر. اما اگه اصرار داريد خاوياري اگه گير بياريد هم شكلش بهتره هم سايزش.
    درر صورت استفاده نكردن از شن (اگه استفاده كنيد هم ميشه.) يه ظرفي گلدوني ليواني چيزي رو پر از يه بستر مناسب گياه ميكنيد و ميزاريد يه گوشه نگاه ميكنيد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Dragon Fish
    شماره عضویت
    12353
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام. شن كلاً كيفيت اب رو خيلي پايين مياره. شما اگه بعد يه مدت بدون تعويض اب (فقط سيفون) يك دفعه شن رو جمع كني تفاوت رو احساس ميكني.
    حالا ديگه سيفونتون از سامپ باشه ديگه بدتر. اما اگه اصرار داريد خاوياري اگه گير بياريد هم شكلش بهتره هم سايزش.
    درر صورت استفاده نكردن از شن (اگه استفاده كنيد هم ميشه.) يه ظرفي گلدوني ليواني چيزي رو پر از يه بستر مناسب گياه ميكنيد و ميزاريد يه گوشه نگاه ميكنيد.
    با تشکر از شما دوست عزیز و ممنون از راهنماییتون.

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    من مثل همین سیفون برقی رو دارم به نظرم خیلی خوبه.فروشنده می گفت تا جایی علامت داره باید درون آب قرار گیرد ولی من کلشو هم زیر آب بردم چیزیش نشد.ساختار ساده ای داره.به زودی عکس اجزا شو براتون (دستگاه رو باز کردم) قرار می دم اگه تونستم حتما فیلم ش هم قرار می دم.
    حالا خودم دنبال آلمیچر ضد آب و قوی هستم که هم قوی ترش کنم و هم کاملا ضد آب ش کنم چونکه بدنه ی آلمیچرش یک ذره روش نمی دونم رسوب بود یا چیز دیگه ای مثل زنگ زدگی.
    با سلام:
    ایهام دو یا سه سال پیش سیفون برقی داشت که یکی از دوستان بسیار راضی بود.اما قیمتش سه سال پیش 98000 بود.می تونید از نمایندگی های ماهیران سوال کنید

دوستان محترم خواهشاً جهت رعایت نظم و جلوگیری از افزایش صفحات تاپیک از دکمه Thanks سمت راست هر پست یا Like استفاده کنید و برای تشکر بیشتر پیغام بازدید کننده در صفحه شخصی دوستان بذارید.
    بازم از همکاری همگیتون تشکر می کنم.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_vahidpoor نمایش پست ها
    سلام. من تازه میخوام یه گله دیسکس راه بندازم. آکواریوم رو با شرایطی که تو فروم توضیح داده شده آماده کردم. اما نمیدونم از کی یا جا ماهی بخرم. من ساکن اراک هستم،دیسکسهایی که اینجا دیدم همه رو بدنشون لکه های سیاه دارن و اصلا جذاب نیستن. تو یکی از پستها دیدم که از فروشگاه صحبت شده بود،اما چیزی پیدا نکردم.
    بین 6 تا 10 عدد ماهی 2.5 اینچی و با کیفیت میخوام، که ارزش اینهمه هزینه و سختی رو داشته باشن.
    سلام . در مجموع در اکثر حیوانات و جانداران سایز ریز و بچه زیبا تر از والدین هست . شما از یک اسب و گربه و جوجه حساب کنید تا .... ولی در مورد ماهی درست برعسک هست سایز ریز ماهی هیچ زیبایی نداره و بالغ اون زیبا هست . شما 100 دیسکس از بهترین نژاد رو داشته باشید فقط با یک دیسکس 8 اینچی زیبا قابل رقابت نیست . بنا براین انتظار زیبایی در اوایل نداشته باشید . در مورد هزینه موافقم که روی سایز ریز ولی گرید خوب کار کنید . هزینه وقتی - کاری و مالی بالغ کردن یک دیسکس 2 اینچی 10 برابر هزینه خرید یک دیسکس 8 اینچی هست . بنا براین قول هزینه کم یک دیسکس ریز رو نخورید . دیسکس خوب با دو یا سه برابر قیمت یک دیسکس کم کیفیت به نظرم من بسیار بسیار معقول تر هست .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12595
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرشاد رضایی نمایش پست ها
    سلام . در مجموع در اکثر حیوانات و جانداران سایز ریز و بچه زیبا تر از والدین هست . شما از یک اسب و گربه و جوجه حساب کنید تا .... ولی در مورد ماهی درست برعسک هست سایز ریز ماهی هیچ زیبایی نداره و بالغ اون زیبا هست . شما 100 دیسکس از بهترین نژاد رو داشته باشید فقط با یک دیسکس 8 اینچی زیبا قابل رقابت نیست . بنا براین انتظار زیبایی در اوایل نداشته باشید . در مورد هزینه موافقم که روی سایز ریز ولی گرید خوب کار کنید . هزینه وقتی - کاری و مالی بالغ کردن یک دیسکس 2 اینچی 10 برابر هزینه خرید یک دیسکس 8 اینچی هست . بنا براین قول هزینه کم یک دیسکس ریز رو نخورید . دیسکس خوب با دو یا سه برابر قیمت یک دیسکس کم کیفیت به نظرم من بسیار بسیار معقول تر هست .
    خیلی ممنون از راهنماییت. من از بس که همه گفتن سایز کردن سخته و اینا دلم میخواد خودم امتحان کنم. مشکل اینه که من چون کم تجربه هستم ماهی خوب رو از بد تشخیص نمیدم. واسه این گفتم اگر کسی یه جای مطمئن سراغ داره واسه خرید بهم معرفی کنه. امکان رفتن به تهران رو دارم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_ta23 نمایش پست ها
    با سلام:
    ایهام دو یا سه سال پیش سیفون برقی داشت که یکی از دوستان بسیار راضی بود.اما قیمتش سه سال پیش 98000 بود.می تونید از نمایندگی های ماهیران سوال کنید

دوستان محترم خواهشاً جهت رعایت نظم و جلوگیری از افزایش صفحات تاپیک از دکمه Thanks سمت راست هر پست یا Like استفاده کنید و برای تشکر بیشتر پیغام بازدید کننده در صفحه شخصی دوستان بذارید.
    بازم از همکاری همگیتون تشکر می کنم.
    چه جالب اما من ابن رو حدود 20 تومن خریدم.ماهیران هم یک نوع داره که یک ذره با این فرق داره.اون جایی رفتم که بخرم فروشنده می گفت یک مدل داره حدود 100 120 هستش،فرقش چیه؟

صفحه 115 از 412 نخستنخست ... 156596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134165215 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)