صفحه 11 از 412 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 4120
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط lefti نمایش پست ها
    بابک خان ماهی ها همشون غذا میخورن حتی از دستم(مخلوط دل و میگو و اسفناج)
    منظورم همون غذا پولکی که گفتم رو نمیخورن
    من پرسیدم میشه غذا رو ریخت تو غذا ریز اتومات؟
    بد عادت نمیشن یا دچار استرس نمیشن؟
    با تشکر
    سلام

اگر میخورن که خوب چرا که نه بریزید تو دستگاه اتومات . فقط نظر شخصیم اینه که غذای پولکی تترا واقعا برای دیسکس مناسب نیست حد اقل به عنوان غذای اصلی مناسب نیست

تترا پریما یا بیتس رو بریزید اون تو خیلی بهتره.تترا دیسکس هم همینطور

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوستان
    3 تا از دیسکسام الان که خوب نگاشون میکنم دیدم که تند نفس میکشن و یه آبشش شون هم چسبیده به بدنشون
    اما سر حالن
    دلیلش چیه و باید چیکار کنم؟
    ممنون

آقا من با یکی از دوستان که صحبت کردم میگه واسه تغییرات آبه و مشکلی نداره و عادت میکنه
    میگه آب جایی که خریدید املاحش با شما فرق میکنه
    منتظر راهنمایی دوستان هستم

سلام

جایی خوندم که دیسکس اصلا سختی و املاح رو احساس نمیکنه.درست بر خلاف دما و ph که کاملا براش محسوسه.البته خیلی گشتم ببینم کجا بود منبعش و پیدا نشد....
    خودم هم به صورت تجربی هیچ گاه احساس نکردم که تغییرات کلسیم و منیزیم آب ماهی رو تحت تاثیر قرار بده....انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده باشه.هر چند بالا رفتن سختی معمولا تغییرات PH رو به همراه خواهد داشت که اون دیگه شدیدا رو ماهی اثر گذاره

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhavani نمایش پست ها
    ممنون
    این که آب تانک ها همش در گردش باشه بدون هیچ تصفیه ای چه ارزشی داره و به چه درد میخوره؟ در ضمن فکر نمیکنم از لوله کشی برای سیفون استفاده بشه چون همه لوله کشی ها از سطح آب انجام میشه و نه ته تانک پس ما اگه بخوایم با این لوله ها سیفون کنبم چند سانت فقط از سطح آب کم میشه فقط همین!!!
    (در فیلمی که جناب sezar تو فروم گذاشتن کاملا مشهوده که لوله کشی ها رو دوشاخه کردن و یه شاخه اون به یه ناکجاآباد میره (که نمیدونم سامپه، گردش خالیه یا...... به هر حال امیدوارم بالاخره بدونم) و یه سر شاخه دیگه شلنگ های مخصوص سیفون نصب شده و سیفون دستی رو با این روش انجام میدن که واقعا جالب بود و جاداره که از جناب sezar هم تشکر کنم)
    چرا برای تانک های تکثیر آب درگردش استفاده نمیشه و فقط سیفون میکنن من این رو تو تانک های تکثیر جناب آزیده هم دیدم که از لوله کشی خبری نبود ایا واقعا لازم نیست یا دلایل دیگه ای داره نمیدونم
    در کل هدف من از این بحث رسیدن به یه روش کلی برای سیستم فیلتراسیون و سیفون در فارم های حرفه ای و بروز دیسکسه که امیدوارم به یه نتیجه قانع کننده برسیم چون من قبلا و درجاهای دیگه این بحث رو باز کردم ولی نتیجه ای که نداد هیچ بلکه بیشتر سردرگم شدم

ممنون بابک جان بابت پستت من دیر متوجه پست شما شدم
    پس تکلیف این همه لوله کشی که تو فیلم ها و عکس های فارم های دیسکس وجود داره چیه؟این اب ها به کجا هدایت میشن و دوباره برمیگردن تو تانک؟
    اگه اصلا سیفون کفایت میکنه پس باید این همه لوله کشی حذف بشه و خیلی راحت با یه شلنگ تانک ها رو تک تک سیفون کنیم به نظر میاد پیچیده تر از این چیزی که شما فرمودی باشه این جور که شما میگی آدم میگه از این ساده تر دیگه نیست ولی وقتی یه فیلم از فارم های دیسکس میبینم تمام معادلات ذهنیم میریزه به هم !!!!
    میشه یه مقدار قضیه رو باز تر کنی جریان این لوله کشی های پیچ پیچی چیه؟
    سلام

سیفون در تانک تکثیر چه از کف و چه از سطح باشه تقریبا اثری یکسان داره.کیفیت شیمیایی آب در سطح و کف آکواریوم دقیقا و 100% یکسانه.فقط سیفون کف سبب خروج آشغال های فیزیکی میشه...که اونم در فارم های بزرگ سیفون های برقی مانند جارو برقی دارن که فقط آشغال ها رو جمع میکنه و تقریبا آبی خارج نمیشه.یعنی تعویض آب با جمع کردن آشغال های کف 2 تا امر جدا از هم محسوب میشن

وقتی آشغالی کف نباشه دیگه لزومی نداره آب رو از کف بکشید...

چند سال پیش یک شخصی به نام آقای طاعتی زاده یا یک همچین اسمی اومد مغازه من اون زمان هم اوج دیسکس فروشی ما بود ظاهرا ایشان تو آلمان تکثیر کننده بود . ایشون راجع به گردش طولانی و آهسته آب در سامپ هاشون توضیح میداد و میگفت این چرخش طولانی و آهسته آب در فارم های آلمان ، سبب از بین رفتن انگل ها در طول این مسیر میشه.یعنی به دلیل عدم وجود میزبان در این مسیر (یعنی بدن ماهی) و طولانی بودن زمان گردش آب چرخه زندگی انگل های پوستی و آبششی به اتمام میرسه و به دلیل نیافتن یک میزبان جهت زندگی از بین میرن که دیگه صحت و سقمش با ایشون ولی شاید گردش آب با همچین اهدافی هم ایجاد بشه

به نظر من اون لوله ها برای گردش نیست...شاید برای تخلیه آب در حالت های مختلف باشه

مسلما اتوماسیون و سیفون های اتوماتیک بسیار در کیفیت کار در حجم بالا موثره ولی خوب در سایز و حجم کم لزومی به انجام این کار نیست و خیلی ها ترجیح میدن دستی و سنتی کارشون رو انجام بدن.در ضمن این لوله کشی ها باز هم برای تعویضه آبه دیگه من متوجه منظورتون نشدم چرا باید وجود لوله کشی نیاز به سیفون رو کم یا قطع کنه؟

لوله کشی ها هم در خدمت تعویض آب هستند و بعیده ربطی به سیستم تصفیه داشته باشند.فقط تعویض آب بهینه و اتوماتیک شده(حد اقل درصدیش)

با تشکر
    آژیده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    ممنون بابک جان جواب های علمی و باحوصله شما واقعا ادم رو امیدوار میکنه که یه سوال دیگه بپرسه
    من یه طرح یا یه نقشه واسه راه اندای یه سالن دیسکس میخوام
    چیزی که اصولی و علمی باشه و کارایی داشته باشه(همه چیز در مورد لوله کشی ها ،سیفون کردن ،فیلتراسون ، گردش آب و....) کسی میتونه کمکم کنه؟(اگه عکس ، فیلم و یا طراحی شده باشه خیلی عالی میشود)خلاصه هر اطلاعاتی که فکر میکنین به درد بخوره
    ممنون
    مهدی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    سلام به دوستان و اساتید محترم.
    من تو نگهداری دیسکس هام به مشکل خوردم. چند روز پیش من یه 2تا دیسکس از نژاد (بلو دایموند و پیژن) خریدم. داخل تانکم هم 5تا دیگه دیسکس داشتم. خریت محض کردم که به حرف دوستم اعتماد کردم و دیسکس هارو همینجوری انداختم تو تانک.دیسکس ها همگی سرحال بودند و غذا میخوردند. تنها ماهی که غذا نمیخورد فقط دیسکس پیژن بود که تازه وارد تانک شده بود. چند روزی حال ماهی ها خوب بود تا روز جمعه که اومدم دیدم تمام ماهی ها گوشه گیر شدن. و خیلی بیحال هستند و بعضی وقت ها هم دمر میشن. یکی از دیسکس هام که نژاد رویال بلو هست دیدم که کاملا سیاه شده و فکر میکنم رنگ مدفوع سفید هست. من تنها کاری که به ذهنم رسید فقط 45درصد آب رو سیفون کردم. حجم تانکم با سامپ حدود 430 لیتر هست. دمای آب هم 30 درجه.phهم روی 7.6. تانک قرینطه هم شکسته . امکانش نبود ماهی رو جدا کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید که من چطور میتونم این مشکل رو حل کنم.؟من فکر میکنم پلیگ گرفتیم . به همین خاطر
    من از امشب مورخه 91/04/10 در ساعت 12.30 بامداد با توجه به مطالب داخل سایت در مان و شروع کردم. آب تانک رو از 400 لیتر به 240 لیتر تغییر دادم. نمک به آب اضافه کردم.دما تا 31.5 الی 32 هست. هوادهی با استفاده از 2تا سنگ هوای 90 سانتی و برای گردش آب از یه هد پاور قوی استفاده کردم. کپسول تتراسایکلین250 رو به تعداد 7عدد در لیوان با آب مخلوط کردم بعد داخل تانک ریختم. محلول تترا جنرال تونیک هم 70میلی ریختم. در آخر هم بگم که سامپ رو هم خاموش کردم. ایشالله که جواب بگیرمو ولی باز به راهنمایی های شما اساتید محترم احتیاج دارم. راستی من محلول اکریفلاوین رو هم گرفتم. آیا احتیاجی هست که این محلول هم داخل آب بریزم یا نه؟ راستی من درمان رو برای کل ماهی ها و کل تانک انجام دادم.
    اگه جایی از کارم ایراد داره ممنون میشم راهنمایی ک.نید
    ممنون از راهنماییتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاورهورن - دیسکس
    شماره عضویت
    7239
    87]سلام دوستان
    امروز صبح سر دادن صبحانه بچه های لوس آکواریوم با کمال تعجب دیدم که خبری از اون چسبسدگی آبشش به بدن و تنفس با یه آبشش تو هیچ کدوم نیست.
    من میخوام علتش رو حتما بدونم
    راستی دیروز برای اولین بار به سفارش بابک خان نمک(بدون ید ) ریختم بعد از سیفون 30 % آب
    امکان داره واسه نمک باشه؟
    اگه اشتباه نکنم نمک سختی کربنات رو بالا میبره.
    و طبق فرمایش بابک خان دیسکس سختی رو احساس به اون شکل نمیکنه پس دلیلش چیه؟[/quote]

دوستان سلام
    بازم امروز بعد از سیفون روزانه بعد از نیم ساعت تا یه ساعت دیدم واسه 3 تا از دیسکسها دوباره همون مشکل پیش اومد و با یه آبشش و تند نفس میکشیدن و بعد از 3-4 ساعت دوباره رفع شد
    لطفا دوستان نظریاتشون رو ارائه بدن تا به یه نتیجه برسیم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    87]سلام دوستان
    امروز صبح سر دادن صبحانه بچه های لوس آکواریوم با کمال تعجب دیدم که خبری از اون چسبسدگی آبشش به بدن و تنفس با یه آبشش تو هیچ کدوم نیست.
    من میخوام علتش رو حتما بدونم
    راستی دیروز برای اولین بار به سفارش بابک خان نمک(بدون ید ) ریختم بعد از سیفون 30 % آب
    امکان داره واسه نمک باشه؟
    اگه اشتباه نکنم نمک سختی کربنات رو بالا میبره.
    و طبق فرمایش بابک خان دیسکس سختی رو احساس به اون شکل نمیکنه پس دلیلش چیه؟

دوستان سلام
    بازم امروز بعد از سیفون روزانه بعد از نیم ساعت تا یه ساعت دیدم واسه 3 تا از دیسکسها دوباره همون مشکل پیش اومد و با یه آبشش و تند نفس میکشیدن و بعد از 3-4 ساعت دوباره رفع شد
    لطفا دوستان نظریاتشون رو ارائه بدن تا به یه نتیجه برسیم[/quote]

سلام

اگر مشکل آبششی هم داشته باشند...مثلا انگل آبششی یا هر عامل بیماری زای دیگری....در شرایط مختلف شدت و ضعفش فرق میکنه.مثلا موقع غذا خوردن دیسکس ها آبششون سریع تر میزنه و استرسشون بیشتره وی خیلی فرقای دیگه

در ضمن ممکنه نمکی که اضافه میکنید سبب آرام شدن موقتی آبشش های ذیسکس های شما باشه

به نظر من اگر حاد نیست و ماهی هاتون مشکلی ندارند و رشدشون هم غیر عادی نیست صبر کنید تا به 3.5 تا 4 اینچ برسن و بعد اقدام به درمان جدی کنید.اگر حاده که از همین امروز باید به فکر باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mansoory نمایش پست ها
    سلام به دوستان و اساتید محترم.
    من تو نگهداری دیسکس هام به مشکل خوردم. چند روز پیش من یه 2تا دیسکس از نژاد (بلو دایموند و پیژن) خریدم. داخل تانکم هم 5تا دیگه دیسکس داشتم. خریت محض کردم که به حرف دوستم اعتماد کردم و دیسکس هارو همینجوری انداختم تو تانک.دیسکس ها همگی سرحال بودند و غذا میخوردند. تنها ماهی که غذا نمیخورد فقط دیسکس پیژن بود که تازه وارد تانک شده بود. چند روزی حال ماهی ها خوب بود تا روز جمعه که اومدم دیدم تمام ماهی ها گوشه گیر شدن. و خیلی بیحال هستند و بعضی وقت ها هم دمر میشن. یکی از دیسکس هام که نژاد رویال بلو هست دیدم که کاملا سیاه شده و فکر میکنم رنگ مدفوع سفید هست. من تنها کاری که به ذهنم رسید فقط 45درصد آب رو سیفون کردم. حجم تانکم با سامپ حدود 430 لیتر هست. دمای آب هم 30 درجه.phهم روی 7.6. تانک قرینطه هم شکسته . امکانش نبود ماهی رو جدا کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید که من چطور میتونم این مشکل رو حل کنم.؟من فکر میکنم پلیگ گرفتیم . به همین خاطر
    من از امشب مورخه 91/04/10 در ساعت 12.30 بامداد با توجه به مطالب داخل سایت در مان و شروع کردم. آب تانک رو از 400 لیتر به 240 لیتر تغییر دادم. نمک به آب اضافه کردم.دما تا 31.5 الی 32 هست. هوادهی با استفاده از 2تا سنگ هوای 90 سانتی و برای گردش آب از یه هد پاور قوی استفاده کردم. کپسول تتراسایکلین250 رو به تعداد 7عدد در لیوان با آب مخلوط کردم بعد داخل تانک ریختم. محلول تترا جنرال تونیک هم 70میلی ریختم. در آخر هم بگم که سامپ رو هم خاموش کردم. ایشالله که جواب بگیرمو ولی باز به راهنمایی های شما اساتید محترم احتیاج دارم. راستی من محلول اکریفلاوین رو هم گرفتم. آیا احتیاجی هست که این محلول هم داخل آب بریزم یا نه؟ راستی من درمان رو برای کل ماهی ها و کل تانک انجام دادم.
    اگه جایی از کارم ایراد داره ممنون میشم راهنمایی ک.نید
    ممنون از راهنماییتون
    سلام

100% ویروس پلیگه
    کم کردن حجم آب تا جایی توصیه میشه که ارتفاع و عمق کم آب سبب تحمیل استرس مضاعف به ماهی دیسکس نشه
    اگر کم کردن آب تا مرز تحمیل استرس به ماهی پیش بره تو بیماری مثل پلیگ بسیار مضر و خطرناکه.در این صورت پیشنهاد میشه ماهی ها رو به تانکی که حد اقل عمق 60 داشته باشه منتقل کنید.طول و عرض کم ولی ارتفاع حد اقل 55-60

1.نور مستقیم بالای آکواریوم رو خاموش کنید.نور منزل کفایت میکنه
    2.حد اقل 70% از آب رو با آبی تازه و بدون کلر و هم دما تعویض کنید
    3.دمای آب رو به 32 درجه سانتی گراد برسونید
    4.به ازای هر 30 لیتر آب ، یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید به تانک دیسکس ها اضافه کنید
    5.اگر به محلول آکریفلاوین دسترسی دارید با میزان 1 قطره به ازای هر لیتر از اون استفاده کنید.اگل به محلول های ضد عفونی زرد رنگی توی بازار دسترسی دارید(ترکیبشون محلول بسیار رقیق آکریفلاوینه) با میزان 3 قطره به ازای هر لیتر از اون استفاده کنید.در غیر این صورت از سرا مایکاپور یا discus magic یا یه همچین اسمی از کمپانی Azoo استفاده کنید
    6.از دارو خانه انسانی آنتی بیوتیک سیپروفلوکساسین رو تهیه کنید و با میزان 250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر به آب تانک اضافه کنید

هر 24 ساعت یک بار 90% از آب رو با آبی که هم دما و بدون کلر است تعویض کنید و کلیه مراحل بالا رو تکرار کنید (به مدت 7 روز)

اگر سریع اقدام کنید نتیجه میگیرید...

موفق باشید

ممنون بابک جان جواب های علمی و باحوصله شما واقعا ادم رو امیدوار میکنه که یه سوال دیگه بپرسه
    چیزی که اصولی و علمی باشه و کارایی داشته باشه(همه چیز در مورد لوله کشی ها ،سیفون کردن ،فیلتراسون ، گردش آب و....) کسی میتونه کمکم کنه؟(اگه عکس ، فیلم و یا طراحی شده باشه خیلی عالی میشود)خلاصه هر اطلاعاتی که فکر میکنین به درد بخوره
    ممنون
    مهدی
    سلام مهدی جان

چیز پیجیده ای نیست...بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که یه لوله کش که تخصصش لوله سبز و pp هست بیاری برات انشعابات و لوله کشی و ... رو انجام بده
    مهم ورود و خروج اتوماتیک آبه...دیگه چیزی نداره که
    بهترین منبع برات youtube.com هست که میتونی ببینی چی کار کردن

فقط اشتباهی که من 7-8 سال پیش کردم رو نکن ... تخلیه اتوماتیک آب آکواریوم نیاز مند ارتفاع بالای تانک های شماست.اگر ارتفاع کم باشه آب به کندی تخلیه میشه و عملا بازدهی کار میاد پایین...عمل تعویض آب باید خیلی سریع تو فارم انجام بشه.اگر بخواد زمان بهش بخوره هم جفت واقعا اذیت میشه هم در صورت وجود لارو و بچه دیسکس مشکلات فراوانی به وجود میاد.آب باید تو چند دقیقه خالی و پر بشه

برای پر کردنش هم اگر بتونی دپو رو یک طبقه بالا یا در ارتفاعی 2 برابر ارتفاع تانک های مولد هات قرار بدی نیاز به پمپ نخواهد بود و آب با فشاری بسیار خوبی میاد پایین در غیر این صورت باید یک پمپ قدر بزاری سر راهشون.یک شیر اتومات هم میخای که از سر شلنگ وقتی شیر رو باز میکنی پمپ خود به خود روشن بشه و وقتی شیر رو بستی پمپ اتومات قطع کنه

موفق باشی
    بابک

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    2897
    ممنون
    مهدی
    سلام
    به پست شماره 100 همين تاپيك مراجعه كنيد
    يك چيزي شبيه اين سيستمها رو من پياده كردم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    5624
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

100% ویروس پلیگه
    کم کردن حجم آب تا جایی توصیه میشه که ارتفاع و عمق کم آب سبب تحمیل استرس مضاعف به ماهی دیسکس نشه
    اگر کم کردن آب تا مرز تحمیل استرس به ماهی پیش بره تو بیماری مثل پلیگ بسیار مضر و خطرناکه.در این صورت پیشنهاد میشه ماهی ها رو به تانکی که حد اقل عمق 60 داشته باشه منتقل کنید.طول و عرض کم ولی ارتفاع حد اقل 55-60

1.نور مستقیم بالای آکواریوم رو خاموش کنید.نور منزل کفایت میکنه
    2.حد اقل 70% از آب رو با آبی تازه و بدون کلر و هم دما تعویض کنید
    3.دمای آب رو به 32 درجه سانتی گراد برسونید
    4.به ازای هر 30 لیتر آب ، یک قاشق غذا خوری نمک بدون ید به تانک دیسکس ها اضافه کنید
    5.اگر به محلول آکریفلاوین دسترسی دارید با میزان 1 قطره به ازای هر لیتر از اون استفاده کنید.اگل به محلول های ضد عفونی زرد رنگی توی بازار دسترسی دارید(ترکیبشون محلول بسیار رقیق آکریفلاوینه) با میزان 3 قطره به ازای هر لیتر از اون استفاده کنید.در غیر این صورت از سرا مایکاپور یا discus magic یا یه همچین اسمی از کمپانی Azoo استفاده کنید
    6.از دارو خانه انسانی آنتی بیوتیک سیپروفلوکساسین رو تهیه کنید و با میزان 250 میلیگرم به ازای هر 30 لیتر به آب تانک اضافه کنید

هر 24 ساعت یک بار 90% از آب رو با آبی که هم دما و بدون کلر است تعویض کنید و کلیه مراحل بالا رو تکرار کنید (به مدت 7 روز)

اگر سریع اقدام کنید نتیجه میگیرید...

موفق باشید

ممنون بابک جان . ولی چون من تانک قرنطینه ام شکسته بود درمان رو تو همون تانک اصلی انجام دادم که تانک اصلی هم ضدعفونی یشه. ارتفاع اب داخل تانک حدود 50 هست و به تو 150 و عرض40. یه چندتل سوال دیگه دارم . من برای درمتن از جنرال تونیک دارم استفاده میکنم. من محلول اکریفلاوین رو هم خریدم که خیلی ارزون تر از جنرال تونیک بود. سوالم اینجاست که آیا من که بعد از هر سیفون جنرال تونیک و نمک رو به اندازه آب سیفون شده تجدید میکنم باز هم احتیاجی هست از محلول اکریفلاوین استفاده کنم؟ سوال بعدی اینکه بعداز اضافه کردن کپسول تتراسایکلین به آب روی آب کف بسیار زیادی جمع شده. این کف مشکلی نداره؟
    ویرایش توسط بابک آژیده : 1st July 2012 در ساعت 10:21 AM

صفحه 11 از 412 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061111 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)