کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات دوستان ولی این سه تا عکس که از این دیسکس های گذاشتم برای من نیست،می خواستم بخرمشون(الان دیگه نمی خرمشون)
    البته فروشنده آخری هرو گفت بعنوان هدیه با سه تای دیگه داده می شه(بخاطر رشد سوز بودن)
    دیسکس های من همون قبلی ها اند که دیدین و البته به زودی یا از همون لوپاردها یا رد ملون بهشون اضافه می شه.به نظر تون لوپارد بگیرم یا رد ملون؟
    دوست عزيز شما خيلي هيجان داري در مورد ماهيات.
    در مورد ديسكس خريدن هم شما بايد خودت خوشت بياد.بعد هم شما هدفت از نگهداري ديسكس چيست ؟؟؟؟ تكثير يا سايز يا چيزه ديگه ؟
    اگر هدفت رو اينجا بگي شايد بهتر بشه راهنماييت كرد.شما سوالهايي ميپرسي كه همش بستگي به سليقه داره و ميشه گفت تقريبا شخصيه.مثلا من از نژاد وايت باتر فلاي خوشم مياد يكي ديگه بلو دايموند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نه مثل اینکه اشتباهی متوجه شدین یا من سوالم را بد مطرح کردم.
    می خواستم بدونم من که الان لوپارد دارم بازم لوپارد بگیرم اگه جفتی هم ازشون در بیاد هردو لوپارد اند و بچه ها فکر کنم خالص تر بشن.منظور من بیشتر این بود که اگر رد ملون بگیرم میشه کاری کرد که رد ملون با رد ملون و لوپارد با لوپارد جفت بشن یا مثلا اگه لوپارد با رد ملون جفت شدن می شه جداشون کرد که با هم نژاد خودشون جفت بشن؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نه مثل اینکه اشتباهی متوجه شدین یا من سوالم را بد مطرح کردم.
    می خواستم بدونم من که الان لوپارد دارم بازم لوپارد بگیرم اگه جفتی هم ازشون در بیاد هردو لوپارد اند و بچه ها فکر کنم خالص تر بشن.منظور من بیشتر این بود که اگر رد ملون بگیرم میشه کاری کرد که رد ملون با رد ملون و لوپارد با لوپارد جفت بشن یا مثلا اگه لوپارد با رد ملون جفت شدن می شه جداشون کرد که با هم نژاد خودشون جفت بشن؟
    شما اگر هدفت تكثيره به نظر من بايد يك گله حد اقل 10 تايي داشته باشي.بر فرض شما 2 تا رد ملون بگيري.از كجا معلوم هر دو نر يا هر دو ماده نباشه.سعي كن ماهيا رو از يكجا تهيه كني نه اينكه از جاهاي مختلف چون احتمال مريض شدن كمتر ميشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    ممنون دیسکس ها در چند سالگی و اگر رشد سوز نباشند در چه اندازه ای به بلوغ می رسند؟
    یعنی 5 تا دیگه دیسکس نیاز هستش درسته؟برای تانک 200 لیتری زیاد نیستن؟
    هدف اصلی بزرگ کردن اینهاست ولی دوست داره تکثیر هم بدمشون.قبلا هم یک فلاور هورن زد زد عالی داشتم که موقعی که خواستم تکثیر بدم بیماری کیسه هوا گرفت البته جفت شده بودن و تخم ریزی هم کرده بودن ولی بعد از چند روز فاسد شدن.
    ارادتمند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    ممنون دیسکس ها در چند سالگی و اگر رشد سوز نباشند در چه اندازه ای به بلوغ می رسند؟
    یعنی 5 تا دیگه دیسکس نیاز هستش درسته؟برای تانک 200 لیتری زیاد نیستن؟
    هدف اصلی بزرگ کردن اینهاست ولی دوست داره تکثیر هم بدمشون.قبلا هم یک فلاور هورن زد زد عالی داشتم که موقعی که خواستم تکثیر بدم بیماری کیسه هوا گرفت البته جفت شده بودن و تخم ریزی هم کرده بودن ولی بعد از چند روز فاسد شدن.
    ارادتمند
    براي تانك 200 ليتري شما ميتوني 30 عدد 2 اينچي بندازي و سايز كني و موقعي كه بزرگ شدن از بينشون هر كدوم كه به نظرت بهتر بود نگهداري (10 عدد) و بقيه رو بفروشي تا قسمتي از هزينه خريد جبران بشه.
    در مورد رشد هم هيچ قاعده خاصي نداره.ديسكس معمولا از 10 الي 14 ماهه بالغ ميشه.اگر خوب غذا بدي كه ماهيا تا اون موقع 7-8 اينچ بشن خيلي خوبه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    ممنون تازه من دیسکس بند انگشتی می گیرم پس بیشترهم می تونم بندازم و فقط تنها نگرانی که دارم اینه که هورمون ضد رشد تو آب بره بالا که با سیفون حل میشه.من الان برای 5 تا دیسکس ها یک روز در میون سیفون می کنم (البته فقط تخلیه آب) که فکر کنم باید هر روز بشه نه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    ممنون تازه من دیسکس بند انگشتی می گیرم پس بیشترهم می تونم بندازم و فقط تنها نگرانی که دارم اینه که هورمون ضد رشد تو آب بره بالا که با سیفون حل میشه.من الان برای 5 تا دیسکس ها یک روز در میون سیفون می کنم (البته فقط تخلیه آب) که فکر کنم باید هر روز بشه نه؟
    شما سعي كن آب آكواريوم تمييز باشه.به نظر من روزي 2 بار سيفون كن يكبار صبح يكبار عصر و هر دفعه 20-30% كافيه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    جفت هایی که از یک پدر و مادر باشن بچه هاشون دچار اختلال نمی شن؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . نه مشکلی به وجود نمیاد .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    دوست عزيز
    شما سعي كن قدم به قدم جلو بري...هنوز ديسكس هايي كه گرفتي سايز نكردي تو فكر جفت كردن و تكثيري.
    هر موقع ديسكس هات سايزشون 7-8 اينچ شد بيار من خودم يك جفت خوب بهت ميدم
    اگر همش از اين شاخه به اون شاخه بپري گيج ميشي.براي خودت ميگم.تمركزت رو روي يك مسئله بزار تا خوب جواب بگيري
    اينم بگم اگر شما خوب به ديسكس هات برسي و روزي 8-10 وعده غذا بدي با سيفون آب بالا ديسكس هات توي 5-6 ماه به اون سايزي كه بهت گفتم ميرسه
    ویرایش توسط B@B@K : 12th June 2013 در ساعت 10:22 PM

صفحه 107 از 412 نخستنخست ... 757888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126157207 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)