کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    سلام دوستان
    من تو تانکم (200 لیتری)دو تا دیسکس 1 اینچی و سه تا 1 بند انگشتی و دو تا لجن خوار13 و 6 سانتی و یکی آروانا کوتوله 10 سانتی دارم.می خواستم ببینم که هوادهی با همون پاور هد کافی یا اینکه باید پمپ هوا هم بگذارم؟پاور هد هم همیشه روشن هستش.

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تو تانکم (200 لیتری)دو تا دیسکس 1 اینچی و سه تا 1 بند انگشتی و دو تا لجن خوار13 و 6 سانتی و یکی آروانا کوتوله 10 سانتی دارم.می خواستم ببینم که هوادهی با همون پاور هد کافی یا اینکه باید پمپ هوا هم بگذارم؟پاور هد هم همیشه روشن هستش.
    سلام:
    آقا علیرضا اول یک صحبتی در مورد ماهیانی که نگهداری میکنید و اینکه بهتر است دیسکس را با آروانا نگهداری نفرمائید بدلیل بروز مشکلاتی در آینده.کت فیش در سایز کوچک استفاده کنید و وقتی بزرگ شد تعویض نمایید بخاطر چسبیدن به بدن دیسکس و ایجاد مزاحمت برای اون.اگر پاور هدتون قوی هست این مناسب تانکی درونش دیسکس هست نیست چون تلاطم زیادی ایجاد میکنه ولی اگر مجبور به استفاده هستید خروجیش رو به سمت دیواره کناری قرار دهیدحباب هاییکه پاور هد ایجاد میکنه مناسب هست ولی کاش از یک سیستم تصفیه مناسب و یک سنگ هوا با فشار مناسب استفاده میکردید
    ویرایش توسط B@B@K : 5th June 2013 در ساعت 10:49 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    تاپ فیلتر دارم وفقط جریان کمی از لولی کوچیک روی پاور هد برای اکسیژن خارج می شه .اگه تبدیل بهش بزنم که روبه پایین بشه چطوره؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    تاپ فیلتر دارم وفقط جریان کمی از لولی کوچیک روی پاور هد برای اکسیژن خارج می شه .اگه تبدیل بهش بزنم که روبه پایین بشه چطوره؟
    علیرضا جان اگر جریانی قوی که ماهیان رو اذیت میکنه وجود نداره به سیستمت دست نزن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نه جریان قوی ای نیستو در قسمت بالای تانک هستش .در ضمن به توصیه شما پمپ هوا هم روشن کردم.ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    11733
    سلام دوستان اول بگم که نمی دونستم این سوال رو کجا بپرسم اما چون دیسکس دارم اینجا پرسیدم پس اگر جای اشتباهی اومدم ببخشید

چند روزی هست که آکواریومم که چند تا دیسکس 4 تا 2 اینچی دارم قارچ گرفته ... اینو از روی شکل زیر می گم

حالا می خوام کل تانک رو خوب بشورمش ... به همین دلیل سوالاتی دارم که به شرح زیر هستش

1- تانک رو با چی بشورم ؟
    2- توی تانک گیاه و کنده دارم اونا رو چی کار کنم ؟؟
    3- قاعدتا ماهیها رو توی تانک قرنطینه می برم . برای اینکه سیکل ازت طی زود طی بشه چیکار کنم؟ شنیدم یه قرص هایی هست برای باکتری سازی .. اگر اون قرصا گیرم نیومد محلول یا چیز دیگه ای هست ؟؟؟؟؟
    4- ماهی ها رو چیکار کنم قبل از ورود به تانگ اصلی ؟؟؟ آیا نیازی هست ضد عفونی کنمشون مثلا یه چند دقیقه ای توی آب با جنرال تونیک قرارشون بدم ؟؟؟
    5- پدها و سرامیک ها رو چیکار کنم اونا رو هم کامل بشورم ؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    11733
    راستی دوستان کسی میدونه توی اصفهان دیسکس خوب کجا می فروشه ؟؟؟؟؟ ممنون میشم برام پیام خصوصی بدید /..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم که چطور می تونم کرم خاکی به دیسکس هام بدم؟ لطفا توضیح دهید.
    من سه تا دیسکس یک بندانگشتی و دو تا 1 اینچی دارم،آرتمیا زنده می تونم بهشون بدم؟مفید براشون؟
    با تشکر از اساتید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    سلام
    ببخشید استاد فرشاد رضایی با توجه به این که گفته بودین پیام خصوصی ارسال نکنم برای همین تو این قسمت سوالم رو مطرح می کنم ببخشید اگه به موضوع مربوط نمی باشد.

ببخشید من تو پست هاتون خوندم که پرورشدهنده و تکثیردهنده هستین.می خواستم ببینم که دیسکس کوچیک حتی کوچکتر از یک اینچ برای فروش دارین؟چه نژادی هستند؟قیمتشون چنده؟امکان ارسال هستش؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mabah نمایش پست ها
    سلام دوستان اول بگم که نمی دونستم این سوال رو کجا بپرسم اما چون دیسکس دارم اینجا پرسیدم پس اگر جای اشتباهی اومدم ببخشید

چند روزی هست که آکواریومم که چند تا دیسکس 4 تا 2 اینچی دارم قارچ گرفته ... اینو از روی شکل زیر می گم

حالا می خوام کل تانک رو خوب بشورمش ... به همین دلیل سوالاتی دارم که به شرح زیر هستش

1- تانک رو با چی بشورم ؟
    2- توی تانک گیاه و کنده دارم اونا رو چی کار کنم ؟؟
    3- قاعدتا ماهیها رو توی تانک قرنطینه می برم . برای اینکه سیکل ازت طی زود طی بشه چیکار کنم؟ شنیدم یه قرص هایی هست برای باکتری سازی .. اگر اون قرصا گیرم نیومد محلول یا چیز دیگه ای هست ؟؟؟؟؟
    4- ماهی ها رو چیکار کنم قبل از ورود به تانگ اصلی ؟؟؟ آیا نیازی هست ضد عفونی کنمشون مثلا یه چند دقیقه ای توی آب با جنرال تونیک قرارشون بدم ؟؟؟
    5- پدها و سرامیک ها رو چیکار کنم اونا رو هم کامل بشورم ؟؟
    سلام

ممکنه از چوبی باشه که داخل تانک گذاشتید

به هر حال فکر نکنم نیازی به شستشوی آکواریوم باشه

1.چوب و کل دکور آکواریوم رو کاملا از آب خارج کنید .
    2.با یک اسکاچ نرم کل شیشه آکواریوم رو از داخل تمیز کنید تا هیچ لزجی و رسوبی روی سطح شیشیه باقی نمونه
    3.آب آکواریوم رو 100% با آب بدون کلر و همدما تعویض کنید . اگر براتون مقدوره 2 بار پشت سر هم این کار رو انجام بدید
    4.به ازای هر 20 لیتر یک قاشق غذا خوری سر پر نمک به آب اضافه کنید
    5.یکی از این محصولات رو خریداری کنید و طبق دوزی که روی خود بروشور مشخص شده مصرف کنید : سرا مایکاپور (به دلیل وجود ترکیبات مس و آکریفلاوین بهترین گزینه برای نابود سازی قارچ هست ) یا سرا امنیپور یا تترا جنرال تویک یا فانگی استاپ تترا ...

هفته ای یک بار (در مجموع 4 بار = 4 هفته) این کار رو انجام بدید تا ریشه کن بشه

به جز این به صورت روزانه هر 24 ساعت یک بار 30% از آب رو تعویض کنید . تعویض روزانه آب معجزه میکنه
    دکور و چوب رو هم اگر میتونید کلا نزارید و اگر اصرار به گذاشتنش دارید در این 4 هفته در محلول فوق غلیظ آب نمک نگهداری کنید .

سلام دوستان
    می خواستم بدونم که چطور می تونم کرم خاکی به دیسکس هام بدم؟ لطفا توضیح دهید.
    من سه تا دیسکس یک بندانگشتی و دو تا 1 اینچی دارم،آرتمیا زنده می تونم بهشون بدم؟مفید براشون؟
    با تشکر از اساتید
    غذای زنده کلا پیشنهاد نمیشه و همواری ریسک بالای در انتقال بیماری های انگلی داره

صفحه 101 از 412 نخستنخست ... 51828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120151201 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)