صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35
    همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436

ساخت و مطالب مربوط تانک قرنطینه

سلام
    با اجازه مدیران این تاپیکو باز میکنم تا در مورد ساخت ومطالب مربوط تانک قرنطینه صحبت بشه.
    تا با استفاده از مطالب تانکی اصولی ساخته بشه.

درصورت زائد بودن لطفا حذف شود.

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    معمولا دوستانی مثل بنده که مشکل جا دارن یکی از اولویتها شون اینه که تانک کوچکی باشه ولی چون ماهی قبل از وارد شدن به تانک اصلی باید مدتی توی این تانک بمونه نباید باعث استرسش بشه از طرفی سایز و رفتار ماهیانی که خریداری میشه متفاوته پس باید این قضیه که مثلا هم بشه بلنی توش قرنطینه کرد و هم پادر بلو رعایت بشه

یه مسئله دیگم هست اونم اینکه شاید تو یه بازه زمانی مجبور بشیم مثلا 3تا ماهی توش نگه داریم

نظره دوستان در مورد حداقل سایز برای این کار چیه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    سلام
    به نظر من سایزی در حدود 30.40.80 میتونه خوب باشه...و همچنین به نظرم برای فیلتر بیولوژیکی استفاده از یه فیلتر سطلی که uv هم داشته باشه میتونه خیلی عالی باشه البته باید نظر باقی دوستان هم جویا شد...

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1364 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من سایزی در حدود 30.40.80 میتونه خوب باشه...و همچنین به نظرم برای فیلتر بیولوژیکی استفاده از یه فیلتر سطلی که uv هم داشته باشه میتونه خیلی عالی باشه البته باید نظر باقی دوستان هم جویا شد...
    یعنی به نظر شما فیلتر سطلی بهتر از سیفون کردن جواب میده؟
    خود فیلتر سطلی نیاز به یک فضایی برای قرار گیری داره که برای من که جا ندارم مشکل سازه
    80 منظورتون ارتفاع بود یا طول؟اگه ارتفاعه به نظرتون تهیه نورش سخت نمیشه؟
    یه سوال دیگه دوستان وقتی ماهی میخرین قرنطینه میکنید؟چند وقت؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1364 نمایش پست ها
    سلام

سلام اگر منظورتون ارتفاع 80 باشه من شدیدا موافقم!!

عمق به ماهی اطمینان و آرامش میده...احساس میکنه با سطح آب و خطرات بیرون از اون فاصله داره.

درمان ادونیوم در تانکی که کم نور ، عمیق و تمیزه بسیار ساده تر از تانکی کم عمق و پر نوره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    منظورم از 80 طول بودش محمد ، این سایزی که گفتم دقیقا اندازه رف من هست البته با عرض 35 حتی جا واسه لایوراک هم هست...
    برای قرنطینه بابک جان فرمودن 2 تا 3 ماه این مدت اینکه شرایط رو خوب نگه دارم با سیفن کردن مشکل میشه ولی منظور کلی من فیلتر سطلی به همراه سیفون بود...

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    تانک قرنطینه بغیر از سنگ هوا برایه اکسیژن رسانی نیاز به هیچ وسیله ای نداره حتی نور
    ماهیو قرنطینه می کنیم که بتونیم از دارو و دما و شوری کم استفاده کنیم که با استفاده از این روشها
    ماهی کمتر از یک هفته میتونه بهبود پیدا کنه مخصوصن استفاده از داروهایه حاوی ترکیبات مس
    برایه حفظ شرایط ابم هر روز 30درصده ابو تعویض می کنیم(برایه دارویه شرکت کوردون که اینطوری نوشته بود)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    تانک قرنطینه بغیر از سنگ هوا برایه اکسیژن رسانی نیاز به هیچ وسیله ای نداره حتی نور
    ماهیو قرنطینه می کنیم که بتونیم از دارو و دما و شوری کم استفاده کنیم که با استفاده از این روشها
    ماهی کمتر از یک هفته میتونه بهبود پیدا کنه مخصوصن استفاده از داروهایه حاوی ترکیبات مس
    برایه حفظ شرایط ابم هر روز 30درصده ابو تعویض می کنیم(برایه دارویه شرکت کوردون که اینطوری نوشته بود)
    نظرتون درمورده سایز چیه؟
    خوده شما ماهی میخریدین قرنطینه میکردین؟

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Moghadam نمایش پست ها
    نظرتون درمورده سایز چیه؟
    خوده شما ماهی میخریدین قرنطینه میکردین؟
    حداقل حجمش میتونه 40لیتر باشه ولی بزرگترم باشه ماهی هایه بزرگترم میتونی راحت تر قرنطینه کنی
    من اره کردم و واقعن دستت بازه تو استفاده از دارو مخصوصن داروهایی که ریف سیف نیستن
    یادمه امیر یه دارویی که ریف سیف نبود تو اکواریومش استفاده کرد ریف نداشت ولی سنگ و گیاه داشت می گفت که رفیجیوم که کلن
    از بین رفت گیاهاش تازه رنگ سنگهاشم نابود شد.درمان خوب می خوای حتمن یه نیم نگاهی به داروهایه حاویه مس داشته باش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    مصطفی جان به نظر من قرنطینه فقط برای درمان ماهی نیست که بخواهیم چندروز درون اون تانک از ماهی نگهداری کنیم با شرایط متفاوت و دارو درمانش کنیم به نظر من مهمتر از این مسئله ، نگهداری ماهی مدتی قبل از ورود ماهی به تانک اصلی هستش و به قولی علاج واقعه قبل وقوع کردن هست...فکر کنید ما داخل تانک اصلیمون کلی ماهی داریم که کلی هم ارزش دارن و همشون هم غذا خور شدن وقعا چقدر ریسکه که یه ماهی که تازه خریدیم و نمیدونیم بیماری خاصی داره یا نه را بدون قرنطینه وارد تانک کنیم!؟

من خودم قرنطینه ندارم ولی به فکرش هستم که یکی با همین سایز که گفتم بسازم و به مدت حداقل یک ماه ماهی تازه واردو داخلش نگه دارم . به نظرم البته فکر میکنم ماهی ها داخل یه تانک کوچیک و خلوت راحتتر غذا خور بشن.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)